Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

siduska
24. máj 2007

ahojky mas naporst pravdu, a muzem si risc ze uz to i lituje, uz se vtera, vyvolava a vypisuje mi, chce spatky, ale ja mu to proste odpustit nemuzu, a co úar dni bude o.k a potom si zase bude robit co chce tak to teda ne to aj nepotrebuejm, je mi lespie i bez neho, sice mam ho jeste rada, ale taky zivot nechcem.mala si zasluzi i lepseho tatku.

wladka
24. máj 2007

sidus.. no ako pokracujete??

siduska
26. máj 2007

wladka
no pokracuje to tak, ze on je s milenkou, nema o nic zajem, a teraz si robi narok na dite, to uz je na me moc, cely cas asi dva mesice nemal o nu zajem, nezaujimalo ho ci ma co jest a tak a teraz zarazu je taky starostlivi tata. fakt uz neviem o co mu ide, je to vul, kdyz nas stretne na uůlici tak nas ignoruje, ze nas nezna?ja uz fakt nicomu necape, jednie chci aby to vse uz skoncilo, takly sme uz vse spisala na sude a by som se taky nejako poistila,

sue
26. máj 2007

Siduska, prajem veľa veľa trpezlivosti a šťastia 😔

siduska
26. máj 2007

sue
dekuju moc, dufam, ze to uz len nejkao zvldenm, mam kamaratou a rodinu ktery mi dodavaji sebevedomi 🙂

bellasandra
27. máj 2007

Siduska- veru malá si zasluzi lepsieho otca a ty lepsieho partnera.
Neboj , bude dobre 🙂
Ja som sa teraz skontaktovala s otcom malej, a neviem co mam robit. Ci to sním skusit alebo nie...takzko je to .

siduska
27. máj 2007

bellasandra
mas pravdu, bude dobre, ale kdy? to uz nikdo nevie
a coze vy ste neboli spolu?neim, mas ho jeste rada? ty musis vedet jestli to ma vyznam, drzim ti palecky.

bellasandra
27. máj 2007

Siduska- neboj, treba hlavne verit.
Ver sebe a svojej malej. 😉

siduska
28. máj 2007

bellasandra
ja furt verim, ale nekdy mi to pripada, ze marne sand to vse dopadne tak jak ma a budem vsychny stastny

bellasandra
3. jún 2007

Siduska- vsetko sa na dobré obrati. V zivot je jeden kolotoc, a vráti sa ti vzdy to dobré aj to zlé.

siduska
10. jún 2007

ahojky bellasandra
tam manzilek si uz zacal uvedomat o co prisiel, uz mi vypisuje, a hocori, ze vsetko lituje.ja uz vubec neviem co si mam o tom mysliet. ale nechcme mu hned skocit do narucia jako keby se nic nestalo.neda se na to zabudnut.

nomisek
11. jún 2007

ahojky siduska, řeknu ti, že takhle se mi ozval také můj přítel.....ale asi rok po našem rozchodu, ale po týdnu se na nás opět vykašlal ☹ tak na toto pozor. Ale přeji ti, aby Vám to vyšlo 🙂

siduska
11. jún 2007

Ahojky nomisek
no ved toho se nejvic bojim, ze co bude dal, neviem sa rozhodnut, ja mylsela, z emedzi nami laska uz pminula, lae to bolo asi iba ve vzteku, ted pozad musim na neho mysliet, on mi furt vypisuje, no tie chlapske bajky, i vcera mi popral na dobru noc, dost som sa divila, lae nechcem si radsej nic nahovarat, pak by se mohlo cokoliv stat. 😢 😒

nomisek
11. jún 2007

Nevím, jakého muže jsi měla. Ale ten můj to na mě jenom hrál a pak mi zbyly oči jenom pro pláč. Já svého přítele i po tak dlouhé době (1,5 roku) pořád miluju a on toho jenom využívá. Vůbec mu nevadí, že má dítě, prostě si s námi jenom hraje. Ale tentokrát jsem již řekla dost, neviděli jsme ho asi čtvrt roku a jsme moc rádi, jelikož bych další setkání asi nezvládla 😖 Je to těžké se rozhodnout, ale nech ho trochu vydusit, a pokud mu to vydrží, tak víš, že to myslí vážně........
jsem s malou sama a ani nám to nevadí, zvládáme vše ve dvou a myslím si, že nám je nejlépe, než kdybysme byly s tatou 😀

