Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

olifcek
5. jan 2011

@tilda i Tebe sa ospravedlnujem... vsetkym... a idem odtial radsej... nevyhodou pismen je, ze nevidime mimiku a nepocujeme intonaciu opacnej strany...

latvia
5. jan 2011

@olifcek 😀 uz sa tolko neospravedlnuj 😉

ja ked som obcas citavala rozvodove temy, tak som sa uistovala ze som urobila dobre ze som ostala slobodna matka....chcela som napisat ze single mother, ale toto sa mi vobec nepaci....znie to skoro ako osamela 😝 my sme v podstate free mothers 😀 a jak je nam dobre takto "slobodnym", ze?? 😉

samozrejme najst uzasneho muza, tak sa vydam 🙂 sa len tesim ze este taki behaju po svete a ze si ich chmatne aj par dobrych zenskych ako je olifcek 😉 inac mam dojem ze tych najlepsich vychytali take netykavky 😝 😀 juj, snad ma niektora nezlyncuje 😉

olifcek
5. jan 2011

@latvia ked ma mrzi, ze ma niektore, co ma ale nepoznaju, zle, ale totalne zle pochopili... nastastie ludia ako Ty, co ma aspon trosku uz poznaju, i ked este nie osobne, vedia, ze niesom zaskodniiiiiik 😵 😵 😵

latvia
5. jan 2011

@olifcek ja viem, preto to nadlahcujem 😉
a uz pome vsetky spaaaaat, sak rano jake kruhy pod ocami budeme mat? moje si nikto nevsime, ale co tvoje olif?sak muz od teba ujde a budes jednou z nas 😀 😀 😀 😉 😀

olifcek
5. jan 2011

@latvia 😀 😀 ked Oliv najskor o 1.00 zaspi, i to ju uz budem kolisat od 11.45 na rukach, alebo inak nutit hajat.... 😅 sova je to, po naaaas, chjo 😅

filipal
6. jan 2011

@latvia 😀 😀 kto je to netykavka? vazne ma zaujima charakteristika takejto osoby.
inac co sa tyka chlapov, verte, ze toho mojho by 95% zien nechcelo. nie je fesak, ani neposobi suverenne.....
zeny si vyberaju sexi typky, na ktorych sa lepia baby.dobraka si ziadna nevsimne.
ale kedze uz som mala kde co za sebou, hladala som u chlapa ine hodnoty.

filipal
6. jan 2011

googlila som, lebo uz sa neviem dockat.....vraj netykavka, taka co odmieta fyzicky kontakt s chlapom (tak to ludia najcastejsie chapu) ale ty Latvia si to asi myslela inac, ze? 🙂

tilda
6. jan 2011

@olifcek ok, beriem na vedomie ze si to asi tak nemyslela, ale odporucam zamysliet sa trosku nad tym ako co vyjadris, narobis si zbytocne problemy aj ked to tak "nemyslis" 🙂
lebo podobne ako zuzana 17... to co si napisala a este v tejto teme, kde su same slobodne maminy vyznieva ako cista provokacia.
prajem vsetko dobre, ospravedlnenie prijimam 🙂 a muz nech poslucha 😉

zuzana1710
6. jan 2011

@olifcek moja mala je tiez nonstop na mne...kojila som do 21 mesiacov a aj mi je luto za tym...kojila by som dalej,len sa jej stal uraz a odvtedy uz nechcela..ale inak som si to uzila dost dlho a to,ze vsade ide so mnou..ci uz na wc,alebo do sprchy,do obchodu a podobne,tak to mi vobec neprekaza..dokonca so mnou zaspava a potom ju prehodim do postielky...ja si to naozaj vychutnavam a niekdy si poviem,ze by som sa o nu nechcela delit s muzom-partnerom..som rada,ze ju vychovavam tak ako ja chcem...som proste stastna prestastna.....a to som rodila 2000km od slovenska a uplne sama a este po narodeni som bola sama..nikto mi nepomahal...a ked som citala tu mamicky ako stonu,ze ich muzi chodia neskoro domov a vobec im nepomahaju,tak som sa na tom len smiala a vtedy som zacala byt na seba hrda ... 🙂

