Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
3. okt 2008

nelka, nechcem to rajdšej rozoberať. sľúbila som, že to nepoviem a nikdy nevieš, kto toto fórum môže čítať, tak nechcem tú dobrú dušičku zradiť. okrem toho, je to už minulosť. ale len ma to utvrdilo v správnosti môjho rozhodnutia. 😉

no, u nás tiež riadne prší, ale dohodla som sa so segrou, že si pôjdeme niekam sadnúť. potrebujem trochu vypnúť a zresetovať si hlavu. mama bude strážiť malého.
ja som Mr. & Mrs. Smith už videla, nie je to zlý film, ale trošku mi tam niečo chýbalo. 😀

adina22
3. okt 2008

Viete co je paradox?Ze az po skonceni vztahu,zistujeme s kym sme cely cas boli...Ja som mala dlhorocny vztah a na konci urobil veci,ktorych som si myslela ze nikdy nebude schopny.Keby mi niekto pocas nasho vztahu povedal,coho je schopny....vysmiala by som sa mu,neverila by som.A predsa.... ☹ Kamoska,ktora ho takisto poznala povedala ze to urobil zo zufalstva....Neviem,mozno ale muselo to byt v nom,len ja som to nevidela?

angua27
4. okt 2008

adina, plne s Tebou súhlasím. človek vlastne niekedy celý čas netuší, koho miluje. 😖

inak, baby včera som mala akčný večer. okolo 20 mi volala segra, že je v BA s vyskočením jabĺčkom v kolene. tak šup do auta, pre ňu a na pohotovosť. to koleno mala už 3x operované, takže dosť vážna situácia. na pohotovosti sme strávili 3 hodiny, nakoniec jej to len zabandážovali a odporučili kľud na lôžku. o 2 týždne na kontrolu. takže máme doma maróda. ale aspoň som sa odpútala od sebaľútosti, čo ma včera chytala.

len ešte neviem, ako budem dnes komunikovať s bývalým, potom čo všetko viem. ale povedala som si, že sa odosobním.

paegaska
5. okt 2008

anqua, drzim palce, at se dobre odosobnis
Znam to taky, myslim si, ze uz me on a jeho rodina (matka silena !!!!! ) uz nemuzou vytocit a stejne k tomu obcas dojde
Dnes napriklad v depresivnim a blbem snu !!!!!
Zdalo se mi, ze mu moje kamoska nekde v hospode rika jaky je kreten, ze se choval ke me tak desne a ja jsem v tom snu mela priserny vztek, ale ne na neho, ale na tu kamosku, protoze jsem si rikala : do prcis, co to kecas, stesti, ze se tak choval a stesti, ze uz s nim nejsem, rozchod byl pro me vysvobozenim a nevratila bych se k nemu ani za nic.
Fakt zpetne vidim cim dal jasneji, ze on byl hodne pod moji uroven, jsem rada, ze ziskavam zpet sebevedomi 😀

Jo, holky, priznam se, ze mam strach tady hodne otevrene psat a davat sem fotky.
Ale zase tahle otevrena diskuse ma strasnou vyhodu v tom, ze se tady muzou pridavat nove holky a vypovidat se a ze se tady da vzajemne podporit a to je strasne dulezite. Me to hodne pomohlo.
Tohle proste na uzavrene diskusi zazit nejde.

adina22
5. okt 2008

angua - daj vediet ako dopadla komunikacia s ex

paegaska - verim ti,ze mas strach otvorene pisat o tom co citis a davat fotky.Ak je tvoj strach velky a necitis sa na to,pochopime ak budes pod anonymnym nickom pisat tak ako doteraz.A ak by si chcela naozaj ''vypusit paru'' a pisat co ta napadne bez cenzury, staci ak napises do IP niektorej z nas,komu veris.

angua27
5. okt 2008

ahojte babuľky,
tak komunikáciu som zvládla podľa mňa dobre. skresala som to na minimum a nebola som ani milá ani odmeraná.

mne nevadí takáto otvorená diskusia, ale odkedy ma ex vypátral na jednej inej diskusii a tam o mne dosť škaredo napísal, tesne po rozchode, tak si už dávam pozor. ☹

sorrelia
5. okt 2008

Ahojte dievcata, ktora maminka potrebuje na zaciatok vecicky pre babatko ??? Mam doma take vecicky na zaciatok po Matkovi. Takze ak niektora maminka chce poslem za postovne - poslala by som aj zadara, ale momentalne som bez koruniek

buchova
5. okt 2008

ahojte dievcence..dlho som tu nebola tak ako sa mavate??ako to vsetko zvladate??co deticky??

