Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

pink_lady
27. jún 2010

ahojte7@amadu, pripajam sa, najprv som myslela ked som citala ze este vydrz ale ked si pisala ze zdemoloval nabytok, di evca, ber nohy na plece a utekaj kade lahsie, toto uz nie! to uz je len krok k tomu ze ublizi i tebe. Pod na slovensko, tu ti bude lepsie samej resp, s rodicmi i ked ani to nie je vzdy ruzove 😔 aspon moja mama sa ku koncu tehotenstva dost zmenila 😔

inak holky mam ja "uuuzasny" zazitok zo vcera len skoda, ze to nemozem verejne napisat kedze isty ex ma spehuje ako som zistila 😖

martinka17
27. jún 2010

@pink_lady
chudák, alebo by som napísala trefnejšie,ale adminka ma znmaže 😀

amadu
27. jún 2010

@martinka17 - no nasi mi to povedia urcite, aj keby sa toto nestalo, co sa teraz stalo. Lebo oni sa nikdy nezmierili s tym, ze som si ho zobrala a cele nase manzelstvo dufali, ze sa to coskoro skonci. Problem je v tom, ze on je cudzinec - cernoch, a nasi su trochu viac konzervativni, takze najzakladnejsi problem bol, ze hanba, lebo je to cernoch. A tiez preto, ze vedeli, ze ja to budem mat tazke, lebo predsalen je to ina mentalita. A potvrdzujem, je to tazke, ale ja som v podstate vedela, do coho idem, lebo on nebol moj prvy, tak som ich uz trochu poznala. Paradox je, ze problemy plynuce z rozdielnej mentality sme vcelku v pohode zvladali a nakoniec sa to cele posralo mojim tehotenstvom. Aspon mne to tak pripada, neviem to ale vobec pochopit, kedze on bol ten z nas dvoch, ktory chcel dieta viac. Inak ja pevne dufam, ze sa to teda teraz skonci s tym, ze uz nikdy v zivote sa neuvidime a on nebude mat zaujem stykat sa s dietatom. Ja viem, ze je to asi velmi radikalny nazor, ale ja si neviem predstavit, ze by som takemuto debilovi mala nechat dieta, dajme tomu na vikend. Je mi z neho strasne zle, takto ma este nikdy nikto v zivote nesklamal, a to som toho zazila, pokial ide o vztahy, celkom dost

amadu
27. jún 2010

@pink_lady - ano, mas pravdu, nemam uz v umysle sa sem vratit, uz sa len nejako musim dozit toho odletu na Slovensko, t.j. dna 9. 7. No co sa tyka tej demolacie nabytku, musim popravde napisat, ze chyba je na oboch stranach. Ja som totiz vyvolala scenu a bola som fakt dost neprijemna, asi by som si aj sama sebe dala po hube, byt na jeho mieste, ale bolo to sposobene tym, ze ja uz mam fakt nervy v pr... Predstavte si, ze ste cely den zavrete doma a pocas celeho dna s nikym neprehovorite osobne ani slovo, a takto to trva niekolko dni po sebe. A pan tvorstva je cely rad, ze moze chodit kazdy vecer von s kamaratmi a zaroven mu nikto nic nevycita a doma sa v pohode vyspi, lebo my ked sa nebavime, tak to akoze naozaj ani slovo. No ale aj tak, to nie je dovod na to, aby sa spraval hentakym agresivnym sposobom, obzvlast, ked vie, ze som tehotna a tym padom precitlivela.

No s rodicmi to bude tazke, najma s mamou, kedze ona ma taku super vlastnost, ze ked sa jej s niecim zverim, v tej chvili sa zachova super, lenze akonahle sa pohadame, tak to mam na tanieri. Viem si predstavit ako casto budem mat predhadzovane minimalne "my sme ti to hovorili", co ozaj velmi milujem. No ale kazdopadne mi u nich bude lepsie ako tu s nim.

latvia
28. jún 2010

@amadu 😀 😀 😀 tak to si mala hned napisat ze je to cernoch 😀 este pred manzelstvom, hned by som ti povedala svoj nazor 😝 😀 (niesom rasistka, praveze "farebnych" poznam az moc dobre)....tam nieje o com, mentalita nepopusti 😔
a s mamou si nelam hlavu, moja je presne taka ista, ale velmi milujuca, takze viem ze aj ked mi to vytkne, tie moje chyby, tak viem ze len preto, ze chcela pre mna len to najlepsie...a ked sa drobec narodi, tak bude jak vymenena, tomu ver 😉

latvia
28. jún 2010

inac, musim podotknut,ze aj ked ma obcas trapi, ze sme bez otca, musim skonstatovat ze som momentalne velmi spokojna, hlavne ked nemusim riesit taketo neprijemnosti s chlapmi ako tu niektore mate 😖 tak snad to povzbudi kazdu jednu ktora sa trapi, ze bez chlapa to je niekedy lepsie 😉 (bez debila podotykam)

latvia
28. jún 2010

a trochu na odlhacenie, slintam za panom grofom Fabriciom z Elisy z Rivombrosy 😀 😀 😀 to takeho chlapa by som brala vsetkymi 40timi 😀

