Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
11. sep 2008

akaji
máš to veľmi ťažké....fakt si silná🙂 Ja som na tom lepšie, mám rodičov, sestru so švagrom, kámošky, mám vlastný byt- teda až na 15%-asi toľko je hodnota dlhu banke z ceny bytu. Skrátka som akokráľovná, čo má skoro všetko. Okrem finančnej podpory a lásky chlapa. A tiež som si to takto nepredstavovala.

A čosa týka toho, že máme "guličky" - strašne sa mi to páči, že videli sme guličky, lebo pipíka som nevidela 😵 😵 Akosi si na to pomaly zvykám. Ešte je tam ten strach....ale uvedomujem si, že chlapci sa viažu na mamku a dievčatká sa mojkajú radi s ockom..... a ako vzor mu bude dedko a strýko..teda sestrin manžel. Budú mi chýbať sukničky, copíky a ružová farba....ale aspoň nebude babenka v modrom kočíku ( ten dostanem po kámoškinom Dankovi - teda kúpim 😅 )

Ja sa tiež občas strašne bojím, hlavne toho, čo spraví po pôrode...dnes v noci som zase nevedela spať a prišla som na to, že príčinou mojej nespavosti je podvedomí strach z budúcnosti, z toho ako sa budeme súdiť, že ma zabije a súd mu dá dieťa......musím to nejako vyriešiť, takže idem zistiť, aké mám možnosti, aby som ja určila poručníka.

A ešte som chcela, nerátaj s takou vysokou sumou. Dievčata Ti to iste napíšu, ale ak by si dostala 2 tisícky, tak by si bola asi šialene úspešná...aspoň tak som to pochopila ja....ale možno Ti pomôže aj tých pár stovák. Okrem toho, otázne je, či vôbec bude platiť..pretože aj to sa môlže stať 😢
Aj mne najprv rodičia vraveli, že potrebujem peniaze, tak nech sa nehrám na hrdinku. A potom mamine kolegyne povedali, že možno by som vysúdila takých 7 stovák...a bolo po hrdinsvte a otec sa škrtá.

martinka17
11. sep 2008

adina
práve hľadá na nete, kde by mi kto poradil, skúsim aj paragrafy🙂

angua27
11. sep 2008

akaji, ja mám tiež syna. 😉 ale ja som chlapca chcela. myslím, že chlapský vzor mu môže poskytnúť aj dedo, u nás otca bude vidieť raz za týždeň a ja dúfam, že raz sa objaví niekto v mojom živote, kto bude stáť za to a bude milovať a vážiť si mňa aj Maťka.

add peniaze: podľa našich zákonov máte právo na výživné na dieťa a aj na výživné na seba počas doby materskej a časi rodičovskej dovolenky. len neviem presne, že koľko a čo a ako, keďže my sme sa celkom dobre dohodli a neťaháme sa po súdoch (zatiaľ). a na to výživné pre matku je nárok, aj keď ste neboli manželia.

a babuľky, všetky to zvládneme. sme silné, šikovné, krásne, inteligentné a najlepšie maminy na svete. a to si opakujte každé ránko pred zrkadlom. 😉

adina22
11. sep 2008

no s tym vyzivnym je to pravda minimalne vyzivne je myslim 700 korun a podla toho co som sa kde tu docitala vacsinou dostavaju tak 1000 - 1500 korun na mesiac.Ja som mala to stastie,ze mi sudkyna odklepla 2000 korun,ale to byvaly neprisiel ani sa neospravedlnil takze to sudkyna brala ako pohrdanie sudom.A okrem toho sama bola tehotna.Tak asi tak.....

angua - to si kraaaaaasne napisala 😉

adina22
11. sep 2008

martinka17 - este som si spomenula,niekto tu raz myslim spominal stranku www.porada.sk vraj tam tej dotycnej poradili co sa tyka rozvodu fundovani ludia,pravnici...tak vyskusaj aj to. 😉

akaji
11. sep 2008

no, k tym 2000 Sk...
dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov... o dieta sa maju starat obaja rodicia a prispievat na neho rovnakym dielom... otec mojho dietata zaraba 50 000 Sk a v buducnosti to bude ovela viac, kedze planuje zdrhnut do Anglicka.. on je nejaky pocitacovy odbornik, je odkazany pri svojej robote na velke firmy, nebude sa urcite zivit nacierno opravovanim pocitacov, to je pod jeho uroven.. a ma vlastny byt a teda ziadne naklady.. takze nech zabudne na tie 2000cky.. urcite su nejake zakony a cosi a ked si zozeniem sikovneho pravnika a vycislim naklady na dieta plus naklady na nase byvanie, velmi pochybujem ze z jeho platu, ktory bude urcite 6 miestny v hrubom mu daju platit 2 000 Sk, to by bolo fakt smiesne a pohnala by som to az kamsi na lamparen a by si to vsetky sudkyne velmi rychlo rozmysleli.. pokial sa nechce o dieta starat a necha ma v tom celkom samu, zmrd jeden priposraty, tak bude aspon platit a nie ze nie

