Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

kwetinka1
8. sep 2011

@margotka33 presne si to vystihla ☹ ako keby som to pisala ja

martinka17
9. sep 2011

@kwetinka1 tak na to sa nedá nič napísať...len vydržať. Bude to lepšie..potrvá to, nebude to o mesiac, ale bude to lepšie 😉 Ak si unavená, tak skúszmeniť zvyky...prispôsob sa malej, ak spinká, ľahni si aj ty, vymeneň jeden spánok vonku za spanie doma, prestaň upratovať, prechádzky si daj taka, aby si cestou niečo stihla vybaviť....aspoň nákup. A zapájaj aj tie slobodné kámošky, neboj sa stretávať s tými, čo majú rodinku. Ja mám málo kamarátky, ale často sme doobeda trávili u mamičiek, ktoré mali detičky, mi sme kecali a deti sa hrali, lacnejšia forma detského centra 😀

diabliq6666
11. sep 2011

ja som tiez slobodna mamicka...a rada sa vykecavam😀DD

lussy211
17. sep 2011

@mima89 Veľmi nepravdepodobné že mu malú pridelia, a určite ak by si dokázala že mal problémy s alkoholom;)Neboj sa nič to bude dobré🙂Niektorí chlapi sú ale fakt kreténi:(LEn aby urobili partnerke na priek sú schopní vziať jej dieťa ku ktorému pomaly ani nemajú vzťah:/Držím Ti palce🙂

lussy211
17. sep 2011

@havi Neskúšala si sa radiť s detským psychológom?Možno by Ti dal pár rád ako s malým zaobchádzať aby pochopil že to čo robí jeho otec nie je pre neho dobre..

lussy211
17. sep 2011

@kwetinka1 Tak to je teda opopra, tomu sa vraví rodičia ach:(Ale buď rada dievča že máš prácu aspoň a si ako tak zabezpečená..Chápem že to máš ťažké, škoda že je tak málo ľudí ktorý by mohli pomôcť:(

havi
18. sep 2011

@lussy211 ahoj,zatial nie,ale premyslam nad tym,ked bol mensi tak nas doktorka z nemocnice poslala k psychologicke a ta sa mi tam vysmiala,ze co navysetruje na rocnom dietati,teraz by to uz bolo asi ine,zajtra musim z drobcom k doktorke,zas ochorel,tak sa jej spytam ci by ma poslala k nejakemu psychologovi.

veronka
19. sep 2011

ahojte, mám ako slobodná mamička nejaký nárok na príspevok od štátu?

martinka17
19. sep 2011

@veronka ako slobodná nie, ako osamelá áno 🙂 - sa poraď na UPSVAR, máš nárok na nejaké dávky, ale nie je toho veľa a pravidlá sú prísne, musíš sama bývať, najlepšie vo vlastnom byte, ale ak si ešte na MP alebo zvýšenej RP, tak ti nedajú nič, ten je vyšší ako minimum na matku s dieťatkom 😉

veronka
19. sep 2011

@martinka17 a ked byvam s rodicmi tak nemam narok na nic? Mam iba rodicovsky prispevok.

martinka17
19. sep 2011

@veronka neviem, presne, nemáš nárok na príspevok na bývanie a to je najvyššia suma...skús ísť osobne na odbor dávky hmotnej núdze a poinformuj sa, ja bývam sama, mám vlastný byt, ale dokopy im vyšlo asi tak 210 € na nás dvohc 😠

kwetinka1
19. sep 2011

@martinka17 to ako mas vyzit z 210e? ja sa uz teraz stresujem ako vyzijem lebo mi konci rodicovsky. cize okrem rodicovskeho nemam narok na ziadne peniaze, ked zijem sama vo vastnom byte?

martinka17
19. sep 2011

@kwetinka1 neviem to presne ☹ , ja som brala asi tak 50 EUR pri RP 164 , ale ako mi ho zvýšili, tak som o ten príspevok prišla a keď mi klesol na 200, tak som to už neriešila, kvôli 15 EUR behať po úradoch, to mi zato nestálo, lebo vtedy nesmieš mať ani cent iný príjem a ja som si hľadala brigádu 😉A by som chcela vedieť, ako sa žije zo 200€, to mi ani len účty nepokryje 😠

kwetinka1
19. sep 2011

neuveritelne, ja sa vzdy rozculujem, ze dochodcom davaju, co sam zije z toho a to uz ma byvanie zabezpecene, ale co mlady ludia? skoda sa vyjadrovat. tusim, ze ked dostanem rodicak, tak mi nic nedaju, lebo to obsiahne zivotne minimum pre dvojclennu rodinu.