angua27
5. okt 2008

ahoj buchova. u nás celkom ok. malý mi robí iba radosť, milujem ten jeho štvorzzubý úsmev. a čo Tvoja malá, už ste si našli aký-taký rytmus? keby si potrebovala nejakú radu ohľadne malej, daj vedieť, rada sa podelím so skúsenosťami.
a nezabudni si zmeniť údaje v profile. 😉

martinka17
6. okt 2008

ahojte babenky
vidím, že ste mali niektoré zaujímavý víkend...ja som len vegetovala a budila sa 😀 Ale aspoň mi nebolo zle. Dnes mám zase zlý tlak, bolí ma hlava....už sa eším domov a to som len prišla. Dúfam, ž ema to prejde a bude mi lepšie 😝

ja som tiež v anonimite, ale hlavne preto, že namám ako sem fotky pripojiť 😵 . Ale písať chcem, lebo to potrebujem všetko zo seba poriadne dostať. Zistila som, že ma to nepoložilo a beriem mnoho vecí zase o niečo jednoduchšie. Teraz čakám napr. na piatok, príde k nám šéf a možno mi poie, že ruší moje meno. Ja teda verím, že len na obdobie počas MD...ale je možné, že na trvalo...ale neriešim to, už nemám silu stále riešiť roblémy. Radšej myslím na iné veci.

buchova
6. okt 2008

ahoj angua
jasne mala je velmi zlata uz sa usmieva na svet.(ten tvoj maly musi byt poriadny jasko)4zubky-paradaniekedy cez den prespi aj 4hodiny tk chodim pozerat ci zije 😀 len predvcerom plakala od 9rana az do vecera ani papat ani spat bola som zufala isli sme na pohotovost tam vsetko bolo v poriadku a nakoniec som zistila ze mi ju uriekla stara čúza potom som urobila taku vec s vodou a mala bola ticho jak baránok..jaj bolo to hrozne plakali sme obe naraz..v sobotu sme mali krst tak to uz mam za sebou tak sa vytesujem..
a najvacsia perlicka
volal nas "ocko"ze by chcel vidiet malu tak som mu ju ukazala na pol hod a viete co jej priniesol???plysaka nasa vikinka "potrebuje"..povedal ze ma nejake dupacky pre nu(tak preco icj nepriniesol????)
😨 😨
ozaj dakujem ze si ma upozornila na ten profil uz by to malo byt o.k 😀
velmi rada sa na teba potom obratim ked budem potrebovaT RADU a chcem sa este opytat nevies nahodou o nejakej diete kt.by som mohla drzat ked kojim?ja viem ze nemozem ale som uz zufala s tej tucnoti... ☹ ☹ ☹ ☹
😀 😀 😵

angua27
6. okt 2008

buchova, je super, že je malá také zlatíčko. s tým urieknutím Ti nezávidím, nás to našťastie zatiaľ obišlo.

no a bio, škoda slov. načo plyšák, dupačky sú dôležitejšie.

a diétka, skús počkať ešte aspoň mesiac, či sa Ti nezačne váha hýbať sama. a keď nie, tak odporúčam delenú stravu. keby si chcela bližšie info, tak sa ozvi. len treba dávať pozor na to, aby si dni (rastlinný, živočíšny) striedala, aby si mala všetky potrebné živiny, ktoré sú teraz dôležité pre Teba aj malú. a ešte ma napadlo, dôležité pre chudnutie je, aby bol organizmus oddýchnutý, takže vykašli sa na domácnosť a spi, keď budeš môcť aj cez deň. vtedy sa chudne najlepšie. 😉

martinka, pekný víkend si mala. ja by som tiež taký brala, celýýýýý prespať, ale to si môžem nechať iba snívať. aj keď v nedeľu na obed som si ľahla s malým a on sa 20 minút na to zobudil. tak si ho zobrala moja mama a mňa nechali spať. ale malý od nej nechcel moc jesť, proste čakal, kým sa zobudím a nakŕmim ho. budem to musieť poriešiť, aby sa nechal kŕmiť aj od iných ľudí ako odomňa. 😉

martinka17
6. okt 2008

angua
to je zlaté, ako ste spolu spinkali..tak to vraj má vbyť🙂 Len dnes na to akosi niebýva priestor. 😅

buchova
to je tak krásne, že už ste dom a začínate normálne fungovať 😵 😵 😵 😵
A čo sa týka diéty, ja Ti neporadím,a le potom daj vedieť, ako sa to rozbehlo, mňa to len čaká 😅

adina22
6. okt 2008

martinka - jeeej ja by som sa s tebou vymenila,aby som si aspon na chvilocku pospala 😀 Mala je sice zlaticko,ale nekedy som unavena a padam na pusu a v noci sa mi este budi na kojenie.

