Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danielkapo
8. dec 2008

buchova, tak to ti odlahlo, vsak? tesim sa s tebou;) co sa chudnutiaq tyka ja uz mam vahu ako predtym, ale brusko este nie je to co byvalo...musim posilovat zacat svalstvo, ale ked tak sa mi nechce... 😅

buchova
8. dec 2008

ja by som aj cvicila..nakupila som dvd aerobik ale neviem ci mozem cvicit ked mala ma 4 mesiace..nechcem stratit mlieko..ja mamna sebe este vsetko a to je 20 kg na vyse ☹ 😠

danielkapo
8. dec 2008

neviem, ja som sa bala kvoli jazve po cisarskom, ale lekar ma ubezpecil, ze po 1-2measiacoch mozem...no ale ved mozes zacat zvolna a uvidis....ze ako na to zareaguje tvoje telo.

angua27
8. dec 2008

babuľky, čo sa chudnutia týka, ja odporúčam delenú stravu. obsahuje všetko potrebné, čo potrebuje vaše telo aj to čo má dostať bábo v mliečku. k tomu nejaký ľahký šport, na spevnenie svalstva. aerobik by som moc nedávala, je dosť záťažový. mne dosť pomohla tá delená a 4x denne skákanie na švihadle, cca. 80-100 preskokov a k tomu naťahovacie cvičenia. čo mi však pomohlo najviac schudnúť bol rozchod, behom 3 dní, 5kg dole. ☹ ale to nie je dobrá forma chudnutia. 😉

martinadt
8. dec 2008

ahojte kočky

danielka ja som aj s mienkom spokojná 😵 😝
buchova super že u dr. je všetko v poriadku 😵 a teraz nerieš kilá navyše veď počkaj keď začneš za malou behať zhodíš to 😉
angua to je skôr stres, a to neni je dobré 😖 o tej delnej som počula chváliť iba

buchova
8. dec 2008

martinka
to dufam lebo mi to uz velmi vadi..nemozemsa poriadne ani obliect a tak ☹ ale hadam casom...

angua
delena strava??to neznasam presne naordinvane jedlo..radsej budem cvicit jak besna 🙂 ale urcite je aj to dobry sposob..peknyvecer

adina22
8. dec 2008

buchova - tak vidis ,ze nakoniec je to u dr ok 😵 S tym cvicenim,ked ju plne kojis by som to neprehanala.Ja viem,ze pri zvysenej fyzickej aktivite sa potom tvori kyselina mliecna a dietatku mliecko nechuti.Moja kamoska sa tiez vrhla do cvicenia a potom prestala,lebo mala jej zacala pri kojeni plakat a odtahovat sa.Takze ozelela radsej par kil navyse.Ale ako pisala danielka pozvolna mozes zacat a ked uz bude mala papat aj tuhu stravu tak mozes zabrat viac. 😉 Budem drzat palce 😵

danielkapo
9. dec 2008

pekne ranko🙂 dnes vyzera byt pekne slnecno, aspon tu u nas...tak vybehneme na prechadzku

buchova a este som kdesi pocula, ze brusko v tehot.rastie celych 9 mesiacov a minimalne taky isty cas je potrebny aj na to, aby sa to potom dalo vsetko do poriadku...takze nevesaj hlavu, este mas cas🙂 a hlavne nezacinaj chudnut teraz pred vianocami 😀
adina, tebe uz natalka chodi?

pekny dnik

buchova
9. dec 2008

danielka

tak to bolo dobre..ako vidim dam na tvoje rady 😀 😀 😀

martinka17
9. dec 2008

Ahojte babenky

tak som tu dnes len na skok, od zajtra som na dovolenke...takže bez netu 😖 Ale to nič, hlavne, že si oddýchnem, lebo som rýchlo unavená a hlavne, asi sa začínam ja otvárať...tak radšej pohodička doma nech je 😵

tak sa pekne držte, drobce nech rastú, ex nech nezlostia a ja sa pokúsim občas ozvať. A určite dám vedieť, ako sme dopadli vo februáry. Dúfam, že krpček dorastie a príde načas na svet 😀