lizatko1009
19. sep 2011

@kwetinka1 trosku rozmyslaj, dochodcovia maju aj ine vydavky, ako aj lieky... ale je moznost pracovat a poberat aj rodicak a patrim k vam.

bebikka
20. sep 2011

ahojte, chcela by som sa opýtať ako to je s materskou keď som slobodná mamina(viem, že do 9teho mesiaca dieťaťa by som mala poberať plnú dávku ako od začiatku , mám 7mesačného syna a tento mesiac mi došlo na účet 220eur,a poberám 450eur, tak teraz neviem či si mám vybaviť ešte nejaké papiere alebo nie?...)mne povedali na upsvar, že až v novembri mám požiadať o ten príspevok 190eur...menil sa zákon?ja v tom mám mišmaš...Ďakujeeem

mici111
20. sep 2011

@bebikka no pred skoncenim "klasickej" materskej si mala ist na socialnu poistovnu a tam dat cestne prehlasenie, ze si osamela matka..ked si tak nespravila, tak ti automaticky supli uz rodicak..myslim..aj ked aj kvoli rodicaku treba ist na socialku vypytat nejake papiere a odniest ich na upsvr

bebikka
20. sep 2011

@mici111 ,no ja som sa čudovala, že nepýtajú nijaké potvrdenie....volala som do Ba na soc.poist. a povedali mi že mam poslat to cestne prehlasenie(ale že ak byvam u rodičov tak mi nič nepredlžia.....)neviem majú v tom bordel aj na poistovni aj na úrade....zajtra tam idem , snáď sa to bude dať nejako spraviť...aj keď pochybujem....

ďakujem za pomoc 🙂

martinka17
20. sep 2011

@bebikka ak bývaš s rodičmi, tak nie si per nich osamelá, ale len slobodná, ale skús to , nič za to nedáš 😉
@lizatko1009 😲 zvláštny názor, dôchodca má podstatne viacej možností ako matka ale tak každá to vnímame ináč. 😉 Ináč kto má tej matke na materskej postrážiť dieťa? Ak ona bude v práci? alebo zaplatiť za jasle viacej ako zarobí? Lebo toto dôchodca nerieši, nepsláca úver na bývanie, lebo byt mu pridelili....toto je asi na dlhú debatu 😀 😀 😀 😀 😀 A okrem toho, ja som nesmela pracovať, pretože mi to zákon nedovoloval, ináč by mi RP vzali 😝 😵

timi85
20. sep 2011

Ahojte 🙂 ,
chcem sa opytat mame s partnerom ( obcan chorvatskej republiky) 3 mesacne dieta ktore ma slovenske obcianstvo a aj narodnost ale v poslednej dobe sa dost hadame na tom lebo partner mi oponuje a tvrdi ze prepise a prihlasi malu v chorvatskej republike vraj sa to da aj bez suhlasu matky. Je to vobec mozne? ☹
Ja s tym nesuhlasim a na to suhlas ani nedam. Mala od narodenia nebola v chorvatsku a ani v najblizsej dobe neplanujeme ist dole. Bohuzial dcera ma priezvisko po otcovi. Moze ma to nejako ohrozit aj keby sme mali v buducnosti problemy? Je priezvisko otca zavaznym faktorom na rozhodnutia?
Vopred dakujem za Vasu odpoved.

kwetinka1
21. sep 2011

@lizatko1009 nechcem tu rozoberat takuto debatu, ale moja mala berie lieky za ktore dost cvakam, plus ja. a poberat rodicak co je 195e ci kolko a popritom pracovat a starat sa o dieta. no vyskusaj si to. ja to robim a mam co robit, ledva stojim na nohach. kdezto dochodcovia maju dochodok a tiez moznost pracovat. dalej z toho platu ja musim zivit dvoch. seba a dieta a dieta potrebuje kopec veci na sebe, kdezto dochodca nepodrastie kazdym rokom....ale toto tu nechcem riesit, vidim maminy vo svojom okoli, ktore maju fakt problemy zo zivobytim alebo cela mlada rodinka sa musi tlacit v jednej izbe v rodicovskom dome....

