Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

buchova
7. okt 2008

martinka
velmo dobre si to napisala.ked bol so mnou rozpraval aka je to nemozna pi....a teraz kd so mnou neni tak ta nemozna pi..som ja.ale mne to je tak jedno..
no ved teraz pozri co ti napisem..
ked sa mala narodila tak som mu napisala ze sa mu narodila mala(aj to len kvoli tomu aby sa na sude nemohol vyhovorit ze by chcel platit ale nevedel ze je mala na svete......)tak ta jeho hviezda mi hned zavolala ze preco mu vypisujem ze som jeb...ze co si to dovolujem a same nadavky.tak som jej povedala aku ma slabu slovnu zasobu a ze je pod moju uroven sa s nou bavit a ze ked mi bude chciet nieco rozumne povedat tak nech zavola..pocuj mata ja mam 21rokov ale nikdy by som sa tak nezniozila ako ona.to je taka trubka orechova a co sa tyka jeho on je pri nej ako taky dilinkes no co uz ako si to zariadil tak to ma.....

angua27
7. okt 2008

babuľky, na tomto je vidieť, aký sú niektorý chlapi svine. mne ex nikdy o svojich bývalých nerozprával, nechcel. teraz ma napadá, že čo ak on má nejaké tie deti už? ale je mi to už jedno. práve mi volal chalan, čo máme zajtra to rande. má celkom milý hlas. tak som trocha vyklepaná, ako taká školáčka. 😀 ale aspoň mám zo seba dobrý pocit.

buchova
7. okt 2008

angua
neboj zvladnes to..jaj tak sa tesim 😀 😀

nelka24
7. okt 2008

caute baby,dnes cely den nesiel MK 😒 to so sa stalo? 😕
angua drzim palce,nech ti vide to rande
ty si ho este nevidela,ked pises,ze ma mily hlas? 🙂 dufam,ze bude podla tvojich predstav,hlavne aby mal rad deticky 😅
mne sa moj ex vobec neozyva a som tomu rada,aspon ma nestresuje

adina22
7. okt 2008

martinka - joj nechcela som ti pokazit naladu,ale tak mi to bolo povedane....a este mi poradila,aby som ziadala od ex vyzivne, a ak eekutor nic nevymoze tak poziadam o nahradne.Naozaj by mi tie peniaze pomohli.Pozdravujem Samka 😉

buchova - tak to si jej pekne povedala,ale ver ze ked ta dotycna bude mat vlastne deti minimlane pochopi...teda ak sa jej to nevrati.

angua - a ako ste sa spoznali,ked ste sa este nevideli?Na nete?V kazdom pripade drzim palceky 🙂

angua27
7. okt 2008

áno, ešte som ho nevidela, teda nie na živo. iba na fotke na nete. spoznali sme sa cez zoznamku jednu. som si povedala, na čo čakať, moc príležitostí na zoznámenie nemám momentálne, tak som si zriadila profil na jednej zoznamke a on sa mi ozval. vyzerá sympaticky, je rozvedený a má 5 ročnú dcérku, ktorá s ním nežije. ale podľa všetkého ju veľmi miluje. veľa sa rozprávame o deťoch, teda píšeme si zatiaľ. a dosť si takto cez net rozumieme. aj som mu napísala, že vážny vzťah momentálne nehľadám, ešte na to niesom pripravená. ale na randenie prečo nie. 😉 a som rada, že sa tešíte so mnou. ja dúfam, že sa budem môcť raz tešiť aj s vami všetkými, keď budete mať zase rande a tak. 😉

adina22
7. okt 2008

Ved to som sa aj chcela opytat,ci mate skusenosti s randenim cez net?Ja som sa tu tiez spoznala s jednym chalanom (kedze ine moznosti na zoznamovanie nemam),ale zatial sme sa nevideli na zivo,iba na fotkach.Ale som velmi opatrna....angua mozem sa opytat cez ktoru zoznamku ste sa dali dokopy,teda ak nie som velmi zvedava 🤐

