Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

latvia
13. jún 2010

@borocka vygooglila som a dala som tu link, vyssie 😉 ja neviem, mne pride uplne normalne ze tvoj maly nevie ukazovat zvieratka v knizke 😕 ma jeden rok? lebo to pises ako keby uz mal aspon 2 roky a toto nevedel 😉 lebo rocne dieta teda toto este "nema vediet". neviem kto ti nahovoril alebo kde si citala ze dieta ma kazdy den nieco nove vediet alebo ze musi plynule napredovat v naberani zrucnosti. kopec matiek co maju uz 2 a viac deti ti povie ze vyvoj deti je uplne rozmanity a nic neprebieha rovnakou rychlostou....zbytocne seba aj jeho stresujes, to ti urcite povie aj doktorka...

tami_tami
13. jún 2010

@borocka tiez si myslim ze sa stresujes uplne zbytocne nemoze stale napredovad musia byt aj obdobia kedy jednoducho nic nove neobjavi je to uplne normalne a urcite to nic s ADHD nebude mat - tiez viem co je to za porucha. uzivaj si to pekne co tvoj chlpaec vie a tak ako ti uz pisali mnohe deticky v jeho veku este nevedia ani polovicu z toho co ten tvoj cize je normalne ze sikulka to zvladol skor a teraz to chce cas aby prislo nieco nove 😉

traktor
13. jún 2010

@borocka ani moj matko neukaze kde ma ocko , pusinku...a tiez uz dlhsie nic nove a tiez sa riadne rozbehol......a mozno by som stresovala, kebyze mam jedno dieta a precitam si tu na nete, co uz niektore deti vedia , ale....ale viem uz porovnat, mam 4 deti a kazde bolo uplne ine, napr. miska bola od 14 mesiacov bez plienocky...a teraz mi vobec nevadi dokedy ma alebo bude mat matko plienku, skratka si ho len uzivam, a uz vobec neporovnavam...akoze beriem, ked rodic vidi, ze dietatko nie je v poriadku, tak to riesi...ale preco za kazdu cenu chciet, aby dietatko v 1 roku vedelo uz uplne vsetko...ak by islo tak ako zacalo, rychlo, rychlo...co bude potom robit v roku a pol, v dvoch rokoch....?...ty to mozno takto prezivas, ze mas aj ine problemy, tak sa o maleho bojis...vinis aj seba...ale upokoj sa, nadychni....mas krasne , zdrave, a hlavne sikovne dietatko, tak si ho uzivaj...lebo vsetko ide velmi rychlo 😉

martinka17
13. jún 2010

@borocka
ako ti napísala Latvia, chlapi fakt majú niekedy pudy otcovstva na primitívnej úrovni 😝 Ale sú aj výnimky. A ináč, ak si takto na dnes, opýtaj sa vydatej kámošky, ako jej asi muž pomáha s dieťaťom...asi budeš často šokovaná, že niektorý chpali prídu domov, vyložia nohy na stôl a s poznámkou som unavený si pýtajú jedlo do rúk 😖 VeĎ žena je doma a má kopec času...ja poznám také maminky...alebo jedna kámoška, mala pol roka po pôrode manžela na týždňovkach a sama sa starala o malú aj staršiu, 2 ročnú žubrienku...ti poviem, to je záťah na nervy a energiu.

Tie pokroky...jóooooooj, to si nič nerob,ako ti baby napísali, že je to normálne. Samko sa naučil štvornožkovať na 7 mesiacov a 10 dní, o týždeň sedel a stál a sám chodiť v 10,5 mesiaci, ale postaviť sa bez opory až o 3 mesiace...teraz už nevie ani len štvronožkovať poriadne, nemá na to čas. A tiež na začiatku v jednom kuse padal, nohy nestačili rozumu 😀 Tiež je ukeaný...niekedy stagnuje a potom naraz za deň vypľuje 3 nové slová, dnešný objav je KDE JE..ako to že spája 2 slová občas nechápem, miesto DA ako daj povie len DAJ MI 😵 Paťko je úúúúžasný, tak sa vytešuj 😉
A ešte ma napadlo, má na deň rovnako starú kamarátku, má už 16,5 mesiacov a doteraz nechodí sama 😅 Je ukecaná, ale neche sa pustiť...a je to úúúúplne OK 😵
Ukazovanie zvieratiek v knižke, na 15 mesaicov som na prehliadke klamala, že ááááno, on ukazuje, pritom ma ignoroval aj s knižkami a zrazu o týždeň sám od seba začal ako šarkan všetko bez problémov ukazovať sám, teraz už vie aj na sebe kde má pusu...dovtedy ani to nechel 😀
MOJA nehľadaj problém, kde nie je, škoda tvojej energie 😀 😀 Ja som nahnevaná, lebo chodíme ešte stále na neurológiu, síce len raz za polrok a pritom nebol nikdy pozadu...ťapa lekárka potrebuje bodíky, tak ich zbiera na samkovi a viem, že si píše dokonca výkony, ktoré nerobila, aby jej poisťovňa viacej platila 😠

