Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

malaskoricka
11. júl 2008

matinka pre mimco vsetko🙂 ked si predstavim ze by som sa mala aj dnes stresovat nad tym co zas ten blbec vymysli tak.. 😢
ale budem mat mimino a ono bude mat mna a to je dobre🙂

malaskoricka
11. júl 2008

sorri prave preto som sa s nim rozisla uz teraz kto vie ako by to dalej pokracovalo..nechcela som sebe aj drobcovi znicit tehu..

martinka17
11. júl 2008

sorrelia
neber to, že si bola hlúpa. Chcela si to najlepšie pre bábo a ak sa vtedy to rozhodnutie zdalo správne, tak niečo na tom bolo. Možno by si si teraz vyčítala, že si munedala šancu...všetko zlé je na niečo dobré. aspoň vieš, že Maťko je len Tvoj a že nemáš čo šutovať a lepšie ti je samej

škorička
presne, aj ja sa teším na mimčo. bola som sa už párkrát mrknúť aj na Február 2009, ale na mňa sa tam veľa bavia o výbavičke, o tom ako reaguje ocko na ultrzvuk..to ja nemusím. Strašne soms a bála po tých stresoch popratu, takže ja kočiarik, alebo výbavičku zatiaľ neriešim. Navyše, vyriešila to kámoška. Má už pre mňa odložený kočiarik po jej drobcovi a ešte mi pridá aj autosedačku. A to je super, viem, že je zachovalý, že je čistotná..a už som ušetrila🙂

Fakt baby, koľko je teraz rodičovská pre slobodné mamičky..je to nejak zohľadnené alebo štandart 4,5 tis.? 😝

malaskoricka
11. júl 2008

martinka ja lietam kade tade po fore prispevky ktore sa mi nepacia alebo nie su "vhodne" pre mna ignorujem..
kolkateho februara mas termin??🙂

a s tou rodicovskou neviem ako to je janemam pravdepodobne narok ani na matersku 😝 😠

sorrelia
11. júl 2008

Martinka
asi mas pravdu... a je uz zbytocne to teraz riesit

juuj dievcata teste sa z brusiek 🙂 ... mne to brusko normalne chyba 😀 .. nemyslim ten kotol v 9.mesiaci ale to brusenko 🙂 juuj

malaskoricka
11. júl 2008

sorrelia ze kotol😀 si topekne nazvala..moje "brusenko" sa zakotluje uz teraz 😒

martinka17
11. júl 2008

skoricka
buď rada, moje brucho vyzerá ako vždy, ale veď sa dočkám🙂 A termín mám 1.2. - teda podľa mojej lekárky, alebo 31.1. podľa inej....ale tak je to jedno, hlavne nech sa narodí zdravé no nie🙂
Sorrelia
verím Ti, že občas Ti chýba...ja sa zase teším, keď začne rásť...možno už o mesiac aj bude niečo vydieť. Keď som prišla minule do Blavy a bola ako vypľutá myš, kolegyňa hneď, či som tehotná.. a ja že hej. A ona 1. mesiac. A ja nie, už som v treťom. Tak len pozrela 😀 ona má po diéte väčšie bruško ako ja 😒

No idem zase trochu pracovať, aj keď veľmi sa mi nechce☹

malaskoricka
11. júl 2008

martinka ved prave najhlvnejsie je dotiahnut tehu dokonca a mat zdrave mimi🙂

martinka17
11. júl 2008

to hej, aj preto by som teraz najradšej išla domov a pospala si. Tak asi sa aspoň vykradnem na nákup, lebo skôr potrebujem odísť v pondelok🙂

buchova
11. júl 2008

malaskoricka
prečo si myslis ze nemas narok na matersku??
a co sa tyka toho ci su nejako zvyhodnene slob.mamicky tak mame smolu..je to normal 4.500sk..nejaky prispevok mozes dostat od statu ale to musis byvat sama a musis byt v hmotnej nudzi.vzhladom nato ze budeme slob.mamicky tak mame narok na 34tyzdn.materskej vydate maju narok na 28..ale tento stat bude taky stedry ze nam zvysi rodinne o 30sk..je to fakt smiesna suma ale bohuzial kruta realita.. 😒

