Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

pink_lady
17. aug 2010

@kwa_kwa ale pokial aj si slobodna a ma partnera (apon tak ma napisane v profile)tak matersku mas 28 tyzdnov...su maminy co to zneuzivaju a "trochu" stat oklamu ale myslim ze to nie je koser 😉

kwa_kwa
18. aug 2010

myslim si, ze KOSER nieje akurat pristup statu k matkam!!

leiinka
18. aug 2010

prístup štátu k matkám je výsmech! ako keby sme si tie deti robili LEN pre vlastnú radosť a štát z nich neskôr nemal osoch, najlepšie je potom to vyplakávanie o nízkej pôrodnosti a o tom, ako nebude mať kto robiť na naše dôchodky..

latvia
18. aug 2010

v cechach status slobodna matka nema ziadne vyhody 😝 ....aspon nie take ako tu - predlzenie materskej

pink_lady
18. aug 2010

@kwa_kwa vdaka takym zenam co klamu ze su same pritom maju partnera a stastny vztah tak vdaka nim mozno pridu prave tie co su ozaj same i o tu mizernu vyhodu

kwa_kwa
18. aug 2010

noooo podla mna zijes na inej planete... 😲

martinka17
18. aug 2010

@kwa_kwa prepáč, ak máš priateľa, na čo nám lezieš do témy?????
a ak chceš podvádzať,m aspoň to nezverej§uj ak tu máš fotku, aby ťa niekto neudal skôr ako sa o to pokúsiš 😝

latvia
18. aug 2010

hou hou hou, damy, pianko

@kwa_kwa neviem komu to bolo adresovane ale drz sa podobnych narazok. holky sa tu snazia radit v dobrom

@martinka17 klidek...

martinka17
18. aug 2010

@latvia ok 😀

kwa_kwa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kwa_kwa
18. aug 2010

latvia - tebe dakujem za tvoju odpoved, ale sme v slobodnej krajine so slobodnym prejavom a ked ona nevie o co ide, nech sa do toho nemiesa... :D

kveta
18. aug 2010

@kwa_kwa Latvia je adminka stránky.

pink_lady
18. aug 2010

@kwa_kwa tak ked sme v slobodnej krajine preco nemozem aj ja povedat nazor svoj? a neviem do coho sa kto miesa, a uz vobec nema niekto zaujem miesat sa do teba, len som povedala ako to chodi...

martinka17
18. aug 2010

@pink_lady
nechaj ju tak, poď do našej témy, nech sa má rada 😀

katarina1234
25. aug 2010

Ahojte kocky, nevitee mi povedat ci tu medzi nami nie je nejaka mamina, ktorej by pomohlo par veci na donosenie od 0/6 mesiacov ya cenu postovneho? Rada by som to dala kocke ktora to naozaj potrebuje a nie nejakej vypocitavke 😀

risiacik255
27. aug 2010

ahojte dievčatá...chcela som vás poprosiť o radu...som slob.mamička, mám trojmes.dcérku, jej otec je čech. ideme súdom riešiť otcovstvo a výživné, mám nárok na bezplatnú právnu pomoc. centrum právnej pomoci odo mňa chce rozpis výdavkov na výživu dieťatka. navrhla som výživné 150€, lenže to musím nejak zdokladovať. viem, že to nie je veľa, no ja kojím, oblečenie a kozmetiku sme dostali, prakticky mám výdavky len na pampersky. neviete mi poradiť, čo by som si mohla dať do výdavkov, aby mi ti dalo tých cca 150€? Som vám moc vďačná za akékoľvek rady a nápady. Ďakujem 🙂

meandra
27. aug 2010

To je docela dost. Tady co vím se výživné nejčastěji pohybuje od 1.500 do 3.000 Kč, a to už i na 10ti leté i starší dítě. Ale na druhou stranu dítě roste dost rychle a výživné se stanovuje na pár let, než si ho třeba budeš zvyšovat. Budeš potřebovat stále nové a nové oblečení. Teď třeba kojíš, ale časem budeš kupovat různou výživu, to je dost drahé. V lékárně jistě taky necháš dost peněz, a to většinou i když je dítě zdravé. Růžné mastičky, olejíčky. Na to všechno bych poukazovala. Ale nejvíc bude stejně záležet na tom, kolik otec vydělá. Jestli má málo, tak podle toho bude vypadat i výživné.

anesim
27. aug 2010

@risiacik255 a nemôžeš tam dať kočík, stoličku na kŕmenie, ktorú budeš určite potrebovať, ak jazdíš autom tak autosedačku ?, poprípade tam daj nejaké oblečenie, lieky , jedlo . ..

