Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

nelka24
19. okt 2008

ahojte tehulky a mamulky,ako sa mate?
sweet co sa stalo?preco patris k nam? ☹

ja som teraz mala nejake depkove a placlive obdobie,tak som sem ani nechodila,nedokazala som si ani zapnut pc,prestat revat...ale uz by malo byt dobre,dufam, ale dokedy zasa?
uz nech je december a nech je mala na svete,budem sa mat s kym mojkat 😵

angua27
19. okt 2008

ahoj nelka,
tak to je asi vo vzduchu, mňa tiež chytila nejaká melanchólia, ale už odznieva. 😉

martinka17
20. okt 2008

sweerberry
vitaj 😀

nelka
ja som cez víkend skončil ana pohotovosti, trošku som špinila..a lekári ma potom ešte viacej naplašili...našťastie ma moja doktorka dnes upokojila..ale tiež som revala ako niagara☹ Ešte že mám ségru a maminu 😵

akaji
20. okt 2008

Hm, Martinka... ja som tiez trosicku spinila asi pred tyzdnom, ale ani som s tym nikam nesla ani nic... som si vycitala na nete (okrem ineho) ze sa to moze stat v termine, kedy by si normalne mala dostat menstruaciu (a mne sa to stalo presne v tom termine) tak som prilis hystericka nebola... a hlavne, mam tolko stresov s biologickym otcom, ze ani nemam cas sa nejak prilis pozorovat

martinka17
20. okt 2008

akaji
to ma mrzí, no ja som sa strááášne vystrašila, hneď som utekala. aLe je pravda, že mám pohotovosť pod blokom, asi za 5 minút som tam. A lekárka mi vravela, že je dobre ak idem aj pri trošku, pre istotu. Ja som asi taký stresmann..ešte som ani nikomu nezavolala, len za mnou pribehla sestra potom sestra ako podpora. Tak len neche sa to nezopakuje. ☹ Aspoň mi spravili usg a všetko je OK, navyše mám zase raz mikózu, tak mi dala tabletky a doktor ma sprdol, prečo neberiem MAgnézium 😖 Aha, a potvrdil chlapčeka, tak to už beriem na 98% iste🙂

sweetberry
20. okt 2008

ajoj martinka 😀
ahoj nelka no to velmi rozoberat nechcem takto ak sa nehnevas je to citliva tema zrejma asi kazdej z nas nejakym inym sposobom ale nestazujem si mam pokladik svoj 😉

adina22
20. okt 2008

sweetberry - vitaj medzi nami? 😉 Ako dlho si nasa 🙂 ak sa smiem opytat?

akaji - robi ti bio problemy?

no a co sa tyka vyletu..dopadlo to nad ocakavania,teda cesta a prisposobenie sa na nove veci.V autobuse polovicu cesty prespinkala a polovicu sa zaujimala o vsetko okolo zvedavka 😅 Aj v noci zaspinkala pekne z coho som mala tiez obavy,kedze my byvame v dome v pokojnej dedinke a kamoska byvaju v panelaku vedla frekventovanej cesty.Ale bola nazaj zlata.Bola som na nu taka pysna, ze to tak skvele zvladla 😵 😵 😵 Myslim,ze je jedno kam by sme sli,hlavne ze je tam mama a didi (este kojim) 😀

buchova
20. okt 2008

ahoj sweetberry 😉

baby, zajtra idem dat papiere na sud ohladom DNA tak mi drzte palce.
ako sa mavate??čo deturence a maminy cakatelky?? 😵 🤐

sweetberry
20. okt 2008

ako dlho ???no od sameho zaciatku som nasa s nejakymi tymi preslapmi v zivote ale v presvedceni v dobrovolnom od sameho pociatku...
ahojkaj buchova 🙂 krasne meno ma tvoja dcera prekrasne 🙂

akaji
20. okt 2008

Adina22:

No, nerobi mi problemy v pravom slova zmysle.. v podstate co sa nas dvoch tyka, jediny problem som tu ja, lebo mu nedam pokoj.. on by bol najradsej keby ho uplne uplne ignorujem, tak velmi ako sa len da.. keby sa toto udeje, nemame jediny problem... ale ja nie som akosi ochotna, nakolko sme sa spolocne rozhodli ze na potrat nejdeme a bude mi s dietatkom pomahat.. to ze po troch mesiacoch sa priposral a zatvaril sa ako mrtvy chrobak, to je jeho problem, ja mu to ulahcovat nemienim, uz len z principu nie.. je mi jasne ze si nic nepomozem a ked je to raz bezcharakterny chudak, mozem sa aj na hlavu postavit... a nezmenim natom nic..kazdopadne, ON je otec, ci sa mu to paci alebo nie a urobim vsetko co je v mojich silach preto, aby si svoje povinnosti voci nasmu dietatu (a mne) plnil...

