Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
15. feb 2009

danielka - aj ja sa pripajam ku gratulacii,no Natalke vysiel prvy bezbolestne,ale tie dalsie boli trosku tazsie 🤐 Aj ked sa to zaobislo bez teplot,trosku ufnukana bola 😨

cherries - aj moja bola taka cickoska,teraz cez den objavuje svet,takze mama az tak nie je potreba...za to vecer kym zaspi,tak sa nacicka a bozkava a hladka ma.Tie chvilky by som nevymenila za nic 😵 😵

bajama - maly je naozaj zlatunky,kraaasne ocka ma,bude z neho fesak 😉

jozino - co este dozvuky boli? 😉

bajama
15. feb 2009

no aj ja si myslim, (ako kazda mamina o svojom)ze je uzasny, ale ktore babatko nie je uzasne?Ja sa tiez nemozem na ne vynadivat...Och joj, niekedy ma to zaboli,nieje tomu tak davno,co sme planovali pracovat na druhom dietatku ked bude mat Matusko rocik. 😒 ale co uz..

a cim dlhsie budu cicuskat, tym vacsi a zdravsi cicuskovia budu z nich 🙂

danielkapo
15. feb 2009

adina no to s tym zaspavanim uzasne 😵 aj ja si to vychutnavam, nadherne je to 😵

bajama, ved kto vravi, ze este nebudes mat takeho drobceka casom....nic neboj, vsetko je tak ako ma byt 😉

bajama
15. feb 2009

Danielkoa - vsak ano, aj ja si to hovorievam 🙂

Inak maminy, to mi hrozne chyba odkedy nekojim Matuska...ten kontakt bol pri tom taky nadherny a silny..jak na mna kukal a hladkal ma...fakt si to treba plne vychutnat...ale zase teraz si uzivam to,ze maly spinka 10-12 hodin vkuse,bez zobudenia...takze aspon to...no jasne,a este aj to,ze platim za umele mlieko...aj to to si treba vychutnat, tak inak..

angua27
15. feb 2009

ahojte,

danielka gratulácia k prvému zúbku. a tá zápcha mohla aj s toho byť. 😉

bajama, super fotos. malý je na nich krásny. ale najkrajší je aj tak naživo. 😎

my sme dnes ani vonku neboli, bála som sa po tej včerajšej teplotke a hlavne ten vietor, otras. ale v noci, ani dnes už teplotu nemal, tak to pripisujem ďalšiemu zubu, čo sa možno tlačí na svet.

add kojenie: babuľky priznám sa vám, že ja som to tak veľmi nepreciťovala, ako iné maminy. pre mňa bolo kojenie veľmi pohodlné, čo sa týka prípravy jedla a lacné - s jedného jedla sme sa najedli dvaja. 😀 nebránila som sa tomu, som rada, že som vydržala 13 mesiacov, ale ani mi to moc nechýba. s Maťkom sa mojkáme veľa, takže ten kontakt tam je stále. a kojenie pokladám za super vec - lacné, zdravé, rýchla príprava. určo, aj pri druhom, až raz bude, ak budem môcť budem kojiť. a možno bude to moje prežívanie toho intenzívnejšie. 😎

jozino24
16. feb 2009

ahojte...tak svadba bola super. tak som sa uz davno nezabavil.. pisete ze som vraj vcera cely den spal. musim vas sklamat. zo svadby som odchadzal naraz s mladomanzelmi o 4.30 rano a o 9.30 uz som bol hore...nemal som cas spat... potom som si poobede na hodinku zdriemol s malou ale aj tak to nestacilo... a navyse aj dnesna noc bola prikratka...hihihi... ale fakt bolo super... uz sa tesim na tie fotky a dvdcko... rano som sa bol aj fotit z mladymi tak to by ste mali vidiet... parada... a tie fotky zo zenichom... cista mafia... 😎 nooo hned ako sa kumne tie fotky dostanu tak ich tu dam... neskor vam napisem lebo drobec chce pozerat Nema tak ma taha od pocitaca... tak idem jej pustit a ja idem daco porobit konecne...tak zatial ahojte...

plasta
16. feb 2009

ahojte babenky...
tak ja kym sa docitam na koniec, tak mi to da poriadne zabrat... a akurat cakam, ze sused zacne vrtat, uz je jeho cas...