pink_lady
27. aug 2010

@risiacik255 chces blocky????? 😀

malinkaaninka
27. aug 2010

@risiacik255 pracie prášky,aviváž,kozmetika.hrazdička,čaje ,kočík ,lehatko,pytala by som bločky od kamošiek,pripadne v obchode ak niekto nechal bloček na pulte.. a za oblečenie..dieťa rastie velmi rýchlo v tomto veku,len mať doklady o tom.autosedačka,matrac,perinky,prípadne lieky..

risiacik255
28. aug 2010

kočky, ste úplne super, skutočne ste mi pomohli, kopec vecí mi ani len nenapadlo...som vám moc moc moc vďačná...ak vám ešte niečo napadne, budem ozaj moc rada...zatiaľ ešte raz ďakujem 🙂
pink_lady...nebolo by odveci 😀

kwetinka1
30. aug 2010

ahojte, citam vas tu, ale velmi neprispievam. potrebovala by som poradit od vas co uz mate deti a ak ste tu take, co su same uz od tehu, ze ako ste to poriesili. chcem dat priezvisko dietata po mne, asi s tym bude boj, lebo otec dietata asi velmi nesuhlasi. navrhol ze mi pomoze so vsetkymi vybavovackami ked sa to narodi a teda aj vybavenie rodneho listu. a teraz neviem ako to chodi. ci mu to mam zverit? alebo komu to zverit? a ked jemu co ak da tomu dietatu jeho priezvisko? ako riesit toto? nemam pri sebe rodicov, byvaju daleko, vobec neviem co sa moze stat a ako to chodi. len sa potrebujem uz tera zna to pripravit

martinka17
30. aug 2010

@kwetinka1 ja som si zohnala splnomocnenie pre maminu a tá všetko vybehala, bez problémou. Ex by som to nezverila, hlavne ak si "slobodná", tak on asi nestojí za tvoju dôveru 😀 Priezvisko neporadím, ten môj nie je ani v RL
Ale ak môžeš, tak by si sa mala vrátiť k rodičom, prvé týždne úplne sama, to je fakt veľmi ťažké😉

kwetinka1
30. aug 2010

@martinka17 len rodicia byvaju dost daleko, tak neviem ci mamina pride. ja zijem v Bratislave a ona sa tu vobec nevyzna, ved staria generacia. vy skusene si myslite, ze ja to nezvladnem sama a mamina by mi postrazila male? je to naivne?
preco nie je v RL? rozmyslam aj ja o tom, ale neviem co to prinasa. chcem, aby prispieval na male

martinka17
30. aug 2010

@kwetinka1 no prvé týždne toho asi veľa nenaspíš, ja som spala pokiaľ sa dalo s malým aj cez deň aspoň mesiac. Navyše sa mi zapálilo šitie, takže som asi 4 týždne nevedela poriadne sedieť, nie to ešte chodiť 😝 Ale podotýkam, že mám niečo ako alergiu na stehy, teda na ten materiál a vždy mi to zahnisá ☹ Potom si predstav, že kým dieťa spí, chceš navariť, trošku upratať, si na smrť unavená...ak sa dá, tak je lepšie ak ti niekto pomáha, občas , ked malý plakal, som bola rada, že prišla mama a vzala ho ona, hlavne v noci, ale zase Samko mal kojenecké koliky, to je iné 😉 Termín máš ako ja, popravde, prvých 6 týždňou som nevyliezla z domu, hlavne kvôli hnusnému počasiu, aby malý nabieral imunitu 😀 Kto ti potom nakúpi? Ja ťa nechcem strašiť, viem, že to veľa žien zvládlo osamelo, ale popravde, ak je možnosť, tá jednoduchšia cesta, poprosiť rodinu, má jednu super výhodu. Užívala som si krpčeka ako sa dalo od samého začiatku 😀 😀 😀 😀 Pamätám si aj to pekné, nie len únavu a plač 😉

k tomu RL, ten môj je čiastočne na hlavu, má na to papier od psychiatra. Takže som bola šťastná, ked konečne prerušil kontakt a dal pokoj. Ak nie je v RL, nevieš súdne žiadať výživné, ALE viete sa dohodnpť a okrem toho do 3 rokov dieťaťa vieš požiadať o zápis otca do RL, ak by on nechcel, môžeš požiadať súdom a okrem toho, výživné vieš žiadať 3 roky spätne, teda momentálne platných zákonov 😀