martinka17
11. sep 2008

akaji
nechem Ti brať ilúzie, ale čítala som tu ako sa chlapík vozík v novom BMW, postavil dom a na súde chudáčik preukázal príjem nejakých 15 tisíc......skrátka, ak máš prachy, tak sa všetko dá 😔
Ale v každom prípade Ti držím palce...už keď má prachy a užíva si ich, tak nech aj poriadne platí, úbožiak jeden 😀
adina
práve dnes som zistila, že mi v práci zablokovali prístup aj na túto stránku..tak čakám, kedy ráno nenaštartujem koníka...máme tu celosystémový blok na niektoré typy stránok.. a porada je fakt dobrá 😝

akaji
11. sep 2008

o dieta sa maju starat obaja rodicia podla svojich moznosti.... tak je to definovane v zakone... a ked platia 2000 Sk clovek ktory zaraba 13 000, pride mi dost divne aby platil 2000 Sk niekto, kto zaraba 50 000, vsakze... normalni muzi davaju na svoje deti takmer VSETKO, nedovolim aby mu vyrubili take vyzivne, co pri maximalnej snahe ani len nepociti.. budem podavat navrh na zvysenie vyzivneho kazdy mesiac, mne je to jedno, ale zametat s nami nebude.. sme sa dohodli, ked som este mala cas ist na potrat, ze si to dieta nechame a ze mi bude pomahat.. teraz je uz neskoro priposrat sa a ak to mieni urobit, tak potom uvidi, ako si ja predstavujem VOJNU

martinka17
11. sep 2008

Akaji
super, joj iste nezabudni dať vedieť ako sa zatvári, keď s ním skončíš🙂 😀 😀

adina22
11. sep 2008

akaji tak to je potom ine ak ma prijem 50 000 a prizna ho pred sudom tak tam plati 10% zo mzdy ak nie viac,pocula som totiz aj 30.Teda ak samozrejme nebude ''vychcany'' (pardon za vyraz) a nezaobstara si potvrdenie s nizsim prijmom.Vravela mi totiz jedna co na sude pracuje,ze su taki,ako jeden co zarabal podobne ako tvoj a dal si tu namahu,ze si zohnal od brata ktory podnika potvrdenie o prijme s minimalnou mzdou,len abz nemusel platit vysoke vyzivne.Budem ti velmi drzat palce,aby si mu to spocitala 😉

martinka17
11. sep 2008

bože, viete čo je smutné, že sme také pesimistky...že už v nič neveríme. Ani len v to, že by čestne jednal chlap aspoň v prospech dieťaťa....existujú aj výnimky, je mi to jasné a naopak sú aj mrchy ženy, ktoré ubližujú chlapom...ale aj tak...ja si teda dnes pripadám akostará semetrika, ktorá tu Akaji závidí, že by niečo mohla vysúdiť....ale keď život je svoňa a chlapi sú korunovaní....
akaji budem držať fakt palce aby to vyšlo.
adina
to že si vysúdila nebolo o šťastí ale o drzosti a tuposti toho blbca....sám sebe ublížil a teraz to ľutuje, tak mu treba. A okrem toho, človek povie šťastie..len by som chcela vydieť tú sudkyňu, ktorá z 2.000,-, teda pardon zo 4 tisícoch mesačne dá svojmu dieťatku všetko čo potrebuje. Ako keby sme žili v socíku 😝

adina22
11. sep 2008

ale tu pesimistku zo mna urobil byvaly....poznam ho a preto mozno neverim,uz tolkokrat ma oklamal a ja som mu verila a vxdy znova a znova som sa sklamala.Ale aj naspriek tomu verim,ze existuju chlapi,ktori naozaj miluju svoje deti a dali by im aj posledne.

