Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

filipal
19. okt 2010

@martinka17
predstavujem si tvojho zlateho chrobacika ako sa bude zenit! 😀 😀 😀 ale to len na odlahcenie. dobre robis!
zeny, ktoe viac skusili vedu svoje deti lepsie ako zakriknute, poslusne manzelky....a ani nehovorim o tych, ktore muz pred detmi bije a ponizuje.... 🙄 🙄
a je jasne, ze nasi "mali chlapi" budu musiet byt lepsie pripraveni na zivot, lebo nasu generaciu chlapov veru biedne vychovali.... ☹
@eaka ta femisticka diskusia tu nie je, ale co keby sme si ju zalozili? normalne ma to laka.... 🙂

eaka
19. okt 2010

@filipal konečne by som mala kde ventilovať svoje názory a postrehy, lebo svoje okolie tým dokonale otravujem... 😉 a to som, prosím pekne, z Bratislavy... kde by človek očakával trošku pokrokovejšie myslenie... tým nechcem nikoho urážať, ale všeobecne to ide zo západu na východ a z väčších miest do menších a potom na dediny... v ktorom kníhkupectve urobili takú spiatočnícku a sexistickú vec? hneď sa tam pôjdem sťažovať... potom kúp dcére knižku z oddelenia pre chlapcov!!! okolie má neúprosný vplyv, pekne dlho som do nej hučala, že aj dievčatká môžu nosiť čierno-zlaté tenisky (boli v akcii za pár šupiek, ale nie, ja musím kupovať ružové s motýlikmi a najlepšie s debilnou barbie všade za prehnané ceny). Najlepšia výchova je, samozrejme, ísť dieťaťu príkladom... a teraz sa rozkrájaj, zastaň všetky možné role a nadokonalejšia je aj tak taká žena, ktorá okrem úžasnej kariéry ľavou zadnou zvláda aj svoje "ženské" povinnosti a neotravuje s nimi partnera (ktorého, samozrejme má a je k nemu maximálne tolerantná a akceptuje jeho "chlapské" veci, ako je futbal v telke aj na štadióne a pivo s kamarátmi)
-ako sa bude naša téma volať? mamičky - feministky bude asi znieť dosť tvrdo, ešte keď chudák feminizmus schytal dosť negatívnu príchuť ako pojem... sexizmus vo výchove? Rovnocenná výchova dievčatiek a chlapcov? 😉

eaka
19. okt 2010

no...tie tenisky boli vlastne skôr zlato-čierne... čierne so zlatým prúžkom... 😉

filipal
19. okt 2010

@eaka take cierne by som celkom brala....jajaaaj ta ruzova 😝 😝 neznasam ruzovu!!!!
tie mamicky feministky nie je zle...a co ked tvrdo, ved chceme prilakat tvrde zeny...a ostatne nakuknu zo zvedavosti.
a ked to nepojde, mozme si zalozit sukromnu temu.
a berieme aj vychodniarky!!!! 😝 😀 😀

martinnna22
19. okt 2010

hm..tak baby risiacik a martinka17 vas uprimne obdivujem, ja keby som zistila, ze ma chlap nechce, alebo nebodaj posiela na potrat a este k tomu ten, ktoreho lubim, tak to je teda silna kava. a v tehotenstve!!!! To by som asi naprezila, alebo by sa na mna uplne "vybodol". Hm..
filipal, sa mi velmi pači, ze vychovavas synov tak, ako ich vychovavas, teda ucis ich k zodpovednosti a k pomoci a vazit si ostatne zeny...klobuk dole...
no a k tomu mojmu problemu, my pokračujeme asi tak, ze on isiel domov byvat, ale stale si piseme a ze mu chybam a tak. Dnes bol aj na pohovore do prace a chce sa "snazit". Ma napadla taka vec, či sa chlapi v takejto situacii, teda v tehotenstve a hlavne teraz pred porodom, ked sa blizi prichod malinkeho, či sa chlapi nezlaknu, boja sa zodpovednosti. Podla mna toto bol aj ten nas pripad....akonahle som bola vo vyssom stadiu, zacal akoby "unikat" a vzdalovat sa mi. neviem to presne vyjadrit, ale jednoducho zlakol sa a dostal strach zo zodpovednosti, ak viete ako to myslim, nie som nijaky dobry retor a uz nie na vyjadrovanie pocitov... ☹
A este k tym popoluskam...ja k nim rozhodne nepatrim...nikdy som sa nechcela vydavat, dokonca ani teraz sa nechcem vydat, nie je to môj sen...ja som vzdy skôr tuzila po kariere a tych materialnejsich veciach, len ked som spoznala toho mojho, tak som kvoli nemu "ostala na dedine" a rozlučila sa s moznostami, ktore mi ponukalo hlavne mesto. Teraz by som sa tam rada vratila. Uz teraz, ked som par mesiacov doma, uz by som isla pracovat....
A k tomu, ze muzi su stredobodom pozornosti...tak to môze byt pravda, pretoze kazda v sebe mame tie materinske city a snazime sa o nich starat a v podstate ich aj vychovavat a dokonca som zistila, ze som si plietla lasku so zavislostou....az moc som sa onho zaujimala...
Uvidim, ako a či sa zmeni ked sa maly narodi... 🙂

bebe87
20. okt 2010

smutne je ze som sa k vam pridala ☹

martinnna22
20. okt 2010

@bebe87 a čo sa stalo bebe???

