Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

siduska
18. jún 2007

nomisek
riadne koukma jak si silna, a ja ti ot moc preju aby si byl v zivote stastna.urobi tak ja to ciits, ja by ho taky udala, aby sa taky vedal co ot je zodpovednost. nec se tka ystara, spon financne prispeva na dcerku, ved je nadherna..nechapem ajk mu nemuze chybat.

ja toho svojho uz mam doma, dala som mu posledni sancu, on to vi, je sice jak vymeneni, jak na zacatku vzathu je to krasne, ale bojim se taky, co bude dal.jak se ukaze.

drz sa, drzim ti palecky

nomisek
19. jún 2007

siduska, tak to ti přeju hooooooodně trpělivosti 😀 a hlavně štěstíčko. Myslím si, že si to moooooc zasloužíte, abyste měli hodného tátu. Ať vám to vyjde 😵 také budu držet palečky 🙂

siduska
19. jún 2007

nomisek
ty si to taky moc zasluzis, kazde mimco potrebuje hodneho tatu a dobryho manzela, ja ti preju jenom to najlepsi a dufam, ze se ten tvoj brzo spamatuje a kedyz ne ze potkas nekho novyho a lepsiho ktory vas bude mit obe rad.neboj ono se mu to neskor v zivote trik krat vrati. kdyz dcerka bude vecsi a ho nebude ani chtit, kdyz on ted o nu nejevi zajem.
inak dekuju, sama dufam, ze bude vse o.k tak jak ma.

mirka414
19. jún 2007

nomisek spravne to nieje pomsta urcenie otcovstva-to je pravo kazdeho dietata mat v rodnom liste napisaneho otca aj ked je to ten najv.hajzlik na svete.viem vela od neho nedostanes ak robi na minimalnu mzdu no predsa nieco urcite!a tu ide o viac co ak sa mu nieco stane tvoja dieta bude dedit,neokradaj ho o to...inak neboj raz mu to tvoje dietatko vrati aj s urokmi.mozno ju raz bude potrebovat,nikdy nevies...

titkovamiriam
19. jún 2007

ahojte!neviem sice ci sem patrim do tejto dabaty,ale prakticky som slobodna mama,lebo marekovho otca som si za manzela nevzala,aby to nedopadlo ako v prvom manzelstve.Moj prvy zistil ked malMilan 6 a Michal 2,ze deti napotrebuje,tak sme sa rozviedli.Nez by na ne platil to sa dal radsej na rok zavriet.
No vsetko prebolelo a ja som si casom nasla toho praveho a je ako otec aj starsim synom.
Ako citam vase pribehy su naozaj smutne , ale treba verit ze bude lepsie a musime byt vsetky velmi silne aby sme zvladli vsetky problemi prave koly detom 😀

nomisek
19. jún 2007

holky moc Vám děkuji za podporu, jste opravdu úžasný. Dáváte mi hoooooodně mooooooooooc síly. Ještě počkám, příští týden jdeme k psycholožce, tak se zeptám, jaký to bude mít vliv a hned šupajdá pošupu přímo od ní k soudu sepsat žalobu 😎 nebojte napíši pak, jak to nakonec dopadlo. O nic nepřijdete 😀 😀 😀 to slibuji 😎

siduska
20. jún 2007

ahojky nomisek?
tak ako sa s malou mate?
dobre urobis, ked si zajdes na ten sud, nech su nemylsi, ze len tak jednoducha sa zbavi zodpovednosti
to som urobila i ja tomu mojmu, ale my uz sme spolu

mirka414
20. jún 2007

siduska a trosku osobna otazka..ako sa vyrovnavas s tym ze mal inu zenu?a co na to vravi on??ako to pokracuje teraz medzi vami,vazi si tej tvojej sance?

nomisek
21. jún 2007

ahojky siduska, mame se uz dobre. Mala se uzdravila, tak je to lepsi. A jak to klape vam?