leiinka
28. jún 2010

ahoj Amadu... chcela by som prispieť len tým, že si neviem predstaviť, aká nepríjemná by si musela byť, aby som bola ochotná uznať, že niekto mal právo "dať Ti po papuli", snáď len hysterický záchvat sa niekedy dá prerušiť jednou fackou, ale nevzťahuj na seba, že polovicu bytu zdemoloval kvôli Tebe, zdemoloval ho kvôli sebe, lebo bol ožratý. Inak by ma tiež veľmi zaujímalo, prečo chlap, ktorý hučí do ženy, že chce dieťa a 5 rokov sa oň snaží, reaguje takto na správu, že bol konečne úspešný... ale nech má akýkoľvek problém, ktorý by toto správanie vysvetľoval (hroziaca strata práce, dlhy, iný pomer...whatever), nič z toho to správanie NEOSPRAVEDLŇUJE! Takže šup domov a nevracať sa, ešte by som si na Tvojom mieste aj prebukovala letenku na skorší dátum (s jeho kreditkou...)... Neviem, ako by som sa zachovala v budúcnosti, keby sa chcel udobriť, pretože ak raz takto reaguje, je jasné, že to v ňom je a mohlo by to dopadnúť aj horšie, ako demoláciou nábytku a hlavne, keď už budeš od takého nejaký čas preč, je návrat asi tá najväčšia hlúposť, pretože skôr alebo neskôr sa budeš rozchádzať opäť, ale tentokrát si to prežije už aj dieťa... Držím palce! Rodičov by som sa nebála, proste si slovami "hovorila som Ti to" tiež potrebujú niekedy uľaviť! Ako mamina viem, že hoci by mi nejaká dcérina situácia mohla speniť žlč, ale vždy by som jej pomohla a chcela by som, aby sa na mňa obrátila a dala mi o svojich problémoch vedieť...

leiinka
28. jún 2010

...a ešte prídavok "zdemoloval ho kvôli sebe, lebo bol ožratý... a pretože je očividne agresívne hovädo" aspoň z Tvojho opisu sa teda tak javí 😉 je to síce smutné, ale radšej zistiť zavčasu, kým si to vybije na nábytku, ako neskoro, keď by mohol zaútočiť na Teba (dieťa?)

latvia
28. jún 2010

@leiinka 😀 a pretože je očividne agresívne hovädo....to si zabila 😀 mas pravdu, prebukovat letenku jeho kreditkou by som tiez brala 😉

pink_lady
28. jún 2010

z ust psychologicky: aj ked ho sef vyprovokuje, zdemoluje nabytoik? sorry ale aj keby si neviem co nema pravo a ty uz sa vobec neobvinuj! je pravda ze ludia sa provokuju vzajomne ale pokial by sa k sebe chovali v hadkach ako k cudzim - napr, k sefovi tak by to bolo uplne o inom svet 😀 pretoze no ja neviem obcas ma sef vytocil do nepricetnosti alebo nejaky kolega ci student ale nikdy by som kvoli tomu nedemolovala nic...nedovolila by som si...a to teda studenti vedia byt riadne svine

latvia
28. jún 2010

@pink_lady 😀 to mas pravdu. este by ta pritom natocili na mobil, dali na youtube a mala by si problem 😅
ja by som to brala fifty fifty kebyze rozmlatim polku nabytku ja 😝

kwetinka1
28. jún 2010

ahojte baby, pripajam sa k vam k tejto teme, lebo cakam babetko, ale s priatelom nie sme zobrati. ci sa budeme brat? no neviem, zatial to je take, ze ano. ale on uz toho nasluboval....tak mam predsa obavu ci verit alebo nie. na dietatko sa tesi, chce vytvorit rodinu, ale zatial sme neriesili veci ako priznanie otcovstva. akoby sa to riesilo keby sa mu nedajboze nieco stane? nejde mi o peniaze, ide mi o rodinu, ale ked by tu on nebol alebo aj ja, tak chcem,. aby o dieta bolo postarane co najlepsie....som z toho uplne zmetena, kazdy mi hovori inak....

latvia
28. jún 2010

kebyze tu nieje on, tak by si sa starala ty, kebyze ani ty, tak by si ho vzali tvoji rodicia ak by mali zaujem, pripadne ini blizki pribuzni...toto si mala namysli? 😅 ale nic sa nikomu nestane a budete stastna rodinka 😉

kwetinka1
28. jún 2010

@latvia keby sa napriklad so mnou nieco stane. a potom je aj financna otazka nezanedbatelna. obaja zarabame slusne, ale keby len jeden zostane na dieta, tak to uz nie je take lahke. predsa v manzelstve je to dobre poriesene, ale ako slobodna. a zas je tu aj tak vec, ze moze sa cokovek stat, rozideme sa, pohadame....aj tie najstastnejsie manzelstva skoncili....vobec neviem ako to riesit. ked sa na to pozriem srdcom, tak mam odpoved, ze vsetko bude v poriadku, ale rozumov, je to uplne o inom ☹ predsa na samu zenu (alebo aj chlapa) je toho vela

