Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

katarina1234
2. jún 2010

Ahojte, idem sa Vam trosku postazovat nech sa mi ulavi. Dnes som bola na sude a ty neschpaci mi omylom zaslali papiere ohladom otcovstva co mali poslat mojmu ex a ja som ich mala doma 3 tyzdne a to keby ma neupozornila moja pravnicka tak to doteraz neviem a ani tam nejdem. Zase sa vsetko pretiahne, mna uz s tychto sudov porazi. Popri tom som nahliadla do spisu a zistila som, ze moj ex je od 1.6. nezamestnany zevraj organizacne zmeny, comu moc neverim urcite sa dohodli tak aby bol chudacik na sude a platil male vyzivne. A to este chce zdrhnut do zahranicia a predpokladam, ze odide skor ako bude sud a ja budem cakat do konca roka pokial sa nevrati z lode a potom sa to bude opat natahovat, takze to bude trvat mozno aj 2 roky. Ta Je mi s toho vsetkeho nagrcanie, najradsej by som ho chytila pod krk a vykrutila mu ho. Tak aspon takto trosku v skratke co ma tak dnes vytocilo. Prajem vsetkym pekny dnik.

pink_lady
2. jún 2010

ahojte
akurat mam zapnuty Damsky magazin, a prave teta psychologicka povedala ze neexistuje facka v afekte...to myslim k tomu ze tu niektora z vas pisala ze jej v afekte povedal ze ju zabije...to ze bol v afekte, neospravedlnuje 😖 ze aj sef vyprovokuje a tomu netrepne alebo ani casnikovi ked je opity netrepne po hube...nepovie tak ako zene takze to sa neda ospravedlnit 😉

ty brdo ako to pokracuje celkom dobry rozhovor 😀

pink_lady
2. jún 2010

Kati, klud, neoplati sa ti kvoli nemu sa trapit, neoplati sa ti to nie je toho hode...to si ja v noci opakujem ked nemozem spat ale nejak to nezabera 🤐

martinka17
2. jún 2010

@katarina1234
pohoda, s tým musíš rátať, je to tak....veľa žien si tým prejde. Ber to tak, že ty máš malú v opatere a nebojuješ, aby ti ju vrátil. To by bola tragédia, ale peniaze vždy budú, je to menej podstatné ako zdravia a láska dieťaťa 😀

@pink_lady
presne to som mu povedala aj ja, že ak ma v afekte okrikoval, tak ma môže aj zabiť...a on to práve tým ospravedlňoval, že nie, že to by nespravil, ...blbec sprostý 😠

martinka17
2. jún 2010

@katarina1234
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/moje-dcera...
nedalo mi, o tejto babe som prvý krát počula pred pár mesiacmi na čtv, v reportéroch, to je v podsteta ako paľba...tam jej pomáhajú hľadať cestu k jej vlastnej dcére, ktorú uniesol v podstate s požehnaním jednej českej sudkyne jej ex do nemecka a ona sa ju snaží získať späť....tak toto katka je dôvod na plač 😢

latvia
2. jún 2010

ja to radsej citat nebudem 😕 ja som sa tiez najviac bala toho, aby mi niekto nevzal syna....ziadne peniaze mi za to nestoja.
katka, v klude, pekne si pomalicky zi, tvoj ex raz dojde, nemoze ist do zahranicia len tak pracovat a nedostavit sa na sud kvoli tomu....bud si bude plnit svoje povinnosti alebo pojde do basy, nech si vyberie.....ty hlavu hore a vydrz.ty nemas co stratit, len ziskat, aj ked malo, ale stale sa da zvysovat a upravovat vyziivne...