Maťa

angua27
9. dec 2008

maťka drž sa. ja som sa tiež začala v 32 tt otvárať. ale pomohlo pár dní leňošenia a ukľudnilo sa to znova. a ozvi sa, ako na tom ste. 😉

adina22
9. dec 2008

martinka17 - drzim ti palce a hlavne nech sa Samko este neponahla,nech este chvilocku vydrzi 😉

danielkapo - no Natalka sama este nie..za ruku v pohode,aj sama vie stat bez opory ale krok neurobi ani za nic bez maminej ruky 😅 Ja som zacala chodit ako 14 mesacna,tak ak je po mne tak ma este chvilku cas 😀

danielkapo
9. dec 2008

adi jasne, ved este sa nachodi 😉

martinka, drzte sa s drobcekom, pekne oddychuj a tes sa na samka 🙂 kazdopadne sa tesim na vsetky novinky aj na info ako sa vam dari obom

nelka uz mozno aj ma bambulku na svete, nie?

buchova tak tak, teraz budu tolke dobroty, ze by bola skoda v nich preberat;)

martinka17
9. dec 2008

ďakujem babenky

dnes som už úplne grogy, som teraz prišla z mesta, tak len si tu teraz posedím, nech si oddýchnem, lebo cestu by som teraz hneď nezvládla 😝

A vianoce si treba užiť, nie diétovať🙂 AJ ja sa pridávam. Neprejedať sa, ale nie diéta, veď tieto sviatky sú len raz za rok 😵

martinadt
9. dec 2008

buchova to som aj ja mala problémy s tým 🤐 chcela som sa vrýpať do svojich starých nohavíc, ktoré som vyhrabala ale vtedy mi z toho šiblo už 😀

martinka tak vy si sviatky užite 😵 a nech je Samko zdravučký 😉

danielkapo
12. dec 2008

Ahojte, ako sa dari? Mate nieco nove? My v pohode, simonka zase mala nadchu, ale nastastie dnes uz oki....

Uz mate pokupene darceky? pekny dnik aj vikend

buchova
12. dec 2008

ahojte

danielka

my sme tiez chore odkedy sme prisli z nemocnice tak sa toho nevieme zbavit,,.je strasne zahlienena a dnes nam dala dr antibiotika..tak sme bez nalady.. ☹

co sa tyka darcekov skladame sa so sestrou a kupujeme spolocne darceky tak sa vytesujem ze ma to vyde o nieco lacnejsie ako keby som mala vsetko kupovat sama. co ty??

angua27
12. dec 2008

ahojki dievčatá,
u nás všetko ok. malý zdravý (ťuk-ťuk-ťuk). občas síce vymýšľa, ale dá sa to zvládnuť. od včera je doma znova dedo a to do 10.1. tak je malý vytešený a ja tiež, lebo mám trošku voľnejšie. super bolo, že keď malý ráno zbadal deda, tak sa s k nemu rozbehol a kričal: "dede, dede, dede..." otec môj bol v siedmom nebi, že Maťko si ho takto po mesiaci pamätá a teší sa z neho. včera sa od seba nepohli ani na minútku. ja ako mama som bola úúúúplne nezaujímavá. neva, hlavne, že sa tomu obaja tešia. 😀

darčeky vymyslené mám, ale ešte nepokúpené. budúci týždeň niektorý deň vbehnem do obchodov a nakúpim. veľa toho nebude, takže to bude rýchle. 🙂

napečené už s časti mám tiež - linecké, medovníčky. ale medovníky musím ešte raz, lebo už je ich tam len pár, akosi sa mi strácajú, ale to je fajn, lebo chutia. 😀 a to som rada. takže budúci týždeň budem mať ešte pečúci.

