Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
27. máj 2010

joj, ak sa zaregistruješ, dostaneš také zľavnené kupóny, ako tehu ich bolo asi 6, tuším prebaľovacie podložky, nejaké krémy...a po narodení je to knižka, asi 50 kupónov pre bábo na plienky, pre teba ako maminku, klasická kozmetika....je toho veľa a niektoré zľavy sú úúúúžasné, ešte stále mením tu na koníku to čo mi netreba za to čo sa mi zíde🙂

bonparuska
28. máj 2010

@martinka 17 a dá sa tam zaregistrovať aj cez net, alebo treba osobne ísť podpísať neaké papiere?

martinka17
28. máj 2010

treba osobne, pretože potrebujú vidieť tehu knižku, po narodení bába zasa rodný list 😀

martinka17
28. máj 2010

a bomparuška vďaka za podporu v tej téme o "výhodách" slobodnej maminky na MD....keď čítam tie špekulatky, je mi na grc

bonparuska
28. máj 2010

je to mi to tiež také divné, ale niektoré ktoré nezostali naozaj samé s dieťaťom sa nevedia vžiť do tej situácie, nech si robia čo uznajú za vhodné, ale to ako tam jedna písala že po predlženej materskej sa vydá, tak to už je dobrá vychcanosť

martinka17
28. máj 2010

to je, len aby ju potom niekto neudal, aj by si to zaslúžila ☹

pink_lady
28. máj 2010

ahojte no to moja kamoska tiez sa s tym strasne chvalila ze ved nie sme zobrati aj ked zijeme spolu som brana ako slobodna matka... 😒

martinka17
28. máj 2010

hej, ja by som tie ženy postavila na mesiac do úlohy skutočnej osamelej slobodnej maminky, potom by sklapli, kravička na paši má viacej spolupatričnosti ako tieto ženy 😖

happy8051
28. máj 2010

caute baby... som rada, ze som nasla tuto temu asi vas sem budem pravidelne chodit otravovat s otazkami 🙂
momentalne este neviem ako dopadnem... iste je ze som slobodna mamicka a babo nebude mat v rodnom liste meno otca...
pracujem v rakusku a teraz cakam, ci mi priklepnu prispevky tu alebo nie... ak nie, vobec neviem, co robit kam mam ist na ake urady a ako postupovat.. uf...

martinka17
28. máj 2010

noa k nebudeš mať nárok na materskú, tak potom asi na úrad práce soc, vecí a rodiny, neveim, skús mrknúť paragrafy, ja idem nakrmiť malého, ak tiniečo nájdem neskôr, napíšem 😎

mici111
28. máj 2010

ahojte, ja sa k vam pridavam tiez.. uz vas citam dlhsie 🙂 termin sa mi blizi a zacina ma chytat strach 😕

martinka17
28. máj 2010

neboj, to čo príde bude kráááásne obdobie, možno trošku únavné, ale stojí to zato 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mici111
28. máj 2010

martinka, to verim, strasne sa na malicku uz tesim..len nech to mam uz cim skor za sebou...
horsie to bude po porode behat sama po uradoch a vybavovat vsetky papierovacky.. 😒

martinka17
28. máj 2010

nemáš nablízku maminu alebo otca, ak ich splnomosníš, tak to môžu vybehať oni. Mne to vybehala mamina 😅

mici111
28. máj 2010

no skor to vidim tak, ze mamina bude s malinkou a ja budem behat ..

martinka17
28. máj 2010

no aj to sa dá, len rátaj s tým, že ak ťa pozašívajú, tak to chvíľu bude bolieť 😖

bonparuska
28. máj 2010

ja sa už tiež neviem dočkať, aby tu pri mne ležkal, to tehotenstvo je neskutočne dlhé, už nech to máme za sebou, mici tebe sa to už blíži, ty si tiež slobodná mamička?

mici111
28. máj 2010

@bonparuska hej, bohuzial som..chlap sa zachoval zbabelo..skoda reci..ty mas kedy termin?

martinka17
28. máj 2010

no ja som tehulkovanie nemusela vôbec, stále som sa bála, krpček sa skoro vôbec nehýbal, stále na usg niečo doky našla, čo nebolo v norme, brrrrrrr.

