Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

latvia
29. jún 2010

@leiinka 😀 zaklamat obcas treba 😀 jasne ze namam ani jedno ani druhe 😀 tak ale bude chlap riskovat? 😝 😀

leiinka
29. jún 2010

aha...ja som to pochopila tak, že to podotýkaš nám tu na fóre, hold, dlhý kábel 😢

latvia
29. jún 2010

😀 nieeeeeeeee,tym by som sa nechvalila 😀 😉 ale si dobra ze mas aspon zaklady TW, kamos mi ukazoval par chvatov a je to celkom dobre,nenamakas sa a mozes zlosit supera jednym prstom,ked vies kam co ako kde 😀

latvia
29. jún 2010

pisem rychlo, hrubky -nevsimat si

leiinka
29. jún 2010

xi...ja som mala hlavne neskutočnú radosť z pevných a štíhlych nôh, keď som cvičila 😀

latvia
29. jún 2010

😀 to by mi teda prospelo 😉

leiinka
29. jún 2010

koľkokrát som si už povedala, že keď doštudujem, tak sa k tomu vrátim...ale už sa asi budem hambiť ☹

latvia
29. jún 2010

ale co by si sa hanbila 😝 ked mas cas a moznost,tak sa na to daj, je to dobra vec vediet sa obranit....ja by som privitala tiez nejake aspon kurzy sebaobrany...naucit sa nejake finty

evulinkab
29. jún 2010

No holky, práve se na neho moc neptá, nic mu nedonesl.Ale tak jak jsem napsala, byli jsme spolu zastim venku párkrát,.Jinak pripadá mi jako chlap fajn, rozumný, neni namyslený.Nic k nemu zatim necitim, teprve se poznáváme.Ale treba ted, máme jit spolu nekam ve ctvrtek, se mi od malýho moc chodit nechce.Venku je pekne, tak jsem ráda s malým.Klidne bych jela do ZOO, jak s Boreckem, tak s tim klukem...ale nevim nevim.Jestli neni brzy, nevim co on.Sám mi jeste nenavrhl, jestli pujdeme ve trech, ale taky si rikám, jeslli on neceká, až to navrhnu já.

leiinka
29. jún 2010

ak nájdem kurz pre dospelých 😀 😎

leiinka
29. jún 2010

ja si myslím, povedz mu, že cez víkend sa budeš venovať synovi, ak chce, môže stráviť víkend s Vami, ak nie.. syna kvôli nemu samého nenecháš... hm? 😉

latvia
29. jún 2010

@evulinkab ja za seba - navrhla by som zoo v trojke.....dieta predsa bude s vami stale,ak sa rozhodne byt s vami...dalsie rande moze byt vo dvojici

filipal
29. jún 2010

@evulinkab ja ked som sa s mojim muzom zoznamila, mal syn 5 rokov. vedel o nom, ale prve razy som sa s nim stretla osamote (syna varovali nasi), ale asi po 2-3 tyzdnoch sa ma sam spytal, ci nezoberiem aj maleho.....
to sa mi pacilo. syn sa ho hned na prvom rande spytal, ze koho ma najradsej na svete! 😀 vyzeralo to, ze som ho doma nejako instruovala, hanbila som sa ako pes! 😝 😅

evuli, ked sa priatel sam nezaujima, skus mu povedat nejaky pribeh z domu, skumaj ako sa bude tvarit. ale ta zoo, co radi latvia, nie je zly napad.... ved raz sa musia zoznamit. aspon uvidis na com si. ak bude otraveny, radsej to hned na zaciatku skonci.

katarina1234
29. jún 2010

Ahojte kocky...ja mam taky isty problem ako evulinkab. Mam tiez kamarata, ktory mi uz pocas tehotenstva povedal, ze by si ma do pol roka zobral ale ja som o tom ani nechcela pocut, nakolko som bola stale namotana na ex teraz uz chvalabohu je to inak. Teraz sa stretavame ako kamarati, boli sme aj spolu von s malinkym, sem tam pride k nam na navstevu ale mam taky pocit ako keby sa bal maleho tak preto neriesim radsej nic aj ked mi on dava najavo ze ma o mna zaujem. Podla mna nevie co chce. Nechavam tomu volny priebeh a nic nesilim, nakolko este nedokazem na 100% doverovat chlapom.

filipal
29. jún 2010

@katarina1234 podla mna dobre, ze si opatrna. 😉 nemas sa kam ponahlat. radsej si kamarata dobre over, aby si sa nepomylila....

