Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

nicky11
18. jún 2009

ahojte babule...ano chodim do skoly na buduci rok maturujem tak ako terka...no neni to az take jednoduche babo a skola ale sak nejako to zvlaaadam mamina mi dost pomaha...inak byvam u rodicov...laurinkin tatko sa o nu vobec nezaujima a neplati vyzivne tak sa tahame po sudoch a taak... ☹

terezka044
18. jún 2009

ahojte baby 🙂 vitaj nicky 😀

no ja skola uzavreta som rada 😉 s marekovou mamou sa moc nebavime, vlastne ani s marekom, ide do prahy a maleho nechce ani vidiet, ani sa neozve, nic...dali si robit za 800eur testy DNA a ked sa im potvridli jeho matka hned zacala ze ako sa ma moj maly vnucik a blabla tutumutu... on neprejavil zaujem ziadny, sa divim, ze mu to nebolo trapne. aj matrikarka ho vysmiala ze naco si to robil 😀

ale je nam dobre, chlap na obzore ziadny (teda bol by, ale tam je sanca 0bodov asi 🙂 ), ale mame sa super. teraz sa dam dokopy, pomaly zacinam posilnovat telo nech mozem zacat sport, a po prazdninach mi zacina autoskola a treningy, mamine zacina dochodok, takze nejako to uz vymyslime,. a skola budem mat individualne, prvy polrok vacsinu veci doma, kym si spravim co potrebujem, a potom seminare, prednasky a maturitne predmety, ostatne budem mat zjednoduhseny studijn.plan 🙂

nicky11
18. jún 2009

kokso terka ty chlapi su taky magori....no nemam slov....

terezka044
18. jún 2009

to teda.. co ti poviem 😔 aspon ze alex je zatial normalny 😀

nicky11
18. jún 2009

no....ja len dufam aby laura namala geny po otcovi 🙂 🙂

terezka044
18. jún 2009

ja mam skusenosti ze 90percent genov sa da prebit vychovou 😉

nicky11
18. jún 2009

haah...dufam ze sa mi to podari....ja som neni zrovna rodicovsky typ 🙂

bajama
18. jún 2009

Ahojte maminky,
tak vas opat zdravim po dlhsej odmlke...Ja sa vecne niekde presuvam a cestujem, moj Matusko bude super zcestvany uz do 2 rokov! 😀 Ale obcas vas navstivim a aspon si precitam co mate nove..
My sa mame tiez dobre,uzivame si jeden druheho a slniecka tiez 🙂 Mne horucavy vobec nevadia, takze nereptam ale si to vychutnavam...
Vidim,ze pribudaju aj nove tvare a cim dalej tym mladsie maminky. Hm, tiez obcas rozmyslam,ze preco mi to tak dlho trvalo stat sa maminou, tak ci tak som s nim len sama a uz daavno som sa mohla tesit z maminkovania 🙂
Kocky, uzivajme si to, stoji to za vsetku tu namahu a drinu 🙂

danielkapo
19. jún 2009

Ahoj 🙂

terezka kasli na nich, marek zjavne potrebuje par rokov kym dospeje, mozno spolu s tvojim malym 😅 a preco 0 bodov, hm? 😉 u toho potencialneho chlapa....
nicky neboj nic, otcove geny uz ma tak ci tak, ale ver sebe ako jej mamine, ze z nej vychovas skveleho cloviecika 😉
obom vam blahozelam k uspesnemu skonceniu sk. roka...budete to mat tazke dalsi rok, ale urcite zvladnete...
bajama, takze nuda vam nehrozi, super 🙂 planujete aj dovolenku nejaku?

terezka044
19. jún 2009

danielka on ma 30 asi preto navyse sa moc nevidame 😖 😀

buchova
19. jún 2009

ahojte

tiez po dlhej dobe somtu!!ako sa mavate?my sa mame dobre aj ked teraz zacinam riesit veci okolo byvania pretoze by som s arada osamostatnila!!!zatial su ale peniazky problem tak uvidim ako to est edopadne!!!ale inak dobre uzivame si pekne dni vonku a trosku sa tulame kade tade.......vikinka ma uz 10 zubkov a je strasny jasko!v pondelok sme chytili kiahne tak sa trosku jeduje ale musi to vydrzat a potom budeme mat pokoj!!!

co sme mali sud tak stale sa to nijako nevyriesilo lebo ze on ma malo penazi a ceresna CAKA DALSIE DIETA!!!!tak púreto by som mala brat na neho ohlad pretoze je schopny mi dat najviac 1000sk!!!ze som spina ked chcem mu robit problemy a ze hadam raz ma to vsetko prejde.......a tak..............................

