Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

milacik65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milacik65
2. júl 2012
buducamama
3. júl 2012

milacik65, ja by som asi isla na Slovensko, neverim, ze by si si nenasla pracu kedze vies dobre po nemecky predpokladam.

eri28
3. júl 2012

@milacik65 no ja zijem v holansku, a predstava, ze koli rozpadu vzahu sa vratim na sr, u mna neplati, sorry ale zaciatky nie su lahke, nikde mozno by som maximalne zmenila krajinu, za nemecko, rakusko, ale to iba v krajnom pripade, slovensko nie. to je moja skusenost, boli sme uz aj od seba, ale ja som v blave vydrzala max. tyzden a to u rodicov, proste mi to tam nereze, a to je na tebe, si pekne dlhu dobu vo viedni, maminy urcite casom najdes, ked nie hned, mozno aj lepsi vztah neskor, ale nemyslim, si, ze bytova otazka ta posunie az domov, ale je to fakt na tebe, kde mas zazemie, pocit istoti, a urcite hra rolu aj mimi, lebo raz ked zacne v jednej krajine, nie je lahke pre neho menit, teda mozno ovlada reci, aj aj, alebo ma talent na jazyky...skus si napisat pre a proti, co ti da nasa krajina, vyhody nevyhody, a co ti poskytne rakusko, a urcite na to prijdes sama, kde si doma, vela ststia 😵

eri28
3. júl 2012

@milacik65 este tak ako som klikla na slobodne mamicky, nisie som nasla stertnutia, tiez forum a tam su baby z viedne, myslim aj maminy kukni, snad ti to pomoze... 🙂

milacik65
4. júl 2012

@eri28 dakujem pekne za podporu 🙂

blueberry21
6. júl 2012

@mery7
@sunnymood ahojte babenky chcem vas povzbudit a opýtat sa ako sa Vam dari, ako postupuje tehotenstvo. ja som tiez ostala takto sama s malou , este pocas tehotenstva som sa zbalila a odisla ...radsej z kratsej cesty , otec mojho dietata sa tiez zlakol zodpovednosti , hlavne ze ma do toho sam dostal ...vedome !!! ale nevadi , teraz mu zato dakujem lebo vedla v izbicke mi spinka najvacsie slniecko pod slnkom , ktore mi dava kazdy den tolko lasky ako nikto iny. Dievcata nemate sa čoho bat , dieta je dar !!! najvacsi na svete !!! ked bude na svete , uvidite zrazu budete mať tolko energie a chuti do zivota ako nikdy predtym , lebo ono vas pohana vpred. mate zrazu preco zit. je to krasa . tešte sa z toho. Chlapi boli su aj budu 🙂 viem , ze som to odlahcila , ale no povedzte naco taky chlap čo sa nevie postarat ani sam oseba ??? iba na obtiaz .... a nebojte sa urcite na nas este čaka prava laska , taka ta skutočná , ozajstný dospely muz ,ktorý nas bude lubiť aj cez vsetky prekazky... vela stasticka babenky...

mery7
15. júl 2012

@blueberry21 ahoj tehotenstvo pekne postupuje lekar mi povedal ze to bude asi dievcatko 🙂 uz som si zvykla ze budem na babenko sama ale mam vela ludi okolo seba, ktory mi pomahaju a podporuju. ale nic nelutujem som stasna a tesim sa na ten maly pokladik 🙂 nikdy by som svoje rozhodnutie nezmenila. tiez drzim palceky vsetkym slobodnym maminkam, mame to tazke ale mi sme silne a vsetko to zvladneme 🙂 lebo mame pre koho zit a kazde rano sa zobudut s usmevom.

leonnie
17. júl 2012

@gemini2 ahoj, som tu nova a rada by som sa sem pridala, kedze mam 3mesacne dievcatko a o mesiac budem na Leonku sama, okolo mna depky a potrebujem podporu. Prosim o pridanie do "sukromia"

sunnymood
18. júl 2012

@blueberry21 Moc moc děkuji za krásná a povzbudivá slova..a věřím, že to sluníčko mi to všechno vynahradí...moc se na tu maličkou těším, být sama se nebojím - jak píšeš, lepší než se starat o chlapa, který za to nestojí..jen doufám, že dokážu dát malé tolik lásky a zapezpečit ji, aby ona sama nikdy nestrádala! 😉 Ale určitě se budu maximálně snažit být skvělou matkou 🙂 !