bonparuska
28. máj 2010

marti a teraz máš už pri sebe krásneho zdravého drobčeka, čítala som tvoj príbeh na začiatku slob. mam., ten tvoj je pekný chruno, spravila si veľmi dobre, že si to s ním ukončila, aj sa neako o drobca zaujíma? samko je krásne babynko.

mici ja za dva mesiace, už nech je to za mnou, budem ti držať palčeky, aby ti to prebehlo rýchlo

martinka17
28. máj 2010

no on bol fakt blbec a aj je a aj ostane 😀
O ňom nič ničovaté neviem, ani o on o nás, predpokladám 😎

A ďakujem, on je zlaté bábo, teda ako šikovný a samostatný, také normálne bábo, ako má byť.

ty sa asi dosť ukrývaš pred tým svojim, čo?

mici111
28. máj 2010

bonparuska dakujem, hadam to prebehne rychlo..
martinka a ako to zvladas sama s malym? je to asi dost narocne, nie?

martinka17
29. máj 2010

ani nie, mne síce dosť pomáhajú rodičia, ale po tých prvých mesiacoch to už ide ľahšie...okrem toho on je strááášne samostatné dieťa. Od narodenia, prvé mesiace dokázal hodinu ráno vyležať v postielky, kým som sa ráno najedla, umyla a tak....teraz sa zase sám zahrá, sedí v stoličke vdľa pri mne keď jem a čaká, ani veľmi nevyvádza....skrátka také čarovne pokojne saostnantné dieťa. 😀

katarina1234
29. máj 2010

Mici vitaj medzi nami aj ked ma vzdy velmi mrzi, ze k nam pribudla dalsia sklamana buduca mamicka na ktoru sa vykaslal dalsi chrapun a tak sa zbavil zodpovednosti. Ja som urady pobehala tak, ze o drobca sa mi postarala mamina a ja som si vsetko vybehala ale neboj da sa to zvladnut. Ja som sa tiez bala ci to zvladnem s drobcom a teraz uz sa citim ako ryba vo vode. Zaciatky su tazke ale to ti iste pomoze mamina a o par dni to uz bude fajn. Hlavne sa drz a prajem rychli porod 🙂

Martinka...ty mas teda uzasne dieta, ja si niektore dni nemozem s prepacenim ani prdnut lebo malinky si vyzaduje pozornost a niekedy je ako anjelik ale tych je pomenej. Hadam ked bude vacsi tak bude samostatnejsi 🙂

happy8051
29. máj 2010

baby a co vy na to ked je baba slobodna mamicka dobrovolne? 🙂

bonparuska
29. máj 2010

tak pre mna je taká maminka veľmi silná a odvážna osobnosť, ktorá sa dokázala vzoprieť a chce pre seba lepší život, pretože vo vzťahu sa kvôli dieťaťu neoplatí v žiadnom prípade ostávať, ak si to žena vyberie sama je to obdivuhodné, lebo život samej s babym bude veľmi ťažký, hlavne po citovej stránke tam chýba ten tretí, ale ked to nejde tak to nejde
ja som sa strašne ponižovala, len aby ex zostal, aby sme boli rodina, ale ked to medzi dvomi už nefunguje a neni tam ani trocha lásky a úcty, je to úplne zbytočné, takže ja som sa ocitla v úlohe osamelej mamičky nedobrovolne

happy8051
29. máj 2010

a ja som neviem preco nerozmysala ze by to malo byt tazke, ked som do toho sla..🙂 tak dufam, ze to bude ok

bonparuska
29. máj 2010

aj ja dúfam, že to neako zvládnem
@martinka17 sa tiež rozhodla byť slobodnou mamičkou dobrovoľne, a ako to krásne zvládla, má nádherného synčeka, o ktorého sa dokáže aj sama super postarať

lucinkax20
29. máj 2010

baby aj ja som sa slobodnou stala lebo som to tak chcela ja sama...s mojim ex to zmysel nemalo a on sa ani nejako nesnazil, takze tiez si myslim ze ostat vo vztahu iba kvoli dietatku je hlupost, pretoze to sa tak netrapia len dvaja ale traja ☹

julinka2787
29. máj 2010

ja tiež tak nejako. mohla som ostať s tým chrapúňom, lae na čo? ja som šťastná nebola, tak malinká by bola?nie. takto je to lepšie a ešte viac sa potom ukázal za hovädo. som rada, že som to tak riešila. možno to nebude vždy ľahké, ale určit e lepšie ako naechať sa týrať psychicky a fyzicky.