ja som v 8 mesiaci a uz som pribrala 18kg.som jak masuro ale nevadi hadam neskor zhodim,prvorada je moja mala viki. 🙂

hillary23
11. júl 2008

zuzana1710

no no suhlasim aj teraz supeer.hehja sa o tom uz nebavim bo to stale dookola ma uz prestalo rpzpravat a spominat!!baby bavi vas to tu rozoberat co sa staloo??? hm neviem ale si mylsim ze si to len stazujete!!!tymi pribehmi stale a take veci..tym ze na to spominate..naco?sak treba ist dalej a zabudnut na takych debilov...pre mna ten moj ex uz nneexistuje sice ese mam s nim sudne spory ale okrem toho nic!!!on na nas zabudol tak aj ja som zabudla...mne je takto fajneeee..a nie stale mrmrlat ako co a bolo...to sa len trapitee a spomienky bolia ...moj nazor

martinka17
11. júl 2008

buchova
neboj, zhodíš iste. Budeš behať okolo vikinki, budeš kojiť...joj, ešte ti bude chýbať tuk, aby Ti v zime bolo teplúčko 🙂
A 30,- - veď to je 15 rožkov na mesiac...pol na deň...tak asi si niekto myslel, ako nám pomôže. A možno preto zvyšujú len dôchodky, aby dedkovia a babičky mali z čoho vnúčatka sponzorovať, no nie?

buchova
11. júl 2008

hillary23
mas pravdu nie je to dobre stale rozoberat ale niekedy velmi dobre padne ked sa mozes len tak vvyzalovat a podelit sa o svoje skusenosti..takze na tom nevidim nic zle..ked niekto chce napisat svoj problem tak ho napise a ten kto nie tak ho nenapise.................
martinka17
mna skor serie ze stat zase ide kupovat nejake auta za 4miliony sk..a naco??na to peniaze maju ale na rodinne nemaju dat s coho ako to povedali..

martinka17
11. júl 2008

buchova
máš pravdu, ale všade je to tak, ten kto je hore, tomu je dobre🙂

Hillary
Vieš, je pravda, že spomienky netreba často pestovať, na druhej strane, niektoré z náš majú len pár dní po rozchode..takže je to čerstvé a to, že sa s tým s niekym podelím pomôže 🙂

naifka
11. júl 2008

cauteeeeeeee babyyyyyyyy vidim, ze veselo diskutujete... aky mate dnik ? vraj ma byt cez vikend pekelny hic sakra ☹
ako sa citite ?

martinka17
11. júl 2008

ahoj naifka
no ja sa mám clekom fajn, bola som sa prejsť na trh, kúpil asom si kukuričku na grilovanie, trošku slivky a marhulky..mňamky samé. Tak len nech to do seba aj cez víkend natrepem všetko, hlavne na tú kukuricu sa teším, asi nevydržím a skúsim ju "grilovať" v rúre🙂
A na víkend fakt hlásia hic, aj dnes je už teplúčko. Ja sa chystám na chatu a chcela som trochu vyplievať, tak to sa mi asi nepodarí, ale aspoň si oddýchnem na čerstvom vzduchu

paegaska
11. júl 2008

ahoj.
vsechny vas moc zdravim, taky se moc tesim na vikend.
Kukuricku na grilovanie tady nemame, ale klidne neco ugriluji.