siduska
12. jún 2007

nomisek
hmm tak to mi je lito, ty chlapsi su fakt nekdy jako blazni.
no prave to, ze ja si uz taky zvykla byt s malou sama, celkom mi to vyhovuje, ale chyba mi i on , stale ho mam rada, ved je to i moj manzel, neda sa to len tak zabudnut, ty asi vies o com pisem, ked ty si ani po takk dlhej dobe nedokazala zapomenut.chcela by som mu dat dalsiu sancu, ludia robia chyby, ale bojm se toho ze mi to udela znovu a pak znovu a znovu, a jak pises ja budem jenom nestastna
manzilek to byl dobry, neda se ric ze ne, ale dal se stahnout kamaratmi, to mi nejvic mrzi, ze se opat da nekym ovplivnit.

nomisek
12. jún 2007

tak to ten můj byl taky takový. tak to raději radím ruce pryč, protože jak tam jsou kamarádi, tak to nemá cenu, pokud se neumí od nich odtrhnout, tak to bych moc mu nevěřila 😔

siduska
12. jún 2007

no ved to mu rikam porad i ja, ze dokud se nezbavi kamaratou nema vyznam neco zacinat, u neho byly furt kamarati prednejsi nez my.to me furt stvalo. tak teraz mam fakt nevim co delat.zajtra mame ist spolu na obed tak nevim, nevim, ci pujdu

siduska
12. jún 2007

a vy ste byli zobrati?mylsim ako mali ste svadbu? musi to byt pro tebe moc tezky, kdyz ho milujes a on si s teba jenom utahuje

nomisek
12. jún 2007

ne chodili jsme spolu pouze. Vykašlal se na mě vždy ve chvílích, kdy jsem ho nejvíce potřebovala.... Má už přes rok novou přítelkyni a tak se ani už nesnažím uhánět. Miluju ho pořád a připadá mi, že asi už nikoho milovat takhle nebudu. Nemůžu ani navázat nový vztah. Pořád každého nového musím porovnávat s otcem Zoe, je to snad doživotní blokáda 😢 😢 😢 😢

siduska
12. jún 2007

no to je zly, a to ho ani dcerka nezaujima? je to dost blbe jenom tak odeji kdyz vi, ze ti ho miljes a naschvali ti ulbizuje, promin ale fakt je to nejaky curak.jak to zvladas vse sama?na me to nekdy dost pada, a pak brecim, a je mi lip, hlavne nechci zustavat sama, ted celkom co se manzilek oziva, uz aj mylsim na to ze mu dam sancu, ale mam strach, ze se rozhodnem spatne.to co ted udelal nikdo od neho necekal, ze se tak zachova.a on to vi, uvedomuje si, ale nevim jestli to neni jenom hra, ja vim ze me ma rad, furt mi to rikal, ale nekdy se tak ani nespraval,mozna na vine som bola i ja proto toto spravanie, furt pri nasich hadkach som mu hovorila osklivo, a dost, padli i take slova, ze jak som ho milovala tak ho teraz nenavidm, a chcem aby vypadol a uz ho nechcem ani vidiet a take veci som mu hovorila v poslednom case dost casto.a teraz kdyz na to pomyslim dost me to mrzi.