mirka414
21. jún 2007

dobre ranko nomisek.ako sa dari?mna uz pohltili pripravy na svadbu.vcera som spravila riadny ucet v svadobnom salone za korzet,podvezok,pancusky,ozdoby do vlaskov...ked to pojde moj v sobotu zaplatit asi budem mrtva nevesta 😀 😀 😀 .

siduska
21. jún 2007

ahojky mirka
no u nas je to tak nejak o.k, manzel si vazi toho, ze som mu dala sancu, snazi sa, stara sa vsetko sme si vysvetlili a zaciname tak od zaciatku to co bolo , a co sme si urboili, nechceme sa k tomu vraciat, on mi to urobil len naschval, ale aj tak toto sa rodine nerobi.snazime sa fungovat tak jak pred tym, ale tajne ma to stve co sa stalo, snazim sa na to nemylset, ale nekdy to fakt nejde, aj ked mi manzel furt dookolo tvrdi, ze snou nikdy nic nemla, ze to robil nascvhal-no uvidime ako sa to bude dalje vyvijat, zatial je to na dobrej ceste.
no mrtva nevesta? priatela asi klepne ked zisti kolko si utratila az tie ozdoby, ja ked som se vdavala, tak moj hovoril, ze vsetky tie blbosti nepotrebujem, ze su to zbytocne vyhodene peniaze, ale potom ked ma v tom videl nemohol sa vinadivat.
tak ti prajem krasnu svadbu.

ahojky nomisek
to je dobre, ze uz je mala zdravucka, ved mas len ju, staraj sa o nu a dava si na nu pozor.
u nas je to dobre, tak jak ma.
skoda, ze u tebe sa nic nedeje

nomisek
21. jún 2007

siduska neboj budu vás informovat, příští týden se snad bude už konečně něco dít 😎 😎 😎

lussya
26. jún 2007

Ahojte, ja som tu nova.... ale tiez patrim do kategorie slobodnych mamiciek... 😉 ale musim uznat, ze je mi najlepsie.... ziadne stresy a starosti s chlapom... aj ked sa to bez nich neda, ale doma mi nikto nepili usi, len moja jeden a pol rocna dcera Lucia... 😉 😉 😉

mirka414
26. jún 2007

siduska dakujem uz sa to krati...lussya a pochval sa kdeze je ,,otecko``ak sa to da tak nazvat tvojej dcerky?ja o chvilu vymenim stav slobodnej mamicky za riadne vydatu zenu!beriem temu starym dievkam a babkam v nasej dedine 😝 ako dlho ste uz same?

lussya
26. jún 2007

Mirka 414 tak gratulujeme.... ja sa nechcem vydavat... ale to je kazdeho osobna vec, hlavne nech si stastna...
no otec je, plati vyzivne, 2 tis. mesacne, dal si robit aj DNA testy, len aby mal istotu, ze som ho neoklamala.... ale v pohode, chodi za malou, mala ho ma rada, kupuje jej vselico, co potrebuje aj nepotrebuje... ale my sme boli uz rozideni, raz sme sa stretli a potom som zistila ze budem mat babo... Takze sama som od zaciatku tehotenstva a uz rok a pol... Ale povedal mi, ze ma bude podporovat, co aj robi...
Mala je ale moje vsetko... Je svetova, uz sa uci rozpravat, je taka smiesna... najnovsie dnes sa naucila jyba, akoze ryba... 😉

siduska
26. jún 2007

mirka 🙂 😉 dufam, ze potom uz budes sokojena, no co babky si budu musiet zvyknut, ze nabudu mat o com dbrat 😀

lussya
tak to je dajaky je vytrvali? len do kedy ho to bude bavit, tak se starat. a to ste nikdy nepremyslali, ze sa k sebe vratite?
ci uz sa nemate radi?

