Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

luciaakubko
10. sep 2008

jeej, Matka, gratulujeeem 🙂 budete super dvojka 🙂 a neskor aj pocet zvysite 🙂 je fajn, ze ste zdravucki, drzte sa 😉 pekny dnik

angua27
10. sep 2008

martinka, super, že ste ok. a gratulujem ku chlapčekovi, je to super. 😉 máš už vymyslené meno?

martinka17
10. sep 2008

ešte vôbec, všetko, čo ma napadne je teraz "inn". Naposledy to bol Tomáško..ale tak tých je dosť veľa tiež...tak neviem. Škoda, lebo pôvodne som chcela Martinko, ale to sme plánovali s ex-om a teraz to nechem 😝
Tak budem rozmýšľať ďalej 😎

plasta
10. sep 2008

no, martinka
tak gratulujem... aj ja som chcela Tomaska, byvaly Marka, ale nakoniec je to aj tak len Saska, ja som totiz nechcela vediet, co to bude... vsetci boli z toho mierne na nervy... a som rada, lebo to bolo krasne prekvapenie, ked som sa dozvedela, ze to je dievcatko, krasne, malinke a blondave...
ja budem spominat na moje dieta a jej zivelnost rada... ale dnes je akasi kludna a len radost mi robi... uz piatu noc sa nepocikala do plienky, tak rozmyslam, ci jej ju mam na noc dat, ale Murphyho zakony budu urcite platit...

adina22
10. sep 2008

ahojte...rada by som sa k vam pridala,som taktiez jedna z vas.Byvam u rodicov,bez ktorych by som to asi nezvladala,kedze otec malej neplati vyzivne.Inac niekedy mam pocit ako to tu citam,ze tych chlapov asi nakolonovali tak sa podobaju svojim spravanim.Moj byvaly samozrejme nezaostava 😀

Martinka 17 mozem sa opytat kolko mas rokov?Len som zvedava,lebo si pislala ze v tvojom veku by potrat znamenal v buducnosti zivot bez dietata.Mne doktor (vtipalek) tiez povedal,ze to bude chlapec a nakoniec mam Natalku.

sorrelia
10. sep 2008

Tak baby Matko sa ma fajn stale by papal. Uz prikrmujem kasickami a vyzivami, nestiham s mlieckom. No a uz je teda riadny chlap. Vazi isto aj cez 6,5kg 😀

Plasti
napisem ti IP 😉

angua27
10. sep 2008

adina, vitaj medzi nami. 😉
sorrelia, teda to máš riadneho valibuka doma. a až teraz som si všimla, že šatkujete. my sme tiež šatkomaniaci. je to skvelý vynález. 😉

adina22
10. sep 2008

angua27 dakujem,ked som si tu citala vase prispevky,tak mi nejak bolo lahsie na dusi ,ze v tom nie som sama

sorrelia to mas naozaj valibuka,moja mala ma 8,5 kg a to ma 10 mesiacov.S papanim problem nemame,to len asi dobre ''spaluje'' 😀

sorrelia
10. sep 2008

adinka
krpec nie je tucko 😉 on je celkovo taky velkac 😀 vyzera ako 6 - 7 mesacny

sorrelia
10. sep 2008

angua
satka je the best ! ale teraz coraz castejsie vyuzivam sling 😀

sorrelia
10. sep 2008

ozaj baby napadlo ma kto vsetko sa chce zapojit do tvorby tej stranky pre slobodne maminky ???? 😀

martinka17
11. sep 2008

ahojte🙂
adina
no mám teraz 32,5, teda už najvyšší čas. A keďže somsa už s chlapmi 2-krát popalila...tak by som sa asi dosť dlho dohodlávala na nový vzťah...takže preto 😎
a lekárka mi včera ukázala guličky, takže jej budem veriť🙂

plasta
tak to je iné, ja som strašne chcela vedieť, čo to bude, lebo som nedočkavá 😀

danielkapo
11. sep 2008

Ahojky

martinka
tomasko je krasne meno..aspon mne sa paci...ja som mala pre chlapceka vybrane daniel chcela som najprv samuel ale to ako vravis je az prilis "in"