mery7
21. júl 2012

je krasny pocit ked citim ako moj drobcek kopka :D nevymenila by som to za nic. a prave taketo chvile ma utvrdzuju v tom, ze som sa spravne rozhodla, ze som sa rozhodla starat sa on aj sama. ked idem do obchodu najskor zamierim medzi detske vecicky :D neubranim sa a vzdy musim nieco kupit :D

blueberry21
24. júl 2012

Som rada , ze ste take statočné , ale fakt ked uvidíte tie svoje babatka , tak ani nepomyslite na muža 🙂 jednak ani času nebude a dalšia vec tolko lásky čo vie dieta dať , to vám nik iný na svete nedá. Je to nádherný pocit. A ak sme na svete koli niečomu tak určite koli tomu pocitu byť matkou 🙂 aspon ja to tak citim a myslim ,ze aj vy.. Moja malinka uz ide mať rok,robi mi velku radost, rastie , rozumna je , zdrava je a tam vidim vysledok mojej práce. Naozaj neni lepši pocit od tohto. Drzkajte sa a napíste zas , budem sa tešit. Ahoj

leonnie
24. júl 2012

naozaj nie je nic krajsie, ako ked sa ti dieta zahladene diva do oci a ty to vies...vies, ze si schopna urobit vsetko pre tohto cloviecika...ono je cely tvoj svet a ty si to iste pre neho. obcas ked mala spi tak mi padaju slzicky a je mi smutno ale potom to prejde...a rano si vzdy poviem hlavu hore...a verim, ze kazde rano bude len a len lepsie 🙂
dievcata krasny den.

nuna1
30. júl 2012

@gemini2 ahoj, tiez by som sa rada pridala k vam do skupiny ak mozem.. 🙂

nuna1
30. júl 2012

Zdravim vas dievcata, tiez sa k vam mozem pridat.
Moja situacia nastala tak, ze som otehotnela z pomerne kratkej znamosti a v case, ked sme zistili, ze to asi nepojde, som zistila, ze som tehotna. Rozhodla som si babo nechat, teraz som v 17tt, ale uz teraz citim, ze to bude dost tazke... Ako to zvladate?

sunnymood
30. júl 2012

@blueberry21 jee to jsou krásná slova, určitě držím pěstičky aby prcek dělal jen a jen radost a mamince na tváři každý den vkouzlil úsměv! já se strašně bojím, co mě čeká...ale tak nějak krásně bojím..už se to blíží, jsem zvědavá, jaký budu mít pocit, až poprvé uchopím to svoje dítko 🙂
@leonnie bude krásně, protože každá statečná maminka, která bojuje pro svoje miminko si zaslouží být šťatsná a spokojená! 😉
@nuna1 já můžu říct, že zatím si sice připadám jako velryba, ale užívám si každý pohyb miminka...a jsem děsně zvědavá, jak bude malá vypadat...a za chvíli ji tu budu mít-toho drobečka a doufám, že se spolu naučíme spokojeně žít! 😵

leonnie
30. júl 2012

dievcata, ahojte.
malinka uz bude mat o chvilu 4mesiace a rozhodla som sa nemysliet na to, co bude o dva mesiace, o rok...lebo to nejde...a planujem akurat dnesok a zajtrajsok
@sunnymood ked sa malinke narodi, tak si povies, ze vsetko malo zmysel...aj ta velryba velkost. 😉 Presne si pamatam, ked som ledva chodila (pribrala som 27kil)
@nuna1 je jedno aka dlha je znamost, ked ostane zena sama s babatkom. Ale vies co? od momentu narodenia maleho, uz nikdy nebudes sama. ked budes smutna, budes sa mat vzdy ku komu pritulit a bude ti davat vzdy silu. Ked som bola smutna, Leonke som rozpravala co mi je a ona sa na mna krasne usmievala.
@blueberry21 je super, ze uz mate rok 🙂, to uz je velka slecna a viem si predstavit ako si na nu hrda. A zasluzis si to. ty ako mamina a nik iny. ja planujem s malou zostat rok doma a potom do prace kvoli financiam to inak nejde. Trosku ma to mrzi ale i nadalej sa budem snazit maximalne

