Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

siduska
15. aug 2008

sorrelia

to mam sice pravdu....ale kde je nejaka spravedlnost a tak... preco nekdo ma vsetko a nekdo nic....a to nejede vlastym usilim,,,.

sorrelia
15. aug 2008

siduska
hmm neviem preco, a myslim, ze aj keby si poznala odpoved - asi by ta aj tak neuspokojila, a aj tak by ti nestacila,
podla mna je to jedno - netreba stracat cas otazkami preco ? preco on ma vilu a peniaze, auto a beztarostny zivot, preco ona ma krasneho manzela a 3 deti a nevie co je to padnut na zadok ako ty, ja a vela dievcat tuto na diskusii...
skor si treba uzivat to co mas, mas zdravie, dieta , priatela - niekto nema ani z polovice to co ty 🤐 😵 mas bohatstvo, ktore sa neda vycislit v peniazoch 😵
a tie problemiky ?? kazdy riesime tie svoje ci bohaty ci chudobny ... ka zdy z nas ma nejake 😉

martinka17
15. aug 2008

Ahojte
tak aj ja vravím, že je to osud. Celá naša rodina, teda naši aj sestra sa celý život s niečim pasujeme, s niečim bojujeme..od chorôb až po obyčajnú nespravodlivosť v práci...a ostatný také problémy nepoznajú. Ale neriešime. Keď sa niečo stane, tak si ponadávame, posťažujeme sa, že je to nespravodlivé a život ide ďalej.
Raz mi jedna kočka "postihnutá" reinkarnáciou, budhizmom..a podobným učením povedala, že to platím za chyby z minulého života. Že som musela byť strašne zlá 😝 Ale ja tomu neverím. Ja si svoj predchádzajúci život nepamätám, prečo by som mala za to platiť teraz? A okrem toho ak niekomu zomrie bábetko, kto tu platí za cxhyby? Bábo lebo rodičia? Alebo len jeden z rodičov a ten druhý sa vezie...ťažká a nezáživná fylozifia bez konca 😉
Takže berme život ako je a ja verím na osud. Mne bolo súdené stretnúť toho môjho exota..lebo som chcela bábo a jediná cesta bol on🙂 A teraz som tehu a teším sa na prvé kopančeky a snažím sa nemyslieť na zlé výsledky krvy a podobné blbosti. Sestra povedala, že donosím a ona sa nezvykne mýliť 😵
Joj len keby som po nociach normálne spala, tak mi to strašne chýba, ráno si pospať aspoň do 9,00, v noci sa ani raz nezobudiť....strašné ☹

hillary23
15. aug 2008

siduska

sak i ja chodim prec kedze nejsme doma a sme tu kde sme..je tu fajne ale akurat te noci sa neda spat..sa aj tesim uz domov bo chcem sa poriadne vyspat...inak ja moc casu nemam na net ...vidim ze je tu riadna debata 🙂 ..

angua27
15. aug 2008

babuľky, je to naozaj niekedy nespravodlivé. ale ja si hovorím, že na každého raz príde. ak robil zlo, raz sa mu to vráti, ak dobro tak tiež. aj keď "Božie mlyny melú pomaly, ale isto." 😉

ja práve balím. je neuveriteľné, koľko vecí som za tie roky nahonobila. a to na začiatok beriem iba oblečko a najpotrebnejšie veci, keďže to u našich nemám moc kde dať. dohodnem sa s nimi, že ostatné asi odnesiem na záhradu, tam by to nemuselo zavazdať. dúfam, že to tu zatiaľ exovi nebude zavadzať.
najhoršie na tom je, že kopec vecí sa mi spája z mnohými spomienkami, tak pri tom balení aj plačem.
včera som mala taký ťažký večer, normálne som mala 100 chutí vbehnúť do našej bývalej spálne, kde spal ex a vrátiť všetko späť. ešte, že prišla segra. ale je to ťažké, stále vo mne bojuje srdce z rozumom. 😢

martinka17
15. aug 2008

angua
strašne TI držím palce, aby ti vydržala pevná v§ľa. Jasne že je to ťažké a spomienky bolia..ale prebolia🙂
A ak niektoré veci, na ktoré máš strašne silné spomienky nepotrebuješ súrne, tak ju trebars predaj, niekomu daj...postupne sa ich aj tak budeš chcieť iste zbaviť. 😉

angua27
15. aug 2008

martinka, dík. tiež tak rozmýšľam, že asi kopec vecí predám, uvidím, ako to budem zvládať.

