Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
3. sep 2008

angua
ty si poklad, vopred Ti krásne ďakujem🙂
Potom sa ozvem, ako to dorazilo 😀

plasta
3. sep 2008

ahojte babenky... tak ako sa mame? nam je super, uplne krasne babie leto k nam do tatier dorazilo, sa vytesujem asi viac ako mala....

zuzka
balhozelam ku krasnej malej slecne...

sorrelia
no, tak pekne sa museli citit... nam sa minuly tyzden odstahovali "najtichsi" susedia a tiez, ked som sa s tou hlasnom trubou stretla na schodoch, keby mohla, ta hlavu az pod schody strci....

martinka, ako?

nelka24
3. sep 2008

ahojte baby,mozme sa k vam pridat? 😔 tiez sme ostali same a neviem co dalej
nastastie mame mojich rodicov,kt mi pomozu vo vsetkom
ako to zvladate?

angua27
3. sep 2008

ahoj nelka,
jasné, že sa môžeš pridať.
hlavne, žiadne strachy, pokiaľ máš aspoň akú takú oporu v rodičoch, bude všetko ok. hlavne sa teš na ten malý uzlíček, čo v sebe nosíš. budete mať krásny vianočný darček. 😉
všetky začiatky sú ťažké, ale myslím, že to tu s kočkami zvládame ako sa dá. mne veľmi pomohli babuľky odtiaľto.

danielkapo
3. sep 2008

ahojcek
tak aj my sa hlasime po case....lietame kade tade, chceme si este uzit posledne dni tepla kym pride jesen...
nelka
vitaj, vsetko sa da zvladnut a az budes mat drobce pri sebe, uvidis kolko sily ti da...aj radosti🙂 a ak ti pomozu rodicia, vsetko zvladnes v pohode...uzivaj si brusko🙂

k teme susedia....aj nasi susedia vo velkom prerabali toto leto...byvaju priamo pod nami a ako celkom v pohode az jeden vecer ked zacali o desiatej cosi pribijat..... 😠 ale to by sa dalo...take obcasne, no suseda (pod nami) je naruziva fajciarka a v kuse cmudi...a vsetko ide hore samozrejme...a s malou mam izbu pri balkone tak fasa...a na namietky si povie ze ona si na balkone moze robit co chce,.. prijemne ked vyvesim malej satocky a smrdia akoby uz teraz po baroch behala...no co uz...hlupost bude medzi nami vzdy, aj neohladuplnost...

papa

siduska
3. sep 2008

na co ohladoplnosti???v dnesnej dobre kazdy kuka len sam na seba... je to strasny

ja som sice manzela mala, ale bola som takzvane slobodna mamicka,nidky nebol doma a na vsetko som obla sama, tak sme sa rozvedli u neho boli prednejsi kamarati ako my... malu uz nevidel asi pol roka a vobec nejavy ziadny zaujem... ty chlapi
Smutne je, ze nekdo by chcel miminko a nemoze, a nekdo ma a nechce.... 😢

martinka17
4. sep 2008

plasta
ahoj, no ja sa mám celkom fajn, budúci týždeň idem na usg a mali by sme už vidieť pohlavie...stáááááááááášne som zvedavá. Jasne, len nech je všetko ok, ale kávové zrnko by ma fakt potešilo 😀
a "otecko" sa neozíva...takže lepšie ani nemôže byť.
A leto v slabšej forme sa sem prihnalo včera...hneď bolo na obed 30. Ale podvečer už je chladno, takže to už nie je také zlé 😝
A ešte pls napíš, ako sam á dedko?

nelka
vitaj 😀 JA ešte nie som mamina, budem až asi mesiac po tebe....ale aj mne pomáha hlavne rodina 😀

danielka
tak to s tým fajčením...moja suseda fajčí v byte a mne to cez vetranie vlezie do bytu, konkrétne vcez kuchyňu do obývačky. Je to taký zatuchnutý cigaretový smrad...hnus na porazenie. Takže to poznám, aké to je. Ale mne nasmrdia šaty, len v byte mám smrad ako v putike...hnus.

