Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

laura29
14. mar 2009

podelim se. jsem v 6. mesici tehotenstvi. zila jsem v lesbickem svazku - byly jsme s partnerkou a jeji dcerou 5 let, z toho 2,5 let zily ve spolecne domacnosti. problemu bylo hodne, hlavne s jeji dcerou (nyni 15 let). a priznam se, ze jsem to nezvladala psychicky - dcera vse negovala, byvaly manzel pritelkyne delal dusno atd. atd. posledni rok jsme se snazily o dalsi dite, kdyz to po roce vyslo, oznamila mi partnerka po 4 meisich, ze se rozejdeme, ze to uz dlouho nefunguje a ze uz se mnou nechce byt. naznacila, ze uz se vidi s nekym jinym. chtela jsem to zachranovat, prislo mi to neskutecne, planovala jsem s ni vsechno - dite, vychovu... az do duchodu. Ale ona uz nechtela.
Nyni musim resit hodne praktickych veci - hlavne bydleni. Krome toho se ale nemuzu dat dokupy psychicky. stridaji se ve me obrovske vycitky svedomi, obrovske - v hlave mi bezi miliony situaci, kdy jsem se mohla chovat lepe a rika si, ze by to tak asi nedopadlo. Na druhou stranu mam navaly zlosti a rikam si, jak me mohl nekdo jeste pred nedavnem ujistovat, ze v nem mam 100% jistotu a pak se se mnou za dva tydny na to rozejit a mit to behem dvou dnu vyresene. vyjimecne mam i stavy klidu, kdy si rikam, ze to nejak zvladnu i sama a ze pro dite lepsi, kdyz bude ve stabilnim prostredi s jednou osobou, nez nejake nesrovnalosti ve spolecnem souziti. nejhorsi jsou ale ty navyly nostalgie + uzkosti. Ted tu mam treba na vikend dva synovce (byvala partnerka je od definitivniho rozchodu furt nekde pryc) a kdekoli s nima jdu nebo si s nima hrahu, evokuje to ve me byvalou partnerku. ze driv u toho byla s nama. kluci se na ni i ptaji, jeste nic nevedi. mam navaly silenyho smutku, ze ikdyz se na kluky smeju a povidam si s nima, furt je v pozadi ten silenej stest po partnerce, to vedomi, ze uz to nikdy nebude znova, ze je konec. zpetne si to vsechno asi strasne idealizuju. i spolecny cesty na nakup a na hriste s deckama - vsude na me pada desnej desnej stesk. nevim, co s tim.

laura29
14. mar 2009

nevim nevim nevim jak prekonat ten desnej stesk a vycitky svedomi. nevim nevim nevim.

sorrelia
14. mar 2009

angua

🙂 dost dobre napisane...
fakt a do bodecky s tebou suhlasim 😉
Ale vies co je blbe ? Ze ludia si uvedomia to co maju, a ze sa nemaju zle, ak vidia niekoho kto je v uplnej mizerii 😖 ... Ludia si casto nevedia vazit co maju 😖. Mam pocit, ze v mojom okoli pocuvam skor staznosti. Malokto povie, som vdacny za to, ze mam kazdy vecer kde hlavu sklonit, za to, ze mam co jest... Ludom brani v tom co si napisala pokora a malo lasky /aspon ja mam ten pocit/. Ludia sa radsej tryznia, nez aby sa mali radi a aby mali radi svoj zivot ☹ nech uz prinasa cokolvek....

danielka

ano 😀 ... stale som presvedcena, ze za vsetko co sa nam v zivote deje si mozeme sami... resp. sme zodpoveni sami za seba a za svoj zivot v plnom rozsahu...
a ako si pisala vsetky sme si vyberali slobodne svojich partnerov / partnerky a preto nam neprislucha ich sudit, a kritizovat... s tym sa neda nic len suhlasit... 😉

laura
ved zivot nekonci... ci hej ???
taketo veci je lepsie brat ako vyzvu, nez ako potupu... vsetko, ale skutocne vsetko zavisi len od toho ako sa k tomu postavis 🙂 😉
drzim palce 😉

btw. sebaobvinovanim iba zosilnujes pocit obete / je to taky masochyzmus otoceny prot sebe /... ver mi takto sa nikam nedostanes... akurat tak do este vacsej depresie.. Skus si precitat co napisala angua o par prispevkou vyssie - to je super navod ako zmenit svoj zivot k niecomu lepsiemu 😉

laura29
14. mar 2009

ale ja mam opravdu maslo na hlave v tom vztahu. bylo to celkove narocne pro vsechny a ja jsem to neustala. nejak se s tim nemuzu smirit. nevycitat i to. na druhou stranu jsem zklamana a v soku, ze me partnerka dokazala opustit v tehotenstvi, ac mi slibovala 100% jistotu. tyhle dve veci se ve mne biji - zlost + zklamani versus sileny vycitky svedomi, jak jsem se v tom vztahu chovala. A cim vesti mam vycitky, tim vic si partnerku idealizuju a je mi pom ni teskno. Je to bludnej kruh a ja nevim, jak z nej ven.

zuzkafuny
14. mar 2009

Jenna... ty si sama s tromi detičkami??? Ako to zvládaš???

sorrelia
14. mar 2009

laura

vsetci robime chyby... co z toho plynie ?
mas proste skolu do zivota...
uvedom di jedno - momenalne si to vycitas, si na to nastvana, si sklamana - kazdy den vstavas s tymito pocitmi a kazdy den je horsi a horsi...
bavi ta to ??? paci sa ti taky zivot ???
chces sa vytrestat ???
alebo o co ti ide ???