borocka
13. jún 2010

@martinka17
aky ma dovod vas posielat na neurologiu???? mali ste nejaky uraz? alebo ine problemy??

latvia
13. jún 2010

ja by som ju tajne nahlasila poistovni 😀

martinka17
13. jún 2010

@borocka
malému sa po narodení, ke´d bol nahý triasla bradička ako od zimy....všimla si to doky, taká staršia ....šup na neuro..ináč mi sme prvé asi 2 mesiace chodili po lekároch 2 krát týždenne, potom raz týždenne.....som sa smiala, väčšinou prevencie,ale katastrofa stresy vždy ho vyzliecť a obliesť 😀 Aha, a pri pôrode bola zelená voda...ale od začiatku bol OK a ako som na postupne dozvedela, tak briadka sa trasie snáď skoro každému druhému bábu 😀

@latvia
ešte jedno usg v karte bez vyšetrenia a nahlásim ju...len nemám dôkaz, že ho nerobila, je to proste moje slovo proti jej 😝 😀

latvia
13. jún 2010

@martinka17 akoze napise zaznam ze na ultrazvuku vsetko ok a pritom ultrazvuk neurobi? 😕

martinka17
13. jún 2010

presne tak...najprv ho robila a potom zrazu prestala a len si to píše...pritom ma prehnala na očné, že sa jej nepáči niečo 😲 😠 😠 😠

latvia
13. jún 2010

no, jedina moznost je vziat si na vysetrenie este jednu osobu aby si mala svedka ze ho nerobi....

latvia
13. jún 2010

resp.si najdi ineho neurologa,niekoho normalneho

martinka17
13. jún 2010

@latvia
teraz by sme mali ísť posledný krát, ak bude neskôr potrebovať zase vyšetrenie, pôjdem už inam

latvia
13. jún 2010

ako este by som tolerovala ze si nadraba vykony, kebyze ten ultrazvuk aj urobi....ale takto??

martinka17
13. jún 2010

ja nemám chuť sa s ňou hádať, v podstate tam chodím, aby nikto nič nevyčítal a hlavne ja svojmu svedomie...ja stále, jej to život vráti....možno jej teraz záplavy vzali polovicu majetku ako pomstu sveta 😉

latvia
13. jún 2010

😅 no mozno ultrazvuk 😀 itak ho nepouziva 😝

borocka
13. jún 2010

@martinka17
to je aka krava ta doktorka. tak ked prve vysetrenia nic neukazali, tak na co vas tam stale posiela? keby aspon dake odovodnene podozrenie mala.......

moj patko sa zas narodil so zrastenymi prstekmi na nozkach. vlastne na oboch ma zrasteny druhy a treti, ale len do polovice....ma taky Y. je to uplne v poriadku. moze chodit, behat, plavat-----je to len taka esteticka drobnost. da sa to za 5 minut odstranit na plastike az od 3 rokov dietata

latvia
13. jún 2010

@borocka bude sa mu lepsie plavat 😉

borocka
13. jún 2010

@latvia ja som s tym v pohode...su to moje nozkly smradosky.....keby ste vedeli ako mu smrdia 😀 😲 neplanujem mu ich oddelit. je to rovnake ako ked detom odstavaju usi, maju krivy nos, alebo skarede znamienko uprostred cela........ dokonca este menej, lebo vacsinu casu ma nozky skryte v ponozkach. budem sa mu to snazit vysvetlit....a budem dufat ze nenarazi na krute nevychovane detiska........