siduška
je to tak, ako si napísala. Niekto dostane dar a neváži si to as iný sa trápi a nevie sa k tomu krásnemu daru dostať...to je svinstvo. Minule som videla švagra, ako mu svietili oči, keď jednému 3-ročnému dievčatku na "ulici" podal horalku...že Tebe to treba viacej ako mne, no nie? A ona sa usmiala a vzala si. A pritom sa už 3 roky snažia o bábo a nič ☹

siduska
4. sep 2008

martinka17
to je krasne...
a vidis aka to je spravedlnost, oni chcu , snazia sa a nemozu mat a iny svoje deti ani nevedia kde maju...

martinka17
4. sep 2008

presne, život má svoje zlé cestičky....je to komplikované, existovať v tomto svete,ale ja stále vravím, že všetko zlé sa tým chlapom vráti...skôr alebo neskôr.
Ešte keDˇsom bola zaľúbená, tak mi vadilo, že veľa podvádza a má nekalé "obchody"...ale on tvrdil, že v obchode nepozná ani otca..a to doslova. Aj od otca chcel peniaze a nechápal, ako niekto niečo vie spraviť nezištne. To sa podľa neho nesmie, je to somarina, za všetko treba pýtať peniaze.
A potom ho vyhodili z roboty....to bol prvý krok osudu...podvádzal a vrátilo sa mu to 😉
A tak je to vždy...tak nech to tých biochrapäúňov čo najskôr dobehne.

nelka24
4. sep 2008

dakujem za privitanie 🙂 vedela som,ze nebudem ani prva ani posledna mamina na svete,je dobre sa s niekym podelit o starosti,kt zaziva to iste
dali ste meno vasim detom po sebe al po otcovi?napisali ste ho do rodneho listu?
ja nechcem ani jedno ani druhe,ani alimenty,proste nic,nech ho uz nevidim a neviem o nom nic,za tych par korun mesacne si moje dieta nekupi

danielkapo
4. sep 2008

nelka
ja osobne som otca dietata do RL nezapisala...velmi vela som o tom uvazovala, no to ako sa spraval pocas celeho tehotenstva ma utvrdilo v tom, ze on nie je otcom...chapes ako to myslim...biologicky je, v tom mam jasno a nebol by problem dokazat to, ale nie je skutocnym otcom pre moje dietatko a ani nim nikdy nebude...o nic sa enzaujimal, este na konci teh.mi smskou dal na vedomie, ze to decko co nosim v bruchu nie je jeho a ze ma neznasa...a to podotykam ze sest mesiacov dozadu sa chcel zenit...teraz ho z casu na cas stretnem a sa tvari ze sa nepozname...ja tiez..lebo pre mna ten clovek neexistuje
a do rodneho listu som ho neuvadzala aj z toho dovopdu, ze si neviem predstavit ako by dosiel a dozadoval sa styku s malou...a on je taky "charakter" ze by si povedal, ze uz ked mi musi cosi platit tak mi to poriadne osladi a robil by problemy...neviem si to predstavit fakt, aj mala by z toho bola isto mimo ze co sa deje...raz je tu potom tam...no skoda reci...ked bude mat dost rockov tak jej to vysvetlim a to sa bude riesit potom....
inak kebyze sa sprava normalne, viem si predstavit fungovat tak ako funguju aj ini...teda ze by chodil malu navstevovat, resp.ona jeho a vsetko ....ale zachoval sa tak ako sa zachoval, zaujem nema...a my tiez nie🙂 a myslim to uplne vazne ked poviem, ze nam je ovela lepsie bez neho...zijeme si v klude, malicku lubim nadovsetko a tak🙂
uf aky monolog🙂
tak pekny dnik

plasta
4. sep 2008

martinka
no s dedkom je co den to lepsie, vsetko sa to pomaly dava dokopy... povinne fuka so Saskou balon, dvojfazove prechadzky mame, doobeda i poobede... vcera sme boli dokonca na bylinky, tak je to super... sa tesim... a mala jaka je vytesena, tak sa jej jazyk rozviazal odkedy je doma, ze juj... no, asi tak o mesiac, dva nam odide na liecenie....a dakujem za opytanie...
drzim palce na ten usg, nech je vsetko OK... nech je male zdrave... 😀

inak baby s tym fajcenim... nie je pravda, ze vas moze odymovat... vlastna skusenost... je pravda, ze vo svojom si moze robit, co chce, ale nesmie ta nijako obmedzovat... keby ste to oznamili, tak vam garantujem, ze skveli susedia dostanu pokutu... aj nam takto sused vydymoval, v najvascich horucavach, mame zaskeny balkon a vsetko nam to ostalo dnu, na upozornenia sa mi smial do ksichtu... tak som sa nasrdila a zavolala policajtov, a bolo... pokuta 5000 a uz nam nefajci do bytu...

