Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

buchova
13. nov 2008

danielkapo

trocha plakala ale inak v pohode..ale vecer som si vsimla ze ma uplne tvrde bradavky,mozno to ma nejaku reakciu ☹
neviem.pockam do zajtra a ked jej to neprejde tak pojdem doktorke..
dufam ze to nebude nic vazne lebo sestrina mala to mala tiez a z nicoho nic a dali jej antibiotika a ze ked to neprejde tak musia ist gyndovi a to si zober ze mala ma 2roky ale nastastie jej to preslo........tak som zvedava ako dopadneme my.

moje zlate to m musel byt spanok,ale hlavna vec ze jej je lepsie 😉

danielkapo
13. nov 2008

no s tymi bradavkami....mari sa mi, ze som kdesi citala, ze sa to babatkam stava...akoby sa zdurili bradavkyy...aj chlapcekom dokonca..moze ist len o zdurene uzlinky, moja mala take na slabinach, tiez som sa bala, ci nema pruh...ale dokorka ma upokojila....ved uvidis ci jej neprejde....a ked tak pre istotu skocis k dr. a neboj, to nic nebude 🙂

angua27
13. nov 2008

ahojte,
buchova, nemusíš sa báť o malú. dievčatká do cca. 3-4 mesiacoch po narodení majú ešte v sebe hormóny matky. takže v ojedinelých prípadoch môžu mať aj niečo ako menzes. a tie bradavky môžu byť s toho. tak dúfam, že to čoskoro prejde. 😉

danielka, Simke skoré uzdraveni.

buchova
14. nov 2008

ahojte

dnes som bola pre istotu u dr. potvrdila mi vsetko co ste pisali ze si to jednducho nemam vsimat ze je to normalne..tak som si vyydychla..dakujem kocky za rady..

co dnes varite????co deturence??? 🙂

danielkapo
14. nov 2008

buchova, no vidis, fajne teda
ja som dnes bola s malou u dr...pre istotu pred predlzenym vikendom...tak ze je oki ta nadcha musi prejst🙂
radsej sa uistit nez byt v strese 😉

my dnes mame sisky🙂 a vajickovu polievku....simka zemiacik s mrkvickou....no nadsena nie je z toho...mamina didka to isti 😀

pekny dnik

buchova
14. nov 2008

my sme malli skladane zemiaky a este aj vyprazany syr..aj vy robite 30obedov????to je u nas normalne 🙂 😉
jeeej no super ze malu mas o.k 🙂

evulinkab
14. nov 2008

Ahojte holky,
potřebuju se vykecat, přišla na mě dnes nějaká depka ☹ ☹ ☹ .Jsem nejšťastnější ve svém životě, jak jsem kdy mohla být-protože čekám miminko, těším se na něj a už teď ho moc miluju.Ale zároveň mě trápí, že otec mého chlapečka na nás kašle.Miminko bylo neplánované, náš vztah byl krátký a v podstatě se tomu vztahu nedallo říkat "vztah".No stalo se, za mimčo jsem moooc ráda a neměnila bych.Přítel se k tomu nejprve postavil negativně, postupem času se s tím začal smiřovat a vpodstatě šlo vše k dobrému.Mezi nama to začalo být čím dál hezčí, na malého se těšil.Jenže pak dostal nabídku jedné práce, celkem na dva měsíce jet pryč.No a tady se to zlomilo.Za ty dva měsíce jsme se viděli jen jednou a to hodku a pul, když byl doma.A tím, že mezi náma vznikalo něco hezkého, když jsme se vídali, tak ted to zase zaniká...protože se oddalujeme.Nebo možná se už oddálili, já nevím.Za tento týden mi napsal 2x, včera mi napsal, že se dnes ozve, neozval....prostě celkově to jde zase z kopce.Ach jooo.Pomalu se připravuji na roli svobodné maminky žijící u rodičů.Vždycky jsem měla sen, že se vdám a že dítě bude plánované.No je to jinak.O tu svatbu nejde, za dětátko jsem ráda, ale nejvíce mě štve, že malej bude s největší pravděpodobností vyrustat bez taty.Ach jo.Kdyžtak holky něco napište, jak to zvládáte vy, jak se vám žije bez otce dítěte, jak řešíte to, když vám chybí láska...partnerská. 😢