buchova - s tym chudnutim este pockaj pokial plne kojis,kila by ti mali ist dolu same...z vlastnej skusenosti a aj sestra pribrala v tehu skoro 20 kilov a potom po pol roku bola chudsia ako pred tehu.Nemusis jest viac ako normalne staci pestra strava.Co si malinkej robila aku vodu pred urieknutim??Myslis tu uhlovu (aspon tu sa to tak vola)? 😅

buchova
6. okt 2008

adina
volala som znamej a ta mi poradila aby som si do salky nabrala 5lyzic vody,potom som malej potierala celo a rozpravala volaco(uz si to nepamatam a potom som sa utrela do zadku) a potom odmerias tu vodu znovu a ked tam bude viac ako 5 lyzic tak je urieknuta je to sila ale mala som tam skoro 6 lyzic a MALA SA BEHOM POL HOD.UKLUDNILA....su nato vseliake triky.pocula som aj o tom ze staci dieta potriet 3krat mocom bud jej alebo nasim..
ja viem ze nemozam chudnut ale viete ako mi to vasdi??pribrala som 20kg!

angua
ked mas nieco na tu delenu stravu tak sem s tym!! 😀 😀 😀 😀

martinka
len jedna rada nebudes mat problemy s chudnutim ked sa nebudes prezierat!!ziadne ze mozes ja som to od vsetkych pocuvala a teraz mam len nervy..
☹ ☹ ☹
papaj normalne ako predtym ale keby nieco a ziskam nejake info o super postave po porode rada sa podelim 😵 😵 😵

baby aj vas po porode bolel zadok??ta kost ma strasne boli nemozem sediet poriadne na stolicke. 😨 😨 😨

adina22
6. okt 2008

buchva - fiiiiha tak taky postup nepoznam,ked budes mat niekedy cas mozes mi ho napisat do IP.No a po porode ma zdola bolelo uuuplne vsetko 🤐 Bola som pozosivana a okrem toho pri tych tlakoch som prisla k hemoroidom,takze sedenie nepripadalo do uvahy.Kojila som po leziacky a jedla po stojacky ako v bufete 😉 Ked pojdes po sestonedeli na kontrolu a stale ta to bude boliet opytaj sa lekara. 🙂

adina22
6. okt 2008

buchova - hiiiii az teraz som si vsimla ze som ti skomolila meno.Prepaaaac 😅

buchova
6. okt 2008

adina
ked pride domov mamina tak sa opytam a ona bude vediet co sme hovoili..ma lepsiu hlavu na take veci ako ja 🙂 a potom ti to hned poslem....
a to meno nevadi,pekne to nie!! 😉 😉
moje zlate a co sa tyka toho tvojho kojenia a papania ti nezavidim..moj problem je len taky ze sadnut si sadnem ale postavit sa je velmi velky problem,ved uvidim co mi povie ten moj "boh"

kalllla
6. okt 2008

Ahojte dievcata, som tu dnes prvy krat na fore a pozeraaam, ze ste tu zohrata partia.. 🙂 pomahate si, podporujete sa🙂 co je fakt super, mala by som na Vas skusenejsie otazku.. ani nie pred mesiaacom sa mi narodil syncek Kubi.. Chlap sa zlakol a tak som ez neho..ale aj napriek tomu som v pohode.) ako inak.. s dietatom nechce ma nic spolocne a tvari sa, za sa nic nedej ked mi obcas napise.. odkedy sa maly narodil, tak mi uz nenapisal .. co ma netrapi ani trocha.. na matrike som ho ako otca nezapisala, pretoze nemam pocit, ze si zasluzi byt len tak bez nejakeho zvalst pricinenia hoci len formalnou, ale sucastou mojho syna.. vzdal sa ho dobrovolne a tak som ho zatial do zivota kubka nezaradila.. Som sikovne dievca, takze som si stihla vsetko povybavovat a zariadit sa tak, aby som bola aasponm na zaciatku poistena (financne)..takze som si platila soc. pripoistenie a vysla mi najvyssia materska..
Ale chcela som sa opytat, ci mam narok aj na nejake davky ako slobodna matka... bez financnej podpory toho parazita🙂 teda otca mojho dietata🙂 dik za odpoved...Katka

