Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
4. jan 2012

@laila22 presne, je to ťažké prvý rok, takže obdivujem baby, ktoré sú totál samé, neviem, čo by som robila 😖 😀

ginger_fox
4. jan 2012

@martinka17 z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze pre slobodnu matku je najtazsie obdobie, ked skonci materska a pride rodicovsky. To bolo z financneho hladiska peklo na zemi, kym som opat nenastupila do prace. Keby mi v tom obdobi nepomohli rodicia, neviem co by som robila. Ani teraz to nie je sranda, ale zaplatim jasle, hypoteku, najomne + ostatne vydavky velmi natesno, ale aspon mam kvazi vyrovnany rozpocet. A syn nastastie nebyva chory, takze prip. chorobu zvladnem poriesit dovolenkou bez potreby OCR. Rodicia byvaju 150km odo mna, takze na ich pomoc sa spoliehat nemozem.

martinka17
5. jan 2012

@ginger_fox ja som mala našťastie peniaze, takže ten prechod nebol taký zlý ale tiež mám rodičov. A čo sa týka choôb, Samko prvý raz v živote ochorel po mesiaci v škôlke, odvtedy sa to na neho lepí...ale nepoznám dieťa, ktoré, by si tým neprešlo, ak nemá staršieho súrodenca 😉

ginger_fox
5. jan 2012

@martinka17 Syn mal, ked mu sli zuby 3ky a 4ky anginu(a na tu nemalo vplyv, ci som s nim doma alebo uz chodil do jasiel) a okrem toho mal raz v jaslickach jednu virozu. Inac sa trapi len s moraxellou, ale tu uz povazujem za chronicku sucast nasho zivota a s jej zvladanim synovi celkom pomohol Imunoglukan, takze ten na posilnenie imunity mozem len odporucat.

renatka737
5. jan 2012

@laila22 no pekne,ja byvam s mojim otcom a bratom a ti sa nevedia postarat ani len ked sa chcem osprchovat. To byvanie mi asi nevyde, ale ako budem platit ucty... to uz vobec neviem... No nevadi mam hlavu stale hore nejak to zvladneme dakujem

renatka737
5. jan 2012

@martinka17 maly byva tak casto chory??? od kolkych sa navtevuje skolka? pretoze na suk.jasle nemam

martinka17
5. jan 2012

@renatka737 tento rok je to des 😔 , pritom nebol nikdy pred tým chorý....ale tým si prejde každé dieťa. U nás riaditeľka do škôlky nové deti berie len v septembri a to od 2 rokov, inde priebežne celý rok ale až od 3 rokov...to závisí od konkrétnej škôlky 😉

renatka737
5. jan 2012

@martinka17 ja neviem kde beru tu v ba od 2rokov do skolky lebo jasle su dost drahe to by som robila len na jasle....ako zvladal od zaciatku maly skolku?

martinka17
5. jan 2012

@renatka737 prvé 2 týždne stráááášne plakal, ráno som skoro plakala s ním, ale potom si zvykol a bolo už len lepšie a lepšie, teraz sa teší do škôlky, takže len vydržať začiatok a je to OK 😵

renatka737
5. jan 2012

@martinka17 ked si to predstavim tak je to des a hroza.... citala som si stranku jednej skolky a na prijem dietata bolo mutne samostatnosti dietata....No moja mala nieje este taka samostatna ani sa sama neoblecie tvoj maly to uz vie?

martinka17
5. jan 2012

@renatka737 Samko je v škôlke pol roka a je lenivý, vie si aspoň slipky a tepláčky vyzliesť a obliesť, ale nebude to robiť, nechá sa obslúžiť 😀 Samostatné sa skôr myslí, že nie je viazané na matku, nie? Že im nepreplače celé mesiace? Lebo môj chrúst dodnes odmieta sám jesť, dom asa necháva kŕmiť. Nie že by to nevedel, on to vie, ale je proste lenivý, radšej nič ne je ako sa sám nakrmiť. Neviem, skús sa opýtať priamo v škôlke, čo tým myslia 😉

viki2912
5. jan 2012

bavite sa tu o skolke a jasliach,tak sa pridam.mala ma 1 rocik a s manzelom planujeme dat sofi do jasli od roka a pol,ak bude v poriadku samozrejme...je sikovna,chodi uz dva mesiace,mama tata baba...ucime sa kakat do nocnicka,tak hadam to do leta stihneme...ako to zvladali vase deticky?ide hlavne o to,ze po vyske som robila len necely rok a otehotnela som...a potrebujem sa vratit do prace,aby som z toho nevypadla.jasle mam po blizku,takze nie je problem...a ak s manzelom budeme obaja robit,vydavky hravo zvladneme....