risiacik255
20. okt 2010

holky, keď tak premýšľam nad tým, čo tu čítam (myslím tie rozdiely chlapci a dievčatá a to okolo toho) máte samozrejme pravdu, je to presne tak že chlapi sú všade "mozgy" a hlúpučké no šikovné žienky v domácnosti sú ok, a proste to všetko...ja ani neviem, ale čo sa mňa týka, od malička som chcela byť chlapec, čo si teda pamätám a aj sa smiali v škole že variť síce neviem ale pri hobľovačke mi to ide, no a ja som tomu bola rada, čo tiež podľa mňa nie je úplne super, ale tak som bola vychovávaná (na dedine treba makať od rána do večera...stará škola 😀 )...proste otec bol môj vzor (kým mi v puberte nezačal úplne všetko zakazovať a už som nebola jeho miláčik 😀 ), lebo on niečo robil a bolo to vidno, pričom mamka keď upratala alebo navarila, nebolo vidno nič..a aj teraz to tak je, že mamka príde z práce a ide k nemu makať na pílu (on podniká v pílení dreva na uhlovej píle) a ešte dostane zdrba keď nie je navarené alebo upratané (len kedy to má robiť, keď robí dve šichty...), inokedy zasa že stále pri hrncoch stojí a tak podobne...proste chcem povedať, že ja nechcem moje dievčatko vychovávať tak, že má chlapovi slúžiť, lebo u nás je to nejak tak, ale sú rovnocenní a majú si pomáhať navzájom
a viete, sranda je, že keď toto doma vidím (inak ja rodičov milujem, sú úplne super a až na pár hádok si takto rozumejú, to asi len ja sa na to tak dívam), tak niekedy si normálne poviem, že som rada, že to je tak ako to je... 🙂

risiacik255
20. okt 2010

@martinnna22 ono časom získaš akúsi imunitu alebo čo ja viem, pri prvom chalanovi som všetko úplne inak znášala, no teraz to už bolo ľahšie, ja mám akurát strach z tej finančnej stránky, lebo kvôli tehu som musela nechať moc dobrú prácu, ktorú som žiaľ robila krátko, lebo sa mi ju tesne pred otehotnením podarilo konečne po rokoch získať a chcela som začať budovať kariéru a bábätko tak o rok neskôr...ale som šťastná že mám Leničku a budem sa snažiť sa nejak k tej práci vrátiť a uvidíme...ale čo sa chlapov týka, ono to asi čoraz vyšším vekom je úplne iné asi 😉

filipal
20. okt 2010

@risiacik255 ano, paci sa ti ako to u rodicov funguje, lebo citis istotu, stabititu...
uprimne: na mieste tvojej mamy, by som sa vzburila....

@martinnna22 kazdy chlap reaguje inac. niektori dostanu rozum, dozreju....a niektorym nic nepomoze! ☹
ale velky zlom je u nich, ked uvidia dieta. kym je v matke, nejako si to nevedia predstavit, ale ked ho vidia, chytia, zlomi ich to (ak su normalni 😝 )

@bebe87 co sa stalo? opustil ta muz?

martinka17
20. okt 2010

@bebe87 vitaj, posťažuj sa, si každá rada vypočuje a poradí 😀

@risiacik255 ja som mala super vysnenú dobre platenú prácu, pred materskou mi oznámili, že rušia pobočku a nemám sa kam vrátiť, tak viem, ako sa cítiš, ale Samko stál za to 😀

risiacik255
20. okt 2010

@martinka17 tak tak,tiez vravim,hlavne nic nelutujeme,to je zaklad...sucitim s tebou...inak,kebyze mam chlapceka,tiez Samka 🙂
@filipal to je fakt a co sa tyka maminy,tiez sa jej stale pytam ako to moze vydrzat,ze ja bych to vzdala a ona vzdy na to ze pre dobro rodiny...co dodat...
K tym chlapom,veru ak su normalni...tak napriklad kamoska mi pisala ze mojmu ex poslala fotku malickej a pytala sa ho co na nu vravi,lebo nereagoval a on na to "normalni mimino,oci,nos,usi"...kazdopadne k tym normalnym ma velmi daleko a zasa ma len presvedcil,ze ked som ho nechala,bolo to druhe najlepsie rozhodnutie v mojom zivote (prve,ze som ho neposluchla a nesla na potrat 🙂 )

risiacik255
20. okt 2010

ozaj,uz predtym som sa vas chcela spytat,teda ak mi viete poradit,prosim vas...mne o par dni konci materska,predlzovat sa mi ju neoplati ked mam tu najnizsiu (to ste mi uz poradili 🙂 ),ale platim si dobrovolne nemocenske na socialke (co sa cez matersku neplati,ale cez rodicovsky uz ano),len ked v tej nasej slavnej vlade tak vymyslaju,tak teraz neviem ci to mam zrusit alebo platit (ci to nejak neovplyvni vysku RP alebo dlzku jeho poberania alebo co)...ja sa v tom nejak nevyznam,neviete mi prosim poradit?predsa len su to dajsie vydavky navyse...

