Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

zajaciq
31. máj 2010

ja som nezila. my sme sa poznali par tyzdnov. a veru, ak je v tom laska, horsie sa to znasa. aj mna posielal hned na potrat, aj ze ci som normalna,ze si to chcem nechat. hehe uz to beriem ako dawnu minulost. takze nikto tu nema novu znamost 😅

latvia
31. máj 2010

@evicka1 myslim ze je lepsie byt bez chlapa, ktory nema chrbtovu kost, ako keby ten chlap mal mat vplyv na dieta a dieta by od neho odkukalo jeho "uzasne" finty a postoj k zivotu.....tiez ma mrzi ze som slobodna matka, ale radsej budem slobodna matka, ako dieta vychovavat s nejakym bezchrbtovym debilom.... a nieje pravda ze ked niekoho milujes tak na cely zivot.....milujes dovtedy kym si neuvedomis aky pako to bol....potom milovat prestavas....teda aspon ja

zuzika009
31. máj 2010

ahojte kočky, môžem sa k vám pridať? som na tom podobne ako vy. tiež zastávam názor, že radšej byť sama ako s blbcom, ktorý nevie čo chce. aspoň ten môj stále nevedel čo chce. stále ma len naťahoval, že bude s nami, ale...., vždy sa našla nejaká výhovorka. až som sa rozhodla, keď mala dcérka pár mesiacov, že toto už nechcem! veď celé tehotenstvo som len stresy zažívala- všetko som riešila sama. mám to ešte o to horšie, že som pred materskou riešila bývanie- zobrala som si úver a kúpila starší malý rod. domček (v nádeji, že tam budeme žiť spolu a aj finančne sa budeme podiaľať na všetkom spoločne), no keď som videla ten jeho nezáujem a aj majstrov som riešila s malou na rukách a on nepriložil ruku k dielu, tak som si povedala dosť! veď nejako to hádam zvládneme. dva roky sme s malou bývali u našich a pomaly sa svojpomocne prerábalo. už by som si tým naozaj nikdy nechcela prejsť- riešiť všetky záležitosti ohľadom prerábky sama. ale prednedávnom sme sa presťahovali- okolo domu je roboty ešte dosť, ale to neriešim. je obývateľný a sme tu šťastné. s úverom je to o držku, ale rodičia nám pomáhajú a som rada, že som sa takto rozhodla. budem síce musieť do práce kvôli peniazom skôr, ale zvládneme aj to. toto je len časť z môjho života- niekedy si hovorím, že som si toho zažila už aj na tri životy.... sme síce bez peňazí- ale šťastné a hlavne, aby sme zdravé boli 🙂 a nejako bude

evicka1
31. máj 2010

@martinka17 ved si este mlada kocka 😉

@latvia no ja som milovala len raz. a svojim sposobom ho milujem stale hoc urobil to co urobil... ja som asi divna 😅

@zajaciq mam kamosku a ta je tiez " slobodna matka" a uz ma priatela. a mala ma tri mesiace 😀 a je stastna tak ako to je...

latvia
31. máj 2010

@zuzika009 palec hore 🙂 treba pozerat dopredu, nevzdavat sa

latvia
31. máj 2010

@evicka1 kazdy sme nejaky....ja neviem "milovat" cloveka ktory sa so mnou zahral.....neviem co konkretne by som na nom mala milovat.ja ho lutujem

zuzika009
31. máj 2010

latvia ďakujem. tak je, treba ísť dopredu, nie plakať do vankúša. to mám dávno za sebou a som rada, že to mám v sebe upratané. tohto človeka som skutočne milovala, ako doteraz nikoho, ale keď zistíte, že to nie je obojstranné a jemu ani 3 mesiace nechýba dcéra, tak to nejako samo odíde ☹ a to malá nebola žiaden omyl- dosť dlho sme na ňu čakali. prajem mu ale len všetko dobré, aby bol šťastný a verím, že aj nás ešte niekedy niekto ľúbiť bude, necháme sa prekvapiť čo ešte život prinesie 🙂

evicka1
31. máj 2010

@zuzika009 on urcite niekto pride .. uvidis 😉
@latvia ja som ina no...

latvia
31. máj 2010

@evicka1 😉 nemozeme byt vsetky rovnake, to by bola nuda 🙂

martinka17
1. jún 2010

@latvia
krásne si to vystihla, presne tak to je ako si písala, hlavne to okukanie toto zlého 😠
@zuzika009
vitaj, super že si to tak zvládla 😎