kaaatinka
30. aug 2010

@kwetinka1 ahoj, já při dceři byla taky sama, sice jsem spala dost, ale vyhovovalo nám to s malou, vlastně jsme se obě budili dle kojení, papala mi po 4 hodinách takže jsme nakojili a usnuly spolu 🙂 tak o bylo asi týden pak jsme už pomalu začínala dělat i jiné věcy, úklid apod. mamka sice přijela a nabídla se že mi pomůže ale já nechtěla, prostějsem chtěla mít klid a ..miluju svou mámu ale ráda si dělám věcy po svém. a ted když čekám druhého prcka a jsem opět sama dám dcerku tak na týden babičce a budu doma zase sama s malým 🙂
jinak příjmení budu dávat moje, otec sice chce abyh dala jeho, ale... tohle je moje rozhodnutí, svoji nejsme takže... a on to toleruje naštěstí

julinka2787
30. aug 2010

@kwetinka1 ja akurát vybavujem určenie otcovstva a bolo mi povedané, že nemá chlap nárok na to aby malo bábo jeho priezvisko, ak s tým mama nesúhlasí. musel by požiadať súd o to a musel by uviesť pádne dôvody, ktoré nikto nenájde. teda ak bábo žije s mamkou. najlepšie tak spravíš, že vybavíš RL a až potom budeš riešiť otcovstvo. vtedy už má ohľadne mena aj priezviska smolu. ale môžeš to zveriť aj jemu, lebo musí byť spísané vyhlásenie o dohode o mene dieťaťa. inak mu RL nevydajú. treba zistiť ako to u vás na matrike majú.spísať sa to dá aj pred pôrodom.ale asi pred nimi.a ja som si všetko vybehala sama. dcérku som "treskla" do kočíka a šli sme. hneď na druhý deň po návrate z pôrodnice.

tami_tami
30. aug 2010

@kwetinka1 kedze nie ste svoji a on nema sobasny list bez toho aby si bola pri tom alebo aby mal v ruke dopredu spisane vyhlasenie o otcovstve kde je jasny podpis vas oboch pod dohodnutym priezviskom mu nik nezapise dieta s jeho priezviskom 😉 ja som tiez bola este pred porodom - on nesuhlasil ani s menom ani s priezviskom ale ja som ho ukecala ze dame podla mna a potom zmenime... a jasne ze uz sa ni menit nebude 😀 a RL som si bola vybavit ja - kedze uz som mala podpisane otcovstvo bola to otazka par minut lebo vsetky udaje uz boli na papieroch 😉

kwetinka1
30. aug 2010

@martinka17 dakujem za rady. sice citam zakony, ale nemam pravnicke vzdelanie a neviem si vela veci vysvetlit a dohladat a hlavne a toto su pre mna cenne rady. som nevedela, ze do troch rokov je to takto. neviem, ci ho dam ako otca do RL. som myslela, ze ano, ale teraz som fakt na pochybach a neviem co spravit. ved ked pises, ze sa to da dodatocne, tak preco to robit hned teraz.
je moznost, aby som sla k rodicom, ale to velmi nechcem. tu mam svoj zivot a svoj klud. dufam, ze aj kamaratky pomozu a vzdy moze na par dni sem prist mamina, ked bude najhorsie.

@kaaatinka on najskor proti tomu nemal nic, aby som dala moje priezvisko, ale mu to vadi. no myslim, ze ine mu nezostava. som rada, ze aj take su co to zvladaju, aspon nestracam nadej. uvidim ako to pojde a snad sa to podari a zvladnem to aj ja.

@julinka2787 takze RL az po otcotvstve. teda dobre chapem to, ze najskor vybavim RL, kde nebude zapisany ako otec a potom ho tam dodatocne zapisu? fu, tak na toto neviem ako pristane. ale som rada, ze si nemoze len tak svojvolne zvolit meno a priezvisko.
vsetci ma teraz strasia, ze s tym malym nebudem moct nikde chodit kvoli imunite a podobne. ze musi byt prve dni doma a ja ze nebudem nic vladat.

nikdy by som si nepomyslela, ze ja raz budem riesit taketo veci. uz teraz viem, ze musim a nieco mi dava silu,ale som smutna, ze to takto dopadlo...a ked tu citam prispevky, tak vidim, ze to ide a maminy to zvladaju....

martinka17
30. aug 2010

@kwetinka1 no vo februári je chladný vzduch, je to iné ako keď Julinka porodila v teplom júny, s tým musíš rátať. Ja si pamútám, ako som ešte v marci mrzla pri kočiariku, lebomalý nevedel spať doma a vonku bolo asi mínus päť, po hodien som si necítila ruky 😒 Ale ak si silná, iste to zvládneš aj sama, ja som rada, že som bola u našich, mám rada pohodlie a veľmi mi to pri tých kolikách pomohlo 😀