Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
24. okt 2008

babuľky, s tým našim národom je to fakt otras. ja si pamätám na jeden zážitok, ešte keď bol Maťko úplne malý. mal cca. 2 mesiace a teta zo zdravotnej poistovne mi volala, nech si prídeme pre jeho kartičku poistenca. že, keď prídeme osobne, dostaneme pre neho nejaký darčekový balíček, keďže to nebolo tak ďaleko, tak som sa tam vybrala v rámci prechádzky. no a keď som prišla pred budovu poistovne, tak tam asi milión schodov ku vchodu. bola tam síce rampa, ale keď som na ňu zvonila, tak nič. našťastie jeden mladý muž, čo tam išiel sa mi ponúkol s pomocou. hore sa pýtam vrátnika, pre koho je tá rampa určená a on, že pre vozíčkarov. na to ja, že môj syn je tiež vozíčkár, zatiaľ, nevie chodiť, tak sa vozí vo vozíku. a vrátnik na to, že nooo, to mám síce pravdu, ale teraz je aj tak pokazená. 😠 tak som tam vybavila, balíček nám samozrejme nedali a za pár minút som odchádzala. tak hovorím vrátnikovi, či mi pomôže s malým s vozíkom dole, na to on, že nie, že to nie je v jeho náplni práce. tak na to som nevedela, čo povedať. našťastie išiel okolo taký starší pán a ten sa mi ponúkol. ale nemám slov. som tam potom písala aj sťažnosť, ale doteraz sa neozvali. 😖 😎

bajama, jasné ozvi sa. a u vašich, držím palce. 😉

adina22
24. okt 2008

angua - teeeda co za chrapuna tam sedel? 😠 Asi by som sa nezdrzala a nieco od pluc mu povedala...ale skor by to asi bolo tak ako si napisala,ze by som tam ostala stat v nemom uzase.

bajam - aj tak mas moj obdiv. 🙂 Mam kamosku,co sa boji ist busom len 30 minut s malou a pritom to este neskusila.S tvojim manzelom je mi to luto,ze to tak dopadlo,v kazdom pripade ti drzim palce pri rozvode. 😔

angua27
25. okt 2008

ahojte babuľky, kde ste všetky?

ja som dnes mala super deň. doobeda s malým, poobede rande a večer stretko s kamoškou a jej rodinou. malý bol najprv u svojho tata cca. na 3 hodiny a zbytok dňa s mojimi rodičmi, ktorý ho aj uložili. bolo to fakt super. užila som si mužské náručie a pokecala so supeeeer kamoškou. pre mňa ideálny deň a dobité baterky. 😀

martinka17
27. okt 2008

angua
ticho závidím, ja som mala tiež celkom fajn víkend. Síce dom a ana nnákupoch, ale som si oddýchla. A dokonca som dnes v noci spala 9 hodín, jupíííííííííí. To sa mi nepodarilo asi tak 3 mesiace prespať celú noc a dkonca sa dopracovať k 9-hodinám.

Ináč tá ochota, ste ma dosť zarazili. Ten vrátnik, asi by som napíslaa písomnú sťažnosť na neho...aj keď to nemá v náplni práci, reprezentujr poisťovňu, aj keď nie je priamo jej zamestnanec a takýto postoj. Katastrofa.

A dôchodcovia, tý sa stále niekam musia ponáhľať, veď oni sú starý, trba trochu úctyx....škoda reči.

Aj preto by som chcela využívať klokanku, lebo MHD bude aj môj dopravný prostriedok a prosiť sa stále niekomu...tak uvidíme, našťastie som na sídlisku, kde je to 15 minút do cestra, tak veľa zvládneme vrámci prechádzky aj pešo, ak nebude prííííšerná zima.