@evicka1
neboj, aj ty raz "vytriezveš" skôr či neskôr, ale raz na 100 % 😵

hillary23
1. jún 2010

caute baby!
matrinka17-mas super nazory!!suhlasim s tebou..ja som si daco podobne zazila len s tym ze som nebola tyrana nic len nas nechal a podvadzal.ja mam pomaly 3rocnu dceru a sme hrde ze sme same bez neho a som tiez hrda ze som slob.mama lepsie jak zit s nejakym volom a trapit sa..takto mame pokoj mam rodinu kt stoji pri nas a mala ma vsetko co chce!je to tazke ale uz to vidim inak ako pred 2rokmi..netrapim sa a idem dalej s usmevom..mas ese raz dobre nazory na zivot!!!len tak dalej..ja som tu tiez chodila ale uz nie len si vas citam a vidim kolko takych mamiciek pribuda.v dnesnej dobe je to uz normalne si myslim...

hillary23
1. jún 2010

a este vam chcem povedat ze nebudte lenk kvoli deckam s byvalymi bo tie decka trpia najviac..len im ublizujete!po case tie ktore sa z toho ese nedostali si uvedomia ze urobili dobre ked ostali same s deckami ako kebyze su s muzmi kvoli detom..to je zle riesenie!!bo tam trpi len to dieta ale aj vy..ked stastie, tak pre oboch,pre matku aj pre to dieta!! moj nazor..pekny den a hlavu hore

martinka17
1. jún 2010

ahoooj hjilary, dávno si tu nebola, si ťa pamätám ešte z tehulkovania 😀 😀

hillary23
1. jún 2010

martinka17
heej viem sak to je uz davno jja iba tuto citam ale nechodim sem..ale ted jak som si to citala a hlavne tvoje nazory no ze super pises..da sa vsetko prezit aj zvladnut len treba hlavu hore..:D a co jak mas??inak som si vsinla ze tie baby co sem chodili jak sa forum zalozil uz sem nechodia..nemaju casu..

hillary23
1. jún 2010

a ese vam poviem ze clovek sa uci tym co prezil a uz by nemal robit take chyby a byt naivny ako predtym , by sa mal poucit a vidiet zivot taky aky je normalnymi ocami, nie cez ruzove bryle..zivot je na take zeny ake sme my dost kruty ale ak mas dakoho pri seebe napr.rodina tak sa to da zvladnut aj bez tych chlapov blbych....ja som to tak zvladla som sama od tehotenstva co som zistila a vobec mi nejaky chlap nechyba..mozno ze ted sa budete smiat ale je to tak..zazila som si dost svojho a staci.. moja dcera bude na mna hrda ze som ju vychovala taku aka je a bude a sama!!uvidime co nam zivot do cesty prinesie..a jej otec?nezaujem uz 3roky...

zuzika009
1. jún 2010

hillary23 píšeš mi z duše. takisto zastávam názor, že netreba byť s chlapom za každú cenu, len kvôli dieťaťu. som z rozvedenej rodiny a nijako ma to nepoznačilo. skôr by som nevedela rodičom odpustiť, keby zostali spolu len kvôli nám deťom. mám otca aj mamu, ale každého zvlášť. dokonca s odstupom času si aj oni našli k sebe cestu ako kamaráti. a myslím, že tak by to malo byť. a mojej dcére raz vysvetlím prečo sme boli samé a verím, že pochopí. keď bude väčšia a rozhodne sa, že sa chce stretávať s otcom brániť jej nebudem. teda samozrejme ak bude mať záujem on, momentálne ho príliž veľký nemá. ☹ martinka17 aj veľa tvojích názorov zdieľam. 😉

pink_lady
1. jún 2010

evicka, nic v zlom ale ked raz tej lasky vytriezves mozno potom pochopis...
pre dieta je lepsie ak zije s vyrovnynym - jednym rodicom ako s oboma medzi ktorymi lasku nevidi ...raz by to urcite to dieta aplikovalo dalej...dieta citi ze ti dvaja su spolu len kvoli jemu a raz moze mat z toho pocit viny ze zabranil stastiu... dieta potrebuje zreleho rodica a taky je len ten kto dokaze zit aj sam a len taky dokaze opravdivo milovat ...trochu citacie od detskej psychologicky vo volnom preklade 😀
ale kazdopadne by som opatrne narabala so slovami ze nemam byt na seba hrda...ved ak chces, nebud....ale aby ti to raz dieta nevycitalo... 😲

martinka17
1. jún 2010

@pink_lady
to si napísala pekne, teda tá citácia.....presne niečo také som aj ja mala na mysli, len to tak nedokážem podať 😀