buchova
15. nov 2008

evulinkab

moj pribeh bol asi taky ako je tvoj ale zmierila om sa s tym..vies,mne uz potom na nom nezalezalo pretoze ja nies om babka ze si zmysli a pride a potom ze si zasa zmysli a odide..tak to nejde..velmi ma podrzali rodicia,priatelia a hlavne to malinke mi dodavalo silu..len kvoli nemu som to vsetko zvladala a som rada.teraz som som uplne stasna vychutnavam si vsetky krasne chvile a co sa tyka muzskeho objatia,klamala by som keby som povedala ze mi nechyba ale je mi aj takto super..
beriem to tak ze ked som bola s nim tak ziarlil,stale sme sa hadali,fajcila som pri nom20 cigariet denne a to som bola v 5mesiaci!!!!a teraz??som kludna stastna matka ktora si ide kde chce bez ziarlivostnych scen bez cigariet a hlavne bez stresu ktora moja mala urcite ocenuje,...... 🙂
tak ti prajem vela sil aby si to zvladla a nikdy sa nepodcenuj urcite ta caka ten pravy za rohom ako kazdu z nas!!!!!!!! 🙂 😉 🤐 🤐

angua27
15. nov 2008

evulinkab, neboj, bude dobre. pokiaľ o Teba a malého nemá záujem, je to jeho chyba. Ty budeš mať za chvíľku pri sebe, to najkrajšie, čo môže život dať a on bude mať ho.no. a zvládneš to. myslím, že žiadna z nás si nepredstavovala, že bude slobodná mamička. ale stalo sa. a raz príde aj tá mužská náruč. a to vo chvíli, keď to budeš najmenej čakať. nebudem Ti klamať, byť slobodnou maminou nie je jednoduché, ale pokiaľ máš aké-také zázemie, tak sa to dá zvládnuť. a ten malinký uzlíček, dokáže dodať obrovskú silu a dať toľko lásky... 😉

evulinkab
15. nov 2008

Holky, dodáváte mi silu, diky🙂Jen mě to hrozně mrzí, prakticky celé těhotenství pořád něco řeším, ze začátku vztah a "jak to bude dál", když se to začalo obracet k lepšímu, umřela mi babička, takže pohřeb, atd...a ted zase tohle.Mám pocit, že ty dva měsíce budou ted nekonečné, než se malý narodí.Věřím, že až se narodí, nebudu mít čas mít depky a budu nejšťastnější.Ale ted jsem neustále zavřená doma, jen s rodiči.Tak jednou za týden se sejdu s kámoškama, ale kámošky nevynahradí tu lásku, kterou bych chtěla citit od tatinka malýho.Chybí mi objetí, pohlazení...no prostzě láska.Zázemí mám dobré, naši sse na malého těší, mužu bydlet doma.Jenže to taky nejde do nekonečna, máme malý byt a já nemám peníze na to jít třeba někam do podnájmu a platit to.Ale jak píšete, miminko mi dodává silu už ted, když je ještě v bříšku.

danielkapo
15. nov 2008

Ahojky, buchova aj my mame obcas "viac chodov" 😀 najma ak kdekto vymysla...ale spoko 😎 no a mala uz by chcela ochutnavat zo vsetkeho....buchticka mala..tak hladne pozera ked nieco jem 😀

evulinka, ono to chvilku trva kym sa clovek zmieri s faktom, ze ostane s dietatkom sam, teda sama....dolezite je najma to aby si nezila v neistote co sa toho vztahu tyka...bud budete rodina alebo budes s malinkym sama....hlavne si to co najskor vydiskutuj s dotycnym, hoc aj telefonicky ak sa nemozete stretnut...vies najma preto aby si vedela, ci ma vobec zmysel o nieco bojovat a mohla sa pokojne tesit na male...potom ked sa narodi ta bude potrebovat celucku...zbytocne by si sa zatazovala a trapila mozno niecim co za to ani nestoji...ked pride drobcek uz fakt toho casu nebudes mat vela 😉 ale zato straaaasne vela lasky...mne zatial ta od mojej princeznej staci a ta partnerska...ktovie casom pride mozno aj ta, ale dietatko je dietatko...je tvoje navzdy a ty jeho mama...podla mna je to to najsilnejsie mozne puto. Nedovol hlavne aby ti tieto neopakovatelne chvilky ocakavania toho drobceka a potom jeho prve dni a mesiace pokazili nejake stresy z chlapa...toto sa uz nikdy nevrati...🙂 hlavu hore, da sa zit bez muza a niekedy ovela spokojnejsie...a nikto netvrdi, ze je to navzdy tak...si mlada, krasna zena s uzasnym dietatkom zatial v brusku a vsetko zvladnes (heh angua toto mam od teba 😝 ) drzim palce

