Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

filipal
10. jún 2010

Latvia 😨 😨 😕 🤐 😝 😀

bonparuska
10. jún 2010

filipka máš pravdu, pre takých lakomcov sú niektoré ženy nič, lebo neprinesú do domácnosti toľko čo oni a tým pádom sú pre nich menejcenné, ja som to takisto dlho prehliadala, nechcela som si pripustiť pravdu, ale človek sa vyfarbí v krízových situáciách
a latvi škoda že aj ja som nemala toľko temperamentu, mala som ho ešte poriadne nakopnúť ked sa pakoval a nie sa prosíkať, jaj - naivita ale strašná u mna

filipal
10. jún 2010

Bonparuska, este ho mozes kopnut do zadku, neboj! 😉

kocky, idem uz spat....dobru nocku 😵 😵 😵

latvia
10. jún 2010

boni, neboj, temperament vyhrabes pri dalsej moznej prilezitosti 😉 tiez som bola mlada a naivna, teraz som uz len mlada 😀
a ja som zas mala opacny problem, viac financii bolo vzdy u mna 🙄 tympadom som ja "spoluzitie" tiahla ja 😔 naivita 🙂 ale uz je prec 😉

latvia
10. jún 2010

fili, bruuu, ja sa uz chystam spat od 22.00 😅

bonparuska
10. jún 2010

fili dobrú noc

lati tak ty si ten presný opak
aby mi nekdo nedoprial kúpiť vlastnému dupačky za neakým 5e, tak nech si ich strčí do slipkov 😀

latvia
11. jún 2010

@bonparuska nekupila by som dupacky za 5 eur a ten dotycny by bol bez jedla cely den 😝 ale takuto situaciu si u mna predstavit neviem, moje dieta je moje vsetko a ktokolvek by chcel moje dieta o nieco ukratit tak by mysel najprv prejst mojim hnetiacim manevrom 😠

bonparuska
11. jún 2010

@latvia ved on svoju vlastnú krv ukrátil o úplnú rodinu, opustil ho ešte pred narodením, celý život malému pokazil 😠 😠 😠 😠
veľký čávenko, moju rodinku už zničil, tak nech si založí novú a nech mu vyberú lepšiu nevestičku s ktorá bude dobrá celej jeho rodine, najlepšie aby mu ju exsvokrička vybrala😀

latvia
11. jún 2010

@bonparuska no, ak je takyto chrapun, tak je len dobre, ze nebude mat na vychove maleho podiel 😝

bonparuska
11. jún 2010

ja si myslím, že on sa bude hrať na úžasného ocinka 😝
@latvia ty si neako v kontakte s bio?

latvia
11. jún 2010

s bio? 😕

bonparuska
11. jún 2010

@latvia myslím biochrapúna

latvia
11. jún 2010

@bonparuska 😀 😀 😀 ahaaaa
nie, neozval sa od dob tehotenstva, zrejme sa bal....ja to mam trosku zlozitejsie 😒

bonparuska
11. jún 2010

@latvia tak to máš ale ten lepší prípad, ak chceš napíš mi ipčko, alebo zalistujem dozadu a nájdem tvoj príbeh?

