Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

filipal
17. júl 2010

fronta! 😠

cesi si ti, ktorym sa zveris, ci nezveris? ja ze maju zase prvi burku! 😀 😅

latvia
17. júl 2010

@filipal cesi su moji kolegovia 😅 zatial som na slovensku nepracovala, tak neviem...co som lezala na gynde v BA, len som si pochvalovala, ale inac nepoznam.
a momentalne som v michalovciach, ide burka k nam? 😀 ci opacny smer?

filipal
17. júl 2010

od Moravy, k nam. zajtra ju mate na vychode. studujem si na nete postup fronty. dufam, ze neujde niekam inam! 😖

latvia
17. júl 2010

to dufam aj ja, je u nas vrelo vitana 😎

zajaciq
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filipal
18. júl 2010

@zajaciq dobre ranko!

ja som nevypisovala zavinac, len som klikla namiesto na obalku s IP na "odpovedz".
ty vypisujes mena? je na to skratka, ze kliknes na odpovedz a vypise sa ti meno aj so zavinacom.
nemas na klavesnici V? zijes v cudzine?

ja ta chapem. fakt, aj sa snazim. Latvia mi je svedkom. uvazujem podobne ako ty, len som sa stala v priebehu rokov vacsim diplomatom, lebo tiez som strasne narazala....

latvia
18. júl 2010

ranko 🙂

@filipal no kde sa stratila ta burka?? celu noc som ju cakala a ono nist 😝 rano v kostole odpadavali ludia, mna zachranil vejar..

filipal
18. júl 2010

@latvia normalne k vam na vychod nedorazila! pozeram na mapy, ze na vychode je stale horuco.... 😝 lutujem vas!
tu je vetrisko, skoro mi vyval okna, stromy sa prehybaju.....a 16 stupnov! Michalovce to tusim uplne obchadza. pozri si www.shmu.sk, aladina a ako sa blizia zrazky....

latvia
18. júl 2010

😒 si ma nepotesila

latvia
18. júl 2010

zacina poriadne fukat, zeby????? 🙂 citam knihu, fakt dobra, vidim ze vela veci maju slobodne matky podobnych

pink_lady
18. júl 2010

ahojte

@latvia u nas uz je prijemne posielam na vychod par burok v noci bola u nas desna 😝

jaj vlastne som zabudla na jednu ozaj otrasnu skusenost s doktormi - ked som utiekla z urologie s hydronefrozou 3.stupna 🤐 😀 tam uz radsej ani za svet 😀 to nehovorim o odbornosti ale o pristupe...ale inak mam prevazne dobre skusenosti - to som za dva roky lezala na gynde 9 krat - boli sice dni kedy neboli vzdy ti lekari na jednicku ale to som sa naucila brat ze ved aj oni su len ludia

@filipal , @latvia idem sa od vas ucit diplomatickkosti 😅

pink_lady
18. júl 2010

to som nemyslela ironicky ale ze nebrat si tak vsetko co tu kto napise 😵

@zajaciq k vsetkemu uz len tolko, koukala by si kolko inteligentnych studovanych mamiciek aj s niekolkymi diplommi z oxfordu, harvardu, z glasgowa, chicaga tu chodi (to len co ma na ryhchlo napadlo koho som tu stretla) nie vsetky resp. myslim ziadna nie je "prastena matka" ...tu sme ale na fore o rodicovstve a detoch, sme mamy, v tom sme si vsetky rovne 😉 a to w by ma zaujimalo tiez 😅

zajaciq
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filipal
18. júl 2010

@zajaciq ahaaa 😀 zahada je vyriesena. ja z mobilu pisem iba sms, tak mi to vobec nenapadlo....

@pink_lady ja som kedysi isla do strasnych konfliktov! postupne som sa zacala umiernovat. ale nie je to len tak "navonok", alke skludnila som sa aj vnutri....
mne sa ty vsak vobec nezdas nejaka prchka......uplne ok. 😉

latvia
18. júl 2010

@filipal ziadna burka,dazd ani ochladenie sa u nas nekonali 😒 zrejme od kosic je uz fakt ukrajina 😀

pink_lady
18. júl 2010

@filipal tak diky 😅

@latvia snad to dorazi aj k vam, ja som si dnes vychutnavala ze mi je zima na nohy 😅

filipal
19. júl 2010

coze????