martinka17
21. okt 2008

akaji
to je pekné, že máš chuť mu ukázať, čo je zodpovednosť, super. Budem Ti držať palčeky, zatiaľ môžem všetkých 40ks🙂 Krpček rád spolupracuje 😀

adina
to si pekne napísala, hlavne že má maminu a didu 😵 😵 To sa mi lúbi, ale hlavne, že ste boli obe spokojné 😀

sweetberry
to je škoda, že sa Ti nepodarilo naplniť svoje sny, asi je nás viacej takých☹ Hlavne, že máš krásnu bambulku 😵

sweetberry
21. okt 2008

ajoj martinka ale snad sa naplnia vsetky 😉 len treba verit a prekvapi nas to ked nebudeme cakat lebo co uz len mozeme mat viac v hlavke ?ako tie nase pokladiky ono to uz inak nebude len s tym optimizmom v tychto veciach je mozno tazsie sa nastartovat ale pride to !!!!! a basta 🙂))

danielkapo
21. okt 2008

ahojte dievcata...tak sa hlasime so simonkou po dllllhej dobe 😀 ale poctivo som citala, len akosi nebol cas a niekedy chut pisat.
My sa mame fajn, simka je jedno krasne zlate dievcatko, uz zcina sedkat (este nie uplne, ale uz sa snazi), dokonca mi uz parkrat "povedala" take ze mameaaaa....take zlaaaaate to bolo ze som sa vytesovala asi tyzden z toho...aj ked to su asi len take prve slabiky co sa jej vyryvaju spolu s dadada a neee 😝 ale ja som pocula mama.... 😅
trosku sme boli chore, ale aj to preslo a no skratka je nam super....ona je take sidielko ze akosi na depky nemam cas...a ani nemam preco ich mat, lebo mala je pre mna vsetko a je stastna, zdrava, tak ani mne nic nechyba 🙂

bbulky, uz sa vam to blizi..teda prichod deticiek na svet...myslim na vas...urcie vsetko dobre dopadne a drobcekovia vam prinesu tolko lasky a stastia, ze az.... 🙂
martinka vobec sa necudujem, ze si sa vylakala...ja by som sa urcite tiez....ale aspon si sa uistila ze je vsetko ako ma byt
buchova tvoja viki je krasnucka...zvladas v pohode vsetko? pre mna boli totiz prve dva mesiae dost tazke kym som si zvykla na novy rezim...
sweetberry ahoj pozeram ze aj ty mas simika🙂))
akaji no mala je hrdinka ze to tak zvladla...ja sa uz tesim na leto ked budeme aj my "vyletovat" a didi je skvely pomocnik, ze? 😀 ked mala simka horucky tak na nej "visela" cely den.... 😎

tak sa majte zenicky, pozdravujte deticky 😎

martinka17
21. okt 2008

danielka
jéééj, tak som sa pobavila...vy už začínate rozprávať. TO je krásne 😵
Ach, aj ja sa už teším,a le ešte sú pred nami 3 measiace, možno viacej, tak sa ešte stále bojím...ale tak nejak to už dobre dopadne, musí!!!!! 😠

danielkapo
21. okt 2008

no no, najma vecer ma simka chut kecat, tak lezime v posteli a debatujeme 😀 to by som nevymenila za nic....
neboj nic, zbehne to, este vianoce medzitym a ani sa nenazdas a bude samko pri tebe...

martinka17
21. okt 2008

danielka
to sa mi na babách páči, ony sú už od narodenia také ukecané a chlapci zase strááášne lenivý. Kámoška má skoro 2-ročného chlapca, ale ten neche rozprávať. Všetko rozumie, všetko chápe, ale rozprávač vyslovene nehce...tak uvidíme, ako to bude u nás🙂

angua27
21. okt 2008

danielka, super, že je Simka také zlatíčko. je šťastie, že tie naše deti máme. 😉

martinka a čo Ty vieš? možno Tvoj Samko bude taký duracelko ako moj Maťko. ten chodí už od 9 mesiacov, kdežto iné deti, aj dievčatá začínajú chodiť až teraz v roku. blaboce si celý deň, ako sa hovorí, huba sa mu nezastaví, aj keď väčšinou len také nezrozumiteľné slabiky. nie všetci chlapci sú lenivý. ale niekedy by som si priala, aby Maťka aspoň chvíľku prepadla lenivosť. 😀