angua27
15. nov 2008

ahojte,
tak idem poreferovať o našej prvej noci s malým od seba. Maťka som o 16 nechala u rodičov ex, keďže ex robí do 18, potom mu ho odovzdali. všetko zvládli spolu na jedničku, až na zaspávanie, malý odmietol večerné mliečko a 5 minút pred zaspaním si poplakal. ale noc bola podľa slov ex štandartná, zobudil sa iba 2x na papanie a vstávali o 6. tak dúfam, že to ex-a neodradilo.
no a ja som si celkom užila "voľný" večer a noc. aj keď som na malého stále myslela a trošku som bola aj nervózna. od exových rodičov som sa vybrala do mesta sa trošku poflákať. popozerala som si nejaké oblečko, kúpila malému leporelko na Mikuláša a sebe knižku. potom sme sa so sestrou stretli v Poluse, kúpili lístky do kina, dali večeru a užili si Madagaskar 2. film je fajn, aj keď jednotka bola lepšia. a po kine šup domov. s postele som si pozrela ešte film v TV a okolo 1.30 som išla spať. spala som bez zobudenia do 8 a ráno som si dopriala ešte luxus a polhoďku ešte čítala v posteli knihu. doobeda sme s mamou upratali, pohádali sa a navarila som. s mamou to nebolo nič vážne - tá hádka, ale zase sa trošku uvoľnila atmosféra. našťastie máme dobrý vzťah a môžeme si povedať čokoľvek. po 20 minútach od hádky, sme sa navzájom ospravedlnili, vysvetlili sme si to a zase je všetko ok. o 13 doviezol ex malého a tak som si ho celé poobedie užívala. poobede sme si pekne 2,5 hodinky pospali a hrali sa až do večera. bol taký viac maminkový, ale tešila som sa s toho. tak taká bola naša prvá noc od seba. myslím, že sme do všetci dobre zvládli. 😎

danielkapo
16. nov 2008

angua
no vyborne, maly je chlap;) aspon si trosku oddychnes🙂 bude teda chodievat na vikendy k ockovi? ci ako kedy?
fakt uprimne zavidim (v dobrom samozrejme) ten korektny vztah s ex...
simka stale soplikuje... 😖 dufam, ze to prejde uz...taka je mrzuta z toho....ani vonku ju nechhcem bravat radsej...

peknu nedelu

angua27
16. nov 2008

danielka, dúfam, že Simka rýchlo vyzdravie. a pokiaľ nemá horúčky, tak na chvíľku s ňou môžeš von, ten studený, vlhký vzduch jej pomôže s uvoľnením dýchania.

a malý je teda naozaj chlap. ešte sme sa s ex nerozprávali ako často bude u neho spávať, ale moja prestava je tak každý druhý víkend. a ostatné víkendy by si ho bral niektorý deň na celý deň, alebo polku. ale to ešte musíme doľadiť.
a čo sa korektného vzťahu týka. snažíme sa kvôli malému, keby to bolo iba na mne, tak s ním už asi ani neprehovorím, ale kvôli malému sa musím odosobniť. potrebuje otca a keď má ten záujem, tak tomu nechcem brániť.

bajama
16. nov 2008

Evulinka, v prvom rade gratulujem k malickemu..to najkrajsie ta v zivote len caka,byt maminou je ta najuzasnejsia vec na svete.Ja sa toho stale neviem nasytiti 🙂 Mne tiez stroskotal vtah a zvykam si na myslienku,ze ostanem so syncekom sama,ale napriek tomu to nepokladam za tragediu, lebo tak ako hovori Danielkapo da sa zit aj bez muza a nemusi to byt navzdy 🙂 To malicke, ktore v tebe rastie bude potrebovat strasne vela lasky hlavne od teba a potom ta tou laskou celu zahrnie. Urcite to nebude lahke z toho praktickeho pohladu,ale pokial mas zazemie u rodiny, tak to je dobry start, a potom sa rozbehnes uz sama...Drzim vsetky palceky.