renatka737
5. jan 2012

@viki2912 jaslicky su super ale co ked bude chorlave?

renatka737
5. jan 2012

@martinka17 ani mala neje sama tiez sa v tom len babre vsetko schvalne vyleje... 🙂 skusim tam bud.tyzden skocit a uvidim zatial ti velmi pekne dakujem

viki2912
5. jan 2012

tak to necham tak...proste skusime a uvidime.ak nie,tak sa vratim k malej...

renatka737
5. jan 2012

@viki2912 neskusite radesej opatrovatelku vyde to menej a je mensi predpoklad ze bude chorlave

viki2912
5. jan 2012

aj nad tym sme uvazovali,uvidime...urcite by bol lepsi individualny pristup,alebo mensi kolektiv...chceme to skusit,ale sofia je prvorada,pokial to bude zle,tak to nechame plavat...

martinka17
5. jan 2012

@viki2912 ak máš manžela to je iné, ste na to dvaja, tak to bude ľahšie 😉

viki2912
5. jan 2012

@martinka17 ano,manzel slusne zaraba,nie nejak giganticky,ale mozem byt v poho doma s malou...manzel utiahne aj uver a ostatne vydavky,cize ked budeme robit dvaja,bude to v poho

viki2912
5. jan 2012

ale aj tak je mi zle z tohto statu...zle zle zle...z toho ako dvihaju RP,pridavky apod...HANBA...

martinka17
5. jan 2012

@renatka737 😵 😵

martinka17
5. jan 2012

@viki2912 načo sa ženieš do práce, ak vás muž uživý? Vieš aký krásny vek teraz prichádza? Náááádhernééééé to bolo 😀

viki2912
5. jan 2012

@martinka17 ked nastupim po 3 rokoch,bude ovela tahsie sa zamestanat a toho sa bojim...

martinka17
5. jan 2012

@viki2912 a ak o mesiac budeš tehu? Budeš dávať výpoveď? Ale jasné, ak si sa rozhodla, je to pre Teba lepšie 😉 JA som bola doma 2,5 roka a som šťastná, dokonca mi ten čas chýba, hneď by som si to zopakovala a robotu som našla prekvapivo rýchlo, ani som neverila že niečo nájdem, nie že si ešte budem mať možnosť vybrať 😲 😲 😀 😀 😀 😀

viki2912
5. jan 2012

@martinka17 dalsie neplanujeme...vzdy sme ccheli len jedno,a sofinka je nas milacik...

martinka17
5. jan 2012

@viki2912 aha, jasné, tak to je iné. Ja som chcela stále 2 ale to druhé už mať nebudem, ale som vďačná aj za Samka 😀

viki2912
5. jan 2012

@martinka17 preco nebudes mat?dalsie by som mozno cchela ale iba so zubkami uz....ale nie,staci jedno...bohate...aspon mu nic nebude chybat

martinka17
5. jan 2012

@viki2912 ja som sa veľmi sklamala a hlavne mám svoj vek 😉 A zúbky, poznám a máme za sebou 2 operácie...a kooopec bolo problémov, ale mne by aj tak ešte jedno mohlo prísť, aj sestrine by mi stačilo, malé voňavé slniečko 😵

viki2912
5. jan 2012

@martinka17 ako krasne o tom pises...kazdy mame svoje trapenie,mensie,vacsie...mrzi ma,ze si sa tak sklamala...ale co vies,mozno pride nieco lepsie...

martinka17
5. jan 2012

@viki2912 jaaaj, presne, každý niečo má, a vždy mať bude. A ja už nič neolánujem, žijem len pre súčastnosť, ani len zajtrajšok nemám naplánovaný, chcem ísť do Baumaxu, ale kedy a či vôbec? Netuším, uvidíme ako sa budeme mať ráno 😵