martinka17
11. sep 2008

adina
presne tak , sú aj výnimky, ale ak raz natrafíš na beštiu, tak ťa to poznačí a to veľmi silne. Vytvoríš si hradbu a ťažko ju niekto zbúra. Aj mňa moja prvá láska oklamala a skoro zničila..bolo to hnusná a tvrdá rana ...opýsala som to trošku teraz v Strach z bývalého, ale po roku som začala zase žiť a po skoro 4 rokoch to skúsila s iným chlapom,. A ako to dopadlo? Zase som sama, teraz aspoň tehulka a bojím sa o svoj život...fakt mám šťastie, jeden by ani neveril.Tak som zvedavá, čo ma čaká za ďalšou zákrutou 😝

danielkapo
11. sep 2008

adina
hej take kukadla ma zlate..farba tiez po tatovi...inac vsetci vravia ze ako sa podobame, no ja tam badam aj dost jeho crt...vsak geny su geny...ked uz nic ine aspon mam vdaka nemu krasne dievcatko...ale iba moje

inac ja som presne kvoli tomu nedavala ho tiez do RL...by ma porazilo keby tu chodil...a neskor mi ju braval.....kupoval si ju a taaak...ja by som jej vstepovaloa jedno a on by to za dva vikendy v mesiaci znicil...kedze je to tak zodpovedny a cestny clovek... 🙄

my sme dnes boli na poradni mala uz ma 6150 g...buchticka moja 😎 a ockovali ju tak teraz taka zaplakana nejak...idem sa jej venovat teda...paaa

danielkapo
11. sep 2008

a k tym peniazkom,...na tie mizerne od neho kaslwem aj preto, ze mam doma podporu..keby som bola v situacii ako napr. akaji ty takl by som zmyslala aj rozhodlôa sa zrejme inak...velmi ti drzim palce aby si vybojovala pre seba aj babo to naj.-..vela sil

danielkapo
11. sep 2008

martinka
musis verit, ze tou dalsou zakrutou su uz len same pekne veci...a tou prvou bude tvoj krasny chlapcek...z ktoreho vychovas skutocneho chlapa...a potom sa od neho moze jeho biootec ucit...

adina22
11. sep 2008

no v case ked on podpisoval na matrike otcovstvo bolo vsetko este v poriadku.Dokonca aj pri porode chcel silou mocou byt,ale ked prislo na lamanie chleba a ja uz v bolestiach, ze ci ide tak zrazu cuvol....hrdina 😖 Ale teraz spatne by som si to mozno rozmyslela,peniaze tak ci tak nemam a budem len dufat a verit,ze ho nechyti zachvat otcovstva.

danielkapo
11. sep 2008

no adi teraz ti uz asi nic ine ani nezostava...ale tak snad sa predsa da nejako dokazat ze o malu nejavi zaujem neprispieva a pod...a to musia na sude brat taktiez do uvahy...kebyze nahodou si spomenie ze ma dceru.... 😖
tak to ano....takych hrdinov je viac...mne je strasne smiesno ked si spomeniem ako som cakala malu a este sme boli spolu...ja som pracovala..zacal mi piaty rocnik na vyske...stresy lebo nasi este o nicom nevedeli...a on chudacik sedel doma pri mamke a babka mu nosila dajaku solnu lampu aby sa mu uvolnili dutiny lebo bol nachladeny ci co...a este som ho prisla pozriet ta sa tvaril akoby umieral:DDD perina az po usi .... joj som sprosta ale tak mi z toho teraz smiesno 😀

adina22
11. sep 2008

danielka uz som tu tusim vyssie pisala,ze keby take nieco nahodu prislo tak mu nic nedarujem a bijem sa za malu....ale on je podliak,presne vie, ze mala je pre mna vsetko.On ma sice silne reci a vie byt naozaj zakerny,ale ma tu nevyhodu,ze nic nedotiahne do konca....a to ja zas ano.Na to by som sa spoliehala.
a vobec nie si sprosta,ze ti smiesno prislo 😉 ved chlapi su v podstate smiesni.Ja ked si teraz niekedy spomeniem co vsetko som prenho robila,tak si hlupa pripadam ja.Vsetko som mu pod nos nosila,vsetko vybavovala...a co som za to dostala?.... 🤐 ...Ale som stastna,ze mam malinku. 🙂

angua27
11. sep 2008

babuľky, tak to ja sa na môjho bývalého sťažovať nemôžem, teda, čo sa malého týka. miluje ho s celého srdca a zniesol by mu modré z neba. dáva mi veľmi slušné výživné (nechcem písať presné sumy, ale je to viac ako tu píšete) + ešte kupuje nejaké veci mimo toho - plienky, príspevok na lekára, hračky,... nám to síce nevyšlo, ale on nie je zlý človek. jeden z mála.

danielka, Siminka má krásne miery. je to malá buchtička na spapanie. 😀

sorrelia
11. sep 2008

adinka

nieco ti napisem a nehnevaj sa - proste ja to vidim takto a ty si z toho mozes nieco vziat a nemusis...

pises :
ale tu pesimistku zo mna urobil byvaly....poznam ho a preto mozno neverim,uz tolkokrat ma oklamal a ja som mu verila a vxdy znova a znova som sa sklamala.Ale aj naspriek tomu verim,ze existuju chlapi,ktori naozaj miluju svoje deti a dali by im aj posledne.