bonparuska
2. jún 2010

zdravím kočky, mám takú otázočku, dostala som papier o mene dieťaťa a vraj musí byť podpísaný aj otcom dieťaťa, naozaj ste to potrebovali mať podpísané, ja si myslím že to aké dám meno je len a len na mne a s otcom dieťaťa nie som v žiadnom kontakte, bojím sa len toho, že by mi mohli dať do RL meno dieťaťa neuvedené

tami_tami
2. jún 2010

@bonparuska ak ho chces uviest do RL ako otca tak to musi podpisat ak ho neudavas ako otca tak nemusi byt jeho podpis nikde... 😉

latvia
2. jún 2010

to fakt? a komu je co do toho? 😠 je predsa jedno ako sa bude volat, nie?? a co ak sa rodicia nezhodnu?? 😕 😕 to mu dovtedy nedaju meno a nedostane rodny list? 🙄

martinka17
2. jún 2010

@bonparuska
ak chceš otca do rl, tak ten podpis potrebuješ práve na to, nie aby ti odsúhlasil meno dieťatka, ale aby potvdil podpisom otcovstvo 😉

pink_lady
2. jún 2010

no, ono to je tak, ze rodicia sa musia este pred zapisanim dohodnut na mene dietata .../priezvisku/...ked sa nedohodnu tak sa daju tusim oboje /alebo len matkine/ a ńeskor sa sudi...moj ma moje priezvisko

pink_lady
2. jún 2010

ale normalne mu to vysvetli ked nie inak aj rucne strucne, 😀 🤐 ze ked bude zit male s tebou je nepraktice aby mal ine priezvisko...alebo ze potom trvas aby mal oboje mena...pokus sa mu potom navrhnut ine akoby ustupky ze ked s tymto budes suhlasit mozme sa dohodnut na plateni ,....lepsia je dohoda pred sudom ako tahanice ...aj ked s daktorymi sa neda dohodnut alebo ked sa aj dohodne tak len akoze 😠

latvia
2. jún 2010

najlepsie cvaknut za gule 😉 😀

martinka17
2. jún 2010

a nezabudni že do prievanu zavesiť 😀

latvia
2. jún 2010

a este viac pohojdat, ak by slabo fukalo 🙄

bonparuska
2. jún 2010

jaj kočky ste mi vyčarili úsmev na tvári 🙂 🙂
on sa na nás vykašlal a ja sa mu nebudem prosíkať aby mi to podpísal, dúfam že to pochopia

borocka
2. jún 2010

Ahoj baby, pridavam sa.sice este rozvedena nie som,nas to len caka...ale sama zijem uz 4 mesiace. syn ma presne rok, a ten rozvod bol darcek k narodeninam od jeho otca. Manzel je cech, z prahy, a peniaze posielat nemieni, navstevovat syna tiez nie. najprv sa chcel dohodnut,ze bude posielat 100eur na mesiac ( len na maleho)+ vzdy ked bude nieco navyse tak mi da viac na oblecenie,obuv,lieky,... ale budem velmi prekvapena ak posle aspon tu stovku. a to vam nemusim hovorit ako zalostne malo to je.
zatial zijeme u rodicov.velmi nam pomahaju. ale to tak nemoze ostat navzdy. neviem co budeme robit. skolu som si nedokoncila, zijeme v slabom regione, takze s pracou je to mizeria. a vobec netusim co poviem patkovi ked sa zacne pytat:(

latvia
2. jún 2010

vitaj borocka 🙂 vidim ze spermodarcov cechunov je tu neurekom 🙄 a na sud to nechces potiahnut? 😕

latvia
2. jún 2010

myslim to vyzivne....