nomisek
13. jún 2007

zajímal se jenom týden o malou....pak ho to přestalo bavit....držím se nad vodou jedině díky své dceři a mých rodičů... Bydlíme totiž s našima a to je jediná moje záchrana, protože kdybych měla bydlet s malou sama, tak nevím nevím jak by to dopadlo. Máš pravdu, že je to čůrák, říkal mi to každý, ale nemůžu na něj tak jednoduše zapomenout... Když se po roce ozval, také jsem mu chtěla dát druhou šanci, ale teď vím, že to bylo špatně. Radím ti, zvaž pořádně, zda to udělat a také kvůli dcerušce. Děti si nezaslouží trpět za věci, které sami neovlivní. A hlavně se neobviňuj, že byla chyba i u tebe. To je to nejhorší. Také jsem měla období, že jsem se obviňovala, že jsem to zapříčinila já. Ale není to pravda. Ty jsi se o svoje dítě postarala, ON NE!!! Takže vina je na jeho straně. Nemáme určené ani otcovtví, moje malá Zoe má prázdné okénko v rodném listě u táty. Ale poslední dobou přemýšlím, že půjdu k soudu, už jen kvůli té odpovědnosti. Jelikož z toho opravdu vyvázl moc lehce a já jsem všechno odnesla. ☹ a na řeči o tom, jak tě má rád moc nedej. Můj mi to také stále dokola opakoval, ale já si už teď myslím, že pokud jsou lidé od sebe více než rok, tak tam už láska žádná být nemůže. Raději si ho otestuj, aby tě potom nečekal horší život, než kdyby jsi byla sama s Markétkou 🙂 Dala jsi jí krásné jméno 🙂 🙂 🙂

nomisek
13. jún 2007

víš siduska, my taky neurčili otcovství z toho důvodu, že mám strach, aby se nakonec nezačal starat a pak mi moji malou Zoe nevzal. Už bych od něj totiž čekala cokoliv ☹ ale říkám si, že nikdy není nejhůř. Jsou lidé, kteří jsou na tem mnohem mnohem hůře

siduska
13. jún 2007

ahojky
dakujem, to jmeno jsem jej zmenila na posledni chvili.itvoje je taky nezvycejne ale mas nadhernu holcicnku, je to debil, ze si ju nevazi nevi o co prychazi, ved on sa potom chyty za hlavu kdyz mala bude velka a nebude ho ani znat a ani chtit.to mas dobre, ze ti pomahaji rodicia i mne pomahaji, akurat s tym rozidlem, ze ja zijem s marketkou sama, a je to na mne hodne, sice s jeho rodicami vychazime super.tchyne je jak moje druha mama, rozumime si.pomahaju mi taky, jak se len da, no tie rozhodnutia sa u mna menia, kadzu chvilu, tak uvidim ako sa to viivne, dnes mame ist spolu na obed i s malou tak som zvedava ako to dopadne potom ti dam vediet.zatial sa majkaj a drz sa, mas preco zit Zoe je nadherna.

mirka414
13. jún 2007

siduska to co stvaraju chlapy by jedna zena nikdy nedokazala spravit a co je najhorsie im sa vsetko prepecie a vzdy sa na nich nalepi nejaka ta sliepka ked si chcu dokazat ze este za nieco stoja 😠 !!boze co vyvydzal ten moj pred narodenim nasej dcerky,to bolo hruza to ho vtedy normalne vlastny otec nepoznal!ale potom sa nastastie zmenil a ja som mu dala druhu sancu a on ju nezneuzil!ale unas vtom nebola nijaka druha zena len nejaky skrat a strach no aj tak trval skoro6mesiacov.len jedno ti poradim neokradaj svoje dieta o to co mu patri daj ho napisat ako otca dietata v pripade jeho smrti mala bude dedit a ak si ten smrad zatial najde nahodou nejaku sprostanu tak ta to moze vyuzit a tiez mat s nim dieta...a este su tu aj alimenti aj ked je to trebars smiesna suma tak aj ta je niekedy potrebna.vela stastia a ver ze raz sa niekto najde co vas bude mat obe skutocne rad.mirka

siduska
13. jún 2007

ahojky mirka
ja vim, ja sem cetla jak si psala do temy opustil me manzel.my sme manzele , i v rodnem liste je napsany, u nas je takova krizovka jenom kratce, ale aj tak udelal to dal se stahnout kamaradmi a nechal si na krku nejaku slepicu s ktorou mi chcel urobit len na nervy,teraz mi pise , ze uz si to uvedomil a ze nas ma obe rad ze by chcel vratit cas, ze sam nevedel co delal, tak nevim co si mam o tom mysliet.vcera prisiel i na kavu, pohral sa s malou odisiel a ked odchadzal dal mi pusu na lice, hned na to mi pisal sms, ze dekuje mi za to vsetko,teraz fakt neviem co si mam mysliet a co delat.