Angua, tak Matko to zvladol na vybornu..gratulujem. Dufam,ze aspon spolovice takto budeme fungovat aj my s manzelom, hoci ja mam este straaaasne dlhu cestu na to "odosobnenie" 😒

angua27
16. nov 2008

neboj bajama, zvládneš to. si na dobrej ceste. 😉

martinka17
18. nov 2008

ahojte babenky
tak ja som po PN zase v práci, štelujem sa tu na stoličke, lebo ma príííšerne bolí chrbát a teším sa, že o 4 týždne už budem doma nastálo..ale teraz aj s vychádzkami, lebo ten týždeň sedieť doma..to bolo hrozné...skoro som sa znudila 😉 🙂

angua
pekne sa Ti to rozbieha, samé užívanie si..super.

Danielka
ani som neverila, že Simonka je už takáááááá veľká..jéj, to je super.

Evulik
neboj, po pôrode bude všetko lepšie...iste. Ja sa teším na krpčeka strašne hrozne veľmi 😀

danielkapo
18. nov 2008

Ahoj martinka 🙂 no ano simka rastie strasne rychlo.-.ale to asi vsetky maminy maju taky pocit...dnes sa prvykrat sama posadila 😀
super, ze sa na maleho tak tesis...urcite to citi 😉

martinka17
18. nov 2008

jéééj, sama sedí..tak to bude za chvíľu behať po byte a už ju neustrážiš🙂

No hej, dúfam ,že to vie aj krpček ako sa teším. Len teraz má uspinkané dni..beriem čipky na kvasinky, tak sa utešujem, že to ho ubíja a uspáva🙂 Ale ináč je to suepr, keď sa mrví, tak to cítim, keď kopká, tak je to ešte lepšie..len nech už je január, vtedy to bude najlepšie..ale už len 10tt 😀

danielkapo
20. nov 2008

Ahojte, ako sa mate?
Matka, Samko kopka? Sice uz tam asi vela miesta nema 😉
My faaajn...soplikov je menej...takze tak...
Tie deti tak rychlo rastu....neuveritelne, ja mam pocit ze simka zo vsetkeho vyrastla, minule sa jej na dupackach na nozinke taka mala dierka spravila a vykukal jej prst odtial 😀 parada....uz mam obrovsku kopu vyradenu...a niektore veci som jej ani raz neobliekla a uz su male....
Tak sa majte kraaaasne🙂 paa

martinka17
20. nov 2008

danielka
Samko kopká, síce len občas, ale aspoň viem, že je OK.
Tak to je pravda, rastú rýchle..ale že už dierkuje niektoré oblečenie...šikulka 😀

buchova
20. nov 2008

ahojte

martinka akurat pozeram ze ako sa ti to krati..ani asa nenazdas a mas drobca.. 🙂
moja vikina sa uz rehoce na plne usta tak s avytesujem..este je takla mala a taka blazniva..

kocky a ako sa mavate????? 😵

martinka17
20. nov 2008

buchova
no akurát sa teším, ako sa zbavím tej bolesti chrbta...bože, to ma ničí 😖

danielkapo
20. nov 2008

buchova to je super ze mala je taky smejko🙂

martinka uz coskoro bude po...neboj...no mna napr.chrbat boli az teraz 😅 to ta moja babulka by sa len na rukach nosila....

martinka17
21. nov 2008

danielka
no ak ma bude bolieť chrbát z nosenia, alebo budem nevyspatá lebo krpček preplače noc...to bude iné. ALe teraz som bola hore od 2-5 ráno...a som príšerne nevyspatá 😢 Už s ateším na víkend, toršku to snáď zase dospím 😀

angua27
21. nov 2008

ahojte kočky,
malý ma dosť zamestnáva, tak nemám moc času prispievať, ale snažím sa vás aspoň čítať.

babuľky, máte super šikovné detičky. a martinka neboj, bolesti chrbtá odoznejú po pôrode. s nespavosťou Ti neporadím, ja som väčšinu tehotenstva prespala. ľahla som si vždy, keď to bolo možné. a neskúšala si napr. teplé mliečko s medom, to je dobré na ukľudnenie a nespavosť.