sorreila
no aj simonka je riadny papkac...zatial sice jej staci moje mliecko ale riadna baculka je...a nozicky take chutne ma baculkate:D dnes ideme na poradnu aj ockovanie ale tak myslim ze takych 6kg ma...
k tej stranky..ja sa pridam rada🙂

plasta
mala je fakt podarena...zrejme sa nenudis🙂 ja som chcela vediet ci bude drobec chlapcek ci dievcatko...ale nikdy nebolo vidno...vraj...ale od zaciatku som mala pocit ze je dievcatko..a som rada🙂

adinka
vitaj, jasne, ze nie si sama.. mas krasnu dcerku

pekny den dievcata a vsetci drobcovia

nelka24
11. sep 2008

bre ranko,moja prva babika sa volala Tomasko,ked vsetky moje kamaratky mali Zuzky a Katky 😀 mne sa to tiez paci,urcite by som teraz nedala Samuel,to uz je teraz kazde druhe dieta...
baby ja mam depresie,bojim sa,ze to nezvladnem byt sama ☹

danielkapo
11. sep 2008

nelka....zvladnes neboj sa....mas este nejaky cas sa na to pripravit...a sama nebudes, uz teraz mas v sebe anjelika a ked bude von tak ani nebudes mat cas rozmyslat nad niecim inym...ono jasne, niekedy je smutno ale vtedy si spomen na to, ci by ti bolo lepsie s niekym kto za to vobec nestoji....hlavne bud dobre naladena a pokojna....kvoli babu🙂
a vzdy sa mozes prist sem vykecat/vypisat;) jenas tu viac...uz len ten pocit niekedy pomoze🙂

nelka24
11. sep 2008

danielka dakujem 🙂
ja uz by som ju mala najradsej pri sebe,aby mi zamestnala hlavu na 24hod a nemusela som rozmyslat nad blbostami 😠 nikdy som si nemyslela,ze raz ked budem mat dieta,ze na to ostanem sama,bez otca
vzdy som si predstavovala krasnu rozpravku,ze sa vydam,budem mat 2 deti,s niekym,kto sa bude hrozne tesit so mnou ☹ preco to tak je?co zle som spravila v zivote?

titkovamiriam
11. sep 2008

nelka,preco si myslis ze si nieco spravila zle?mozno to nebude az take zle-zaciatky asi ano ale potom budes urcite o.k. 😀

nelka24
11. sep 2008

no ved to,vydrzat este tie 3 mesiace,kym pride na svet,potom ma uz nebude zaujimat nikto okrem nej

martinka17
11. sep 2008

nelka
ja sa cítim občas úplne rovnako..možno je rozdiel v tom, že mám trošku lepšie zázemie, teda myslím ten byt..ale zase sa bojím, ako to zvládnem, čo bude vyvádzať ex....a asi preto trpím tou nespavosťou a cez deň únavou 😢

danielka
No mne sa páči Danielka a Danielko..ale ex je Daniel...takže neprichádza do úvahy 😝 A ešte ma včera napadol Matúč...tak presondujem kalendár, ako to tam vyzerá a čo mená znamenajú...a mám ešte 20tt na vymýšľanie 😎 😀

nelka24
11. sep 2008

ved aj ja sa bojim toho co bude,ked pride na svet,ci za mnou nebude potom lozit 😠
s tym menom ono ta to napadne samo,uvidis,malinky si vyberie sam a take,ze by ta nikdy nenapadlo 😉