Latvia a to si sa musela usidlit az tak na vychode? 😅 vsak sa prestahuj aspon niekde k Popradu! 😅

anatanka
29. júl 2010

Uplne mezi vas nezapadam tim, ze jsme od manzela odesla ja a dobrovolne. Prvni mesice des bes, byla jsem stale nemocna, odevzdavani dcery me nicilo, ale postupne jsem ziskavala nove sebevedomi a uplne novou silu, kterou jsem mela nekdy ve dvaceti. Dnes temer po roce se citim naprosto ve forme a status "svobodne matky" si nemuzu vynachvalit. Jsem tak happy, ze jsem svobodna (ve smyslu volna) a do vazneho vztahu jen tak nechci, protoze si to takhle uzivam. Na muze jsem vubec nezanevrela, rozhodne si nemyslim, ze jsou to hajzlici a sobci a uzivam si jich tak jako kdysi, ale prat jim denne fusky nepotrebuju.
Kdyz se tak rozpomenu, tak jsem uz kdysi davno, od chvile, kdy jsem vubec zacala nejakym zpusobem premyslet o rodine, citila, ze jednou budu matka samozivitelka. Ted to mam a vsude na to delam propagandu. 🙂

malinkaaninka
29. júl 2010

@anatanka držím ti palce,nech sa ti darí

martinka17
29. júl 2010

@anatanka
prvom rade vitaj 😀
asi ťa prekvapí, ale je nás tu veeeeľmi veľa, ktoré sme sa rozhodli dobrovoľne radšej byť bez spermodarcu ako trápiť seba a drobca. ale aj ja to tak beriem, že mi je lepšie bez chlapa, ktorý by ma ničil, fakt sa cítim slobodná 😉

pink_lady
29. júl 2010

@anatanka vitaj 😀
@martinka17 + ostatne: pozerali ste vcera alebo dnes rano reflex? tam nejaka psychologicky hovorila ze ak je niekto len trochu inteligentny tak vydrzia spolu minimalne do 8 rokov dietata za kazdych okolnosti lebo ze dieta potrebuje oboch rodicov nevyhnutne mat na blizku...som sa normalne rozculila 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 daka stara tetka to bola...akoze tak zena nech necha seba aj dieta tyrat len aby dieta malo otca pri sebe??? a po osmych rokoch co? zena uz bude natolko znicena ze nedokaze odist...Prislo mi to ako stara skola, s jednym muzom na cely zivot - nech ma aj zabije. Nastastie psycholozka co hovorila pred nedavnom v Dam. magazine tak mala opacny nazor 😎

martinka17
29. júl 2010

@pink_lady
jaja , to som asi videla, rozprávali o rozvodoch nie? Taká skrachovaná existencia tá žena? Ako keby bezdáčka...lebo popravde tú som nepočúvala,Samko práve hral vkladačku a vtedy museli všetci tlieskať 😲 😀
Nič si z nich nerob, pre zdravie dieťaťa je rozchod lepší, aj ten ženský magazín som videla, ako to tam tá žena spomínala 😅

pink_lady
29. júl 2010

@martinka17 cely reflex bol tusim po rozvodoch...
asi mala ta psychologicka sama zly zivot 🤐
dobruuu noc 🙂

anezka14
29. júl 2010

Ahojte mamky, rada bych se pridala a taky trosku postezovala a ulevila...
uz je to 3 tyden, co od nas tata mého kluka odesel. 1tyden bydlel jeste tady, protze sam nevědel, jesli má, nebonemá odejit, nakonec po mém tlaku se rozhodl ze odejde.Samozřejmě, ze je v tom zenska...
Mne je z toho vseho tak spatne,ze vůbec nevim co mam delat, Mame maleho kluka, který tatu evidentně zboznoval, ale kedze ho ted vidi, tak malo, tak uz mu to ani nepride. Ze zacatku furt kricel: tatatatat, ale ted uz je to kazdy dnem min a min.Predevcirem jsem byla za nim v praci, byl to den, kdy měl prijit za malym.Kdyz sme vsechno vyresili, tak uznamenal, ze uz kdyz ho videl, tak nemusi a pride az v nedeli.Od jeho odchodu ho videl asi 4X.
Aleco, na byt máme hypošku, a je psany na něj, řekl, že ho necha napsat na syna, a ze na tam můzu bydlet.Dalsi vec je ta, ze ja bych sama hypo a poplatky a dite neutahla, takze jsem si nasla praci v jiným měste, ale budu muset do podnajmu a k tomu si najit chůvu.Taky je moznost ta, ze bych zůstala tady. nasla si podnajem a situace by byla uplně stejna, ale mam strach, ze si sem zacne vozit tu svoji ´k... a ja se budu muset na to divat.
Rada bych tenhle vztah kvůli diteti nejak zachranovala, ale nejak to nemuzů prekousnout. Predstava, ze mne podved je hrozna a pochybuji, ze bych mu to dokazala někdy odpustit.Vidim to tak, ze musime od sebe, ale nevim kam a jak,Budu vděcna za vsechny
názory a prispěvky. dekuji

filipal
30. júl 2010

@pink_lady aj psychologovia su rozni. su aj rozne skoly....ale hlavne, to, ze niekto psychologiu vystuduje, z neho odbornika, este nerobi! a je nezmysel, takto pausalne hodnotit do kolkych rokov by to mala zena vydrzat!