latvia
28. jún 2010

@kwetinka1 kebyze s anieco s tebou stane a on bude v RL uvedeny ako otec, ide k nemu, ak ma na to podmienky a ak ho bude chciet. ak nie tak to co som pisala predtym.
a kedze sme vsetky slobodne mamicky, vieme ake to je, ale aj to ze sa to da, akokolvek budes na tom financne 😉 lebo dobri ludia sa najdu, a ak mas par pribuznych ktorym niesi lahostajna, tak aj ti pomozu 😉 ja svojmu malemu nekupujem takmer nic na oblecko, furt niekto nieco donesie 😅

kwetinka1
28. jún 2010

@latvia u mna je to finance tak, ze ja este pomaham mojim rodicom, cize keby ja zostanem bez prijmu, tak si to neviem predstavit ☹

latvia
28. jún 2010

@kwetinka1 pomahali by ti dobri ludia oktorych teraz netusis ze by pomohli 😉

kwetinka1
28. jún 2010

@latvia dakujem za podporu, len teraz ma napadaju take veci, co som si doteraz ani neuvedomila a zacinam mat strach...

kwetinka1
28. jún 2010

a ako to je s uznanim otcovstva. viem, ze to treba ist na matriku, aby priatel uznal otcovstvo, kedy to mam spravit? je dobre to spravit cim skor?

latvia
28. jún 2010

hej, mozes uz teraz

martinka17
28. jún 2010

@kwetinka1
to sú hormony, to nerieš. Užívaj si tehu a nehľadaj stresy. 😉

evulinkab
29. jún 2010

Ahoj holky,
jsme také svobodná máma, mám 18mesicniho chlapecka a doted jsem s nim sama-bez partnera.Nikoho jsem nehledala, možná proto, že do posledni chvile jsem myslela, že to bude ok s biologickým tátou malýho.
Nedávno jsem se seznámila s jednim klukem(31), je to teda mesic a pul.Párkrát jsme byli na kafe, v kine a tak.Nechodime spolu zatim, ale je to na dobre ceste...Chtela jsem se vás zeptat, kdo už máte nové partnery..kdy jste seznámili toho nového pritele s vasim ditkem??Až když jste spolu zacali chodit nebo dříve?

Já totiž nevim.On zatim nic o tom, že by chtel poznat malýho, neříkal.Ale pripadá mi, že zase seznamovat je spolu, až s nim zacnu chodit(a tudiz do nej budu zamilovaná) je pozde, protože nevim, jak se k Bořečkovi bude mít, jaký má vztah k detem.A nekoho, kdo by o Borecka nejevil zájem, bych za partnera nechtela.Jak jste to udelaly vy, poradite?

leiinka
29. jún 2010

Ja teda takú skúsenosť nemám, ale tak ma napadlo, ako čítam Tvoj príspevok, že tak trochu predstavu, či oňho má alebo nemá záujem, si môžeš urobiť aj predtým, ako ich predstavíš..nie? Už teraz píšeš, že zatiaľ nepovedal, že by chcel malého spoznať. Spýta sa naňho, keď sa stretnete? Priniesol Ti preňho niekedy niečo? Hocijakú maličkosť? Chcel vidieť fotky a pod? Čakala by som, že by sám mohol navrhnúť nejaký výlet, aj s dieťatkom...mňa teda jeden hneď na prvé stretnutie volal do ZOO aj s dcérou (poznali sme sa zo školy, takže ma neoslovil na ulici 😀 )

latvia
29. jún 2010

@evulinkab ja sice ziadneho nemam, ale urcite by som mu ukazala maleho hned. ak ma rad deti a nevadi mu partnerka s dietatom, tak to bude normalne a nebude reagovat divne. asi by som radsej chcela vediet dopredu, ci mu dieta neprekaza, potom ,ked sa uz zamilujem, by som rozchod znasala tazsie....

leiinka
29. jún 2010

ale zase ukazovať dieťa hneď...to by som tiež neodporúčala... aspoň párkrát sa s ním stretnúť... človek nikdy nevie, na koho narazí a dieťatku by to tiež mohlo byť divné, chodiť na výlety furt s iným ujom... 😨

latvia
29. jún 2010

poopravim sa - nemusi sa rovno ukazovat, ale aby o nom vedel 😉 ale myslim, ze 1.5 rocne dieta sa este nad nejakym ujom zamyslat nebude 😉

leiinka
29. jún 2010

aby o ňom vedel...tak to áno...to treba čo najskôr asi..ale aj tak až vtedy, keď zistím, vrámci možností, že to nie je nejaký psychopat, čo sa, samozrejme, môže prejaviť aj neskôr 😀

latvia
29. jún 2010

@leiinka 😀 to treba potom len tak podotknut, ze vlastnim zbran a mam cierny opasok v karate 😀

leiinka
29. jún 2010

two thumbs up for latvia!! to je aká správna žena! 😀 ja som chodila na tae-kwon-do, ale keď chcel tréner, aby som skúsila sparing, tak som sa otočila a už som sa tam neukázala 😀 no, nebolo to doslovne tak, ale podobne 😀