Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

risiacik27
21. máj 2010

latvia...o tej striedavej starostlivosti som už čosi počula a fakt z toho nemám dobrý pocit...

latvia
21. máj 2010

ani ja, ale v CR je schvalena uz dost dlho a nejak ju nepreferuju ani sudy....asi sa dotycni nemaju ani zaujem starat....ale kebyze chce chlap poriadne nasrat, tak tymto urcite 🙄

risiacik27
21. máj 2010

to teda áno, týmto by ma maximááálne nasral 😠 😠 😠 ...no hádam nebude mať záujem ako doteraz 😎

katarina1234
21. máj 2010

Risiacik....tomu ver, ze bol urcite v soku, lebo to necakal. Keby si vedela ako zuril moj ex ked dostal vyzvu zo sudu o platenie vybavicky a vyzivneho, asi by ma najradsej zakopal ale doteraz sa to neriesilo, lebo ma velmi sikovnu mamicku a ta ma znamosti vsade a zdrzuju to co najviac aj ked neviem co s tym dokazu lebo zaplatit to bude musiet tak ci tak a teraz po narodeni dietata mam narok aby sa sud konal u mna a nie v BA a kolko kilometrov len prejazdi. Oni stale dufaju alebo si myslia ze drobec nie je jeho. Ked som podala otcovstvo tak sa to do 14 dni pohlo a uz cakam na jeho vyjadrenie a prve pojednavanie. Vzdycky treba bojovat za kazdy cent, ved su to peniazky pre nase deticky nie pre nas aj ked si to oni myslia. Nic sa neboj, si v prave a drzim palceky.

martinka17
21. máj 2010

jééj, vy ste boli ale dnes akčné, ani nestíham. Ale presne tak, chlapi vedia byť svine a strašne pomstichtivé. Len smola, že aj ženy. ☹
katka
len bojuj, budem držať palce
Ja zase pevne verím, že spermiodarca sa nikdy neozve a že nám dá pokoj. Jeho peniaze necchem a hlavne už nikdy nechcem vidieť jeho. 😖 😀

latvia
21. máj 2010

martinka, sme na tom rovnako 😉

martinka17
21. máj 2010

ja viem, je nás viacej, ktoré nakopal život do zadku poriadne, a niektoré tí chlapi ešte poriadne dokopkali 😝 😀 Ale hlavne, že sme sa nedali 😵

ivkaivka
22. máj 2010

ahojte, pridavam sa, len by som chcela vediet, od akeho veku deti sa tyka striedava starostlivost...dakujem, musim bezat

pink_lady
22. máj 2010

ahojte, ale to sa tyka len deti po rozvode nie v pripade slobodnych mamin...a keby aj rada by som videla chlapa ktory bude kazdy druhy tyzden cely doma a ako by riesil pracu, dal by vypoved a bral by rodicovsky prispevok??? 😀
zial a co tu pisete je pravda, chlap aj ked sa o dieta normalne nezaujima tak po sude alebo ked sa ten sud blizi sa zacne hrat na straaaasne starostliveho otecka ktoremu sa ublizilo... 😝

pink_lady
22. máj 2010

a celkovo sa mi to zda blbost ta striedava starostlivost, tak sak potom bude to dieta mat uplne ze his mas vo vychove hlavne ked si ti rodicia budu robit prieky... 😒

latvia
22. máj 2010

akoze len po rozvode? ved to je jedno ci je rozvod alebo nie, dieta je tak otcovo ako matkino, nie? 😕

pink_lady
23. máj 2010

Este som sa v tom vecer mrvila,a ano,je to jasne definovane,stried.starostlivost 'po rozvode' aby sa predislo traumam deti z rozvodu.
A ano,otec je tak ci tak,ale rozvod je nieco podstatne ine, dieta isty cas vyrasta s oboma rodicmi ... A tiez na jednom fore pravnik pisal,ze sa to tyka az deti tak od 8-12 rokov,mladsie by to vraj emocionalne traumatizovalo...naviac,zakladna podmienka je,aby rodicia mali trvaly pobyt v 1 meste...