alana
13. jún 2007

babulky, tak ak vam to nebude vadit postazujem sa vam i ja, tiez som slobodna maminka, zijem s priatelom a mame dcerku, svadbu sme planovali ked som bola tehulka, ale asi v polovici tehulkovania ma opustil, ja som plakalaq, prosila ho nec ma neopusta, proste som sa totalne ponizila, ale vratil sa. sice som mala pocit, ze to zle je za nami, ale nie je. vadi mi, ze vzdy da prednost kamaratom. je to mily chalan, oblubeny, ma mnoho kamosov a vzdy sa nejaky citi byt ukrateny o jeho spolocnost. je na roztrhanie, ale vzdy je tu len pre nich, nie pre nas dve. on si mysli, ze ked spolu byvame a teda v noci pride sa vyspat, umyt najest tak tym nam robi spolocnost. to, ze ja som stale sama s dcerkou ho netrapi, odovodnuje to tym, ze mam co som chcela. ja ale vobec nie som stastna a cim dlhsie toto trva tym mizernejsie mi je
prepacte, ale potrebovala som to odstat zo seba von aspon takymto sposobom

mirka414
13. jún 2007

boze to robil aj ten moj v septembri sa narodila malinka a do decembra to boli len sms tipu milujem vas...ale to len tak raz za 2-3 dni.na silvestra som mala toho uz plne zuby a tak som mu napisala nech sa da vypchat,ze prerusujem vsetky styky a ze ho nepotrebujeme a ani jeho peniaze.a odvtedy je ako vymeneni!je pravda ze u nas to bolo o niecom inom(problemy za povolenie zostat vo svajciarsku a este aj kopec dalsis veci ohladom prace...)no aj tak to bolo hrozne.mozno sa ten tvoj tiez zmenil a uvedomil aj to je mozne pripustit!ale otazka je ako stym kracat dalej.vies ja si mojho teraz beriem za manzela no ta rana je tam stale,ze som bola sama s malinkou pri porode.

siduska
13. jún 2007

alana
no je to hrozny, to co si napsial, jsem prezivala take az to tak dopadlo, jak to je teraz, odisel od nas, no tedapoziadal som ho o tom, dal se do kopy s jinou a ted chce spatky.
mirka
ja vim, na to se neda zabunut, ze tam nebol, ten moj, so mnou bol ¨.teraz som stho fakt zmetena a neviem co mam robit, ci odpsustit, skusit znovu alebo co, mala ma pravo na otca, a tiez ho mam este rada.

hanka274
13. jún 2007

alana, mne keby otec mojho dietata povedal, ze mas co som chcela....
neviem ci by odisiel po svojich. Akoze on pri splodeni bol kde?? Si ho prosikala nech ta spravi tehulkou a teraz ti hovori, ze mas co si chcela??
zi oboma nohami na zemi. Aj ked ho mas rada, podla toho co pises jemu az tak netrhate zili. A to je smutne, obzvlast ked uz mas dcerku. Ak by si bola sama....ale ked uz si mamicka a mas drobceka-nenechaj so sebou tak zaobchadzat. Prave teraz by ste mali byt vy na to najprvsom mieste, a ako pises nieste. To neni dobre. Vzdy musi byt rodina na prvom mieste. Ak nie, netreba silit, a .... Mozno sa zmeni, uvedomi si, diera ostane-ako pise mirka, ale musi na to prist sam, tak mu to umozni. To je maximum co by som robila na tvojom mieste. Vela stastia, zdravia ti prajem a vela tej uprimnej lasky na tom spravnom mieste-myslim, nech teba miluje niekto tak ako ma a si zasluzis!!! ahojko!

hanka274
13. jún 2007

prepacte, ze sa sem pletiem, ani neviem prco som to otvorila, ma to dokazu taketo temy riadne nahnevat, ti niektory chlapy preto necitam radsej...