latvia
6. jan 2011

@filipal 😀 neee, netykavky ja povazujem za take ciciny "auparkove" ktore nic nevedia same spravit a ku vsetkemu potrebuju asistenciu...toto chlapi miluju, lebo maju pocit ze zena ich potrebuje 😝 a samozrejme netykavka je vzdy perfektne nahodena, upravena a kavickuje kade tade. musim ale poznamenat ze cca 5 percent tychto zien su aj schopne sebestacne osoby 😀 😉

a este k olifcek....musim za seba povedat, ze zatrpknuta som....a preco by som aj nemala byt? ja, taka skvela zena 😀 a nikto ma nechce? resp. niesom dostatocne reprezentativny vzor pre chlapa? 😝 takze ano, zatrpknuta v istom smere som, ale na system, nie na jednotlivcov

latvia
6. jan 2011

@zuzana1710 koki, ty si ina "raketa" 😵 v dobrom slova zmysle 😉 lebo ja len nadavam, a to mam vcelku slusnu vydrz zo zivota, ale svoje dieta nezvladam tak s usmevom ako ty 😅 😔 ten druhy smajlo je klobuk dolu 😉

latvia
6. jan 2011

@filipal ja som mala aj dobra aj fesaka....teda, nie v jednej osobe 😝 aj ked fesak bol dobry, len tympadom ze bol fesak, tak netykavky sa po nom lepili a samozrejme ako som ja priberala a skaredla, tak sa netykavkam podarilo pretiahnut ho na ich stranu 😝 tak vtedy som si povedala pekneho nikdy viac....aj ked teraz uz viem, ze vela chyb som urobila ja, a niekedy sa mu necudujem ze nam to nevyslo....ale to su proste skusenosti...clovek na to pride az casom ake chyby robil...

tilda
6. jan 2011

@filipal tesim sa i ja 🙂 som velice zvedaf 🙂

zuzana1710
6. jan 2011

treba mysliet pozitivne a potom to ide same...pozrite si,alebo si precitajte SECRET. 😀

latvia
6. jan 2011

@zuzana1710 no, ja som optimista, ale nejde to, nie kazde dieta je ukazkove

zuzana1710
6. jan 2011

@latvia ani moje neni ukazkove..ukazkove deti maju celebrity... 😀 😀 male deti-male starosti,velke deti-velke starosti...tie tazke chvile nas este len cakaju,ked pridu do puberty...

filipal
6. jan 2011

@latvia u nas take baby volame zlatokopky z auparku, hoci sa vyskytuju aj v inych obchodnych centrach. 😅
ale niekedy mi ich je luto, ked vidim ako s nimi ich mačovia jednaju. tie baby na stekloch musia posluchat....ziadne vlastne nazory sa netoleruju. este stastie, ze o moj typ krasy, tito chlapici nestoja! 😅

inac kocky, poviem vam, ze udrzat si fesaka v dnesnej dobe je priam nemozne! je tolko polujucich dvadsiatiek, ktore striehnu len nato, ako ktoreho ulovit. nevahaju pouzit zbrane najtazsieho kalibru. o intelektualov az taky zaujem nie je.

Latvia, a co ten dobrak? tusim si sa rozpisala, len o krasavcovi.

latvia
6. jan 2011

@filipal dobrak bol taky dobrak, ze nechcel aby som pracovala....chcel ma poslat na matersku aspon na 10 rokov, aby som sa starala o deti, on by ma obskakoval 😝 no, az o tak dobreho chlapa nestojim, toto by ma nebavilo...

latvia
6. jan 2011

@zuzana1710 tak potom si ukazkova matka 😉 lebo z mojho drobca rozbolela hlava kazda navsteva....nikto neveril ze dokaze mrncat a jacat cely den, aj tie najtrpezlivejsie matky uz chytali nervy pri nom 😅

zuzana1710
6. jan 2011

@latvia no ani ukazkova mama nie som...malu hresim aj jej sem tam capnem po riti...ale zase neni taka,ze beha vykrikuje...ona je kludnejsia povaha...ani za hracky sa nebije.ale urcite ukazkove dieta neni a aj ukazkova mama vobec nie...aj lepsia by som mohla byt...v prvom rade by som mala vysmarit pocitac von z okna... 😀

latvia
6. jan 2011

@zuzana1710 😀 tak to by sme mali urobit obeeee 😀

zuzana1710
6. jan 2011

@latvia 😀 😀 😀 😀 na etapy davam dolu stromcek aj vyzdobu...na 3 minuty sem zasadnem a hned idem dalej makat 😉 😉 😉 akoze..prijala by som tyzden bez signalu na net 😀 😀 😀 😀 😀