baby, keby ste vedeli, co sa nam v piatok stalo. ja zboznujem piatok 13. vacsinou mam stastie na vsetko, co sa v ten den stane. ale tento piatok taky nebol. boli sme na oslavach vyrocia skoly a zhodou okolnosti tam bol aj Saskin "tata". Saska sa k nemu postavila, tancovala pri nom a ked ju zbadal, tak sa jej doslova otocil chrbtom. ked sme prisli, bolo mi z toho do placu, ako sa tak moze jeden otec zachovat k svojmu vlastnemu dietatu. ved toto ani nie je mozne. potom ma to vecer premohlo, ked mala zaspala, opat raz som si poplakala, ale musim kracat dalej. aspon mam dalsi tromf na sud, ale nemam z toho dobry pocit. je to smutne.

jozino24
16. feb 2009

nooo urobil som aj album... tak pozrite ak chcete...

cherries
16. feb 2009

plasta - ten tvoj ex je teda riadne ...... 😠 otocit sa chrbtom ku vlastnemu dietatu ale aspon vies ze si vas nezasluzi ......Nestoji ti za to aby si plakala , tak teda hlavu hore a neboj sa vsetko casom preboli a bude dobre

jozino - tvoja mala je zlata uz som spravila kuk 🙂

Dnes tu nejako nikto nie je kde ste vsetci ???

cherries
16. feb 2009

Ako tak pozeram uz vsetci mate v pase svoju fotku len ja nie , slubujem ze cim skor si ju dam aj ja len sa najskor skocim ku kadernicke lebo moje vlasy rastu ako sialene 😠 😀

buchova
16. feb 2009

jozino

super ze si sa tak dobre zabavil....mala je fesanda!!!! 🙂 tesim sa na dalsie fotky a mafianov tiez 🙂

plasta

je to jeden dementny zakomplexovany debil!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 prepac ale musela som....
bud si ista ze pride cas ked bude plakat on za to co po cely cas robil tebe a malej!!!!!!!!!nemam slov na chrapunov!!!ako vidim ze vsetci su rovnaky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jozino24
16. feb 2009

dakujem za pochvalu... hihi...

plasta

fakt on to pochopi az neskor... a bude lutovat

luciaakubko
16. feb 2009

jozino, nestudoval si nahodou v nr? 🙂

jozino24
16. feb 2009

nie..nestudoval... ja som chodil do KE... niekoho ti pripominam???

bajama
16. feb 2009

Ahojte,
Jozino - na mas peknu princeznicku so sibalskymi ockami 🙂

Plasta - No uz som sice grcala kvoli vyrusu, ale po precitani tvojho prispevku ma znovu naplo...Tym,ze ten chlap popiera svoje vlastne dieta dokazuje bud absolutny deficit svojho charakteru, alebo je este taky nezrely a zmateny,ze este nevie, kde lezia skutocne zivotne hodnoty...chapem,ze ta to musi trapit, ale hore hlavu, ty mas a este len budes mat ovela viac ako on, a to lasku svojho dietata a urcite jej vynahradis aj lasku toho (uz som tu raz citala ten nazov a strasne som sa chechtala) BIOZMRDA...

angua27
16. feb 2009

ahojte,

plasti, nemám slov. škoda nejako komentovať. 🙄

jozino, super fotos. Lilianka je krásavica. 😉 a dobre, že si sa zabavil, spánok dobehneš, raz určite. 😉 a môžem mať otázku? ako zvláda malá celú situáciu. predsa len je staršia ako väčšina detí tu. ale keď nechceš, nemusíš odpovedať. a teším na fotky mafiánov. 😎

jozino24
16. feb 2009

aj ja sa tesim na mafianov...hihi... ja zvedavy...

danielkapo
17. feb 2009

Ahojky
tak my sme vcera mali plny den....doobedu prisla na navstevu strykova zena, tak sme boli vonku s kamoskou a jej drobcom a akurat sme sa naobedovali doma a prisiel pre nas kamarat a isli sme na navstevu my, mamina mala po 100rokoch pivko a simka obdivovala nove prostredie...chudatko cestou domov spinkala uz v aute 😀 tak dnes len doma oddychujeme, max.prechadzka...a ja pojdem vecer so sestrou do divadla, tesim sa 😵

plasta, naozaj skoda nadavok nanho...ja som veeeelmi zvedava ako by zareagoval ten moj ex...ale to o inom, vies co, toto sa mu isto iste vrati, uboziakovi, raz sa mu tvoja mala takto otoci chrbtom ako to urobil on...a mozno mu to vtedy dojde...

jozino, mala je kraaaasna 😵 nadherne dievcatko. Super, ze si sa zabavil, nezabudni potom hodit fotky, mafian 😎

angua, ako matko? uz oki?

krasny dnik vsetkym

angua27
17. feb 2009

danielka, tak to ste mali fakt včera nabitý deň.