lentilk.a
22. nov 2008

Ahojte, mozem sa pridat?
Bola som 3 roky vydata a mozem od srdca uprimne povedat, ze aj najstastnejsia na svete. Milovala som svojho manzela strasne moc. Chceli sme spolu babatko, ale nedarilo sa. A zrazu z nicoho nic - opustil ma a poziadal o rozvod, sme uz aj rozvedeni. O detailoch moc nebudem. Bolo to tazke obdobie a podrzala ma rodina, priatelia. Zacala som sa kamaratsky stretavat s muzom, s ktorym som kedysii chodila pred svadbou, ale laska to urcite nebola. A napriek antikoncepcii som si nasla //!
Fu, bol to obrovsky pocit stastia aj neistoty zaroven. No a kedze sme obaja rozumni, dohodli sme sa, ze kedze ja k nemu necitim nic ine ako priatelstvo, ukoncime tento "kamaratsko-stretavaci" vztah. Takze budem s miminkom tiez sama. Nesmierne sa nan tesim, ale zaroven mam aj trosu strach, ako to vsetko bude. Mam dobre zazemie, rodinu, priatelov, aj financne je to ok. Len ma niekedy napadne, ze nebude s kym - okrem rodicov a kamaratov - tesit sa z prveho zubka a tak...mozno je to nezmysel.
Vsetkym Vam moc drzim palce!

nelka24
22. nov 2008

caute baby, hlasim sa po dlhsej dobe,stale 2v1 🙂

lentilka jasne,ze sa mozes pridat, si ista svojim rozhodnutim? ako sa k tomu stavia otec dietata? uplne sa ho vzda? nebude ho chciet ani vidiet?
byt slobodnou mamickou urcite nie je lahke a je vela manzelstiev,kt su spolu len "kvoli detom" aj ked laska tam uz nie je...nikto nevie povedat s urcitostou co je lepsie
pokial sa citis na to vychovat svoje dietatko sama bez pomoci jeho otca,tak to urcite zvladnes 😉

teraz ti len zacnu behat hormony v tele a bude ti chybat chlapska naruc,pripadne objatie...len aby si ratala s tym,ze ti bude smutno

lentilk.a
22. nov 2008

nelka ahoj
buduci otec mojho babatka sa ho chce vzdat uplne, nechce ho ani vidiet, myslim, ze este v takej "chlapsko-jesitnej zlosti" sa vyjadril,ze bud spolu ako rodina alebo vobec
ale ja sama viem, ze ho nelubim, sme to tieto tri mesiace aj skusali, ale neslo to, vadilo mi na nom uz skoro uplne vsetko, takze urcite radsej sama ako v takomto zlom vztahu
viem, ze to nebude lahke a asi az potom uvidim, ze som ani netusila ake to naozaj nie je lahke, ale myslim si, ze MY to spolu zvladneme

dakujem, to s tymi hormonmi uz zacalo, aj v situaciach, ked vidim v cakarni pred utz ako sa drzia stastne pariky sa ruky..lahke to nie je, to je pravda

Tebe sa to uz poriadne krati, hm? Velmi Vam budem drzat palceky, nech je vsetko tak, ako ma! 😉

nelka24
22. nov 2008

mas pravdu,chlapska jesitnost,bud ako rodina alebo vobec?! to urcite len teraz s horucou hlavou povedal,ale neverim tomu,ze ked sa malicke narodi,ze ho nebude chciet vidiet. je to predsa len jeho dieta!
chlapi su hrozny,kym to nemozu chytit a vidiet,tak sa ich to netyka...ale potom sa v nich zrazu ozve otcovstvo..

tie stastne pariky a cakanie pred dr to poznam,mna sa pred zakazdym USG opytala sestricka a "preco ste nepriniesli manzela?" raz som jej uz povedala,ze ocka nemame,potom sa zac ospravedlnovat,ale zasa na to zabudla / co sa ani nedivim,pri tych pacientkach/,zakazdym to pichne pri srdci,ale co uz..nezmenim to

hlavne,aby nase deticky boli zdrave krasne a v poriadku,vsetko ostatne sa vyriesi za "pochodu"

dakujem,ze nam drzis palce, budeme to potrebovat 😵