mery7
31. júl 2012

@nuna1 ahoj, neboj to zvladnes. aj ja som mala na zaciatku pocit ze to sama nezvladnem. mi sme sa s priatelom rozisli ked zistil ze som tehotna a to po osem rocnom vztahu. takze pekne to somnou zamavalo. on chcel aby som isla na potrat lebo on nezvladne mat teraz dieta. ja som samozrejme o takej moznosti ani nerozmyslala. teraz si este na zaciatku ale ked ucitis prve pohyby a kopanceky a vsetko si to uvedomis tak zistit ze nic krajsie nemoze byt. ked sa rano zobudis a hned budes citit ako ta drobcek kopka 🙂 dietatko je najvacsi dar na svete. a nikdy ale nikdy nebudem lutovat ze som sa rozhodla si ho nechat a vychovavat sama. ver tomu ze ten chlap za to nestal. ked ti bude tazko tak nam napis a podel sa o problem. mne to vzdy pomoze aj ked si precitam prispevky od ostatnych slobodnych mamiciek. drzim palceky 🙂

sunnymood
31. júl 2012

holky mám dotaz, když jste zůstaly samy s prcíkem, jak jste řešily jako svěření dítěte do péče? mám strach, aby někdy v budoucnu expříteli neruplo v bedně a nehtěl mi vzít maličkou...ale zase pokud bych zažádala, tak se to asi musí dělat oficiálně u soudu co? 😖
ani nevím, jak budu řešit u nás to svolení obou rodičů, jak si ty blbci u nás vymysleli...jako u zákroků u Dr. apod. ☹

sissy27
31. júl 2012

@sunnymood ahoj, predpokladám, že v CZ máte podobné alebo rovnaké zákony ako u nás v SR, ale zverenie do starostlivosti je možné len súdom... ty si podáš návrh na súd (lepšie cez právnika, ten je zbehnutý v týchto veciach čo kde ako kedy 🙂 ), príde vám obom predvolanie, ak nebude ani jeden robiť problémy, tak je to za cca 20min vybavené... zároveň ti odporúčam podať zároveň aj návrh na výživné, aby to poriešili naraz... a teda neviem čo to máte, že treba na niektoré veci súhlas oboch rodičov, ale myslím, že pokiaľ budeš mať dieťa výlučne vo svojej starostlivosti, tak stačí tvoj súhlas... neviem ako by to riešili u takých, kde otec žije na opačnom konci sveta 😝

sunnymood
31. júl 2012

@sissy27 děkuji děkuji..o alimentech se chceme dohodnout mimosoudně dohodou, takže to by se tam jenom doložilo, takže po porodu, až budu trochu rozkoukaná, tak se poptám známých po právníkovi a podám žádost, nebudu riskovat do budoucna!
jinak naštěstí ten chytrý zákon, že o rozhodnutí u dětí musí být souhlas obou rodičů - ano, někdo ve vládě prostě nepřemýšlel, tak prý už ho nedávno zrušili - uff byli s tím přesně děsné problémy, tak jsem měla strach...ale prý už to někdo napadl a tím našim umělcům došlo, že je to totální kravina 😅
musím všechno pozjišťovat, abych nebyla zaskočená, tchýně dělala na sociálce a nerada bych se dočkala nějakého překvápka 😒

mery7
31. júl 2012

@sunnymood otec bude zapisany v rodnom liste drobca?? neviem ako u vas ale ak chces dostavat vizivne a riesit to cez sud tak musi byt zapisany ako otec ak s tym nesuhlasi tak sa budu robit testy DNA a ak sa preukaze ze to je jeho dieta tak to vsetko hradi on. moj chce byt zapisany ako otec v rodnom liste. ja som to najskor vsetko chcela riesit iba medzi nami dvoma, ze sa dohodneme, vyzivne aj starostlivost. ale rozpravala som sa s viacerimi ludmi a odporucili mi aby som to vsetko riesila sudnou cestou, ze budem to mat cierne na bielom a hlavne v rukach keby nieco. ale tiez sa toho bojim ako to bude naozaj ked sa drobcek narodi a ako sa zachova jej otec a hlavne do coho ho natlaci jeho mama. 🙂

sunnymood
31. júl 2012

@mery7 bude uveden jako otec, v pondeli by jsme meli jit na matriku a cekam s jakym navrhem na alimenty prijde,pokud bude nabidka nizka pak to samzrejme budu podavat soudne, pokud se pochlapi, pak to necham jen dohodou mezi nami..on je totiz desnej flakac a tak si nasel mizerne placenou praci a diky tomu by soudne urcene alimenty byly hodne nizke, takze se radeji snazim domluvit 😒

sissy27
31. júl 2012

@sunnymood pozor, aj keď sa dohodnete na výške výživného, tak aj táto dohoda podlieha schváleniu súdu (aspoň na SK, ale myslím, že toto bude rovnaké). Ak sa s ním dá teda hovoriť, tak sa nejak dohodnite na výživnom aj na návštevách, nechaj si to u právnika spísať ako dohodu a tú už len predložíte súdu na schválenie - ušetríte si kopec času a opakovaných návštev súdu... to výživné nenechávaj na dohodu "per huba", lebo náhodou jeho začne bolieť peňaženka a prestane platiť dohodnuté (vlastná skúsenosť) a ty sa môžeš ísť sťažovať vieš kam... drž sa známeho "co je psáno to je dáno" , keby náhodou, tak máš v ruke nejaký papier, na ktorý sa môžeš odvolať...