danielkapo
13. dec 2008

Ahojte...no ja uz zvacsa nakupene mam....nasim tiez kupujeme so sestrou spolu...a nic velke...ale tesim sa ked mozme aspon takymi malickostami spravit radost 🙂
no a tie sopliky aj mne uz idu na nervy....mi je hriozne luto ako nemoze dychat a budi sa v noci...odsavacku nechce ani vidiet a vystraja aj ked jej tie kvapky do nosteka davam.... 😠 uz nech je teplucko

martinadt
13. dec 2008

ahojte

my sme dnes boli v jednom obchode no kým som ho prešla mala som dosť 😅 a nenašla som tam nič zaujímavé 😠 čakáme kým sa zobudí malá a pôjdeme ešte do druhého mesta do obchodíkov, lebo nemám ešte kúpené nič 🤐 a zajtra sa chystám riadiť konečne tak budem musieť vypraviť malú na sánkovačku s ujkom aby som mala dostatočný priestor 😀

danielkapo
15. dec 2008

Ahojky,

ako po vikende? My dnes ideme na poradnu, som zvedava kolko ta moja buchticka pribrala 😅 No a sopliky mame stale...v noci uz spinka dobre, len cez den jej este idu a aj nejak pokasliavala vcera..tak tie nase nadchy..uz by nam mohli dat pokoj 😖
Simonka uz sa snazi postavit...sedkanie ju uz zrejme nebavi....
Tento tyzden uz budeme trosku upratovat predvianocne...tak som zvedava kolko mi simik dovoli... 😀 Jej sa paci pozorovat ma ked kmitam hore dole po izbe a nieco robim...akonahle si sadnem, koniec...uz "meme" no sranda...
Tak sa ozvite co mate nove, stare, a taaak
pekny den

buchova
15. dec 2008

danielka ahoj

my sme mali rusnu noc, viki stale plakala asi jej pojdu zubky......spinkala mi tak po hodinkach a potom zarazu taky plac ze sa zastavit nemohla,chuda ☹ ...este mame sopliky a velky kasel co sme priniesli z nemocnice....
teraz vikuska dohana spanok po prebdenej noci.....dnes som nakupila homeopatika na zubky tak som zvedeava aka nas caka noc....

aj mna caka upratovanietak som zvedava ako to dopadne...to je krasne ked ti uz simonka povie meme... 😀 uz sa tesim kedy to povie viki mne 🙂

danielkapo
15. dec 2008

Ahoj buchova
tak to je najkrajsie slovicko ake som v zivote pocula, to simonkino meme....aj ty sa dockas a uvidis 😵
Tak sme boli na poradni, mala vsetko pookukovala, vsak nieco nove pre nu...strasne zlata je, ked sa jej nieco paci, tak az hiiika od nadsenia 😅 no a nepribrala...dokonca schudla kusocek, ale tak dr.vravela, ze je fajnucka, ze to ma zasoby, takze spoko...hlavne, ze je spokojna a plna energie...ma to trosku prekvapilo, ale tak ona aj tak je baculiatko...a v poslednej dobe mam pocit, ze mam akosi menej mliecka...no simka cucka stale..tak uvidime 🙂
My zubky este v nedohladne, mamka vravi, ze ja som mala az po roku...tak som zvedava ci bambula aj v tomto po mne..aspon jej dlhsie vydrzia 😀

pap...a inak viki je strasne zlata...taky smejo

buchova
15. dec 2008

viki je taky maly blazonko uz teraz na nej vidiet ze bude maska a poriadna..niekedy taky pohlad ze dovidenia....
to nevadi ze simi nepribrala ked je spokojna tak je to dobre...a o mliecko sa neboj len si ju stale prikladaj a mliecka budes mat.co prinesie jezisko simonke??a co sa tyka zubkov ked jej davam tie homea tak je uplne pokojna,,no jasne simi bude mat dlsie svoje zubky 😉 😀

hillary23
16. dec 2008

caute mamicky a holky,ako sa mate?potrebujem pomoc a radu.daco sa vas chcem spytat.som tu po dlhom case.ale to je vedlajsie..chcem sa vas spytat ze ked stee vy same s dietatom a na materskej a byvate u rodicov ci od vas chcu peniaze na stravu??bo u mna to tak asi bude a ja som zz toho hotova..odpiste..