danielkapo
11. sep 2008

nooo ono prve tyzdne urcite...ale aj potom ti pridu na um vselijake myslienky...ale ovela lahsie to budes zvladat ..sa na nu pozries, ona sa usmeje a bude fajn🙂))) cakas dievcatko?
vies, aj mne je niekedy luto ze moja mala nema ocka pri sebe..ale zas ked si pomyslim ze by to mal byt ten dotycny...tak to nie, vies ty jej das vsetko co budes moct, kopu lasky a ona ti to vsetko vrati...bude fajn uvidis...a kym sa narodi tak sa mozes venovat inym veciam na ktore potom uz tolko casu mat nebudes...heh ja teraz idem do mesta, mama ostane s malou a uz po hodine sa ponahlam domov lebo mam taky divny pocit, ze musim ist k simonke:D
a tri mesiace zbehnu...nebojkaj..hlavne bud v pohode aby si si uz na vianoce nasla pod stromcekom krasny darcek...
inak odkial si? tiez je fajn keby si poznala nejake maminy v okoli.. mne dost pomaha ze napr. priamo tu na sidlisku mam byvalu spol.ktora je tiez slob.mamina a ma synceka podobne stareho...je fajn mat s kym chodit na prech. a tak...ale aj keby nie, tak uz sama nebudes nikdy, to je fakt...

drz sa 🙂

adina22
11. sep 2008

ahojte vospolok,dnes sa u nas ukazuje celkom pekny den

nelka 24 - neboj sa zvladnes to,tak ako my vsetky 😀 Zaciatky budu mozno trosku stresovejsie,kym si na seba zvyknete,ale potom je to krasne...aj ked som sama materstvo si uzivam.A okrem toho je tu modry konik,mozes kedykolvek napisat 😉 A tak ako pisala danielkapo radsej byt sama ako s chlapom,co za to nestoji. Velmi ti drzim palce.

martinka17 - ja som meno Natalka vymyslela tesne po porode,kedze som cakala chlapca 🙂 Este ked mi oznamili,ze mam krasne dievcatko,tak moja otazka bola ci sa nepomylili,ze ja som mala mat chlapca 😀

danielkapo - dakujem.Pozerala som si tvoj album..Simonka je take slniecko,ma krasne ocka...Moja Natalka ich ma po tatkovi 😅 a je to tak viditelne,ze si to kazdy na prvy pohlad vsimne a po mojom vysvetleni sa kazdy tvari tak nejak zvlastne.To si kazdy mysli,ze ked ho nikto nevidel,ze nema otca?? 😉

adina22
11. sep 2008

baby mna tak niekedy napadne,ze co ked neskor ked bude vacsia si zrazu jej otec spomenie,ze ma dceru...chyti ho zachvat otcovstva a bude sa pred nou hrat na skveleho otca?Inac herec je naozaj dobry,podla mna v Holywoode by mla zarucene Oscara...Bojim sa toho.

martinka17
11. sep 2008

adina
no veď práve pre ten strach ho nechem do rodného listu...lebo potom by to nemal také ľahké. Len ešte niekde musím zistiť ako sa potom postupuje, ak sa rozhodne, že chce byť otcom aj v rodnom liste a dá to celé na súd 😠

adina22
11. sep 2008

martinka17 - no jej otec na rodnom liste je,vyzivne neplati,dala som ho kvoli tomu k sudu ale aj tak neplati...nestara sa,ja s biedou vychovam,vypiplam a potom si niekto pride na hotove?Porazilo by ma!Inac Martinka mam tiez 32,malu som mala v 31....tiez najvyssi cas na prve 😀

martinka17
11. sep 2008

no predne ako si napísala...najprv neplati a apotom ich zaplaví otcovská láska...mne včera lekárka na kontrole povedala, že pozor pri styku, lebo placent aje nízko...a ja, že nemám partnera, tak sa pýtala prečo a nakoniec mi vraví, nech ho nedám do rodného listu, lebo potom robia zrazu problém, keď sa chcú s dieťaťom stretávať 😔

adina22
11. sep 2008

no ja som vzhladom k veku bola od zaciatku rizikova a mala zakazany styk.....No on nie je prave clovek,ktory by mohol byt akokolvek vzorom pre malu..preto ak by ho nieco take napadlo,tak budem bojovat ako levica,teda aspon kym je mala.Ked bude velka asi tomu nezabranim ale bude mat vlastny rozum,hadam sama pochopi co je zac.