hillary23
11. júl 2008

buchova a martinka17

viem mozete mat par dni po rozchode ale ja uz ma viac ako rok potom co sa to stalo taze ja sa tomu uz smejem a uz to tak nevnimam..stotoznila som sa ze moja mala bude bez otca,trvalo mi to vela casu a nervy a depiek ale teraz?teraz je mi fajn a co sa tyka ze sa vykecam..hej ja som si uz svoj pribeh tu napisala teda iba cast ked som sa sem rpihlasila..takze sami to uz opakovat nechce!! ja som uz pomaly 2r.sama rok tak ze som sama s malou takze uz sa nad tym tak nepozastavujem..o jej otcovi nechcem ani pocut ved naco...risiem snim iba sudne spory..on nema a a ni nebude mat nikdy o malu zaujem a mna to uz tak netrapi.uzivam si leto a zivot s malou ktoru mam nadovsetko rada!!! viem ze su tu baby co to maju cerstve a su ese len tehotne a su v depkach ale ja vam poviem ze aj ja som si to prezila a nebolo to pre mna najlepsie obdobie a spomienky..preto uz o tom nehovorim bo sa mi o tom uz nechce kecat!!! akoze vam nebranim sa tu vykecat sak toje ok ale staale o tom kecat neviem ci by to bolo dobre sa stale tam vrcat ved vam to len ublizujee...moja rec..

plasta
11. júl 2008

caute babule...
mate pravdu... nebudem sa uz tymi ludmi zaoberat...som si povedala, ked sa stretneme, malej poviem, kto to je, nech sa pekne pozdravi a ostatne je na nich... ked sa budu chovat ako doteraz, aspon si sama utvori na nich nazor... ved aj take male deculko uz ma nazor, nie?
potom nech robia co chcu...

hillary
zdielam s tobou nazor, ze o nom nechcem nic pocut... staci mi, ze sa s nim vidim na sude, a aj to mi robi znacne problemy, bo ked vidim, ako sa pretvaruje a robi zo seba chudatko, je mi na grc...

no, baby... dnes ideme s malou na koncert, tak dufam, ze nam ten zazitok nikto nepokazi... 😎

martinka17
11. júl 2008

hillary
To je supééééééééééééér, že si tak užívaš🙂 Aj ja chcem už dovolenku, ale až o týždeň. Ale dočkám sa 😀

paegaska
kukurica sa griluje ako mesko...a chutí super, je teplučká ako varená, ale je chrumkavejšia a má takú troškinku lepšiu chuť. Keď som mala 10 rokov tak sme jedno leto pieklikukuricu na ohni asi týždeň v kuse na našej záhradke, vtedy ešte bez chaty...a potom som o nej 20 rokov nepočula. Až teraz v máji som ju objavila pod devínom....stála 1ks hriešnych 50,- SKK ale bola božská a teraz sa už teším na tú čo mám v taške 😀

paegaska
11. júl 2008

plasta
moc ti preji at si to uzijes - koncert i cely vikend, po tom minulem vikendu to ted musi byt proste super
martinka
kukuricu jsem kdysi jedla hodne v madarsku - ale spis varenou a solenou - byla skvela.Super tvoje rodina, ted mas jeste dlouho na vyber zda ho das do rodneho listu nebo ne.Za nervy to nestoji.
hillary a vsecky
ja uz jsem rozejita dlouho, asi rok a pul - par tydnu po porode. prosla jsem si snad vsemi pocity k exovi a fakt uz je mi volny, ale pripravte se, ze se nam jeste do zivota budou plest.
Soudy to uz je samo o sobe neco na psychiku.
Dnes se mi stalo, ze mi rano v osum volala jeho matka (vola jen zcela mimoradne-vzdy kdyz chce ona videt maleho), ze ted nema moc casu a jak se mame a bla, bla, bla, a hrozne ji zajimalo kde jsem zrovna a ja byla v obchode a hned se ptala ve kterem a ja nastesti byla v sousednim meste, no mezi reci mi rekla za je muj expritel v nemocnici.Vubec jsem se nezeptala co mu je a slusne jsem se s ni rozloucila a mela jsem v duchu na ni zlost co mi to vubec rika, po tom vsem co se mezi nami stalo tak nejak spytuji svoje vnitro, ale ja tam pro nej uz fakt nic nemam - ani litost, ten clovek mi je cizi.Me ani nezajima co mu je.Rikam si, ze bych snad v sobe mela jeste najit nejake lidstejsi city, ale pro neho tam proste nejsou.O maleho se nezajima, s tim jsem se uz smirila.