martinka17
15. aug 2008

no uvidíš,
ja som mu veľa malých darčekov vrátila, ináč som nejaké vyhodila...také veľmi osobné s fotkou 😝 alebo to rozdávam. A keď som sa rozišla s tým prvým, to sme spolu zariaďovali byt..tak som mala strašný problém a niektoré veci mi hrozne vadili. Tak postupne mením...keď nájdem financie. Ešte mám pôvodnú celú kuchyňu, ináč v každej miestnosti som aspoň čo to zmenila. ale už mi to teraz ani tak nevadí..skôr to vadilo môjmu ex, hlavne manželská posteľ v splálni 😀 Ale to som nedovolila kúpiť novú, musel to na nej vydržať .

angua27
15. aug 2008

ja fotky nechcem vyhadzovať, chcem ich odložiť pre malého. prežili sme spolu dlhý čas, tak prečo na to v zlom spomínať. na nejaký čas ich uložím do najspodnejšej zásuvky a potom uvidím.
čo sa týka zariadenia, niečo si z bytu poberiem, lebo chcem sa nasťahovať čo najskôr do svojho, tak nech nemusím všetko kupovať. hádam to nejako prežijem. skôr som rada, že nezostávam v spoločnom byte, to by som nezvládla.

inak, nás práve vytopili susedia na WC a v kúpeľni. takže nie že blbý deň, ale úúúúúplne na p..u. a to mám dnes narodeniny.

martinka17
15. aug 2008

VŠETKO NAJLEPŠIE K SVIATKU 😀 😀 😀 😀

Ináč ja som sa tak pred rokom sama na svoje narodky vytopila. Vytiekla mi na zem odtoková voda z práčky, takžem i plávali všetky koberce, kým som tozistila. Normálne som až skoro plakal od zúfalstva☹ Takže viem, ako sa teraz cítiš.

Fotky som ani ja nevyhodila, pretože bol súčasťou môjho života a okrem toho, veď fotila som sa pre spomienky a nie preto, aby si to niekto pozeral. Takže ichmám pekne v albume, teda vo viacerých 😎

danielkapo
15. aug 2008

ahojky, no my sme vcera dosli z tej chaty...no nie velmi slavne to dopadlo...malu zacalo boliet brusko, mala zapchu, tak vystrajala dost a potom prsalo...tak sme sli domov a ked sme prisli tak zacalo byt krasne a svietit slnko:D ale hlavne ze mala uz spokojna je, tak plakala chudinka ked sa nemohla vykakat... 😖
dnes sme boli vonku ale to sparno...fuj...cela mokra som prisla a simka tiez...
angua vitaj a vsetko najlepsie k narodeninkam🙂

zuzana8
15. aug 2008

ahojte babulenky, ako sa máte??? ja som sa vrátila z chalupy 😀 jáááj len som tam leňošila s vyloženými nohami 😀 a čo tu nové??? vítam aj ja všetky nové slobodné maminky 😵

sorrelia
15. aug 2008

oneskorene ale predsa - vsetko naaaaj agua 😀 !!!
danielkapo
no ja neviem cim to je ale u nas funguje babicka...ked sa drobec nemoze vytoto supnem ho k babke a on je za chvilku pokakany jedna radost 😀

angua27
16. aug 2008

baby, ďakujem za blahoželania. 😀

už je všetko zbalené. o druhej príde auto. je mi smutno, končí jedna etapa môjho života. dúfam, že ďalšia bude šťastnejšia. ☹

luciaakubko
16. aug 2008

angua, aj ja sa pridavam, hoci sa este "nepozzname" 😉 Mata, inak aj ja mam vraj nieco s karmou 😠 ach, tie nase minule zivoty! 🙄 😀 😀

plasta
16. aug 2008

ahojte babulky

angua
aj ja sa pridavam k blahozelaniam, nech ti zivot uz len krajsie chvile pripravi...