martinka17
2. jún 2010

@borocka
vitaj 😀 neboj, tu si na správnej adrese, tu je nás viacej takých.
V prvom rade, nemysli už teraz na to , čo bude o pár mesiacov, resp. rokov. Užívaj si Paťka, teraz začína kráááásne obdobie...SAmko je teraz tiež strááášne zlatý, na spanie, až na to že on nechce jesť 😲 😵
Myslím, že skoro každej tu pomáhajú rodičia, takže aj to je asi dosť normálne, ve´d ty by si Paťkovi nepomohla? A mne mamina vždy povie, to nie je pre teba ale pre chrústa 😅

borocka
2. jún 2010

latvia, ani nehovor. strasne ho nenavidim. my sme mali celkom extremny pripad. s mm sme sa zoznamili v prahe, bola som tam v lete na brigade. pomotal ma ako to len velkomestiaci vedia. vyzmykal zo mna vstko co sa dalo,aj z mojej rodiny. zil s nami na svk, este aj peknu kopu dlhov nechal.
tahat to na sud.....uvazujem nad tym.ale na pravnika nemam peniaze.a neviem co vsetko by mohol na mna vytiahnut. a vyzivne? mm nema doklad o vysek platu,vzdy robil a aj robi na cierno, bez zmluvy. takze sud by urcil minimalku.....a to mi za tie nervy nestoji. navyse neviem, ci sa u cechov nejako postihuju muzi,ktori neplatia vyzivne.
matka, ved co by som bez rodicov robila.... ved bez nich by som si patka ani nemohla nechat. a ani podakovat za vsetko sa im nemozem.

martinka17
2. jún 2010

borocka
tvoji rodičia sa iste tešia z chrústika, ako je u nich...ja víkendujem u rodičov, aj keď bývam 3 minúty od nich...ale ráno len striehnu, kedy malý rozbije dvere a vyletí z izby s pokrikom dedo baba a už je deň krajší, normálne to na nich vidno, ako sa strááášne tešia 😀
je to asi iné, my sme tam boli jeho prvé 7 mesiace života, takže ich berie skôr ako rodičov, než ako starkých 😉

latvia
2. jún 2010

borocka, pravnika ti preplati on, aj vsetky naklady na sud, kedze si na materskej, dufam ze to hovorim spravne, opravte ma kocky...
a ver tomu ze aj v CR su postihnutelni, dokonca sa sud moze presunut na slovensko....alebo tak nejak....ak chces, spytaj sa pravnika, je vela veci na co mas narok a podari sa...

martinka17
2. jún 2010

@borocka
latvia má pravdu
skús sa mrknúť sem
http://www.babybazar.sk/Rucna-odsavacka-medela-...
či by ti nevedeli pomôcť, okrem toho nezabúdaj, že pokiaľ si na MD, tak si oslobodená od poplatkov

latvia
2. jún 2010

@martinka17 dala si dobry link? 😕 😅

martinka17
2. jún 2010

😲 😲 😲 😲 😲 sorry
http://www.legalaid.sk/
zblblo mi to 😅

latvia
2. jún 2010

😀

borocka
2. jún 2010

tak v CR je zakon,podla ktoreho je manzelstvo platne len ak sa uzavrie aj na radnici. my sme sa ale brali len na svk v kostole. oni by nam to mali uznat,ale len v pripade ak mm dotiahol papierovacky na ceskej matrike. a to prave neviem. mozno je u nich stale slobodny a bezdetny.....
ale sud by sa tak ci tak mal konat tu,ved tu bol aj sobas.

matk,a pozerala som si tu stranku,a je toho akosi vela. neviem ci maju sidlo aj u nas v okrese. a stale tajne dufam ze mm dostane rozum, a vyriesime to mimosudne. najlepsie by bolo keby dostal rozum,a vratil sa.keby chcel byt otcom.

martinka17
2. jún 2010

no len nech ten rozum dostane, ale nezabudni, všetko musíš mať od neho na papieri a podpis overený u notára alebo na matrike 😀

pink_lady
2. jún 2010

len na skok uz ledva drzim ocii otvorene ...vyzivne je vzdy oslobodene od poplatkov, to mam od soc.kuratorky, za to si nesmie ziadny pravnik pytat poplatky...a rozvod...ked si to podas na sud sama tak tiez neplatis nic, iba kolok a od toho si ako na md oslobodena, ale to treba tusim poziadat...ale je to ...