bajama
7. okt 2008

Ahojte kocky...k tomu randeniu cez..uz je tomu par rockov..co mam taku jednu skusenost...som sa zoznamila s jednym chlapikom cez net a strasne dlho a casto sme si pisali..nadviazali sme pekny doverny vztah a dlho sme si len pisali, potom sme vymenili foto, co bolo tiez OK, a potom po case prislo stretko nazivo..nemala som obavy, pretoze som mala pocit,ze ho ozaj dobre poznam...no ale nevypalilo to dobre...on bol pripraveny vpochodovat do vztahu ale u mna nedoslo k ziadnej chemickej reakcii...proste nic..dala som tomu asi mesiac stretavania a potom som to ukoncila lebo uz to prechadzalo skor do trapenia...Ale moj velmi dobry kamarat sa takto zoznamil so svojou manzelkou, a aka to bola laska 🙂 A poznam dalsich par ludi, ktorym to takto vyslo, tak si myslim,ze uz na tom fakt nic nie je, proste to patri uz k tejto dobe..
Tak Angua, a aj ostatne kocky..drzim palceky nech to to vyjde, a ak nie, nech je to aspon prijemny zazitok 🙂

adina22
8. okt 2008

bajama - ved prave to stretko je rozhodujuce,my si takto cez net tiez rozumieme aj foto je ok 😉 Ale povzbudia si ma 🙂

martinka17
8. okt 2008

buchova
to s tou sms...ona je fakt asi strašne blbá alebo potom nejaká puberťáčka...ak píšeš jemu, ako sa opovažuje odpovedať ona, ešte k tomu telefonicky Ti vynadať. Popravde, mám síce len 33,ale s takou kravou som sa fakt ešte nestretla. Ale asi aj také musia byť 😔

Adina
nič si z toho nerob. Ja som sa doteraz nikdy o socialny systém slovenska nestarala, a preto ma teraz takéto veci vytáčajú. Tak dôchodca má nárok na všetko možné, Cigáni majú ešte aj platené školeské pomôcky, dochádzku do školy a normálny pracujúci človek od štátu nedostane nič, veď sa stará on o druhých, prečo by mu to niekto vrátil. Postaraj sa o seba sám 😝 to ma strašne štve. stáˇva sa zo mňa strašný rasista, ja by som všetkých slovenských rómov posadila do vlaku a odviezla ich niekam do nemecka alebo Belgicka, nech sa o nich európska únia postará, čo by vraveli potom.

Angua
držím palčeky.

martinka17
8. okt 2008

Ešte som sa babenky chcela opýtať. Pomaly sondujem výbavičku a mám dilemu...akú zavinovačku?
Páčia sa mi tie na suchý zips, zdá sa mi tostrašne praktické...ale kdesi som čítala, že sa bábo môže odkopkať, že radšej šnúrky...aké máte skúsenosti vy?

buchova
8. okt 2008

martinka ja som malu mala v zavinovacke len v nmocnici..a to len preto lebo mi to doma strasne liezlo na nervy..ja ju mam v deke a mam svaty pokoj..ale rozhodnut sa musis tx a ked to chces tak si radsej zober na suchy zips lebo inak to je take nemotorne 😉
a co sa tyka tej herecky je mi ukradnuta lebo je tak dementna jak kybel gytu

angua27
8. okt 2008

ahojte, tá stránka, kde sme sa zoznámili je www.partneri.sk. dúfam, že to nie je reklama. 😀 ja sa tiež takto zoznamujem prvýkrát. zatiaľ ako píše bajama "chémia" funguje, rozumieme si. uvidíme, čo prvý kontakt. ale nesľubujem si od toho nič, možno tak max. dobrého kamaráta, alebo niekoho s kým sa dajú tráviť príjemné chvílky. 😉

martinka, ja mám dve zavinovačky, také klasické so šnúrkami. dostala som ich od mojej tety. majú síce 15 rôčkov a pár fliačikov, ale inak sú ok. tiež som zavinovačku používala iba v nemocnici a potom doma asi 3 týždne. malého vždy rozčulovalo, keď mal schované ruky v nej a keď ich mal vonku, tak to už nemalo zmysel. keby si chcela, môžem Ti ich poslať, ale fakt nie sú nové.