sorrelia
ja viem, ze boli, ked rastie zubok, ale toto nebolo zo zubku... taka je zla, strasne tvrdohlava je... aspon nieco ma po mne, ale este si nevie uvedomit, ze hlavou mur neprerazi... a posledne dni nechodime na prechadzku, ale beh pomedzi turistov... bezo 50 metrov pred nami, musime trosku pomalsie kvoli dedkovi a nevie pochopit, ze sa moze stratit... ked sme v meste, tak sa drzi ako kliestik maly....

sorrelia
16. aug 2008

baby kde sa da zistit stav karmy a minuly zivot - mna by to teda vazne zaujmalo 😉

plasta
ano babuliatka byvaju "zle" ..... ale co to zanmena ked su zle ? maju zlu naladu ? potrebuju sa vyventilovat ? nerobia to co by sme si my praili, alebo nekonaju tak ako so my predstavujeme ???
ziadne babo neni zle a ani ziadne dieta (pokial ho to nenaucime)
hiii ale sa mi mudruje ked ma krpec len 3 mesiace, coooo ??? 😀 😀 😀 😀 😀
ked bude mat 2 roky budem na praskoch zrela na psychiatriu az bude po mne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciaakubko
16. aug 2008

sor, len raz som bola u vestici a mala som dost 🙂 v mnohych veciach mala pravdu. mam dost komplikovanu povahu a preto mozno i zlozitu zivotnu situaciu a len boh vie, ci by sa to ocistenim karmy zmenilo 🙂 aj to som mala podstupit, vraj to robi ista stara pani niekde v tatrach, no na poslednu chvilu som si to rozmyslela

sorrelia
16. aug 2008

heee skoda ze tieto sluzby su platene 😀 ach nemam na to peniazky ale zaujimalo by ma to 😉

luciaakubko
16. aug 2008

tato to robi zadara...ti, co to robia pre prachy pre mna nie su prilis doveryhodni...ale nechala som jej nieco na pamiatku 🙂 ta stara pani tiez nic za to neberie. vraj len take veci zo zahradky, uhorky zavarane, slivovicku a take jej nosia 🙂

sorrelia
16. aug 2008

jeee sranda 😀 no pri mojom stasti asi nebude z Bratislavy vsak ?

angua27
17. aug 2008

ja som tiež rozmýšľala, že by som navštívila nejakú vešticu. nech mi pridá chuť do života a otvorí pohľad na krajšie zajtrajšky. ale obávam sa, že by mi predpovedala, iba samé zlé veci. exova mama bola pred pár dňami u jednej kartárky a tá jej povedala, že ak sa mi definitívne rozídeme, tak ex skončí na drogách a jeho najbližšia priateľka ho bude dlhé roky podvádzať. no čo, už, každému, čo mu patrí.

inak, včera keď sme odchádzali, tak mi povedal, že pre zachovanie svojho duševného zdravia sa nebude stretávať s malým. že ho to strašne psychicky deptá, keď je s ním pár hodín a potom musí ísť od neho preč. (už som totižto asi pred dvoma mesiacmi na nejaký čas odišla k našim, ale po mesiaci som sa vrátila, takže si mohol odskúšať aké to je). príde mi to od neho slabošské a sebecké. vôbec nemyslí na dobro svojho dieťaťa, veď malý potrebuje aj jeho. a nie je to tak, že by s ním mohol byť iba pár hodín v týždni. sama som mu navrhla, že za malým môže chodiť kedykoľvek chce a že by sme v budúcnosti mohli bývať nie moc ďaleko od seba, aby sa mohli vídať, čo najčastejšie. a keď Maťko podrastie, že aj na víkendy, alebo cez prázdniny si ho môže zobrať. ale, čo už, vyzerá to, že Maťko videl svojho otca včera posledný krát a odteraz už len na fotkách. ☹

sorrelia
17. aug 2008

angua
ach no niektori ludia nedospeju nikdy... stale je v nich dieta co nedokaze byt zodpovedne za nic a za nikoho a v zaujme zachovania sameho seba je pre nich zivotne dolezite nebyt zodpovedny za ineho...
je to chyba vychovy, je to chyba jeho charakteru ??? neviem asi z kazdeho kusok...
jedniznacne je to velmi sebecke ked niekto pozera iba smerom na seba a nie na okolo... aspon vies teraz na isto, ze si urobila dobre...
neries, zite svoj krasny zivot s malickym 😉 ... pozicane sa vzdy, vzdy vrati !!! ked si raz vspomenie, ze by chcel byt otcom nemusi mu byt uz odpustene - hlavne ten premrhany cas !!! a topotom boli... ale kto vie, mozno jeho to stvat nikdy nebude...