buchova
16. dec 2008

hillary

odo mna nasi nechcu koruny ale ja sama od seba vzdy nakupim aspon za tisic a niekedy len za 500 ako mi to vyda a nerobi mi to problem,,,som rada ze mam kde byvat a aspon trosku pomozem..vasi chcu od teba vela?co ste sa pohnevali?

angua27
16. dec 2008

hillary, ja našim neprispievam finančne na domácnosť. keď som sa nasťahovala, tak sme sa dohodli nasledovne: ja zabezpečujem finančne Maťkovu stravu typu mlieko, kašičky a ešte plienky, oblečko a kozmetiku. stravu do chladničky a spol kupujú naši. ja za to varím, upratujem, proste sa starám o bežný chod domácnosti. keď začnem zarábať a ešte budem bývať u našich, prispejem koľko uznám za vhodné. a naši mi povedali, že na materskej môžem byť ako dlho uznám za vhodné, do práce ma nenaháňajú. aj keď ma dosť podporujú pri rozbiehaní podnikania a to aj finančne.
veľa pýtajú vaši? na materskej sa ťažko spolupodiela finančne. je to len almužna a s toho nevyžijú ani mama s dieťaťom.

danielkapo
17. dec 2008

Ahojte
hillary, ja nasim prispievam na stravu a byvanie dokopy 2000 a nezda sa mi to vela. Mam s malou izbicku, mame teplo, vsetky elektronicke vymozenosti, vratane internetu 😀 mamina operie a navari, v podstate nemusim nic viac kupovat, kozmetiku, hygienicke potreby a vsetko okolo stravy kupuju nasi...ovocie, jogurtiky, sladkosti, mne aj malej....myslim, ze to zalezi od rodinneho rozpoctu...ak by boli na tom nasi lepsie, tiez by nepotrebovali peniazky odo mna...neviem, mne sa to nezda take zle ked prispejes na stravu...

hillary23
17. dec 2008

danielkapo

cau, no ale ja to mam ine ako ty mja si kozmetiku a take kupujem sama na malu vsetko a ese aj im mam davat...akozei ja tu mam strechu nad hlavou a take ale..mam i tak problemy s nasimi..ja to mam ine ...ja si periem sama , kupujem sama, ale oni ma len zivia..stravuju..iba to nic viac..tak to mas potom super rodicov..ja ich takych nemam..ale o tom nechcem rozpravat..mna kontroluju, riadia mi zivot, prikazuuju zakazuju co mam a nemam dat malej..sak tod nedavno jej moja matka dala tlacenku a globasu pricom vie ze to nemoze a vies co mi povedala?ze ona toot nmoze..man islo jebnut prisaham...je to na dlhy pribeh.zavidim tym babam ktorym rodicia pomozu a ne ponizuju ako mna..pekny den

danielkapo
17. dec 2008

hillary neviem ale zrejme nemas na vyber momentalne...ak si nutena zit s nimi, mozes sa len pokusit nejako s nimi vychadzat...aj ked je to tazke, aj u nas to obcas iskri, vtedy pomoze na chvilu odist, predychat to a bez nejakych zbytocnych emocii sa porozpravat...ani mne sa to vzdy nedari, ale u nas je to ine...len ti chcem povedat, ze rodicov uz asi nezmenis, snaz sa povzniest nad to zle a ber to ako docasne riesenie. Ked mala podrastie, mozes si najst pracu a ist aspon niekam do podnajmu...uvidis ako sa bude dat.
Co sa tyka tlacenky... 😀 ber to s humorom...a mamine pekne povedz, ze toto jednoducho nie. Inac ja som minule nechala simku s dedkom a sla som do lekarne po nejake veci, to len fakt na skok a pridem domov a oni za stolom a dedko simke daval zemiacky s mlieckom (kravskym samozrejme) na tlacenku to nema...ale u nas dedko simonke bezne dava ochutnat zo svojho jedla...a jej nic nechuti tak ako cokolvek s dedom 😀 no ale vzdy mu o sa snazim pekne vysvtelit, ze ona take este nemoze....