angua27
27. okt 2008

martinka, presne pre ten postoj ľudí som si krátko po tomto zážitku kúpila šatku. dlho som ju zvažovala, ceny zrovna nie sú nízke, ale využila som ju fakt naplno. Maťka do šatky, ruksak s vecami na chrbát a cestovanie MHD bola malina. 😉

martinka17
27. okt 2008

angua
tá šatka je super, ale mi bude na začiatku uzimený na šatku sa bojím, predsa len február je ešte chladný. ALe už mám doma jednu klokanku a o šatke sme sda už s maminkou bavili, uvidím ako to bude s počasím, poprípade potom dokúpim aj šatku. Možno zase nájdem niečo lacné na nete....zavinovačku a hniezdo som zohnala spolu za 330,- aj s poštovným, lehátko máme za 430,-....skrátka dá sa ušetriť 😵

angua27
27. okt 2008

martinka, internet je na výhodné ponuky super. človek niekedy musí hľadať, ale vždy sa dá nájsť.
inak my sme šatku začali používať niekedy v novembri - začiatkom decembra. a vždy som Maťkovi obliekla to čo mal doma - dlhorukávové body, ponožky a domáci tenký overalík a na vrch zimnú kombinézu, čiapku a rukavice a šup do šatky. boli sme vždy telo na telo, mala som jeden sveter, ktorý som zapla aj keď som mala malého na sebe priviazaného (rozumej cez nás oboch), takže ten som dosť používala. nikdy sme nemali problémy so zimou, skôr sa nám častejšie stalo, že sme sa trošku spotili a to obaja. 😀

martinka17
28. okt 2008

angua

jéj to je zlaté, tak uvidím ako bude, teraz to ešte nebudem riešiť, mám ešte veľa času, kým sa krpček narodí, tak budem musieť byť trpezlivá 😀

sweetberry
28. okt 2008

ajojteee mamulky ja vobec nestiham som sa pred 20timi minutami doplazila domov teda sme sa ....fuuuu

adina22
28. okt 2008

a odkial si a doplazila?? 😉

naifka
29. okt 2008

Ahojte baby, neviete mi poradit, ci ma slobodna matka narok na vyzivne na dietatko aj v pripade, ze dotycny "otec" nie je zapisany v rodnom liste ???
dik moc

martinka17
29. okt 2008

naifka
už to tu niekomu písali, že najprv musíš mať "otecka" v RL a až tak môžeš požiadať o výživné 😖

naifka
29. okt 2008

hm.. no krasa...

martinka17
29. okt 2008

ja viem, ale ak je problém v tom, že on nesuhlási, tak dáš na súd žiadosť o určenie otcovstva a výživného a oni ho prinútiak testom DNA. Lepšie jeto vysvetlené v paragrafoch, len teraz neveim, či v téme DNA testy alebo niektorej inej 😔

adina22
29. okt 2008

naifka - ako pise martinka ''otec'' musi byt zapisany v RL,inac akoby neexistoval (uradne) a ty nemozes ziadat vyzivne.V paragrafoch je o tom aj v teme vyzivne a urcenie otcovstva,ale tych tem o vyzivnom je tam viac.Ak ti budem vediet poradit,pomozem aj ja 😉

martinka17
31. okt 2008

ahojte beby,

tak vidím, že máte všetky teraz pekné dni, žiadna sa nemusí sťažovať...to je super. A užite si dušičky aj za mňa. Ja ich milujem, ale som povedrčivá 😔 tak sa cintorínu tento rok vyhnem.

adina22
31. okt 2008

ahoj Martinka ani nie tak pekne ako zaneprazdnene 😅 Aj ja mam dusicky celkom rada,ale minuleho roku som ich ''vynechala'' pretoze som bola uz v termine (a navyse som nebola tu) a akakolvek fyzicka aktivita mi davala zabrat 😀 Z domu som sla len nejakych 200 metrov do obchodu a spat.Ale tento rok ideme s nasimi, vezmem aj malu,uz ju vidim ako bude nadsene ukazovat na vsetky tie svetielka 😵

martinka17
31. okt 2008

jéééj, deťom sa teraz cintorín strašne páči...toľko sviečok, také vzrúúúúšo.....sa teším, dúfam že o rok si to vynahradím 😀

adina22
31. okt 2008

o rok si vynahradis,neboj 😉 mne to aj pripomenie,ze o chvilu su tu Vianoce a vianocny stromcek a ta atmosfera a tak....len neviem ako dlho prezije pri Natalke vianocny stromcek
😅 Ako sa citis?Este vladzes,vsetko v pohode?