martinka17
8. okt 2008

angua
tak tú stránku poznám, je to jedna z tých serioznejších..ja som síce jeden čas veľa randila cez net, ale mala som smolu, stále to nevyšlo...buď chcel len sex alebo nebola naživo žiadna chémia☹ ALe jedného dvoch dobrých kámošov som spoznala 😀

no čo sa týka zavinoívačiek...ešte neviem, musím počkať na balíček od kámošky, ktorý me zdedili🙂 Že čo tam bude, aj keď zavinovačka asi nie. Ale to našťastie nie je až taká drahá položka ako trebárs kočiarik 😵

buchova
8. okt 2008

martinka
mna moj stal 9000 a je 3-kombinacia a je uplne nadherny.kazdy si mysli ze stal 15000sk..popozeraj si stranky ako napriklad www.mimisk.sk..

martinka17
8. okt 2008

jáááj, buchova, ja som kočiarik zdelila od kámošky...len ho bude treba premazať....tak túto starosť som našťastie nemusela riešiť 😵
ale dˇakuejm za radu, som za každú pomoc od skúsených maminiek 😵 😵

sorrelia
8. okt 2008

ahoj baby ! tema kociky ? 😀
ja teraz predavam 3 😀 , nechce niekto kupit ? 😀 😀

buchova
9. okt 2008

ahojte zeny..

co dnes varite???nejaka rada by sa hodila... 😉

martinka17
9. okt 2008

buchova
ja mám dnes rizoto s tuniakom, samozrejme z konzervy tuniak 😅 VArí sa to v podstate samo a je jednoduché. Len som spražila cibulku, pridala trošinku leča alebo paradajky, hrášok, kukuricu a potom tuniaka z konzervy...ale bez šťavy. Nechám podusiť, trošku ochutím korením a soľou a keď je všetko jemne mäkké, tak pridám ryžu a strším do vyhriatej rúry s pokrievkou na cca 20min. A na vrch trošku syru pri papaní. Mňam 😉

libka1
9. okt 2008

rezance s tvarohom, lebo sa mi nejak netvori mlieko, tak toto vraj pomaha 😀 😀 😀 😀

angua27
9. okt 2008

ahojte babuľky,
my máme dnes dukátové buchtičky zo včera, iba puding som robila čerstvý. vlastne sa to tiež varí samo, stačí skočiť do obchodu a buchtičky iba zohriať. 😀

add moje rande včerajšie: no, nebolo to zlé, pokecali sme v celku dosť, ale iskra z mojej strany nepreskočila. s jeho strany evidentne áno, budem ho musieť trošku skrotiť. keď som prišla domov, tak ma na nete čakal už odkaz, kedy si to zopakujeme. tak som mu vysvetlila, že niekedy môžeme, ako kamaráti. som teraz zvedavá, či o kamarátstvo bude mať záujem. len ma potom večer chytila taká nezmyselná melanchólia, či to je všetko, na čo mám. ach joj, ja viem, som strašne povrchná. 😢 😔

martinka17
9. okt 2008

angua
nie si povrchná, cez net nájsť správnu dušu je strašne ťažké. Ona sa hovorí, že papier toho veľa znesie..teda aj net. Okrem toho, ja som cez net randila asi 2 roky, a nič, ani raz sa tam neobjavila iskrička 😝
A môjho ex mi predstavila kámošk a hneď to malo šťavu, strašne ma priťahoval, hlavne sexuálne 😔 😅 TEraz sa červenám 😵
SKrátka, prvý pokus nevyšiel, uvidíš ako to pôjde ďalej. Vždy lepšie ako návrh, kedy sa strtneme u mňa?

libka
to si zapamätám, ja som stále pila veľa mleika, ale teraz by som hopila apsoň liter denne a k tomu aspoň jedno vajíčko. Len sa mi ho neche toľko vláčiť a ide mi to do "rozpočtu" 😀 😀

angua27
9. okt 2008

martinka, dík za podporu. veru, stretnutie u neho našťastie nenavrhol. ale dnes sa ma už pýtal, kedy znova stretko. moc chuť nemám, tak som to zatiaľ odložila na neurčito.