mirka414
26. jún 2007

lussya ja som bola dobrovolna slobodna mamicka a aj by som tak zostala ale pre nase osobne dobro a dobro nasej dcerky si beriem nasho tatina,lebo zijeme vo svajciarsku.mas to aj na papieroch kolko ti plati?vies pre buducnost...siduska oni si urcite nieco najdu,dovodou je vzdy dost v nasej malinkej dedine.

siduska
26. jún 2007

mirka
ja viem o com úises,ja zijem tiez v malom mestecku a o kzom vsetko vedia, to je horzne, jak drbaju.

lussya no mirka ma pravdu, mas to i to vsetko, ze sa tak o vas stara i na papieri? ono ho toi moze casom prestat bavit.

musko
26. jún 2007

Mirka ahoj!
Mne sa to už kráti hrozne - máme za sebou rozlúčku so slobodou - dopadla dobre, akurát nás totálne odrovnala a teraz ide druhé kolo - v piatok svatba - no nestíhačky.... Dnes som sa bola skúšobne líčiť, zajtra frčíme na cudzineckú políciu - pre povolenie k svatbe , vo štvrtok prídu naši a v piatok o 12:00 sa vydávam 🙂 . Dúfam, že dovtedy vyčerpaním neodpadnem, lebo mám dosť. 😠 😝

lussya
27. jún 2007

ano, mame vsetko spisane a overene u notara... aj otcovstvo podpisal. to sme vsetko spravili ked sa mala narodila... Vsak on je z nej cely hotovy... kebyze ho vidite... su spolu zlati.. 🙂
Mirka 414 ja sa zanho v zivote nevydam a nevydam sa za nikoho... to som sa rozhodla uz davno...po zemi nechodi taky chlap, s ktorym by som si vedela predstavit cely zbytok mojho zivota... tak si to ani nepredstavujem...
Siduska. nie je vytrvaly, on ju ma rad, len my dvaja sa spolu nebavime, len o malej. vsak je to jeho dcera, tak sa musi starat aj on...

nomisek
27. jún 2007

ahojky holky, takže vám oznamuji, že otcovtství nakonec udávat nebudu. 😔 Mluvila jsem o tom s psycholožkou a říkala, že pro malou bude lepší, když to zůstane, tak jak je. Také jsem si řekla, že už ani o ty jeho almužny nemám zájem, takže ať si žije svůj život a nás nechá být. 😀 😀 😀

nomisek
27. jún 2007

ahojky holky, takže vám oznamuji, že otcovtství nakonec udávat nebudu. 😔 Mluvila jsem o tom s psycholožkou a říkala, že pro malou bude lepší, když to zůstane, tak jak je. Také jsem si řekla, že už ani o ty jeho almužny nemám zájem, takže ať si žije svůj život a nás nechá být. 😀 😀 😀

siduska a jak to pokračuje u vás???,

mirka414
28. jún 2007

ahoj nomisek myslim ze robis chybu...si tak bohata ze si mozes dovolit stratit tie alimenty??do 18stky toho bude dost a co ked on otrci kopyta???okradas svoje dieta!!!ak ty o tie peniaze nestojis tak sprav malej vkladnu knizku a odkladaj jej ich tam!nema nahodou ta psycholozka nieco spolu s tvojim byvalym???ak nie tak ona potrebuje sama psychol.pomoc za tie rady...!a co ak si tak ci tak raz bude ten dotycny narokovat spoznat svoje dieta?od toho nieje nikdy nik uchraneny!!sorry moj nazor...a po svete beha dalsi spokojny hajzel co nemusi nic platit-ake krasne!!a prazdna kolonka v rodnom liste-nadherne!!!ako vysvetlis raz tvojmu dietatu ze je ako b....bez otca!!prepac ale zazila som ako sa deti smeju jednej holke v skole!!este raz sa ospravedlnujem ale si ma napalila...

siduska
29. jún 2007

ahojky nomisek
ja s mirkou celkom suhlasim, robis chybu, ked to nechavas len tak, on si s toho nic nerobi, ma o par povinnosti menej a o nic sa nestara, ale fakt co potom ked bude mala vecssi? co jej potom povies? skus este nad tym trosku popremyslat ale samozrejme mas vlastny nazor.ty ho totiz este stale mas rada, a nesi schpona mu ublizovat i napriek tomu, ze on tebe ublizie.