martinka17
6. okt 2008

AHoj Katka
tak vitaj, je super, že to berieš tak v pohode, viem si živo predstaviť, aký superchlap to asi je☹ A všetko najlepšie tebe aj Kubíkovi 😵 😵 😵
Ináč aj mne asi víde materská na hranici minima, alebo teda tesne pod ňou...a čo som čítala na stránkach ministerstva...tak som nenašla nič, na čo by som mala nárok, teda okrem predĺženej materskej. Ale prosím, ak sa o niečom dozvieš, tak iste napíš. Lebo aj chcem vycicať štát, teda zatiaľ len keď budem na rodičovskom, ale rada začnem skôr, ak bude cesta 😎

angua27
6. okt 2008

Ahoj Katka,
vitaj, aj keď ako tu už niekto písal, bolo by lepšie, keby každá z nás prispievala do iného fóra a nemusela sem.
čo sa týka dávok, tak to Ti nepomôžem, ja som si iba vybavila predĺženú materskú a inak som nič nezisťovala.

buchova - tu je viac o tej delenej http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2660. ja som dodržiavala ten najvolnejší graf, ale začala som až polroka po pôrode a zhodila som 6kg behom 5 týždňov. ale už som raz túto diétu držala a vtedy som behom 4 mesiacov schudla 15kg, bez cvičenia. teraz som si dávala trošku väčší pozor na stravu, kvôli mliečku pre malého. 😉 a čo sa týka bolesti zadku, ja mám doteraz problémy s kostrčkou, keď dlhšie sedím. to som pred pôrodom nemala.

buchova
6. okt 2008

angua
dakujem pozriem to..tu predlzenu matersku si si vybavovala ked ti koncilo tych 28tyz???a ze anto dostanes nejake tlacivo v soc.poistovnio???

katka
vitaj, si velmi silna osobka ked to takto beries.v dnesnej dobe uz asi normalny zodpovedny chlapi neexistuju ale vsetko sa im to vrati tisic nasobne.........

adina22
6. okt 2008

ahojte asi odpoviem viacerym,takze...dnes som bola na socke,pytat sa prave na toto,ci nemam ako slobodna matka narok este na nejake prispevky od statu,kedze bio neplati vyzivne.No a ako inak obehla som par kancelarii no a dozvedela som sa ze minimum pre mna a malu plus s poistenim je nejakych 3400 (alebo tak nejako),ked tu sumu nejakymi vypoctami hodila na papierik...viete si asi predstavit moj vyraz tvare 😠 A kedze dostavam rodicovsky prispevok co je az 4560 😕 nemam narok..Aaaale (teraz asi potesim martinku,o tej viem,ze ma bytik) ked by som som bola majitelkou alebo spoluvlastnickou nehnutelnosti mala by som narok na prispevok na byvanie.Teda aspon toto som sa dozvedela..ked ale niekto vie este o niecom piiiiiiiiste 🙂

angua27
6. okt 2008

buchova, dá sa to vybaviť aj teraz, ale ja som si to vybavovala pred skončením tých 28 týždňov. išla som na sociálku, tam mi dali tlačivo, ktoré som hneď vyplnila. v podstate je to čestné prehlásenie, že nežiješ s otcom dieťaťa a odovzdala som im to tam. materská chodila o tých 9 týždňov dlhšie. 😎

baby, nebojte, aj zodpovedný chlapi existujú. poznám niekoľko takých, bohužiaľ sú všetci zadaný. 😉 a musím sa vám s niečím priznať. v stredu mám rande. po skoro 10 rokoch idem randiť. ale povedala som si, že potrebujem cítiť trošku záujmu a obdivu. ten chlapík vie, že nemám záujem o vážny vzťah, napriek tomu sa chce stretnúť. tak uvidíme, veď za stretko nič nedám. nezabijete ma? 😎

adina22
6. okt 2008

Katka - ahoj aj ja ta vitam medzi nami 😉 teda fakt klobuk dolu,ze to beries takto v pohode.