pink_lady
1. jún 2010

a este k vete ze kazda si dala to dieta dobrovolne urobit s vedomim ze to je navzdy....trosku silne slova...
a, su aj chlapi, ktori ti do oci tvrdia ze ako strasn echcu deti a ked ho urobia tak povedia ze to hovorili len preto aby si od neho neodisla ale ze v skutocnosti dieta nechcel a nechce a ze sa spoliehal na to ze mas chorobu ktora sa rovna neplodnosti inak by s tebou nespal a este by ta obvinil ze si si take daco vymyslela...(chorobu) 😝

pink_lady
1. jún 2010

@martinka17 - 😉 😀

bonparuska
1. jún 2010

@pink lady to tak býva, že ja nič ja muzikant, v mojom prípade som ho donútila mať dieťa ja, 😀 😀 😀 , neviem ako som to dokázala donútiť niekoho aby si spravil dieťa, neviem ja ked niečo nechcem tak do toho nejdem, nie že ked už sa stalo, neklapalo nám to, tak ja som ani žiadne dieťa nechcel, ale zaujímavé je že stretávať sa chce 😠
@hilary súhlasím s tebou prečo byť vo vzťahu, ktorý neklape len kvôli dieťaťu, to nejde, načo sa trápiť, a pozerať sa den čo den na niekoho kto ma nemá rád

pink_lady
1. jún 2010

bonparuska ze donutila si ho mat dieta 😀 😀 😀 to som niekde uz pocula 😀 😀 😀 sme mali tie ich hefty nahravat a potom im to pustit, hlavne teraz ked by sa straaaaaasne chceli hrat na nieco 😠

latvia
1. jún 2010

a nakoniec su tu aj take ktore otehotneli neplanovane a neplanovali ani s dotycnym ostat navzdy 😅

martinka17
1. jún 2010

🙂 😀 😀 😀 som sa pekne zabavila

pink_lady
1. jún 2010

hi je tolko moznosti akó sa "dostat" k dietatu, az az 😅 a poznam i pripady kde zlyhala antikoncepcia ci praskla ina ochrana... 😝 😲

latvia
1. jún 2010

🙂 alebo sa niektora laduje grepmi 😀

hillary23
1. jún 2010

verte baby co hovorim ..nejsom mudra ani nic take ale mam daco prezite a vidim to uz normalne triezvo bez nejakych naivnych veci..berem zivot ako ide dava mi rany pod pas ale idem dalej ..zena musi byt silna aby to zvladla fakt..a to dieta ju nuti aspon mna mala nuti zit bo pre nu len zijem a som a pre nu bojujem s osudom..nebyt nej by som to nezvladla..zivot je svina ale tak treba bojovat..

evicka
pocuj citala som tvoje prispevky ,fakt tu baby maju pravdu musis ho prestat milovat a potom to budes vidiet inak a budes rada ze si s nim neni..pre dobro maleho chces byt snim ?a naco aby trpelo viac ese?to je daco..

pink lady
super si to napisala 🙂 ..

martinka17
a na com sa zabavas ak mozem vedet? 😝

hillary23
1. jún 2010

a ese poviem ze sen kazdej zeny je mat dieta a niktora z nas nevedela ze ked uz je to dieta ze nas ti chlapy nechaju..to su sraby chlapy..nebudem tu nadavat ale takych chlapov je velmi vela..poznam chlapov super ale tych je malicko fakt..ale da sa to zvladnut aj bez nich..aj tak co..zeny maju muzov a co z toho len je tych penazov viac..zena je aj tak cele dni sama s baby..tak sa to da zvladnut..vsetko ide ked sa chce len treba sily a hlavu hore a hlavne sa pozerat na svet normalne!!

martinka17
1. jún 2010

@hillary23
na tom aký su chlapi blbí, neboj nie na nás ako ženách 😎
Ja som síce chcela bábo, aj on ho strašne chcel, len on mal najradšej seba, keby mohol, tak si krpca vezme, sám ho vynosí....proste idiot 😝

hillary23
1. jún 2010

martinka17

vies ja uz neriesim moju minulost co bolo ja sa sustredim to co bude a co je teraz..co bolo bolo, to sa uz zahojilo a naco na to zle spominat?len mi to kazi naladu..proste to tak malo byt a konec.ja to tak uz berem a nebudem tu rozoberat ze preco a co..bolo to uz davno co sa stalo tak ja uz myslim vpred..dozadu sa iba obcas fakt obcas vratim..z minulosti nic necerpam nic..to som sa naucila a som si uvedomila ze naco budem na to spominat.len sa utrapim.ale uz je mi to jedno.. byvaleho uz nemusim.si kasle na dceru ma svoj zivot..caka druhe s inou tak nech sa stara o to co ma..a nam je supeerr..uzivame si zivota a vy jako? pekny vecer