martinka17
11. sep 2008

joj, tak ja našťastie nemám zataiľ žiadne strašné problémy...rizikové by som nezvládla 🙄 Asi by ma to defintívne finančne položilo, neviem.
A čo sa týka boju, aj ja sa nevzdám len tak, moje šťastie je, že sa liečil na psychiatrii. Síce liečbu prerušil, boli to len ambulantné sedenia...ale hlavné je, že tam má záznam, lebo sa psychycky zrútil 😠 Tak to by mi mohlo pomôcť...ja sa skôr bojím, aby mi neubližíl fyzycky ako sa vyhrážal, že ma zabije 😢 Tak teraz zisťujem, ako Ďalej postupovať, aké sú u nás možnosti v určení porúčnictva a tak...pre istotu 😖

adina22
11. sep 2008

ja som bola na rizikovom,ale dostavala som zhruba 9 000 ceskych plus jeho vyplata,takze to nebolo az take zle..horsie je to teraz, kedze dokopy s pridavkami je to smiesnych 5000 slovenskych.
No ten moj ex co som pocula mal teraz nejake problemy so zakonom,takze urcite by som to na neho vytiahla keby to bolo nutne.Davaj si na seba pozor,nekomumikuj s nim,aby ho nahodou nieco nevyprovokovalo.Teraz si dolezita iba ty a malinke....Ja som si samozrejme do navrhu na sud dala malu hned zverit do svojej starostlivosti.To mi bez problemov zverili, kedze sa ani na sud nedostavil.Skus sa poinformovat na skupine tem paragrafy,mozno tam najdes podobnu temu...velmi ti drzim palce a daj samozrejme vediet co si zistila.

akaji
11. sep 2008

Je to tazke ;(

Na jednej strane je problem zvladnut vsetko sama, bez alimentov.. predsalen, aj ked len 5 000 Sk by platil, pomohlo by to zaplatit aspon cast najmu (hypoteky)....

Na strane druhej, bude si narokovat na dieta.. Hoci teraz nema tie tendencie, kludne moze o 10 rokov prist a tvarit sa ako najlepsi otec na svete a stvat dieta proti mne a zasahovat nie celkom vhodnym sposobom do jeho vychovy ;(

Ked ho zas vynecham a nezapisem ho ani do rodneho listu, tak po a. jemu sa ulavi a bude inseminovat dalej... po b. nebudeme mat dostatok penazi a budeme len zivorit.. Treba sa asi rozhodnut... ja osobne nemam celkom nikoho a ani kde byvat, takze neviem ci zrovna ja mam na vyber.. ale ak na vyber mate, porozmyslajte... ja este mam tu "vyhodu" alebo ako to nazvat, ze jemu na dietati nezalezi a ako ho poznam, jeho a jeho sebecku, choru povahu, zmenit sa to asi nezmeni, takze bude rad ze dieta neuvidi

tiez by som nikdy nepovedala ze by som sa mohla ocitnut v takejto situacii.. ale teraz je uz asi neskoro lutovat sa a tiez velmi uprimne obdivujem baby, ktore toto vsetko dobrovolne zvladaju, lebo ja som kazdy druhy den v koncoch a nelepsi sa to ;( a na margo toho hrdinstva, ja som to dieta nechcela, ani som sa pren nerozhodla.. rozhodol cas, ktory plynul, preto sa tiez ako hrdinka velmi necitim... jednoducho som teraz zatlacena do kuta a naozaj uz nemam kam dalej cuvat, preto necuvam.. mozno keby mam moznost cuvat (tak ako ma moznost on), mozno by som tiez cuvala, neviem, ax...

Martinka17: tak to sme natom teda rovnako s tymi chlapcami.. ja mam tiez v brusku Matuska a veru, nadsena z toho nie som... snad nikto koho poznam (okrem Sorrelie) nema chlapca, s babou by to bolo (urcite aspon na zaciatok) o dost lahsie... ale tak co si navyberame, ze ? ;( hlavne aby boli deti zdrave... a ked raz budem velka a bohata, nejake dievcatko si adoptujem

Mne sa inak tiez pan otec vyhraza kdecim ;) ze mi fyzicky ublizi.. jedinu vec lutujem, ze som si to nenahrala, tie vyhrazky cez mobil.. teraz na neho nemam ziadne dokazy, keby nieco.. ako mozu takto narusene bytosti chodit vobec po svete a este maju aj tu drzost ;) posobit normalne....