martinka17
11. júl 2008

plasti
to znie ako výzva do boja🙂)))) To sa mi lúbi, fakt, nezabudni nám potom napísať, ako zareagovali 😀 Už vidím tú bradu na zemi 🙂 a jasne aj Tvoj drobček už má názor na ľudí 😉

paegaska
to bol asi ťah zúfalej matky. Jej syn má síce vlastné deti, ale ako vraví moja mamka, pre ňu budem stále len jej dieťa, aj keď dospelé, ale dieťa 😀
Ale pekne si ju tým odpinkla, že si sa neopýtala. Možno má len nejaký úpal, alebo podobnú somarinu a ona len sondovala, či sa preto nezložíš 😒 😠

A viem, že každý rozchod má svoje fázy. To si pamätám z toho prvého. Najprv mesiac len plač, potom zúrivosť sa stridala z bezmocnosťou a po čase..apatia a hrdoť, že bez neho som na tom lepšie 😀

Už len 7 minút, odhlásenie a hurá na víkend...tak sa teším, hlavne na pokoj...a v nedeľu na dovolenkové nákupy..teda len pár vecí,ale znamenie, že deň d je blízko 😵

martinka17
11. júl 2008

Babenky
pekný víkend, pohodičkua slniečko len tak primerane....ja balím, ahojte zase v pondelok 😀 😀
A ešte žiaden STRES!!! 😀 😀 😀 😀

malaskoricka
11. júl 2008

ahojte🙂 tak som spet vas docitat to je umenie....

buchova vsade pisu ze matersku dostanu len tie ktore maju odpracovne 270(neviem ci presny udaj)dni...ja nemam ani jeden

buchova
11. júl 2008

mala skoricka..
je to takto ked si studentka alebo si este nerobila tak mas narok na matersku 4 500sk..a to odvtedy ako sa ti narodi babo..
ak si robila tak pol roka ti chodia peniaze z roboty nejaka polovica a od pol roka 4 500sk.takze sa nemusis bat.. 😉

martinka
dostanes bitku len chute si urobila s tou kukuricou!!! 😵

malaskoricka
11. júl 2008

buchova🙂 dakujeem za vysvetlenie (aspon ze tak)

sorrelia
11. júl 2008

baby ak mate odpracovane 2 roky mate narok na matersku ak nie tak dostanete rodicovsky prispevok, spolu s rod pridavkami to je 5100Sk mesacne... ak na tom nie ste bohvieako opytajte sa aj na jednodnorazovu fin. vypomoc (treba odkladat bloky z lekarne a to co kupujete drobcovi, plienky atd.) treba to spisat a hodit na urad prace so. veci a rodiny... taktiez mate narok na prispevok na byvanie pokial zijete same a mate viac ako 25r. 😀

Juuuj dievky tiez som mala obdobie kedy som nas vztah musela preberat stale dookola. Myslela som si, ze to mozno vyriesim. Mozno som dufala, ze sa tak zbavim viny - co ja viem. Ale uz to preslo. To zle vo mne ostane ale radsej si pamatam len tie krasne zazitky. Aj ked ma to niekedy pochyti - vtedy mam pocit jak to spieva ta Smatanova ? - svet mi stupil na nohu 😀 ? !
Ale zas na druhu stranu mam krasne babo, ktore mi prinavratilo zdravie (klop klop musim si zaklopat). Uz nemusim ist do nemocnice a brat lieky. Je to taky maly zazrak od Boha.

malaskoricka
11. júl 2008

sorrelia si ma "potesila" nemam 25r... 😔

sorrelia
11. júl 2008

ozaj a s priberanim a chudnutim si nerobte starosti 😉
ja som pribrala v tehu 23kg a uz je 16 dole 😀 a to teda dakedy zerem ako kyselina 😝

malaskorica
ty si z mojmiroviec ? ak hej tak sme potom skorosusedy 😅

malaskoricka
11. júl 2008

sorrelia z Michaloviec🙂