borocka
12. jún 2010

Mna rodicia ucili, ze rodina je zaklad. rodicia su spolu uz 29 rokov manzelia + 3 roky spolu chodili pocas skoly. za ten cas otec zil rok v USA (robil si tam skolu a mamina ostala doma s tromi detmi), pol roka zil v polsku (pracovna staz), chodili aj do poradne. mali problemov az az. iste ze sa nelubia tak ako na zaciatku, ved to sa ani neda....city ochladnu, padne stereotyp, ludia sa zmenia...ale maju spolu deti, hypoteku, minulost a beru ako samozrejmost ze maju aj soplu buducnost.
s manzelom sme tiez mali problemy, chcela som chodit aj do poradne....ale nestihli sme. Nechcela som aby od nas odisiel, ved ma voci nam povinnosti, zavazky... nelubla som ho uz, ale aj tak je to moj manzel a hlavne otec mojho dietata. teraz nam neposiela ziadne peniaze, z materskej neviem vyst....kazdy mesiac nam nieco chyba a poziciavat si od niekoho nechcem. to je hlavny dovod preco som chcela aby s nami ostal. on sice peniaze dost minal, ale vzdy nieco nechal aj pre nas, vzdy pomahal financne......s nim to bolo lahsie utiahnut. nezili sme si kralovsky, ale aspon sme mohli platit ucty a kupovat plienky, a vzdy ostalo aj na nejaku drobnost navyse.
on odisiel, zije v prahe a robi v centre v kaviarni, zaraba takych 30tisic mesacne len na diskach od turistov....a my nemame vobec nic. ja si nemozem najst pracu (skolu som nedokoncila, navyse zijeme v slabom luceneckom regione), ked skusam nieco cez internet na doma...tak pytaju poplatky, chcu katalogovy predaj....nic mi nesedi a nevychadza. do skoly sa vratit tiez nemozem, maly uz nema otca a aj odidem do skoly,tak pride aj o matku.
je tu sice muz ktory ma o mna zaujem, ma stabilnu pracu, plat, vlastne byvanie, aj patka ma rad,.... ale ja nie som schopna k niekomu nieco citit. citila by som sa ako prvotriedna zlatokopka.
ostali sme na mrtvom bode a neviem sa pohnut. nemozem sa ubranit myslienke, ze keby som nemala Patrika, vsetko by bolo tak jednoduche.....nic by mi nestalo v ceste. To dieta je pre mna 100kilove zavazie co ma taha ku dnu.
Ja ho velmi lubim, ved je to jedine co mam. je krasny, sikovny, sinter a ulicnik....ale sama na neho nestacim. prerasta mi cez hlavu.

martinka17
12. jún 2010

@borocka
to je kríza, lebo nemáš peniaze a hľadáš únik. Paťko za to nemôže, máš ho rada a podľa mňa sú to výčitky svedomia, čo ťa ženú k predstave, že je záťaž. Máš asi vnptorný pocit, že nedostáva všetko, čo by mal a je to tvoja chyba 😠 Ale to nie je vôbec pravda. Ani bez Paťka by to nebolo ľahšie. Stalo by sa niečo iní, možno by si nespravila skúšku, nenašla si aj tak prácu......možno by ťa v čase, keď si rodila zrazilo auto a bolo by to zlé.....ja neverím síce v boha, ale verím v osud....ja som sa pred tehu mala dobre, prekonala som prvý rozchod, mala som super prácu a dokončovala som si "detailiky" na byte, nové okná, nová chodba......
Teraz som doma, mám Samka, o prácu som prišla, rezervy bubákov sa desne rýchlo míňajú, každý mesiac mám depku, čo všetko som zase kúpila, v jednom kuse niečo kupujem pre seba, malého. Ale stačí jeden úsmev, jeden smiech a viem, že to zato stojí. Aj ja mávam depky, ale neľutujem, sú na tom ženy aj horšie, hlavne že sme zdravý 😀 😀

borocka
12. jún 2010

@martinka17 kazdy den si zelam, aby sa manzel vratil a vzal si Patrika len na tyzden...aby si vyskusal ake je to narocne. aby som si ja mohla oddychnut. aby aj on na seba prebral nejaku zodpovednost a povinnosti.... a potom mi úride luto, lebo viem ze o maleho sa nevie postarat. bojim sa ze by ho neokupal, nedal spat cez den, ze by ho nenakrmil a nevzal na prechadzaku, ze by mal sex s tou jeho kurvou kym maly sa bude pozerat..
Viem, ze patrik za nic nemoze. chudatko je ten, ktory si bude musiet najviac vytrpiet....