luciaakubko
17. aug 2008

sor, zo zlatych moraviec je 🙂 fakt fajn zenska. tiez vychovala dceru sama. inak, uz by som k nijakej vestiacej osobe asi nesla. mam z podobnych veci strach 😀 ma len ukecala kamoska, ktora navstevuje podobne institucie pravidelne 😉 peknu nedelu, dievcence 🙂 idem vyvencit drobca

plasta
17. aug 2008

babule
co to tu citam... ja ked pocujem, pripadne citam o vestici, tak sa mi jezia vsetky chlpy na tele...

sorrelia
vies, ja som nemyslela, ze zla ako zla, ale strasne neposlusna... podla toho, co sme sa ucili v skole, tak obdobie "ja sama" pride az okolo troch rokov, no a moja mala ho uz ma teraz....no, ale rodicia mi hovoria, ze je v mnohom po mne, aj v tom behani, tak si viem zivo predstavit, kolko mali so mnou starosti, ked som si robila, co som chcela... a pekne sa jej zacal rozviazovat jazycek.... za posledny tyzden to poriadne rozbalila... sestra bola tri dni prec a ked prisla, tak nestihla chapat, co to vsetko vie povedat.... 😀 😀 😀 😀

sorrelia
17. aug 2008

plasti
ja sa snazim len povedat, ze deti su neni ani zle a ani neposlusne... vacsinou im povieme, ze su neposlusne ked sa neriadia nasimi radami, podla nahsho ocakavania a tak pod.
a veru urcite je lepsie ked ma svoju hlavicku (aj ked sa pri nej isto zapotis) ako keby skackala ako cvicena opicka... aspon vies, ze sa aktivne o vsetko zaujima (tym sa uci) 😉 a nenecha so sebou len tak mavat 🙂 😉

martinka17
18. aug 2008

angua
tá výhovorka, prečo sa "nemôže" stretávať s dieťaťom- to je kvalitná blbosť. Práve naopak, ak by ho tak strašne ľúbil, tak by sa nevzdal, ale tak chlapi sú fakt úbožiaci. 😠

plasti
to je zlaté, že malá je taká samostatná. A ak začala skôr, to len potvrdzuje teóriu, ž eštatistiku sú na to, aby z nich niekto vybočoval🙂

A čo sa týka toho veštenia, tak ja sa bojím tiež ísť k veštici, že by mi v podstate nemala čo povedať. LEbo tie zlé veci nesmú a tých dobrých nemusí byť veľa 😒
Raz mi jedna pani pozrela na ruku, bolo to asi rok po prvom rozchode a len jedno povedala - ešte jeden rozchod ťa čaká...aj ten už mám za sebou. Iné mi nepovedala..ale to bolo len tak na jednej chate..tak možno len to ju zaujalo🙂

plasta
19. aug 2008

sorrelia
ja viem, ze to tak ma byt... to je len rodicovsky strach... a este aj jedna chyba, ja som na nu strasne tvrda, to musim zasa uznat, ale nechcem, aby z nej bolo to, co vyrastlo z jej otca, ktory nevie, kde su hranice....

martinka
vies, ze niekedy je to super, ze je taka samostatna... dnes som isla varit polievku, tak si herecka sama pustila rozpravku a cakala, kym nebude hotova polievka...

martinka17
19. aug 2008

plasta
jéj, tá je zlatá a šikulka malá, ale iste je to hlavne vďaka výchove. Kámoška má 18 ročného syna,ktorý je naučený, že ešte aj rožok s maslom mu natrie mamka, tak prečo by sa unúval sám 😠 Ale vie to, a aj to je niečo...ale hlavne, že sa o seba malá postará a počká, kým maminka bude môcť sa jej venovať, no nie? 😀

martinka17
19. aug 2008

Ahojte, vidím, že leto vás naplno zamestnalo, toje super,

ak si však nájdete kúsok času, tak skočte na tento link
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=383992
je to petícia pre Tomanovú o stiahnutie toho jej super návrhu na socialnu podporu rodiny...
Maťa