martinka17
21. okt 2008

angua
no takého by som brala aj ja.....ja som tiež ako 10 mesačná sama chodila, teda pri vtedajšje váhe je vhodnejšie povedať sa gúľala....naši sa smejú, že ma obliekli do bielej a nehcali ma samú ísť po hlavnej v KE a ľudia pozerali na tú guiličku 😀
tak len nech je krpček po maminke, hlavne zdravučký 😵

danielkapo
21. okt 2008

tak tak...hlavne nech je zdravunky... a tiez si mylsim, ze je to individualne...aj ked urcite rozdiely medzi dievcatkami a chlapcekmi su, suvisia s vyuzivanim mozgovych hemisfer co sa prejavuje uz od malinka, ale neda sa to zovseobecnovat. A samko bude pre teba istotne to najsikovnejsie dietatko na svete 🙂

adina22
21. okt 2008

akaji - plne s tebou suhlasim 😉 U mna je to podobne,bio by bol rad keby som mu uz navzdy dala pokoj...ale netusi, ze len tak mu neprejde.Ako si pisala urobim vsetko preto,aby si zacal plnit povinnosti voci Natalke.

danielkapo - neboj ked pride leto a Simka podrastie,urite sa na vylet niekam vyberiete 😀 A to poznam,ked bola mala chora tak jej nechutilo ani jest,ale moje mlieko mohla kedykolvek 😅

angua - Matko je naozaj sikulka 🙂 Natalka bude mat o chvilku rok,ale sama este nechodi.Okolo nabytku jej to ide aj sa sama pusti,ale chvilku balansuje a potom dopadne na zadok.Ale ja som vraj zacala chodit ako 14 mesacna a moj brasko ako 10 mesacny,takze nieco na tom bude 😉

martinka - pri tej predstave som sa pousmiala,musela si byt ako mala snehova vlocka 😀

martinka17
22. okt 2008

danielka
on je už teraz môj pokladík, včera poobede mal dobrý deň, toľko kopal, ako inokedy za 2 dni...tak soms a len usmievala. Ale hlavne sa už strááááášne teším, keď sa narodí, to bude iné radovanie sa🙂

akaji
22. okt 2008

ax, Martinka, Ti uprimne zavidim ze sa uz na Samka tesis... mne to stale akosi "nefunguje" alebo co.. urcite by som sa uz tesila, keby je henten chuj normalny, alebo keby mam aspon nejake trochu podmienky, lenze popri tych vsetkych stresoch, co s byvanim, co s autom, co s peniazmi, co s robotou, jednoducho na tesenie sa asi uz nezostava moc priestoru ;( zacinam byt uz celkom nervozna :( ked vidim tie stastne usmiate tehotne osobky kade tade po Bratislave, chce sa mi plakat, ze ako to moze byt tak extremne.. pre niekoho najvacsie stastie a najvacsi dar a pre niekoho ineho len stres a obavy

martinka17
22. okt 2008

akaji
aj ja som pár krát plakala, nevedela som sa s tým všetkým zmieriť...ale zase ja som stále chcela bábo a snažila som sa z tej blbej sitácie vyťažiť maximum pozitívneho. A je pravda, v mojom veku (32) bolo na potrat nemožné myslieť. A čo sa týka stresov...poznám to, najprv stresoval ex, potom sa našťastie oženil, potom som začala škrabkať peniaze na materskú, rozmýšľať, kde čo kúpiť, aby to nebolo drahé...vďaka bohu za dobrých ľudí a za bazáriky. A potom mi v práci povedali, že po materskej sa nemám kam vrátiť.....skrátka nááádhera. Ale asi to bude tým drobcom. Lebo už nemám silu sa stresovať a snažím sa byť pokojná. Asi to bude malý kľuďas a prenáša na mňa svoj pokoj, lebo ináč som vedela každú blbosť prežívať až príliš intenzívne. Teraz som sa vystresovala až v sobotu na WC pri zašpinenej intímke 😝

A je pravda, že mne stráááášne pomáha rodinka, všetci 😀 😵

bajama
23. okt 2008

Ahojte babenky,
tak ja sa vam hlasim po dlhsej odmlke...bola som na vylete aj s mojim syncekom v Anglicku navstivit moju sestru aj s rodinou...ale hlavne nacerpat nove sily na rozvodove konanie ktore ma caka....uff..bala som sa cesty,ze ako to zvladnem sama s mojim krpcekom, ale nakoniec to bolo dobre...co je zarazajuce, tak v Anglicku sa ludia mladi stari sli prizabit, aby mi pomohli aj s malym, ale ked som prisla na Slovensko, tak ludia sa kludne na mna divali ako sa trapim s malym na rukach pri rozkladani kocika...ani jeden clovek mi nepomohol...som si povedala..no vitaj doma, devenko!