latvia
12. jún 2010

@borocka vacsina chlapov je zial na zaplakanie co sa tyka nejakych "otcovskych pudov"..... ja som tiez uz stihla byt so silami na dne, potom som si vsak spomenula na temu zomrelo mi dieta a vzchopila som sa.....raz ti to tvoj syn oplati, uvidis 😉

borocka
12. jún 2010

@latvia keby sa mi aspon nieco podarilo. maly uspech.
zda sa mi ze patko uz viac ako mesiac stagnuje, akoby nespravil ziadny pokrok. nenaucil sa nove slovo, nenaucil sa dalsie zvieratka,.... uz niekolko tyzdnov stale to iste dokola.... je to vobec mozne? kazdy den by mal prist s niecim novym.
navyse rodicom sa zda, ze pricasto pada.... on je ignorant. vzdy sa ponahla, nepozera s apod nohy...stale zakopava a pada. chcu aby som zasla za doktorom na nejake odborne vysetrenia...aby nebolo neskoro.

latvia
12. jún 2010

@borocka ma rok, je normalne ze nepride kazdy den s niecim novym 😉 okrem toho, ze casto pada, aj nieco ine na nom pozorujes? unava, zly spanok, padaju mu veci z ruk? tazko chodi, alebo nieco take? v MC najdes deti co chodia jak tanky, aj ked vidia decko pod nohami tak on zakopnu ako keby sa nechumelilo 😉

borocka
12. jún 2010

@latvia prave teraz by mal mat obdobie, kedy sa rychlo uci...mozno drobnosti, ale kazdy den by sa malo nieco nove pridat.
a to chodenie, on od zaciatku dost pada, lebo chodi ako slepy....fakt sa nekukne pod nohy. inak ma motoriku vybornu. ani ine priznaky nebadam. len keby bol trochu viac pozorny. mna uz nebavi ho denne 20x dvihat zo zeme s revom a rozbitym celom, nosom, perou, kolenom,,,,,stale nieco. nikdy sa nepouci?????

latvia
13. jún 2010

😀 ty chces aby rocne dieta rozmyslalo ako dospelak???? radsej si rychlo zvykni, ze tvoje dieta ostane malym nepoucitelnym dietatom minimalne do 3 rokov. a ver tomu ze chces od neho vela 😉 moje dieta bude mat za 3 tyzdne rok a este ani samo nechodi.podla mna ani tak skoro nezacne. kamosky co maju rovnako stare deti, sa uz tesia, ze ich deti chodia, behaju blabocu baba, dada, a ine, moj syn otvara pusu a nieco ako zvuk vypusta, ale nepodoba sa to nanic. nechci od tak maleho stvorenia aby uz vedelo same poriadne chodit, jest, rozmyslat, na to ma este more casu 😉

latvia
13. jún 2010

a aj moj maly je furt obity, a to ani nechodi 😉 uz sme boli aj na rtg hlavy 😝 a vcera tresol hlavou o zem 3x 😅 viem ze ta to nebavi, ale toto ma kazda jedna matka 😉

traktor
13. jún 2010

@borocka ahoj,,,upust trosku zo svojich narokov na dietatko....a hlavne neporovnavaj s inymi....my uz sice chodime, ale ani za svet neukaze ,kde ma ocko, usko...ako pocuva ma co hovorim, potom sa postavi a odpochoduje a , ze mama trhni si, a pritom to vedia aj ovela mladsie deticky..a kopu dalsich veci, ...a hoc chodime uz dlhsie / od 10tich mesiacov/, tak tiez casto pada, vecne je obity, a tiez sme boli aj na rtg hlavy 😝 ...uz skusil aj let cez cele schodisko...take su skratka deti, nemozes od neho chciet, ze hned bude vsetko vediet, len preto, ze stretnes ine dieta co uz toho vie ovela viac 😉

borocka
13. jún 2010

@traktor
@latvia
to ste zle pochopili. patrik je myslim si ze velmi sikovny. vysoko nasadil latku a teraz akoby upustil. lozit zacal ked mal 7m+3dni, chodit ked mal 10m+1tyzden. slovna zasoba : mama, tato, dedo, taka (starka), daj, ham, mnam, kde, kam, tam, toto, ano, nie, nono, auto, havo, teta, hop, hapam (u nas tak sedi hovoria ze sedia), halo, kuk, papupa (papuca), nona (noha)....
vie ukazat kde ma pipika, nozku, rucku, vlasky, usko,......
ale uz viac ako mesiac mu nepribudlo ziadne slovo, ziadna schopnost. zasekol sa na tom istom bode..... a nepaci sa mi to. vzdy bol pat krokov pred inymi detmi vo svojom veku a teraz uz len tri :(. je strasne aktivny, neposedny, nepozorny.........len dufam ze nebude mat nejaku ADHD alebo nieco podobne.