No u naj je vsetko v poriaku, tak ako ma byt, manzel sa zmenil, je starostlivy a ustavicne my opakuje, ze ho to vlemi mrzi.dala som mu sancu, snazi sa, tak som zvedava ako sa to bude dalej vivijat
dnes odchadzame na slovensko, na dovolenku, tak si to tam poriadne uzijeme.

siduska
29. jún 2007

ahojky mirka
tak jak prebiehaju pripravy na svadbu?

mirka414
29. jún 2007

ahoj zazracne nam vsetko klape.mame saty,kaplnku,slovenske kolaciky od maminky,nadhernu druzicku nasu dcerku....to je prvy x v mojom zivote co tak vsetko klape ako hodinky.len ma mrzi ze vsetky potvorky kamosky slovenky odisli na slovensko na prazdniny a pridu 2dni po svadbe...ale budem tu mat maminu,otca a sestru a jej frajera(takze foto a kameraman zdarma 😝 )prajem krasnu dovolenku na slovensku.kam to tam idete,na ake miesto?

nomisek
29. jún 2007

ahojky mirka, ne je to moje psycholožka, která mi pomáhala vyrovnávat se se ztrátou mého prvního dítěte. Možná máš pravdu, ale ušetříme si mnoho psychologických obtíží. A stěmi alimenty to moc žhavé nebude. Pracuje totiž u svého otce, a ten mu může dokonce i zrušit smlouvu a vyhodit ho z práce (oficiálně) ale bude stále pracovat a peníze dostane bokem, takže já skoro nic nedostanu ☹ Respektuji tvůj názor. Každý máme svůj 😉 Do doby, než půjde do školy a školky, tak snad nějakého najdu 😅
A holky musíte mi to prominout, že ho nechám otéct spravedlnosti, ale aspoň budeme mít od něj navždy pokoj a třeba jednou bude on, který přileze po čtyřech. 😵

siduska, právě si myslím, že jsem už v lásce k němu trochu ochladla. Jinak bych šla hned k soudu a udala ho (z pomsty). Ale už na to kašlu, chci žít svůj život a ne se pořád trápit tím, co bylo. Mám obrovskou výhodu, že za mnou stojí rodiče, takže se o finanční stránku starat nemusím 😀 A věř, že kdybych ho milovala, tak bych mu spíš ublížila kvůli tomu, co mi udělal. Řekla bych, že jsem hodně pomstichtivá 😠

mirka ať je svatba nezapomenutelná 😵 😵 😵

mirka414
29. jún 2007

nomisek ja respektujem tvoj nazor tiez.viem je to zle ak pracuje u otca.dakujem za prianie k svadbe snad to dopadne dobre.mame uz vsetko nachystane a aj sa hrozne tesime.ja len ze tiez som pri narodeni mojej dcerky nemala markusove meno v rodnom liste napisane a ta prazdna kolonka ma tam hrozdne stvala!!bolo to preto lebo nam chybalo jedno blbe razitko a nemohli mi ho tam zapisat.

nomisek
30. jún 2007

ahoj mirka, to mě také štve, že máme prázdnou kolonku, ale tak se raději na ten rodný list ani nekoukám 😅 abych na to nemyslela 😵

lottie
1. júl 2007

nomisek: souhlas s psycholožkou a tvým rozhodnutím, jestli neumíráte hlady, nic po něm nechtěj. bude to lepší a pro něho horší, sice bude mít o starost míň, ale občas ho výčitky svědomí požerou, to je jisté.