Martinka17, mas pravdku, ze rodinka podrzi ked je zle..tiez neviem,co by som robila bez nich..som citala tvoj pribeh, ozaj drsne...ale si povedz,ze nie je este tak zle aby nemohlo byt horsie...ja som sa vydavala v 31 a rodila v 32 a rozvadzam sa v 33 🙂 a nech mi niekto tvrdi,ze zivot po tridsiatke je nudny! Ale aj tak nelutujem...moj syncek je take moje slniecko...a hlavne on mi dava silu bojovat hoci aj s celym svetom, len nech nam je lepsie.

angua27
23. okt 2008

bajama, vitaj doma. hold, na SK je to tak, všetci na všetkých kašľú. 😒
ozvi sa mi, keď budeš mať chvíľku čas, vybehneme znova na kávu. 😉

martinka17
24. okt 2008

bajama
ten zážitok s nevšímavosťou...úžas nátura slováka. Mňa v poslednej dobe začína zase vytáčať arogancia slovenských dôchodcov. V poslednej dobe mi stále nejaký dáva najavo, ž eho treba pustiť pri pokladni, že sa ponáhľa....takú som mala smolu, minule ma jedna tetuška skoro zrazila košíkom v obchode-skoro som sa neuhla-mierila navyše na bruško s košíkom, ja jej vravím, ďakujem, nabudúce ma zrazte a ona na to a čo tak trošku úcty k starším? A ja čo tak trošku úcty k mladším? A išla som k pokladni nabrúsená 😠 ....a to sa mi stáva teraz častejšie. Asi sa pohybujem po obchode v nesprávnom čase 😀

no story je blbá, ale na teraz to mám za sebou a uvidíme, čo bude zajtra. Uuž totiž nevládzem stále riešiť problémy, lebo keď sa niečim zaoberám-špekulujem ako to vyriešič, čo mám s tým robiť, potom konečne prídem na to, že to nevyriešim a bude nejako aj tak, tak príde nový problém. Tak som rezignovala a jediné čo ma zaujíma je zdravie moje a mojej rodinky. 😀

adina22
24. okt 2008

tak martinka s tymi dochodcami by tu mohla byt samostatna tema..mne sa stalo,ze som sla nieco vybavit,mala mala vtedy 3-4 mesiace a prisla som tam samozrejme rada a prva stala pani dochodkyna.Tak som vsetkych pekne poprosila ci by ma nemohli pustit,ze som tu s malym dietatom a tak...vsetci boli ochotni az na pani uponahlanu dochodkovu,zacala sa ohanat,ze ona sa ponahla ze ona potrebuje LEN to a to. A vtedy to jeden pan za nou nevydrzal a vyskocil na nu: ,,No nehnevajte sa tato pani s babatkom ma hadam prednost''.Si mala vidiet,ta keby mohla pohladom vrazdi. 🤐

adina22
24. okt 2008

bajama - klobuk dolu 😉 ja som sa prednedavnom bala ist s malou ku kamoske,ktora byva 2 a pol hod.busom od nas a ty rovno do Anglicka 😀 A s tou ochotou je to naozaj hrozne,ja som sla bez kocika a nastupovala som s ruksakom na chrbate, cez plece tasku a na rukach malu a myslis,ze sa v autobuse niekto trhal aby mi uvolnil miesto?Az ked som sa ozvala tak sa miesto naslo. 😕

buchova
24. okt 2008

ahpjte..
ja som isla doktorke a na schodoch stal muz,myslite ze mi pomohol hore schodmi???to urcite..

bajama
24. okt 2008

Aj ja som sa stretla uz s neprijemnymi reakciami...bohuzial nesoferujem a casto vyuzivam MHD...ked bol moj krpcek este krpatejsi, tak zvykol plakavat v kociku v autobuse...Par ludi sproste zacukalo akoze si ho mam utisit..kedysi som zila v Anglicku a ked to mozem porovnat...tak ten nas zachmureny narod ma co dohanat v tej ludskej zdvorilosti...le co uz...ja to mozem zmenit len tak, ze zacnem od seba 🙂
Hm, ale aj taki Anglani maju svoje muchy...

Martinka17: mas pravdu..v takychto situaciach ti je planovanie nanic..veci treba riesit za pochodu, inak by si sa z toho rozmyslania, riesenia zblaznila.

Angua: urcite sa ti ozvem, len teraz zase cestujem k rodicom,takze mozno o takych 10 dni budem naspat v BA..dame cafe 😉

Adina22: No ja som nemala na vyber..letenku mal kupenu aj moj manzel,ale po tom vsetkom som ho poziadala nech s nami nejde..a hlavne ma dokopala sestra,ze musim prist a basta! A celkom to slo...sice fucala som ako lokomotiva ked som sa stverala na sedadlo 😀