latvia
13. jún 2010

@borocka pochopili sme dobre, ze je velmi sikovny, len sme ti chceli povedat, ze ked nasadi skoro nejaku latku, tak to neznamena za v 2 rokoch uz bude vediet nasobilku a pisat 😉 je to normalne ze nenapreduje rovnomerne, na svoj vek toho vie velmi vela, nechaj ho trosku "oddychnut", nic nezameska....to ze bol furt dopredu pred ostatnymi neznamena ze to tak bude stale.niketore deti predbehnu ine v lezeni, chodeni a potom tie neskorsie deti predbehnu tieto v inych veciach.....nechaj tomu volny priebeh...
co je ADHD?? 😕

traktor
13. jún 2010

@borocka dobre sme to pochopili...len teraz neviem co riesis...neuraz sa...mas uz teraz velmi sikovne dieta, ...niektore deticky ani v 2 rokoch nepovedia to co tvoj....vsak nemoze byt vo vsetkom prvy...vsetko ma svoj cas...a nechapem uz vobec, preco za tym hladas daku chorobu...teda predpokladam ,ze ADHD je daka choroba, lebo ani ja neviem co to je 😅 ...tak bud v pohode, uzivaj si , ze tvoj drobec je taky sikovny, a neklad mu na plecia väcsiu zaztaz ako zvladne... 😉

latvia
13. jún 2010

http://www.janssen-cilag.sk/bgdisplay.jhtml?ite...

myslim ze v roku veku je diagnoza ADHD velmi nepravdepodobne zistitelna....

pink_lady
13. jún 2010

ahojte
neporovnavajte, ja uz som konecne s tym prestala lebo ma to len deptalo..kazde babo je ine, kazdy napreduje svojim tempom...moj zacal len pred 2 tyzdnami sediet bez opory aj to nie dlho a vobec sa neplazi, nestvornozkuje a to tento tyzden bude mat 10 mesiacov ine deti uz v jeho veku chodia alebo sa aspon postavia sami v postielke, stvornoszkuju,lozia...ale podla dr je v norme sice na dolnej hranici ale stale je to norma verim ze vsetko dobehne

viem ze je to tazke s peniazmi kocky ale nejako to zvladneme uvidite 🙂 aj ked teraz mi skoro slzy vyhrkli lebo mi prisla faktura kde sa pomylili a nauctovali dva krta tolko a sice mi to vratia ale teraz to zaplatit musim... 😖 tak musim ist do minusu a to neznasam ale co narobim nema mi kto pozicat a pan bio tiez neposlal peniaze mysli len na seba 😠

borocka
13. jún 2010

@latvia
adhd je porucha pozornosti spojena s hyperaktivitou. prejavuje sa tym, ze dieta nema disciplinu. je velmi aktivne ale v ziadnej cinnosti nevydrzi. rychlo mu prebieha pozornost z veci na vec a na ziadnu sa nedokaze dostatocne sustredit. viem, take su vsetky deti, alebo aspon drviva vacsina.
Ale patko napriklad vobec nevie ukazovat zvieratka v knizke!!! a tiez neukaze na babe ze kde ma ocko, usko, ruky....... na sebe ano, ale na inom nie!
adhd sa sleduje az po nastupe dietata do skoly, zlozitymi testami. ja som tej poruche vela casu venovala uz na vyske, preto ju poznam....

@traktor iste ze je sikovny, len ma znepokojuje ze sa zasekol. keby od zaciatku isiel pomaly, tak tomu nevenujem pozornost. ale on uz mesiac nema nic nove. a mesiac v tomto veku dietata je ako 10 rokov vo veku dospeleho cloveka. neviem ci sa mu ja malo venujem, alebo sa niekde psychicky zasekol ....chcem ci nechcem, aj na neho prenasam svoj stav. a urcite citi ze veci nie su v poriadku:(