Maťko je už ok, tú zvýšenú teplotku mal iba v sobotu, v noci, ani v nedeľu už nič. ale zase papá ako vrabča a začal vstávať o 4.50, takže som zničená. ale rozdelili sme si rána s mojím otcom, ja sa hrám s Maťko do 6.30, potom si ho zoberie on a ja do 8 ešte chrním. ale je to na porazenie, v noci znova 5-6x hore. asi zase zuby, aj kako tomu nasvedčuje. no, čo, však 3 dni sme mali pohodku, tak znova otravujú. už nech sú vonku všetky. 😎

dnes sa chystám s Maťkom minimálne raz von, poblázniť sa v snehu. sneží od včera rána a už je riadne nakydané. tak keď vstane, tak ideme na prvú vychádzku. druhú by som chcela neskôr poobede. uvidíme ako dopadne môj plán. musím ešte do PC obchodu, kúpiť si numerickú prídavnú klávesničku k notebooku, lebo s tou čo je na ňom je otras pracovať. ale to povedal deduško, že si nechá malého doma, nech sa nemusím trepať s kočíkom. 😉

danielkapo
17. feb 2009

angua, deduško je poklad 😉

adina22
17. feb 2009

plasta - to naozaj bez slov....a tie,ktore by som aj chcela pouzit na tvojho byvaleho sa sem nehodia 🤐

No z tej kopy snehu ma radost najma Natalka,vcera tu bolo moje krstna a tak sme sa boli aj s Natalkou sankovat.Vecer uz bola poriadne unavena a zaspala raz dva.Ale dnes to bolo hroza.Boli sme totiz na ockovani na 15 mesiacov,cakaren plna na prasknutie chorymi detickami,tak som sa len modlila aby sa mi mala nenabrala.A celkovo mi tentkrat zle znasala ockovanie,plakala ako by ju z koze drali a nechcela sa odo mna odtrhnut,drzala sa ma ako kliestik a plakala...bolo to ako mami pomoz a ja som vedela ze to musi byt.Ale trpela som s nou 😔

jozino24
17. feb 2009

ja to poznam tiez tie ockovania... moja manzelka nebola ani raz... musel som ja lebo ona nezvladne... a to nehovorim jak som bol prepichovat usi .. to bol zazitok... ja sam v ambulancii a moja mama a manzelka plakali v cakarni ked poculi malu plakat... a ja na to musel este aj pozerat... ale doktor sa dobre vyjadril na malej adresu... cit: neplac este sa pre krasu v zivote natrpis...

adina22
17. feb 2009

jozino - no tie usi ani nespominaj 😅 Drzala ju sice babka a ja som bola nedaleko,ale priznam sa plakala som s malou a hryzla si nechty,co inac nikdy nerobim.A len co skoncili utekala som k nej a vzala ju do narucia utisovala.Ja take veci akosi prezivam,teda srdce mi trha ked pocujem malu tak plakat. 😢
Tak to si vzorny tatino,ze absolvujes s Liliankou vsetky ockovania 😉

danielkapo
18. feb 2009

Ahojkyyy....nuz usi.... 😖 ja som to tiez prezivala...som bola aj s mamkou este v lete a dokorka nas poslala von do cakarne, ze radsej nech nevidime ☹ hroooozne mi bolo ju tam nechat a ten plac....no potom nas zavolala a simka uz lezala v kociku s ciapockou na uskach...trosku pomrncala a zaspinkala cestou domov...ah jaaaj tie baby si vytrpia 😀
nas caka ockovanie v 10mes. niekedy v marci, tak uvidime....
ako inak?
pekny den

plasta
18. feb 2009

ahojte maminky a tatinko

mate pravdu, neoplati sa nad tym asi ani zamyslat, ale tak mi z toho bolo nanic. mozno to urobil len preto, ze o mesiac mame sud. ale poviem Vam, na druhy den boli na to krasne ohlasy. konecne sa "nasim babkam FBI" otvorili oci a zistili, ze ja nie som ta, ktora mu vraj zakazuje za malou chodit. ukazal svoj charakter.

nausnicky? tak to sme si my odtrpeli este v nemocnici, nasa doktorka totiz nie je velkym zastancom nausnic, tak som to radsej vyriesila takto. ale priznam sa, sedela som na izbe a plakala som a ked mi ju sestricka priniesla s nausnicami, ktore jej doslova viseli az po ramienka, tak som si vydychla. stihla len dodat, ze ani nezaplakala. a jaka kocka je z nej.