@anezka14 mas to tazke. neviem ci som spravne pochopila, ale ty by si chcela hlavne radu, ci mas zostat, alebo odist do druheho mesta... a preco si si hladala pracu inde? lebo u vas nie je, alebo aby si nevidela partnera?
kde byvaju tvoji rodicia. oni by ti nepomohli?
tvoj partner chce to chce skoncit s tou druhou a chce zacat odznova?

kveta
30. júl 2010

@pink_lady Myslím, že tá psychologička mala na mysli, že ak sú v páre inteligentní partneri,tak vydržia... Nechcem teda urážať, ale psychické týranie partnerky mi nepríde ako prejav inteligentného jedinca, čo je schopný žiť v páre... takže na takéto prípady sa to nevzťahuje...

martinka17
30. júl 2010

@anezka14
moja, zachraňovať vzťah kvôli dieťaťu vedie len k jednému. stračne sa žena trápi, dieťa to cíti, takže sa tiež trápi a v konečnom dôsledko to aj tak skončí rozchodom. To že si odišla, je správne.
Čo sa týka tej k. asi by to fakt tak bolo. Na druhej strane, never, nikdy ten byt na syna neprepíše, o chvíľu ti po vie, že to spraví, až keď bude mať 18 rokov,a le nikdy sa toho nedočkáš ☹
a tá práca, ako píše filipa, napíš presnejšie, možno poradíme🙂
@kveta
to si napáísala pekne ten posledný odkaz🙂 Presne, ak psychycky týra, nie je inteligentný 😀

filipal
30. júl 2010

ano kocky, ale inteligencia a schopnost psychicky tyrat spolu nesuvisia. teda, ak berieme inteligenciu ako vysku IQ.
velmi schopni jedinci su schopni vymysliet si rafinovane sposoby tyrania a preto su este nebezpecnejsi.

ale celkove neviem, ci je vhodne cakat s rozvodom do 8 rokov. ved vtedy zacina predpuberta a odchod otca z rodiny moze dieta znasat horsie ako v dvoch rokoch....

latvia
30. júl 2010

suhlasim s fili, velmi casto tyraju aj inteligentni chlapi, hlavne psychicky to vedia tak dokonale robit, ze nemaju ani na nich ani ti "jednoduchi" 😒

anezka14
30. júl 2010

Ahoj mamky,
diky za názory.Sice jsem napsala, ze uz to mam tak nejak v sobe probrane, ale jak se dívam na svůj příspěvek, tak asi ne. Evidentně jeste nejsem schopná udrzet proud myslenek v jednej lajne. Tak to skusim upresnit.
Uplne poprve mi to rekl, kdyz sme se v ratili z vyletu a vecer v rodinnej pohode z neho vylítlo, ze nas vztah nema smysl a budoucnot a ze do tydne, dvou nebo do měsíce se stěhuje ke "kamarádovi".Tejden jeste bydlel s náma a pak jsem to uz psychicky nevydrzela a odjela jsem na tyden ke tchyni. Vratila jsem se, a on tu jeste furt byl. Zeptala jsem se ho jak dlhou má zapotrbi mě jeste trapit s jeho odchodem-neodchodem a on se v jedno utery zbalil a řekl, ze se v sobotu zastavi pro zbytek věci na oblecení.Problemy a deprese vam nebudu popisovat, vzdyt kazda jsem to prozivali teměr identicky. Kdyz jsem se po par dnech pozbírala, tak jsem zjistila, ze jsem uplne v p..protoze byt je jeho. V prípade, ze jdeme od sebe vznikaji 3 varianty.
1)zůstat v tomhle byte a trpět strachy, kdy si sem privede tu svoji novou lasku, cekat na prachy, nebo jestli zaplati splatku hypo atd.
2)zůstat ve měste, v novem byte - podnajmu- a cekat, ze se ´mi tady bude producirovat a cituji"uzivat si zivota", s penezma stejne jako v bode 1.
3)najit si byt mimo jeho silny vlyv a zacit nanovo. Prace se mi tam nabidla teměř sama - nic jsem nehledala- a plat, ktery mi nabízi, by mi tady nikdo nedal. S toho platu vyziji i sama s maly a chůvou a nebudu muset kazdy mesic cekat na jeho prachy.
Proto jsem zavazovala variantu 3, to byl spoustec celeho problem.
Ja vim, jevi se to jako jasne, ze co mam udelat, ale ted jsem se zastavila a zjistila jsem, ze v novém měste budu úplně sama, nikoho a nic neznam, tak mam trosku strach,
....nebo, uprosit ho, at od nas neodchazi a ja budu trpiet a cekat na jeho dalsí snahu o "užívaní si života".
Doufám,, ze jsem to napsala presnej,
holky, díky.