latvia
6. jan 2011

@zuzana1710 no, my sme dali stromcek velky tak, ze zahatal cestu k pocitaciu, tak som si myslela jeeeej, nebudem netovat. tak som si otvorila NB a len zo srandy som si dala vyhladat wifi siet 😝 a cuduj sa svete, niekto ma jednu nezabezpecenu 😀

zuzana1710
6. jan 2011

@latvia 😀 😀 😀 😀

borocka
7. jan 2011

@latvia
@zuzana1710 zuzi, ze dcera nebeha a nekrici? a lati, ze maly dokaze vela mrncat a revat? no viete, pata nema ani jedna z vas. ja si ho velmi lubim,ale je to na mna moc. je straasne neposlusny a akcny. kazdy den ma vytoci tolkokrat az mam chut zamknut sa do izby a viac ho nevidiet. lieta po schodoch, nechce jest, nechce spat, vsetko trha, krci, rozhadzuje, nici, rozbija......so vsetkym chce pomahat (samozrejme ze robi len pracu navyse). kym nakladam pracku tak vlezie do sprchy a pusti na seba vodu, kym som na wc tak svoju pastu celu zje a moju vystrieka na podlahu, kym sa otocim tak roztrha cele noviny, prevrati par kvetinacov, nic pred nim neuchranim, vie si otvorit vsetky dvere na dome, kde nedociahne, donesie stolicku, z nej vylezie na kuchynsky stol alebo na linku, odtial si vybera veci z vrchnych policiek, pusta plyn na sporaku, kazdy den, stale dokola to iste a mozem kricat, nervacit, aj dobit.........nic nepomaha. uplne ma ignoruje. ani zaidne tresty nefunguju, lebo na neho nic nefunguje.
som z neho na mrtvicu kazdy den!
vzdy aj niecim potesi,polaska, pohladka, pomoze, prekvapi,........ ale to pekne zacina byt slaba naplast na vsetky hovadiny co narobi ☹ 😖

latvia
7. jan 2011

@borocka ver ze ja doma podobne dieta mam 😉

pink_lady
7. jan 2011

@borocka ejha, to aj toto deti dokazu? 😕 😀 tak to ja mam (zatial) zlate dieta 😀 ale ono to asi este pride ze? 😝 😀

martinka17
7. jan 2011

@borocka fakt akčný, Samko je proti tomu anjel na zemi, nič také nerobí ani nerobil a dúúfam, že nebude. Ale možno vyrastie...máme trošku menej akčného kamaráta rovnako starého ako sme my......zo dňa deň skrotol a usadil sa ......už sa vie zahrať sám, nie len lietať ako lietadlo po byte.

borocka
8. jan 2011

@latvia tak si mozno vies predstavit ako som na nervy 😒

@pink_lady
@martinka17 pinke, ak by mal byt drobec takyto, tak uz je! pato zacal vymyslat hned ako dokazal lozit (7mesiacov) a ked sa pustil chodit tak amen tma. kazdy den posuva hranice a neviem neviem ci a kde sa zastavi. bud najprv dorazi mna,alebo seba. lebo ti nemusim hovorit ze to co vyvadza je aj dost nebezpecne, kolkokrat zletel zo schodov, rozbil si kolena, obil nos, porezal sa, zletel dolu hlavou sipku z gauca a smial sa ze este este, drzal velky kucharsky noz v ruke, strkal hlavu do sporaka, prsty v zastrckach, dokonca uz aj skrinu na seba prevrhol, ...... ked bol mensi z kocika vypadol, ......
ja uz som taka imunna,ze kym ostatne mami na ihrisku tratia dych tak ja mu len pohrozim a hovorim ze ak sa strepe tak mu dam este na zadok aby si lepsie zapamatal co nema robit. po rebriku lozi, do nafukovacieho bazenu v lete hlavou dopredu spadol, .......cudzie psiska hladka, ale keby male, ale rovno huskyho,vlciakov, boxerov,......bez opytania sa, ked nestihnem za nim dobehnut. no tuhne krv v zilach

latvia
8. jan 2011

@borocka vies si zivo predstavit aka si nanervy 😉 ja som uz mala obdobie, kedy som si povedala ze nenavidim byt matkou....uz niekedy meliem z posledneho, som fakt vynervovana furia...