ako vas tu tak citam vacsina ste si to rozmysleli a biootcov nedavate na rodny list.Ja som dala a mam len opletacky,prebehlo aj sudne pojednavanie ale s nim to ani nepohlo a neplati dalej.TAk som dnes zhanala exekutora,aby to od neho vymahal.A kedze predpokladam,ze nic nevymoze...mozem tym padom ziadat o nahradne vyzivne stat.A to este okolo tych dnesnych behaciek okolo tochto mi zavolal ex,vraj vsetko najlepsie Natalke k meninam.Nekomunikujem s nim uz asi dva mesiace a ani cislo na nho som nemala ulozene (kedze mal kazdu chvilu ine) a tak ked mi volalo nezname cislo,myslela som ze je to teta z roboty z firemneho cisla a ked sa mi do telefonu ozvalo ahoj to som ja...asi 15 sekund z nasho 30 sekundoveho rozhovoru som rozmyslala kto mi vola.O tom exekutorovi som mu nevravela,to je prekvapenie 😝

adina22
6. okt 2008

angua - zabit ta?no co siii!Ja ti gratulujem a dufam ze to vyjde....aspon teda aby to bolo pre teba prijemne posedenie.A kam ta pozval na rande?So z toho taka naradostena akoby som sla ja na rande
😀

buchova
6. okt 2008

angua
tak drzim palceky,potom daj vediet ako to dopadne 😵 😵
baby ja som teraz pisala papiere na sud.ani ja ho nemam napisany v rodnom lste malej ale chcem to urobit preto aby platil aby mal nejaku povinnost nieze mu zase vsetko prejde..(hadam uvidim nejaky bubak)ozaj este nieco prikladam k vyzivnemu aj blocky a to tam mam tiez napisat zechcem s tych nakupov polovicu??alebo co??som taky debil s takych blbosti a vsetko len za dementov!!!!!!
a najvacsi kol je ten ze jeho terajsia priatelka si ziada aby sme urobili DNA lebo neveri ze je on otcom.to je dilina!

angua27
6. okt 2008

buchova, určite napíš, že žiadaš polovicu z nákladov na výbavičku, bločky v prílohe. 😉 držím palce a tá jeho nová je fakt blbá.

tak babuľky, dík, za povzbudenie. ja som s toho tiež trošku mimo, už neviem ako to chodí, ale veď o nič nejde, nie? pozval ma na prechádzku po Starom meste a do čokoládovny, tak som zvedavá. a určite vám dám vedieť, čo a ako. 😉

buchova
6. okt 2008

angua

taku poriadnu cokoladu si vyber..mnam 😵 😵 😵

jaj cicky taka som rada ze si tu mozeme poradit..cmukam vas sladunke sny 🤐 🤐 🤐

martinka17
7. okt 2008

ahojte
angua
aj budem držať všetkých 40 prstov, neboj, krpček sa pridá 😵 😵

adina
si my vyrazila dych...to je fakr super štát, kto vyžije z 3400???????? Cvokhaus ako vyšitý. -hej ja síce mám byt, len som zvedavá, čo mi povedia. Joj, už teraz sa teším na tie behačky.
Ináč ma prekvapilo. Tuším žiješ s rodičmi,ale nemáte nárok aspoňna to minimum? To je hnus, pokazilo mi to náladu, fúúúúúj. 😠 😠 😠

buchova
sila žienka, len nech ich dajú robiť, veď pri tej cene sa jej hlava otočí 😀 Krava, ale na druhej strane, ktovie čo jej ten úbožiak narozprával. Ja keď si spomeniem čo mi rozprával môj ex o svojej bývalej....tak sa až hnusím, lebo viem, čo teraz rozpráva o mne a to mi stačí. Jeho žena si musí myslieť, že som vychcaná krava, ktorá sleduje len kariéru, obrala ho o životné úspory ( podotýkam, že nemal ani korunu 😕 😅 ) a že som ešte tehotná a keďže mu zakazujem styk s nenarodeným dieťaťom, teda nemôže hladkať a pozorovať moje bruško, tak to iste nie je jeho dieťa 😝 Ale mne to našťastie vyhovuje....nech sa milujú a strávia spolu apsoň 20 rokov, stačí aj 18. To bude krpec dospelý a mať na svet vlastný názor 😀