latvia
23. máj 2010

a ked sa manzelia rozvedu ked ma dieta pol roka?
inac super vymyslene, ze trvaly pobyt musi byt v 1 meste u oboch 😝 ak rodicia ziju v roznych dedinach od seba len 10km, ale dediny patria pod ine mesta tak uz nemozu mat striedavu starostlivost\? 🙂 to je dobre vymyslene, to skoro nebude mat nik striedavu starostlivost 😀 staci aby sa matka prestahovala a zmenila trvaly pobyt 😝 ja by som ho teda menila jak ponozky ak by otec furt doliezol 🙂 a je to 😀

latvia
23. máj 2010

potom mame iny typ str. starostlivosti ako v CR. ktosi tu uz pisal, ci inde v teme ze nejaky american vyhral sud s ceskou a musia mat striedavu starostlivost 😕 ci si to pletiem s niecim inym? 😅

ivkaivka
23. máj 2010

pink lady, vdaka, som si vydychla, ze az od 8 rokov. Ja sice este rozvedena nie som, no asi ma to caka, s muzom nezijeme spolu uz asi 2 mes. no on pre malu chodi kazdy den...tak som sa bala, ci si nemoze narokovat...

janka1874
25. máj 2010

žienky neviete poradiť aké všetky financie si vie vybaviť slobodná mamina?
mala som predĺženp materskú ale viac neviem či mám na niečo nárok
ďakujem za každú radu hoci aj do IP

martinka17
25. máj 2010

ja som mala asi 2 mesaice aj dávku v núdzi, ale teraz už nie, mám zvýšenú materskú 😝 O inom príspevku neviem, aj tento som si v podstate "vydupala" písomne, ústne mi povedala, že nemám na nič nárok 😝

julinka2787
26. máj 2010

kočky ako vybavím predĺženú materskú? na tých 37 týždňov? neviete poradiť???

latvia
26. máj 2010

mala by si podpisat papiere o cestnom prehlaseni ze si slobodna matka. na socke ti poradia

martinka17
26. máj 2010

julka
len to sa rieši až pred koncom riadnej materskej, dopredu to nevybavíš 😉

janka1874
26. máj 2010

a to už iné finančné podpory fakt nie sú?

julinka2787
26. máj 2010

ďakujem dievčatá!

katarina1234
27. máj 2010

Julinka urcite ti to poslem ako to napisat, ja som sa uz bola pytat na Socialnej poistovni a povedali mi ako to napisat, Ale to mas este kopu casu, nakolko sa to pise cca 2 tyzdne pred koncom materskej. Bolo mi to vysvetlene, ze tvoje pomeri sa mozu do tej doby zmenit (nahodou by si sa vratila k ex alebo by si si nasla noveho chlapa s ktorym by si zila 😝 )

pink_lady
27. máj 2010

ahojte
na socialke maju aj take tlacivo ze cestne prehlasenie ze matka je sama, napise dovod, a v akom zmysle je sama...
no zial prilis prispevkov veur nie je... 😒 v nasom super socialnom systeme

martinka17
27. máj 2010

no ak máš nárok na zvýšený rodičovský, tak príspevok nedostaneš žiaden 😠 A teraz som zistila, že nesmiem ani pracovať, ani brigádovať, nič...lebo mi vezmú celý RP 😖 😠 😠 😠 😠 😠 😠

julinka2787
27. máj 2010

katuška ďakujem ti! a oni si myslia, že by som im priznala, že som si na krk zavesila zase nejakého vola? no to určite! to tak skoro nebude si mylsím. 😀

latvia
27. máj 2010

juli 😀 😀 😀 to si vystihla

martinka17
27. máj 2010

sa pridávam k Latvii, fakt si to vystihla 😀

martinka17
27. máj 2010

@julinka2787
bože, až teraz som si všimla, veď ty už máš termín 😲 😲 😲 Supéééér, tešíme sa na prvé fotky a infošky 😀
Ach a bola si už v dm sa zaregistrovať?

julinka2787
27. máj 2010

@martinka17 no infošky podám akonáhle to bude možné. 😅 a my tu dm nemáme, tak nebola. najbližšia je skoro 30km od nás. prečo? čo dobrého tam majú?