latvia
13. jún 2010

@borocka tiez by som to neriesila 🙂 hlavne nie v malom veku.ked bude neskor chciet tak ok

latvia
13. jún 2010

@borocka a aj mojmu smrdia 😅 vonam kazdy den 😀 pre mna fajn vona 😉

borocka
13. jún 2010

@latvia
uvidim ako na to budu reagovat ine deti v skolke.... ak sa mu budu posmievat a pato z toho bude v depresiach, tak nezavaham a pojdeme to oddelit. nebude sa trapit chudatko pre ine hlupe detiska ktorymrodicia nevedia nieco vysvetlit.
aj ja ovoniavam, poctivo, pri kazdom prebalovani...aj sam si ocmuchava. velmi sa smejeme na tom...

pink_lady
13. jún 2010

nozky smradosky 😀 my mame nozky smradlosky tiez 😅 ale nuchala by som to furt 🤐 😀 moje zlaticko 🙂

k tym doktorom - oni ked raz novorodenca poslu na nejaku kontrolu tak potom do troch rokov sa z toho nevyhhrabes...minimalne do toho roka...mali sme tyzdne kde sm echodili kazdy den kdesi, presne ako pises, stres hlavne s vyzliekanim

a co spominate tie ukony...tak to je este dobre, ze si aspon napise, u nas nefrolog vybera "dobrrovolny prispevok" za sono obliciek 4 eura, neda blocek, a napise si do zoznamu ci si prispel, neprispel... 😠 vraj na splatky pristroja - milion rocneho...hlavne ze ma auto na ake ja nikdy nenahrabem 😠

martinka17
14. jún 2010

@pink_lady
tak toho by som asi fakt nahlásila...sono za prachy, to je ale 😠

pink_lady
14. jún 2010

@martinka17 no uz mi presla trpezlivost najblizsie tam beriem kamosku co robi v zdrav.poistovni a chlapec ma smolu, len nech si pyta... 🤐 😀 denne sa tam premele x deti, a deti do jedneho roka tam chodia kazde 2-3 mesiace tak ked sa to zrata...sviniar jeden...pritom stary pristroj, stara ambulancia, on smradlavy dedko s ruzencom na ruke akoze robi sa chudacik ale ked som ho videla minule tankovat novucke auto velkych rozmerov a vyssej kategorie tak som pochopila kde tie dpbrovolne prispevky idu ...

martinka17
14. jún 2010

potom napíš, ako to dopadlo, ako sa starý tváril 🙂

milan2271
14. jún 2010

Som tu nový, prepáčte za môj príspevok. Nakoľko mám už dosť rokov, stále nemám priateľku. Mám problém sa zoznámiť. Mam rád deti a preto sa ponúkam touto formou na zoznámenie so ženou alebo slečnou ktorá by mala o mňa záujem. Pokiaľ máš dieťa, nevadí mi to. Lásky mam plno na rozdávanie. No mojou veľkou podmienkou je aby si bola z Bratislavy. Nemam záujem si písať, chcem sa stretávať a nie cestovať do diaľok.

Ahojte Milan

bonparuska
15. jún 2010

ahoj milan, držím ti palčeky, aby si si tú svoju krásnu vysnívanú maminušku našiel 😅

leiinka
15. jún 2010

Ahojte baby, nedávno som objavila toto fórum a zaregistrovala som sa...som tiež slobodná mamina, hoci s dcérkiným otcom sme v kontakte, to je na dlhšiu debatu 😉 ale nežijeme spolu. Ste tu aj nejaké s väčšími deťmi? Moja má 4,5r. Ja trebárs hlavne cez víkendy neviem vždy malej urobiť program, lebo kamarátky s manželmi majú víkendy rodinné, nevravím, že my presedíme víkendy doma, ale čím viac ľudí poznáš, tým lepší výber, hlavne keď niekto program, niekto ochorie, tretí dovolenka a pod... 🙂

martinka17
15. jún 2010

no boli tu síce baby, ktoré majú väčšie deti, ale tie sa poväčšine už odmlčali a nepridávajú teraz často príspevky 😅

marianka1122
22. jún 2010

ahojte baby dlhsie som tu nebola, ale teraz by som potrebovala radu. mam otazku v paragrafoch ale napadlo mi ze tu mozno budete skor vediet. ide o to ze byvali mi plati len polovicu vyzivneho a hovori ze ak s tym niekam pojde ze povie ze mi platil prenajom bytu, myslite ze s tym obstoji? a mam tam chodit ked mi plati tu polovicu viem ze su mamicky ktorym muz neplati nic a on mi dava aspom polovicu. prosim poradte dakujem moc