nelka
vitaj medzi nami... no, poviem ti, moja mala ma este meno po otcovi, ale dufam, ze uz nie dlho, kedze uz osem mesiacov o nu neprejavil ziaden zaujem... este pockam apotom idem na to... no a to vyzivne... ja neviem, preco oberate deti o peniazky, vlastne viem, ale su to peniaze pre ne, aby sa mali lepsie, aby si mohla kupit lepsie topanky, ci hracky, ci hocico...

martinka17
4. sep 2008

plasta
tak ja sa vždy tak zasmejem, keď si predstavím dedka, ako fúka ten balón a malú mu asistuje...krása 😀

Ja neivem zistiť, ktorá suseda ma vydimuje, lebo to ide zo stupačky..aj keď predpokladám, že je to tá podo mnou...tak s tým zatai nič nerobím.

A čo as týka peňazí...tak aj ja mám strach,, ako to dopadne, ale predstava, že by som mu pre pár stovám musela dávať bábo mi naháňa hrôzu...takže radšej to oželiem 😒

angua27
4. sep 2008

nelka, môj syn má priezvisko po tatovi, aj je zapísaný v rodnom liste. my sme išli od seba, až keď mal malý 11 mesiacov. ale priezvisko mu meniť nebudem. už som písala, že napriek tomu, ako to skončilo, o syna záujem má, navštevuje ho, kupuje veci, prispieva...

nelka24
4. sep 2008

ja som na tom podobne ako martinka,tiez ozeliem tych par korun,len aby nevidel malu,ako jej budem vysvetlovat preco sa cely mesiac neukaze?preco pride na jeden den?mozno menej,takeho otca nepotrebuje
este nie som tak stara,aby som si raz nenasla niekoho kto by nas obe lubil a ked bude jeho volat ocko budem stastna
zatial nejavi zaujem,ale obavam sa,ze dolezie ked sa mala narodi,neviem ci budem v tych emociach z porodu schopna poslat ho kade lahsie 😠

siduska
4. sep 2008

chlapom furt vsetko prejde... potom aj ked nemaju dobre vztahy v rodine sa pojdu vyzalovat rodicom a nakonec my sme ti zly...

uz to neriesim, presla som si tym, chcem na to zabunut al eneda sa, mala je v podstate len moja on si ju nebere a je to tak lepsie...

aj ked ju mam dat svokrovcov tak mi stupa adrealin...

danielkapo
5. sep 2008

plasta
vies, ja to neberiem tak, ze malu pripravujem o peniazky ktore jej patria...mozno by som uvazovala inak ak by som nemala podporu doma...zatial je to tak, ze byvam u nasich a ti mi neskutocne pomahaju...dokonca mozem malej aj nejake korunky odkladat..a neskor dufam, ze si najdem nejaku pracu a radsej sa uskromnim ja akoby som malej nekupila nieco co potrebuje...
siduska
no to si ani neviem predstavit ten adrenalin....mna by rozhodilo kebyze viem, ze je u nich moje dievcatko...podotykam po vsetkom co sa stalo...uplne ine by bolo keby sa spraval normalne..no to si neviem uz ani predstavit 😕

siduska
5. sep 2008

danielkapo
to si viem prestavit,,, ja tiez tam nerada davam mojho milacka
aj tak je to divne jak sa ti chlapi zemnia..co?
co im chyba nic, a frut chcu viac a viac... ked su s nami chcu uplnu rodinku, miminko a vse co k tomu patri a jak uz to maju, chcu nekho mladeho, slobodneho aby si mohli uzivat... tomu fakt nerozumiem..