a posledne ockovanie bolo super. ked ju pichla sestricka do nozky, mala na nu, ze neboli ma to. to asi preto, bo tyzden predtym sme boli na odber krvi, dedko riadne malu pripravil na to, co ju caka a ani nezaplakala. hrdinka moja mala 😀

tak sa majte krasne, my sa vecer chystame do kina, ide Madagaskar II, tak sa mala cela vytesuje

angua27
18. feb 2009

ahojte,

ja dnes len prežívam. v noci sme boli s Maťkom od 22 do 3 hore asi každých 15-20 minút. najprv som myslela, že len vymýšľa, lebo sa na mňa furt rehlil. ale keď už len tak ležal a nevedel si nájsť miesto, tak som nevedela čo robiť. aj na rukách som ho nosila, aj na seba som ho položila (to vždy zabralo) a nič. tak som o 3 šupla Nurofen, ukľudnil sa a spal do 7. ale aj tak bol cez deň nijaký, spal 2x, čo sa nám už dááávno nestalo. ale aj ja som ako mechom praštená. a to ešte idem makať. 😒

add náušnice a očkovania: nás našťastie náušnice netrápia. 😀 ale musím malého takto verejne pochváliť, on s injekciami nemá problém. v pôrodke mu 2x denne brali krv kvôli žltačke a ani raz nepípol. väčšinou to prespal, max. otvoril jedno oko. prvý deň a pol mi ho vždy zobrali a doniesli sestričky a keď zistili, že neplače, tak som im ho nosila ja a stála pri ňom počas celého odberu. no a očkovania, podobne. s ihlami nemá problém, jemu skôr vždy vadilo, že musí pri očkovaní ležať na chrbte. posledné 15. mesačné mi sedel na kolenách a ešte sa na to aj pozeral, ako ho dokina pichala do ruky a ani nepípol. iba trošku zmraštil tvár. a za 5 sekúnd sa už rehlil a obzeral si leukoplast s obrázkami, čo tam mal nalepený. je to môj malý hrdina. 😀 😎

danielkapo
19. feb 2009

Dobre ranko....

juj angua, dufam, ze uz bola lepsia noc, hm? ☹ nieco na matka lezie alebo zubky zlostia?

plasta ako bolo v kine?

dievcata kde ste vsetky? co mate nove? jozino? 😎

tak krasny dnik

cherries
19. feb 2009

Ahojte vsetci , tak ja sa od vcera nahanam , nemala som ani cas nakuknut sem .......
Maximko je od vcera taki placlivi , podrazdeni vcera nic nechcel byt len na rukach a v noci podobne ako angua sme boli kazdych 20 minut hore , poriadne zaspal az o 5 rano do 7 rana co tiez nie je bohvieco , takze som nevyspana uffffff 😝

Plasta - ako sa Vam pacil Madagaskar ? 🙂

Tak pekny den vsetkym !

plasta
19. feb 2009

ahoje baby...

no Madagaskar bol super, malej sa pacil, mne sice trochu menej, jednotka bola lepsia, ale hlavne, ze si to mala uzila... pekne tichucko sedela, pucila chrumky, sem-tam nieco povedala. Ale strasne je znervoznoval jeden chlap, co sedel rovno za nami, smial sa aj vtedy, ked nic nebolo vtipne a potom ked sa nesmial, tak pre istotu kaslal na pol kina, aby na seba upozornil, alebo neviem co... ale inak bolo super, az na zimu, ktoru tu v kine mame, ale to bolo asi tym, ze nas tam bolo asi tak 30. no nic, male mesto, malo ludi v kine...

angua, ako? maly je uz v poho, ci?

cherries a ty ako? ja som rada, ze mi mala spi, bo posledne noci to tiez nebolo bohvieco. bola trosku prechladena, tak velmi cikala, ze aj plienku precikala. ale posledne dve noci vobec necikala, tak som na nu pysna, hrda a namyslena :D

tak sa zatial majte krasne. papa

angua27
19. feb 2009

ahojte,

tak u nás bola noc ok. znova náš zaužívaný štandart - 2x hore na papanie, ale spal iba do 6.30, klasika je do 7.30. nevadí, aj tak dobre. a sú to zúbky, to je jasné, slintá, málo papá, veľa kaká, už nech sú všetky vonku. 😔

cherries, nech sa to u vás rýchlo zlepší. dúfam, že na Maximka nelezie nejaká pliaga chorobová.

plasti, som Ti zabudla napísať, že ja som na Madagaskare 2 bola so segrou, asi pred dvoma mesiacmi a veľmi sa nám páčilo. čo hovorila malá?

ja som dnes bola doobeda v BA, vybaviť nejaké veci. Maťko bačoval doma s dedkom a keď som prišla vypýtal sa spať. 😎 poobede vybehneme von sa trošku prevetrať. dúfam, že tam nezmrzneme. 😝