vitam tu vsetky nove mamicky!!

nicky11
19. jún 2009

ahojte babule...no danielkapo dakujeme 🙂 🙂
buchova ty chlapy su jednoducho hajzli

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

veronkaj
26. jún 2009

ked mám čas zájdem na koníka a počítam ale poslednú dobu ma viac ako inokedy láme jedna vec.

ja mám dcéru a žijem s ňou sama,
problém je že tu nemám žiadne kamošky také bližšie, nemáme žiadnu rodinu, jediné čo mám je priateľ, s ktorým sa stretávame.

trápi ma však veľmi dlho niečo ked som sa rozviedla a splácala byt a také nemala som na nikoho okrem nej čas, teraz mám priateľa ale nebývame v rovnkaom meste a tak sa stretávame tak 2-3 krát do týždňa alebo ideme k nemu na víkend.

mňa však trápi, že by som veľmi túžila mať niekoho pri sebe, kto je oporou, ku komu sa večer z práce, vrátim, pritúlim, pochopí, pohladká, porozpráva, mať proste manžela pri sebe a vedieť že je to ten komu na mne záleží a miluje ma.
že ked sa mi niečo stane bude sa mať moja dcéra komu vyžalovať, podeliť s radosťou, bude ju mať kto podporiť, bude mať proste niekoho, ja som nemala nikoho a tá samota je hrozná.

mám dcéru viem a je pre mňa všetkým ale ako s tým bojovať ked túžite po rodine, manželovi a zázemí.
ked ľudovo povedané nechcem byť sama ešte aj v hrobe.
priateľ má teraz starosti ešte s doriešením majet. vecí po rozvode a kedže sa rozvádzal po veľa rokoch manželstva bol to preňho veľmi bolestivý zlom už sa ženiť nechce.

starám sa denno denne o dieťa, účty, mám dve zamestnania a v práci kolegov ok ale smútok dolieha
ako riešite takéto smutné stavy vy

angua27
3. júl 2009

ahojte krásky,

kde ste sa všetky stratili?
my sme sa dnes vrátili s týždňovej dovolenky. síce iba tu u nás na Slovensku sme boli, ale každá zmena prostredia je vítaná. a mali sme dobrú spoločnosť. ja kamošku s jej manželom a malý dvoch kamarátov - jedného vo svojom veku a druhého pätročného. aj keď počasie moc neprialo, užili sme si to fantasticky. 😉

veronkaj, ja vždy, keď ma prepadnú myšlienky ako popisuješ, objímem svojho syna a spomeniem si na všetky ženy, ktoré nemôžu mať deti. na všetky deti, ktoré nie sú zdravé. a na všetkých ľudí, ktorí majú väčšie problémy ako my. a vtedy si poviem, že môžem ďakovat za všetko čo mám. a láska? áno, aj mne chýba láska a opora muža, ale mám okolo seba veľa priateľov a priatielek + rodinu o ktorú sa môžem oprieť. skús hľadať pozitíva v každodenných maličkostiach. 😉

popelka.miri
4. júl 2009

Ahojky 😉
Taky bych ráda vyrazila na dovolenou za sluníčkem, jsem pořád sama s dětmi, nemám přítele, nehledám ho 😅
Angua: taky jsem dostala nabídku jet s kamarádkou na dovolenou a s dětmi až na Šumavu, ale nemáme ani jedna auto, tak se bojím, co kdyby se něco stalo, co bysme sami ženský dělaly a bez auta 😕
Pak že by jel i její partner, ale mně to přijde blbý dělat jim křena, ještě svoje 3 děti, oni mají jen 2letou holčičku...připadala bych si navíc, když já chlapa nemám...k tomu mám pocit, že on o mě jeví zájem a to mě doslova štve, že by si toho všimla a mohla bych ztratit kamarádku kvůli nějakýmu volovi 😠
Tak si aspoň plánuju, že si dám do kupy kolo, na kterým jsem neseděla 8 let 🙄 a vyrazím s malou aspoň na nějaké projížďky po okolí...jaké s tím máte zkušenosti, vozit batolata na kole 😉