danielkapo
5. sep 2008

no veru...mne je teraz uz smiesno z toho...najprv 5sms za den so sladkym obsahom co mi uz az na nervy liezlo a potom maju dietatko a neoozvu sa ani za svet...ale aby bolo jasne, mne to nechyba...lebo uz teraz viem, aky ten dotycny v skutocnosti je...fakt je mi z toho uz len smiesno..len obcas ma pochyti taky hnev ze ako sa tak moze spravat voci malej...ale to zas rychlo prejde

siduska
5. sep 2008

tiez som tomu nerozumela, ako sa moze spravat tak ku svojej vlastnej dcere, nidky som si nemylsel,a ze sa stane neco take aj mne... bolo mi s toho strasne uz len koli malej,,,ale co sa dalo robit, ked mu nebolo pomoci, nebol vyskakani...
najlepsie perlicka na zaver bola ked sa nam narodila mala a po pol roku mi povedal, ze na rodiny zivot neni pripraveny 😀

martinka17
5. sep 2008

siduška
ja si nemyslím, že sa chlapi menia, skôr ich ponejakom čase prestane baviť sa pretvarovať a ukážu aký ozaj sú. Aby si udržali pohodlie, tak predstierajú lásku k deťom a keď je zrazu dieťa realita, tak sa cítia stiesnene..alebo ako ten môj, zrazu má pocit, že je pánom sveta a ak sa niečo nedeje tak, ako si to on predstavuje, tak sa mu stráááááášne ubližuje, chudáčik malinký. 😉

siduska
5. sep 2008

martinka17
to my zeny sme take mrchy,... kazdemu chlapovi ublizujeme, to je strasne 😀
vies co povedal ten moj ex... po porode? ze mala mu ukralda mna... zue na nu strasne ziarli.

martinka17
5. sep 2008

tak o tom som počula, že chlapi žiarlia na vlastné deti...ja som zvedavá, čo bude Ďalej s tým mojim exotom....aké somariny bude zase trepať.
ALe je to úbožiak, žiarli na vlastné dieťa...to má v hlave piliny?

akaji
5. sep 2008

vela z nich ma v hlave piliny, alebo rovno nasrate s prepacenim...
kazdopadne najnovsie uz aj ja som "ohrozena" bytost.. vcera sa mi povyhrazal, ze ak co i len ceknem o dietati jeho rodicom, ze mi fyzicky ublizi ;) a 3 krat mi volal aby ma uistil ze to mysli vazne, srac jeden.. ;)

chcem sa spytat, aky mate vztah s rodicmi "bioautora" , riesili ste to priamo s nimi aj, ci ste ich z toho uplne vynechali ?

on je z usporiadanej rodiny, tak som jednoducho chcela, ked uz dieta nema otca, aby malo aspon starych rodicov na ktorych ma pravo ... a tiez oni maju snad pravo nejak sa k tomu postavit.. takto ked nebudu o tom dietati vediet, asi sa moc postavit nebudu moct, hociako by chceli.. ale tak zabita prizabita asi budem, ale mne je to jedno, nevsimol si vobec ze uz davno stratil moznost niecim ma vydierat.. ja sa ho nebojim veru, ked sa ma jednym prstom dotkne za ucelom ublizit mi, tak urcite prvy a posledny krat.. on chce to dieta utajit po cely zivot pred vsetkymi, jaj.. uz sa tesim ze ak bude mat to dieta 16 rokov a bude chciet spoznat svoju pokrvnu rodinu, tak este aj jemu sa snad bude vyhrazat zabitim, kreten ;(

martinka17
5. sep 2008

akaji
neviem, ale to bývate na opačnom konci republiky? Alebo ako? Veď bruško Ti už vidno, tak ak ťa jeho rodičia stretnú, tak sa máš tváriť, že si zhltla balón? Alebo ako si to predstavujem. Viem že Blava nie je dedinka, ale tak nie je to London...veď skôr či neskôr sa s nimi asi stretneš nie? Alebo ste tak od seba?