pink_lady
30. jún 2010

ahojte, noooo ja som si nasla priatela ked mal maly mesiac 😀 ten bral maleho ako samozrejmost ze patri ku mne ale po par mesiacoch to skoncilo...este mal zaujem jeden vdovec ten mi hned povedal ze pokial budem chodit na rande bez maleho tak taku babu nechce 😀 ale toho som nechcela ja lebo sice je smutne co sa mu stalo ale bol na mrtvu zenu dost naviazany deti uz vacsie - 10 A 14, 8 rokov su sami a ze on chce len preto zenu lebo deti chcu ...teraz chlapov neriesim asi si najdem zenu a bude 😀 😀 😀 😀

latvia
30. jún 2010

@katarina1234 no,sa mu nedivim, ja som sa tiez bala maleho ked sa narodil 😀 😀 akoze manipulacia a tak 😉 moj ujo si napr.nechcel vziat na ruky maleho ani ked uz mal 8 mesiacov, proste nenho kukal a rozpraval nanho,ale bal sa ho...ze mu ublizi....nieje to taky strach? 🙂

katarina1234
1. júl 2010

@latvia tak to naozaj neviem. Vobec neviem co si mam mysliet ale pri rozhovore som mu spomenula, ze ak ma bude niekto niekedy chciet tak bude musiet prijat aj mojho syna a na to nic nepovedal. Ved casom sa ukaze ako to dopadne.

Moj ex odchadza do zahranicia a to este nemame urcene otcovstvo co ma velmi hneva a sezona mu bude koncit az v maji takze ma cakaju krusne chvile s minimom penazi a potom este tie sudy takze cakam ze este rok nic neuvidim ☹ Strasne ma nahneval. Budem to musiet nejako zvladnut. 😒

filipal
2. júl 2010

@katarina1234 to sa mi nezda, ze sa to da rok natahovat. vyzivne sa urcuje prednostne. chod na socialny urad a zisti ako sa to da riesit. urcite mas narok na peniaze....

filipal
2. júl 2010

@latvia vsak na tvojej foto vyzeras uplne subtilne! 🙂 a opisovala si sa ako nejaka erdegbaba! 😀
alebo si si dala fotku nejakej modelky? 😨 😅

latvia
2. júl 2010

@filipal 😀 nuz, ktovie..... 😉

katarina1234
2. júl 2010

@filipal nic s tym nenarobim uz som sa radila s mojou pravnickou a aj na pojednavanie ohladom vybavicky, ktore mame na 30. septembra nepride, moze sa ospravedlnit ale musi sudu oznamit kedy sa bude nachadzat na slovensku a v tom obdobi vytycia sud. pojednavanie takze to bude az najskor v maji. Proti predbeznemu opatreniu sa odvlal co mal zatial na maleho platit 50 Eur a ohladom otcovstva a vyzivneho este nebolo vytycene pojednavanie a on kedze nebude na Slovensku tak si to nebude preberat takze sa to bude natahovat, nastastie viem spolocnost do ktorej nastupuje ale moc to asi nepomoze ved uvidime budem musiet cakat. Apon ze tie testy DNA vybavil este pred odchodom.

pink_lady
2. júl 2010

ahojte,...chcela by som sa opytat, tie ktore ste absolvovali kontrolu zo socialky ako to prebieha??? 😕 dnes mi volali ze v utorok rano sa dojdu dve "pozriet do domacnosti"....tak mam trochu stres...

pink_lady
2. júl 2010

tu som si kdesi citala v nejakej teme ze oni kukaju aj kolko kefiek je v kupelni a ze ci neni v skrini panske oblecenie. a ze sa pytaju aj susedov. je to pravda? 😕

latvia
3. júl 2010

myslim ze to plati len pocas materskej, ci nie? ked poberas matersku namiesto 28tt tych 37tt...potom by im to uz malo byt jedno ci mas chlapaalebo nie....ci nie? 😕

zajaciq
4. júl 2010

to vazne sa toto moze stat? a ked byvam s rodicmi ? otec je predsa chlap a nosi panske oblecko 😀

pink_lady
4. júl 2010

neviem ci je to pravda, pisali to tu baby v ceskej teme...preto som sa pytala ze kto to uz absolvoval...a ked nie v utorok dam vediet 😀

lucinkax20
4. júl 2010

ufff tak mam s tym skusenost 🙂 ale urcite nie taku ako sa tu pisalo 😉 u mna bola zo socialky jedna pani a vobec nam nepozerala po dome,len bola v kuchyni kde som jej hodila par podpisov, trosku sme pokecali a to bolo vsetko... 😉 urcite mi nepozerala do skrine ani nekontrolovala pocet zubnych kefiek 😉 takze ziadne stresy...tie tetky su zlate 😉

latvia
4. júl 2010

prinajhorsom poviete, ze kefka navyse je pre hosti, ked sa nejaky nahle stavi na noc 😀

pink_lady
4. júl 2010

luci a o com ste pokecali :D:D no som zvedava ake to cele bude, hlavne nech je uz stvrtok vecer a za mnou aj sud