martinka17
31. okt 2008

no na vianoce sa teším aj ja...hlavne na 12.12. to bude posledný deň v práci🙂

No ja ešte celkom vládzem, len ma zmáha tá moja nespavosť...večer chodím spať o 21,00 a aj tak sa v noci zobudím, 2 hoďky nespím..a potom som ráno ako matelko..s.trašné. A teraz ma zmáhajú aj tie nešťatné hormóny..samá depka. Ale ináč pohoda, ešte vládzem chodiť pešo a to je teraz super, lebo pohyb mi treba 😵

adina22
31. okt 2008

tak to je fajn,potom sa mozes venovat uz iba sama sebe a finale tehotenstva 😉 Ja som nemohla spavat tak posledne 2 tyzdne pred porodom,a to len kvoli tomu,ze som si uz nevedela najst ziadnu vhodnu polohu.Ale niekedy staci,ked si najdes len tak cez den chvilku pre seba lahnes si zavries oci a oddychujes.No horsie to bude po porode,ale ja to casom upravi...A s tymi hormonmi to poznam,so mnou to pekne mavalo,aj som bola dost ufnukana.Neberies magnezium,ten mi celkom pomahal.

martinka17
31. okt 2008

no hja nespím poriadne odkedy som tehu, takže to nie je o polohe,ale asi mám blbú hladinu hormónov...skrátka, ja verím, že po pôrode sa skôr vyspím, aj keď mi každý vraví opak. Lenže potom aspoň nebudem v noci hodiny ležať ale budem mať iné starosti 😵
Magnézium beriem, hlavne kvôli kŕčom,...ale tak posledné dva dni nestáli fakt za nič 😢 Ale ide víkend, tak snáď to bude OK 😀 😀

naifka
31. okt 2008

dik moc baby, ste zlate... pekny vikend prajem

angua27
31. okt 2008

ahojte krásky,
tak sa ozývam zase po čase aj ja. čítam všetko, len nestíham reagovať, Maťko si ma teraz dosť vyžaduje, ale nevadí. najlepšie však je, keď je doma babka aj dedko, potom je mamina nedôležitá. ale zase si trochu oddýchnem, môžem aj niekam vypadnúť. ako v sobotu, ale to som už písala. 😀
no a tento týždeň sme mali narvatý. v pondelok pohodka, v utorok sme boli preč od 8 do 17.30. boli sme u jednej lekárky, kvôli Maťkovým vajkám, nemá ich zostúpené. zvládol to na jedničku, keď mu ich dokina kontrolovala a potom aj na ultrazvuku sa len rehlil. odtiaľ na živnostenský, takže v stredu si idem pre živnostenské oprávnenie. v stredu sme boli doobeda na návšteve a večer som mala stretko s jedným kamošom z KE a potom ešte rande. 😅 včera jeden deň doma a dnes k Maťkovej dokine na prvú injekciu na tie vajká (malý plakal asi tak 3 sekundy, proste pašák) a ešte nákup v Tesco. máme toho dosť a to sa ešte všetko len rozbieha. v utorok idem na pohovor do jednej firmy, čo hľadá účtovníčku na živnosť a ešte niekedy cez týždeň mám stretko s ďalšou možnou klientkou. ale ja mám rada, keď sa niečo deje. teraz budem dva dni asi doma a som s toho mierne zúfalá. ale to sa poddá, pôjdeme pozrieť zajtra na hroby, tak som zvedavá, ako sa bude tváriť Maťko na tie svetielka. 😀 myslím, že sa mu bude páčiť.