tilda
21. okt 2010

@eaka velmi sa mi paci co pises... napadlo mi, ze to aby mala rodina dve telky - na jednej sa bude pozerat Doma a na druhej futbal :D

tilda
21. okt 2010

@bebe87 vitame ta, i ked mi je jasne, ze by si asi radsej pisala do inej skupiny (mozno je to len moja projekcia:D... (uvidis, ziadna kasa sa neje taka horuca... ) 🙂

boddez
21. okt 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 taaaaaaaaaakýýý parááádny kolotočiiik maaaaamee....waaaaaaaaaaaau...pesničkuje hrka svieti premieta na stenu hviezdičky..fuu a sofinka ide vyskočit z postieeelky...🙂))paradička neviem či ja sa tešim viac či ona... 🙂 🙂 🙂 🙂

mici111
21. okt 2010

@boddez 😀 😀 😀 no moja kolotoc paradne ignoruje 😠

martinka17
21. okt 2010

@boddez Samko kolotoč miloval, nech sa darí aj u vás🙂

boddez
21. okt 2010

@mici111 juuj sofinke naopak ...uzasne sa jej to luubi...a kolko sa nalamentuje...pri tom ..no kraaasa.... 🙂 🙂 🙂 🙂

boddez
21. okt 2010

@martinka17 sofinke sa pááči všetko čo blika toči sa hraje...vnima krasne... 🙂 🙂 🙂

boddez
21. okt 2010

aha ako sa dnes strasne rehotala na babke..ked jej robila smieškyy...toto je naozaj ...krasa...som na nu taky hrdýýý.....

https://www.youtube.com/watch?v=EWuWEVB7yQs
martinka17
21. okt 2010

@boddez zlatá na tom videu.....to že sa je páči kolotoč je super, aspoň si vieš občas oddcýhcnuť🙂

mici111
21. okt 2010

@boddez paraaadnaa je 😵 😵 😵 strasne podarena 🙂 mas byt na co hrdy!!! 😉

boddez
21. okt 2010

@martinka17 hehhe ja oddychovať?...ee...ked sa sofinka kolotočuje tatik jej pridava zvukove efekty a ona sa smeje a bavi o to viac...🙂))dakedy ma má až dosť....a pýýta sa radsej ku babke....ked ju ja vecne ničiim...od rana ako sa zobudi šaškujeme mrnčiime..hučime si ...pusinkujeme...mojkame...hrajeme sa cvičiime.a okolo 12tej vačšinou obaja odpadneme od unavy pekne do tretej(náš poobedny šlofík)a potom pokračujeme dalej v hrani..mame naozaj pekne vytvoreny denny režim dali by sa nastavovat hodinky podla nas.... 🙂 🙂 🙂 🙂

boddez
21. okt 2010

@mici111 tatikove male bobo....hmm teda male uz nie take male..ked si spomeniem aka bola krehulinka malinka..a teraz jaka je uz ...no take nie male vonave klbko ale velke vonave klbko kazdy den ma niečim prekvapi...je to tatikova šikulka..

julinka2787
21. okt 2010

@boddez bože tá je nádherná!!!! krásne dieťatko máš! 😉

martinka17
21. okt 2010

@boddez že 3 hodiny spánku 😀 😀 😀 😀 Samko spal 3 krát po 30 minút 😉

boddez
21. okt 2010

@julinka2787 dakujeeeeeeeeeem..... 🙂 🙂 🙂 🙂

boddez
21. okt 2010

@martinka17 hhehe často počujem ..že babatka spinkaju pol hodinku alebo aj menej ..sofinka...rano ked vstaneme o tej ôsmej napapa sa este si da rannyyy slofik ..pol hodinku potom sa hrame...cvičime..zničiim ju a 11tej 12tej zaspinkame obaja do tej 3 tej...a potom...o pol ôsmej kupkanie..trošku kašičky plna davka mliečka a spinkame do 5tej do rana...hehe neviem ako sa mi to podarilo ale nejako ju stale unavim preto asi spinka takto pekne...

martinka17
21. okt 2010

@boddez to nie je únava, to je malý spachtoš...Samka som mohla uštvať, nevedel spať dlhšie...sme sa smiali, že si nastav hodinky, o pol hoďku je hore...nevadí, ja som si po čase zvykla. Si pamätám, nemal ani pol roka a spal skoro hodinu v kuse...sme ho chodili okukovať na striedačku, či ešte vôbec dýcha 😀