sunnymood
31. júl 2012

@sissy27 jj to je mi jasné..on chtěl jen slovně, já ne...pokud nepřistoupí na dohodu, kterou si nechám někde schválit, pak ho dám k soudu..přesně nehodlám čekat kdy přestane platit apod. ;)
děkuji za rady! 😉

senoble
1. aug 2012

ahojte,vlezem vam do témy po radu pre slobodnu mamicku.Moze zamestnavatel vyhodit slobodnu mamicku pre to ze ostala doma s chorym dietatom?zavola do prace ze na druhy den nemoze prist lebo....a zamestnavatel je povedal ze ked nedojde moze rovno donies vypoved 😠 ,ale ona ju nechce dat.ako sa moze branit?prac.pom.na dobu neurcitu po skusobnej dobe.dakujem

mici111
1. aug 2012

@senoble nemoze dostat vypoved, ale povedzme si uprimne, ze ak zamestnavatel chce, tak si dovod na vyhodenie najde..nemusi a hlavne to nemoze prezentovat tym, ze je vypoved dana z tohto dovodu 😠

sissy27
2. aug 2012

@sunnymood tú dohodu napíšeš s právnikom - povieš mu čo a ako, koľko výživné, kedy stretnutia a pod. a on to už dá to takej tej právnickej formy, ale tú dohodu musí schváliť súd (nie že ty si ju niekde necháš schváliť 🙂) - právnik ju pošle na súd, vás dvoch predvolajú na pojednávanie, tam ju sudca prečíta, spýta sa na nejaké veci, či súhlasia obe strany a ak bude všetko ok, tak ju súd schváli. Potom plynie tuším 15-dňová lehota na odvolanie a až potom je dohoda právoplatná. Takže súdu sa nevyhnete a na to by si mala pripraviť aj tvojho ex, aby si nemyslel, že je to nejaký podraz... a pre istou si ešte over, či to takto funguje aj u vás v CZ, predsa len sa to môže líšiť

sunnymood
2. aug 2012

@sissy27 oo děkuji včera jsem si to zjišťovala - dostanu z úřadu vzor, podle kterého spolu sepíšeme s ex dohodu o svěření malé do mé péče, on tam napíše, že bude platit (kolik ke kolikátýmu apod.) a máme to ve 4 kopiích podat na podatelnu soudu..oni si nás předvolají a schválí to a pokud se vzdáme práva odvolání, tak to bude hned právoplatné....takže další věc mám zjištěnou, ještě pak sepíšeme dohodu na výživném por mě (sice taková almužna - ale nedaruji mu vůbec nic 😉 ) - no uvidíme se v pondělí na matrice, tak jsem zvědavá 😒 - nejradši bych ho už nikdy nechtěla vidět 😖

mery7
3. aug 2012

@sunnymood ahoj aj ja som toto riesila s ex. tiez si mysli ze almuzna bude malej stacit. ale vcera som sa dozvedela ze si mozes cez sud narokovat zaplatit aj polku vybavicky. treba si nechavat doklad ze co kolko stalo a potom to riesit sudne. hlavne sa nedohadujte na striedavej starostlivosti pretoze potom ti nemusi platit vyzivne. nepozeraj na to kolko zaraba. sud nemusi zaujimat ani ci pracuje. ak s navrhnutou sumou nebudes suhlasit tak potom sud urcuje vysku vyzivneho. ty navrhnes sumu, ktoru povazujes za adekvatnu a potom to riesi sud. ale je to samozrejme dlhsie. moj ex je toho nazoru ze ked to nebudem riesit cez sud tak na malu bude davat podla toho ako na tom bude financne. ale ja to zasa nechcem riskovat. co ak niektory mesiac nebudem mat peniaze a nebude platit. tie panieze nebude davat na mna aby som si mohla kupit nieco na seba alebo co ale na svoje dieta aby sa malo lepsie, aby dostalo vsetko co bude potrebovat. ale tak jeho odvovodnenie je, ze ja som chcela dieta a nie on. je to s nimi tazke ale treba to vydzrat 🙂