no a trošku ma vytočila exsvokra. volala mojej mame, že sa ona s manželom chce stretnúť s mojimi rodičmi a prebrať rozchod mňa a ex. lebo, že nikto sa s ňou nerozpráva a ona nevie, čo sa teda deje a tak. hlavne, že ja som jej môj dôvod odchodu vysvetlila (ex sa k tomu odmietol vyjadrovať pred ňou, ale to je ich problém, že nekomunikuje so svojimi rodičmi)a niekoľkokrát som jej milo, ale rázne povedala, že nie je šanca na návrat a je to uzavreté. nie, ona do toho musí ťahať mojich rodičov. ale ja viem o čo jej ide. si myslí, že cez nich sa jej podarí ma zmanipulovať, lebo ona to najradšej s ľuďmi robí. ale to nevie, že na našich to nefunguje. a najlepší gól na tom je, že poprosila moju mamu, aby mi o tom stretnutí nehovorila. tak tá jej rázne vysvetlila, že mi nemáme pred sebou tajnosti a že prečo by mi to nemala povedať. chápete to? 😠

danielkapo
31. okt 2008

dievcata ahoj...
no angua to pozeram aky mas ty pestry zivot v poslednej dobe...🙂 parada. a to rande...stale ten isty? teda nieco take perspektivne? pochval sa 😉
a to s tou svokrou..bez komentara...akoby sme zili v 18.stor. ze rodicia budu riesit take veci bez pritomnosti "deti" no genialna zenska 🙄

inac ja som dnes zazila sok...bola som s malou von a stretla som kamosku no a dozvedela som sa, ze biootec simky sa jej pochvalil ze ma dceru a ukazal jej fotku mojej malej 😨 ... no som len kukala....asi zabudol, ze "nie je jeho" ...a este ze to ja som si nezelala jeho ako otca (teraz to uz platiň a ze som karieristka...no a najlepsie na tom, ze on by sa ku mne vratil...a ze kazdy den je tu na sidlisku...dnes ho videla aj moja sestra ist pred nasim blokom...no neviem o co mu ide...ale normalne som take nervy mala...chudiatko... 🤐

inac simik moj ma uz vola ze "meme" 😎 a lozi po izbe-.smerom dozadu 😀

angua27
31. okt 2008

danielka tak to je super, že Simka Ťa už tak pekne volá a lozí a neboj ona sa rozlozí aj dopredu. dozadu je to jednoduchšie, tak tak veľa detí začína. 😀
k tomu bio sa neviem vyjadriť. je to sila. tiež by ma to vytočilo.

no a moje rande, áno stále je to ten istý. ale už sme prešli na trošku vyššiu úroveň. bola som ho pozrieť doma a ... ale dohodli sme sa, že žiadny vzťah nehľadáme, len proste, aby nám bolo spolu dobre. občas kino, večera a tak. 😅

a snažím sa začať nový život. mám dosť silnú podporu rodiny, tak budujem a zháňam a zariaďujem,... 😎

slunicko552
1. nov 2008

Ahoj holky,doufám,že nevadí,že se k vám přidám.Jsem s prckem sama,ale bývalý žije pořád u mě,takže vlastně nejsem sama.Nevím jak ho mám dostat pryč.Na malého je protivný,i sprostý.Peněz taky nijak nedává.A alkohol mu vůbec není cizí.Už jsem mu pohrozila,že zavolám policii,ale nemá to účinek.Jsem z toho strašně nešťastná.Několikrát jsem mu zbalila věci a vyhodila ven,ale on mlátil do dveří až vycházeli sousedi.Matika vzbudil a ten začal křičet táta tak jsem mu otevřela.Už prostě nevím jak s ním mám jednat,aby nás nechal napokoji.

zajo79
1. nov 2008

uf...slunicko....jedine vystahovat...

ma na byt nejake pravo?

slunicko552
1. nov 2008

Nemá byt je můj,nemá tady ani trv.bydliště.Je to dost těžké,když je tady prcek a on toho zneužívá 😒

zajo79
1. nov 2008

tak potom Ti to napisem narovinu ak naozaj sa s nim chces rozist a je to tak ako si pisala: vymenit zamky, ak pride zavolat policajtov, malemu pusti nahlas radio, alebo telku, aby to nepocul...lebo sa z toho nevymotas, a ako bude maly vacsi bude to coraz tazsie

drzim Ti palceky aby si to zvladla....A HLAVNE SA NEDAJ ZASTRAZIT A MYSLI NATO ZE KED SA HO STRASIES BUDES MAT POKOJNY ZIVOT...KVOLI MALEMU.. SI TO ZASLUZI, ABY MAL STASTNU A USMIATU MAMINU...