angua27
4. júl 2009

popelka ja som si tiež myslela, že si budem pripadať na tej dovolenke ako piate koleso na aute, ale opak bol pravdou. kamoškinho manžela som poznala iba zbežne, tak som nevedela čo čakať. ale bolo to super. vôbec som si nepripadala navyše, obaja sa tak prirodzene snažili, aby som bola v pohode, že ma po jednom dni tieto obavy prešli. 😎 ale neviem teda ako by som postupovala, keď by som mala pocit, že kamoškin manžel prejavuje záujem o mňa. to je už ťažšia situácia. ☹ 😒
a bycikel? malý je na ňom ako doma. ja moc nebyciklujem, ale moji rodičia áno. takže oni kúpili malému sedaňu, dobrú, kvalitnú. a vyrážajú s malým minimálne cez víkendy, tak na pol dňa (kvôli spaniu si dlhšie netrúfajú). a cez týždeň tiež dosť často vybehnú aspoň na hoďku-dve. a malý si sedí ako kráľ, spokojný, šťastný. 😀

popelka.miri
4. júl 2009

Angua: můj ex se rozhodl, že veme 2 starší děti (malá je mimo že 🙄 ) a svou milenku, kvůli které nás odkopl 😠 na dovolenou do luxusního penzionu 3hvězd. se saunou, bazénem, s koňmi a dost drahý celkově 🙄 a že si tam budou hrát na mamku, taťku a dětičky, k tomu ona tam oslaví konečně 20tiny, takže jí dětičky musí hezky popřát a pobavit ji...k tomu všemu jim nasliboval hory, doly! A teď pracuje na tom, aby děti přiměl k tomu, aby ji měli rády 😠
Nejvíc mě rozzuřilo to, že já jako sama se 3 dětmi na MD si nemůžu nic moc dovolit a ńemluvě o tom, že jako rodinu ani za svobodna nás nikdy nikam nevzal, ale tuhletu už poněkolikáté a dost draho 😠 A na děti taky dost kašle a bere si je jen na odpoledne v neděli a to ještě i s ní a přitom ona je vedle z baráku, u ní je denně!
Oni jsou celý nažhavení, že je tatíček bere na dovolenou a bude jim dopřávat a hlavně na ně bude mít čas a ta jeho se na ně bude žulit, tvrdit jak je má ráda...divadlo hadr 😝 Je mi z nich na blití.
Tak si aspoň chci dát dohromady to kolo a něco podniknout, když už nic 😉 štve mě,l že se děti dají tak lehko koupit ☹
Do toho malá je dost divoká a živá a nevydrží ani chvilku v klidu, pořád lítá, běhá...neumím si představit, kam bych s ní tak mohla jet, aby to nebyla dovolenˇá, kdy si nesednu a budu ulítaná, ale kde si taky trrochu odpočinu a užijem si to obě...pod stan si netroufnu, to bych jí neuhlídala 😖 ...tak snad to kolo? 😅

angua27
4. júl 2009

popelka, skús sa povzniesť nad činy exa, inak Ťa to bude iba zožierať. bohužiaľ deti sú ľahko kúpiteľné, s tým nič nenarobíme. ale keď ešte trošku vyrastú, tak si uvedomia, že okrem hmotného toho veľa od otca nedostávajú. a u Tvojich to už nie je ďaleko. Lilinka aj Lukáško zachvíľu už prídu na to, čo im dávaš Ty a čo tato. a skús sa trošku tešiť za deti, že si užijú dovolenku, aj keď im ju Ty teraz nemôžeš dopriať. 😉

ja som si na dovolenke tiež moc neoddýchla, čo sa týka vyloženia nôh a podobne. ale veľmi mi pomohla aj zmena prostredia a že malý bol s inými deťmi. občas som si aj 5 minút mohla posedieť. 😀 ja mám tiež dosť neposedného syna a tak sa snažím stále s ním niekam chodiť, kde si môže pobehať, zahrať sa, unaviť sa, objavovať.
a hlavu hore, stále bude už len lepšie a lepšie. 😉

adina22
4. júl 2009

ahojte dievcata 🙂 Ako sa mate?

angua - chcem sa spytat MAtko je uz bez plienok?ak ano ako ste sa oducali?Ja som dnes skusala oducit malu,ale po piatich prezliekaniach som to vzdala 😔 Uvedomujem si,ze to nepojde zo dna na den,ale asi este chvilku pockam.