Ja ho nechápem, asi by som sa bála, že ma fakt zbije, ale ak mala s jeho rodičmi dobré vzťahy,t ak sa choď s bruškom prejsť akoby náhodou okolo ich bydliska....aby sa náhodou o tom dozvedeli 😉

Fakt idiot.

akaji
5. sep 2008

oni ma hlavne v zivote nikdy nevideli ;) takze pochybujem ze ked by aj stretli nahodnu cudziu tehotnu zenu, zeby im doslo ze v tom brusku je ich vnuca ;))) byvame v jednom meste, ale naozaj tych ludi vobec nepoznam... iba jeho brata ... a ten zas napr. nevedel ze my spolu nieco mame, takze aj keby ma stretne tehotnu, tiez by sa ho akurat tak opytal (kedze som jeho kolegyna) ze wow, ona je tehotna ? ale tazko by ho napadlo ze prave s jeho panom bratom, takze tak ;)

ja sa nebojim ze ma zbije, ten clovek mi tak poublizoval psychicky uz za posledne mesiace, ze neviem uz coby chcelo boliet viac.. a budem sa branit, prilis vela ludi vie o nom, o tom ako sa sprava, ak sa mi nieco stane, bude prvy podozrivy a nedostane sa z toho ! a ak ma iba zbije a prezijem to, tiez z toho nevylezie tak lahko, ho povlacim po vsetkych sudoch na svete.. rozhodne sa teraz nemienim triast pred psychopatom..casy ked som sa ho "bala" a musela (mozno aj chcela) som byt dobra, tak tie mam davno za sebou, teraz uz na mna nema nicim, nemoze mi uz zobrat celkom nic, ani mne, ani dietatu, vsetko co mohol, uz zobral

martinka17
5. sep 2008

tak to máš zlé, tak len sa potom musíš rozhodnúť, či to chceš povedať apsoň tommu bratovi alebo nie...neviem, čo by som robila,ale asi má dôvod na paniku a ak ublížil mne, tak by som to ako keby omylom roztúbila v práci. Teda prekecla sa pred najväčšou klebetnicou a tá by to podala ďalej🙂

nelka24
5. sep 2008

akaji ja som na tom podobne,tiez jeho rodicia netusia,ze budu mat dalsie vnuca,on by to chcel utajit pred celym svetom,aj to,ze bol so mnou,ale ja nad tym ani nerozmyslam,ze by som to oznamila niekomu z jeho rodiny,ja ich nepotrebujem k zivotu ani moja mala,staci jej babka a dedko z mojej strany,kt ju budu lubit a aby na nas niekto krivo zazeral,to fakt nepotrebujem
nechcem v zivote vidiet ani jeho ani jeho rodinu

babylove
5. sep 2008

ahojte,
ja som sa tu ukazala len raz niekedy v marci tiez ako slobodna mamina maleho synceka.. a odvtedy sa strasne vela zmenilo.. cakam totiz druhe babo... 😖 a vyzera to tak, ze ani tento vztah mi nevydrzi...
myslela som si, ze po tom velkom trapeni, co som mala s maleho otcom som konecne stretla niekoho uzasneho...teda az tak nestretla, boli sme dlhorocni kamarati.. snad este od plienok 😀 😀 ale jeho matka nam strasne zasahovala do vztahu, nepaci sa jej, ze mam decko, ze som nezodpovedna matka, ked tak skoro cakam druhe.. vcera sme sa velmi pohadali kvoli jeho mame a on sa zbalil a odisiel 😔 😔
boze, ja si neviem predstavit, ze budem s dvoma malymi detmi sama... od vcera len zvraciam, nevladzem sa o maleho starat.. a uz vobec nechapem, co sa mi to deje! tak strasne sme sa tesili na babo... 😢

nelka24
5. sep 2008

babylove hlavne sa ukludni,ja viem,ze je to tazke,ale nemozes teraz stresovat to malinke v brusku,ono vsetko citi,tak isto aj ako tvoj syncek
neboj sa ja verim,ze sa vam to urovna,predsa nemozes tak taku smolu 2x v zivote!to je vela aj na kona!!
nechaj chlapca vytrucovat a potom sa porozpravajte priamo co koho trapi a skuste to bez emocii
este sa to da zachranit,len musite obaja ustupit v niecom!!
drzim palce