pozri, mas na vyber... skus to co odporuca angua 🙂 😉 ... je jedno ci mas maslo na hlave, alebo nie... ide o to ci si to chces donekonecna vycitat, alebo zacat zit 🙂 😉

sparocka
14. mar 2009

A preto baby hlavy hore 😵

jenna7082
14. mar 2009

zuzka moje deti maju oboch rodicov,snazime sa kvoli nim spolu vychadzat a celkom nam to ide. kedykolvek je cokolvek treba, co sa tyka deti, nie je problem sa dohodnut. akurat nezijeme spolu 😔

jenna7082
14. mar 2009

ale tiez som zacinala ako slobodna mamina...juuuj to uz je dáááávno....

sparocka
14. mar 2009

Jenna možem sa spytať kolko maš rokov ak ťa to neurazi 😅

jenna7082
14. mar 2009

aaale coby...ci to poviem, ci nie, z rokov mi neubudne 😅 toho roku budu okruhliny...no heeej budem mat 30 😵 😵

sparocka
14. mar 2009

A vieš že som aj podla fotiek v albume tipovala 30 😀 Maš krásne detičky 🙂

laura29
14. mar 2009

sorrelia - diky. racionalne to vim, ale emocionalne to nejsem schopna zvladnout. teskno, uzkosti, vycitky. asi si to musim odzit ci co.

jenna7082
14. mar 2009

som neochopila laura kto je tehotny...ty ci ona?

jenna7082
14. mar 2009

sparocka aspon si mohla povedat ze vyzeram na 25 ale podla deti to nevychadzalo ha ha ha 😀 😀

ale nee pohoda jahoda

laura29
14. mar 2009

jenna - ja jsem tehotna a partnerka me opustila.

bajama
14. mar 2009

Ahojte vsetci,
sice moc neprispievam, ale poctivo citam vase prispevky..a musim suhlasit co hovori sorrelia...prave ta sebalutost a nekonecne hrabanie sa v minulosti vytvaraju ten bludny kruh.
Zivot je prilis krasny a kratky,aby sme si ho nechali znicit. Kazdy z nas nejako padol na hubu, treba vstat, otriast sa a ist dalej, a ak sa da, tak sa poucit z chyb v minulosti...

sorrelia
15. mar 2009

laura

su aj horsie osudy, vsetko je len na tvojom rozhodnuti...
si sa rozhodla, ze si to "musis odzit" hold tak si to odzijes... ked chces trpiet, je to tvoja vec... je to tvoje pravo sa takto rozhodnut, ak ti to tak vyhovuje, nie je o com....

btw. aj ja som bola tehotna a partner ma opustil - preto som bola dnedavna slobodna mamina... A ???
a nenimrala som sa v sebalutosti, lebo to nikam neviedlo...

laura29
15. mar 2009

nevyhovuje mi to vubec -)

zuzkafuny
15. mar 2009

Ja mám tiež niekedy pocit (teda čoraz častejšie) že by mi bolo asi najsamlepšie samej s deckami 😢

jenna7082
15. mar 2009

zuzka problemos?

.....to asi moc do tejto temy nepatri....ale ved problemy sa daju vzdy nejak riesit...nie?

zuzkafuny
15. mar 2009

dajúúú...

jenna7082
15. mar 2009

sak hod do ip ak chces

sorrelia
15. mar 2009

laura

a co s tym chces teda robit ??
lutovat sa ?? trapit sa ??
pomaha ta ti to ??

zuzkafuny
15. mar 2009

fúúú to by bolo aspoň na celú stranu 😉 🙂

terezka044
15. mar 2009

sorrelia nebud taka kruta 😝 🙂 kazdy sa obcas potrebuje vyplakat, polutovat sa, pocut nazory niekoho ineho, ze co s tym... na tom nie je nic zle.... aj slzy pomozu... az casom clovek ziska taku tu "imunitu" proti vsetkemu, niekomu to trva dlhsie, inemu kratsie.
Ja suhlasim, ze lutovat sa a trapit sa nema zmysel, ale tym aspon vyplavujes ten stres co je v tebe a o chvilku clovek zisti, ze na vsetko sa da zvyknut, na vsetkom sa da najst nieco pozitivne a hlavne,

nic nie je take zle, ako sa na prvy pohlad zda.

Ziadna z nas to nema lahke, to nie je dovod na to lutovat sa a tyrat sa tym, ale nie je to ani dovod dusit to v sebe a trpiet, a taktiez to nie je dovod na to, ze sa nemozeme obcas postazovat, a zistit, ze nie sme sami, kto sa ma zle, a ze su tu pri nas ludia, ktorym na nas zalezi 😉 😉 😉 😉

ja drzim palce nech je vsetko krajsie

mne je tiez obcas do placu a neviem ako dalej, i ked viem, ze na druhy den to prejde, ale vtedy to proste boli, a potrebujem to dostat von.

sorrelia
15. mar 2009

zuzkafuny

hiii aj na dve 🙂 😉
problemy su od toho aby sa riesili /ale to uz opakujem, myslim, ze aj jenna to uz pisala/ 😀

jenna7082
15. mar 2009

jaaaj zuzka, to si si len tak povzdychla 😉

sorrelia
15. mar 2009

terezka

ja viem, ze je dolezita aj faza placu a smutku
a nie som kruta 🙂, kruta je Laura sama voci sebe, lebo si vedome ublizuje 🙂
nehovorim jej aby to v sebe dusila, len sa jej snazim vysvetlit, ze je nestastna hlavne preto, lebo sa sebatryzni... a nikto okrem nej tomu nemoze spravit koniec 😉
Terezka co je na tomto krute ?