kwetinka1
21. sep 2011

@martinka17 suhlasim s tebou. a si inak neviem uplne predstavit, ze ked uz budem normalne full timovo pracovat a malu davat od roka do jasliciek (lebo som nutena), ze ako zladim pracu a vyzdvyhnutie z jasliciek, kedze moja pracovna doba bola a bude do 18 hod. preto chodim aj do tejto temy, lebo nacerpavam podporu od mamin co to musia zvladat, lebo ja si to neviem predstavit a mam z toho strach. kedy vyzdvyhujes maleho zo skolky? lebo si to neviem predstavit, ze ked malu vytiahnem z jasliciek okolo siestej, ze kedy sa jej budem stihat venovat ☹
a este k tomu co som tu nacala, z coho a kedy si mam mlada mamina nasetrit peniaze, ked pracovala chvilku pred tehu? kdezto clovek co pracoval skoro cely zivot ma vacsiu pravdepodobnost nasetrenych penazi.

mici111
21. sep 2011

ozaj kocky, neviete preco vlastne blokli boddeza?

hajanka
21. sep 2011

@mici111 ahoj pokial dobre viem (ale nie som si 100% ista) z pocutia, tak on sam odisiel, skaredo sa vyjadroval a nechal sa vyprovokovat.

mimisash
21. sep 2011

@timi85
ahoj na to aby tvoj partner vybavil obcianstvo a prihlasil na pobyt vasu dceru v chorvatsku nepotrebuje tvoj suhlas ani podpis.

lizatko1009
21. sep 2011

@kwetinka1 prave to robim staram sa o dieta, poberam rodicak a pracujem +externe studujem, je to tazke, ale vsetko sa da ked sa chce a ked chcem aby sme sa mali dobre a ten cely kolobeh poznam, nic sa neboj, taky je svet nic ine neostava...ci stazovat sa? a komu? aj tak to kazdy ma na haku

zahrika
22. sep 2011

Caute zeny, uz som tu dlho nebola... pocuvam ze Bodezza blokli?? Prave som sem isla len preto aby som mu napisala aky bol v telke uzasny... Tato stranka mi uz zacina ist na nervy s niektorymi pravidlami..
Inac ako sa mate? ako zvladate? Babulky, tak ja nastupujem 1.11.2011 do prace, dlhsie sa uz financne neda, uz som si aj tak pozicala aby som snim mohla byt doma kusok dlhsie, malinky ma 9.5mes, takze aspon nieco...Strasne sa bojim ako to cele zvladnem a este v zime.. budu to fofry, mam casovo narocnu pracu, ale budem sa snazit koncit v normalnom case, nie ako kedysi... fuuuha

zahrika
22. sep 2011

@lizatko1009 tak ako pises, da sa pracoat aj brat rodicak.. bohuzial, slobodne maminy sa musime pozviechat a obetovat cas s drobcami, ale aspon im dokazeme dat viac a zaplatime ucty,.. nechapem baby co len lamentuju ale nebudu robit a cakat ze MONZO stat nieco zvysi..

martinka17
22. sep 2011

ja som bola doma 2,5 roka, krááásny čas a nikdy neoľutujem. Ale tak mala som rezervu finančnú a preto som si to mohla dovoliť. A teraz? Ráno ho dám o 7,30 do škôlky a vidím ho až po 17....to už je na prd, veľmi mi cez deň chýba, nenormálne sa vždy teším na víkend, tak ak sa dá, radšej ostať doma. Ale ak sa nedá, musíme pracovať...škoda, že nemáme ako ženy také možnosti ako chlapi.
@hajanka popravde, fakt tu reagoval neprimerane, tak sa ani nečudujem. Ako som to včera pozerala, každá z vás by si zaslúžila taký splnení sen, on žije s rodičmi, tak to sa neráta ako slobodný otec na 100%, škoda že včera zatajil, že on už pracuje, vraj na RD ☹

lizatko1009
22. sep 2011

@zahrika tak na tot, ze nam nieco daju navyse sa neda spoliehat, viem z vlasnej skusenosti, ze zo 190€ sa vyzit neda, niesom taka osoba, aby som isla z jednej materskej do druhej a po 7 rokoch sa spamatala, ze nic nemam, ja by som dala im 190€ nech sa staraju a vychovaju dieta, este ze je zakon, ze moze matka aj pracovat aj poberat rodicovsky, ale tym je nutena ist do tej prace. ja by som to ani nevydrzala zavreta doma, s malym som 1 a pol roka bola, (nehovorim, ze teraz niesom( teraz chodi do skolky a chodi tam velmirad, zahraje sa s detmi este lepsie ako so mnou, nikdy tam neplakal, lebo od malicka bol nauceny aj na cudzich ludi, potom si po neho pridem a prave ten cas si obaja este viac vazime a este viac sa na seba tesime, este stastie, ze mam perfektnu rodinu a k moju byvalemu? moze sa hanbit, lebo stale som vitaz. 🙂 🙂