add chuť na mlieko. ja som v tehu denne vypila okolo toho litra mlieka a zostalo mi to aj po pôrode cca do takých Maťových 9 mesiacov. išlo to riadne do peňazí, ale človek si občas nepomôže. a mne na mlieko dosť pomáhala biela vinea, vybublinkovaná, stačilo pol litra a tieklo mi z pŕs ako z fontány. 😉

martinka17
9. okt 2008

no mne už tečie teraz poriadne...ale tak občas mi tieklo aj pred tým..tak sa dúfam bude dlho dariť aj po pôrode🙂)))

angua27
9. okt 2008

martinka, mne tiež mlieko tieklo cca od 5. mesiaca tehu. nakoniec mi v pôrodke povedali, že s mojimi plochými bradavkami nikdy kojiť nebudem. nedala som sa však odradiť, zaobstarala som si redukice, tzv. klobúčiky na bradavky a kojíme sa doteraz. v 4. mesiaci Maťkovho veku, keď mi cez tie klobúčiky bradavky ako tak vytiahol, som tie korekcie odložila a odvtedy fičíme normálne. a som rada, že sme to takto zvládli. teraz sa práve dnes chystám na začatie odstavovania. kojíme sa už len ráno a večer a skôr to je psychologické ako na papanie, takže je načase skončiť. ale som rada, že som vydržala trošku viac ako rok. 😉

nelka24
9. okt 2008

martinka tebe uz teraz tecie mlieko????? 😕
tak ja obcas mam taku zaschnutu zltu kvapku na bradavke,ale ze by mi tieklo to sa neda povedat
to znamena,ze nebudem mat mlieko? ☹

angua preco by si bola povrchna?vobec nie,len cez zoznamku je to zlozitejsie a po tych skusenostiach co mame,horsie niekomu budeme doverovat a bude vacsi strach zac nieco nove
ja si myslim,ze ak ma niekto prist do nasho zivota,tak pride raz urcite,ale na prvom mieste bude u mna chemia a to aby mal rad moju dceru,lebo nedokazem si predstavot zivot s niekym kto ma vobec nepritahuje 😝 to radsej byt sama

buchova
9. okt 2008

nelka
to je v poho ze mas žltu kvapku.ked sa ti narodi mimi a budes si ho prikladat tak do 3dni by sa ti mliecko malo urobit ale niekedy to je skor a niekedy neskor,neboj....

angua
netrap sa urobila si len to co ti hovorilo srdiecko a tak to je spravne 😉
baby nebojte niekde za rohom na nas caka ten vysnivany super chlap 😀 😀

adina22
9. okt 2008

nelka - neboj to neznamena,ze nebudes mat mlieko.Mne sa v tehu neobjavilo mlieko vobec....a kojime doteraz 😅 Len sa netreba na zaciatku nechat odradit 😉

angua - odstavujete?Drzim palce......Ja si to momentalne este neviem predstavit,naposledy ked bola mala chora tak jej nechutilo jest,zato moje mlieko cucala ostosest.

adina22
9. okt 2008

angua - co sa tyka toho stretka..hmm pri osobnom stretnuti sa to vacsinou rozhodne bud ano alebo nie.Tiez by som nesla do vztahu,kde by to neiskrilo a nepritahoval by ma aj fyzicky.Ale hlavu hore bude dalsie rande a to mozno dopadne nad tvoje ocakavania 😉

martinka17
10. okt 2008

angua
tak bradavky mám celkom ok, teda jednu iste, tá druhá je menšia, ale postačí 😅 dúfam🙂
nelka
no tečie, ako tečie. Ja som pred pár rokmi začala mať výtok tekutiny z jednej bradavky, Tá je trošku zmrštená, ako keby zjazvená. Brala som vtedy antikoncepciu 2 mesiace a na kontorly som nakoniec chodila skoro 7 rokov....a teraz mi "tečie" tá tekutina z oboch, niekedy keď stlačím prsník, inokedy trošinku samo.....ale len málinko. Mne nikdy nezistili, prečo som mala výtok, ale mi lekár stále vravel, aspoň viete, že nebudete mať problém kojiť 😵 😵
A neboj, mliečko sa má tvoriť až po pôrode podľa múdrych knižiek, takže sa nestresuj.
Akurát mi jedna baba písala, že je dobré mať na začiatku odsávačku, ak by si ho mala veľa-vyhneš sa zápalu prsníkov, a zase mať aj do zásoby mliečko umelé, lebo jej sa stalo, že sa jej mlieko začalo tvoriť až asi 3 týždne po pôrode a neboli na to doma pripravený, takže jednu noc malou preplakali od hladu 😖
T