popelkamiri - chapem ako to musi v tebe vriet pri predstave....ale ako pisala angua,skus sa sustredit teraz na to,ze si mozes uzivat iba najmladsie (pekne meno Barunka 😵) a trosku si tak mozno oddychnut,vyraz na bycikel uvidis,ze ti to urobi dobre 😉

popelka.miri
4. júl 2009

Holky, je pravda, že už to potřebuju jako prase drbání, chvíli si odfrknout...Lukáš teď dost zlobí a už potřebuju oraz...docela se těším na jednu stranu, že si od nich chvíli odpočinu,ale na druhou stranu mám strach, s jakou se vrátí domů, co jim nabuší do hlavy tatík s ní 😖
Hlavně taky, kluk jak se říká hubu nezavře a holka je dost uječená, mají období, kdy se pořád perou, hádají a tak a já jen chodím a musím to řešit a je to dost vyčerpávající, tak ať si to zase na chvíli užije někdo jiný, že 😎
A s Barunkou jsem sama ještě ani nebyla, tak si to taky určitě užijeme, pokud se najde dobrá duše a spravím mi to kolo, no 😒
Adina: taky se chystám dát malou na nočník, ale zatím jsem ho nevytáhla ze skříně 🙄 nějak se mi nechce vyndat všechny ty krámy, je totiž až vzadu 😅 , ale dneska už fakt musím!!! 😀

adina22
4. júl 2009

miri - ale ved ty si uz dve naucila na nocnik,tak pri Barunke to uz bude malina 😅 😵

terezka044
4. júl 2009

ahoje baby drzim palce. ideme zajtra s malym na 2 tyzdne na nasu chatu tak trosku oddychnut.. 🙂 a ked sa vratim ma caka rande s jendym chalanom som zvedava 😀 ale uprimne..necitim sa vobec na vztah.. ale aspon ziskam kamarata keby daco 🙂 🙂

popelka.miri
4. júl 2009

Terezka: já tě chápu, taky se necítím na vztah, ale kamaráda bych brala, to jo 😉 Nějakého, který by nás vzal občas na výlet, nepo pomohl s chlapskými pracemi a tak...Jenže na takovýho jsem ještě bohužel nenarazila 🙄 A jakpak to děláš s malým mimčem, kde ty chlapi na to rande bereš?? Já jsečm pořád s dětmi, kolotoč...nevím, kde mám na něj narazit 😀 Jestli myslíš přes net, tak na to mě moc neužije, bohužel...já spíš ty oční kontakty a pak postupně...chápeš, že 😉
Adina: já vím, že jsem je naučila oba na nočník, ale pokaždé je to jako poprvé 😀

frisbee
4. júl 2009

ahoj popelko 🙂 🙂 🙂 ,poď k nám do diskuze poraďte ako ďalej...myslím,že v tom budeš mít hnedka jasno ☹

angua27
4. júl 2009

ahojte,

adina, Maťko je ešte na plienkach. nesilím to. ešte stále nehlási ani pokakanie, zapiera a zapiera, takže by to bolo asi zatiaľ iba trápenie jeho aj mňa. ja zastávam názor, že dieťa musí najprv dozrieť na takúto dôležitú vec. a nočník u nás nehrozí vôbec. skôr skúšame sem-tam WC a teraz, keď je už teplo, tak chcem aj na záhrade ho učiť obcikávať stromy a tak. 😉

danu
5. júl 2009

maja177 • 31tt • Dnes o 13:31
sem sa, nech viem, že v tom nie som sama

angua27
5. júl 2009

maja177, vitaj medzi nami. 😉 a určo nie si sama.

adina22
6. júl 2009

angi - ved prave mam ten isty nazor,len som sa nechala akosi uniest,ked vsade pocuvas nas(a) uz od....nenosil(a) plienky.Ale citala som,ze deti az v dvoch rokoch dokazu ovladat zvierace.Ale vcera som zaznamenala male pokroky,vecer sa sama vypytala na nocnik a kakat sme stihli do nocnika...tak uvidime ako dalej. 😉

angua27
6. júl 2009

adina, my sme včera spravili prvý pokus - pár hodín bez plienok. prvýkrát za svoj život sa Maťko dobrovoľne niekoľkokrát posadil na nočník. ani raz tam však nič nespravil. páčilo sa mu behať bez plienky, len v tričku na holo, ani slipy nechcel. no a po dvoch hodinách, keď sme vešali prádlo na balkóne, tak si tam čupol a vykakal sa a vycikal. 😀 čo už. nevadí. no a potom si vypýtal späť plienku. skúsim ho takto nechávať na holo, ako bude reagovať na to. ale až keď výdu zuby, čo práve lezú von. lebo má chudáčik, hnačku a nervózny je zo všetkého. 😉 a rečami sa nenechaj ovplyvniť. ja som sa nechala ukecať na pár vecí, keď bol ešte malý. a vždy to dopadlo katastrofálne. malý trpel, ja tiež a nič z toho. potom som tomu dala voľný priebeh a na všetko pomaly prišiel sám, keď nastal ten správny čas. 😉