Milacik, kazdy kope v tomto svete sam za seba. Uz sme velki a rozhodujeme za seba sami. Tzn. nikto z teba nemoze urobit nieco, cim nechces byt. Ked sa rozhodnes byt obet, ked sa rozhodnes, ze ta nieco polozi, ked sa rozhodnes - tak to tak aj bude.
Ked sa rozhodnes nebyt obet, nebude s tebou nikto takto jednat a hlavne, nebudes tak jednat ani ty. To, ze ti "osud" priniesol do "zivota" podobnu situaciu (rovnakeho chlapa) v ktorom si sa zase sklamala je o tebe. Situacie sa nam v zivote opakuju len vtedy, ak sme nieco nepochopili,ci prehliadli a nieco robime zle, opakujeme nevhodny vzorec spravania. Ludia okolo su nasim zrkadlom.
Ak chces z toho von nehraj obet. Zisti kto si a bud stastna.

A este jedna dobra rada. Odpusti, maj sa rada. Odpusti sebe aj otcovi svojej dcerky. Tym, ze zanevieras na jej otca zanevieras aj na svoje dieta, lebo ona je 50% jeho. Nebojuj ked este nemas s cim. Vela veci sa vyriesi samo.

😉

adina22
12. sep 2008

sorelia - no ked som si precitala svoj posledny prispevok,tiez by som to tak videla.....sorelia ja som rozhodla nebyt obet,ked som od neho odisla..inac by som s nim este stale bola.Este chvilku bude trvat kym mu odpustim uplne,ale pracujem na tom 😉 A to co som pisala,nebolo pisane v hneve,to ma uz preslo....cas jenajlepsi lekar.
A nehnevam sa

adina22
12. sep 2008

A este ma napadlo v suvislosti s tym,ze mala je 50% jeho a ked zanevieram jej otca,tak zanevieram aj svoje dieta.Nesuhlasim....to ze je z polovice jeho nijako neovplyvnuje moju lasku k nej.Nebudem ju mat viac alebo menej rada len kvoli jej biologickemu otcovi.Vnimam ju ako samostatnu bytost.Nepozeram na nu s tym,ze vyhladavam jeho crty.
A myslela som len ,ze BY som bojovvala keby to bolo nutne.Nechcela by som,aby ju nejako ovplyvnoval ako dieta,ked je vo vyvoji.Ked bude vacsia a bude mat svoj rozum nebudem jej branit stretnut sa s nim.

martinka17
12. sep 2008

danielka
Simonka je krásnučká...presne takú som chcela aj ja🙂 Tak ja budem mať malého "Mateja" ako má Sorellia. Teda len meno bude iné 😅

adina
tak ako si napísala, postupne mu odpustíš, po čase prejde bolesť, príde ešte hnev,....a potom ti to už bude celkom jedno 😀

danielkapo
12. sep 2008

sorreila
to co pises ma urcite nieco do seba...no ja osobne zrejme este nie som natolko zrela alebo vyrovnana aby som takto dokazala prakticky zit... akceptujem to, ze moja mala napriklad ma 50%genetickej vybavy od otca a ze bez neho by tu nebola...toto je jedina vec za ktoru mozem byt tomu cloveku vdacna...aj ked to spravil neumyselne...jednoducho sa mu smyklo...a sup..je tu simonka moje zlaticko...boli sme tam dvaja...no zodpovednost za vsetko je teraz len na mne...ja sa nestazujem ani nic podobne...v konecnom dosledku som stastna ako este nikdy predtym...ale nemozem mu odpustit...nie to co spravil mne ale to, ze chcel aby sa ta z 50% jeho osobka ani nenarodila...a ze ju odvrhol este predtym nez ju stihol vobec spoznat...take nieco sa odpustit neda...to nie je o hneve ani nic podobne....je to jednoducho tak...je to zbabelec na entu a pre mna uz neexistuje...mala bude vediet pravdu a ostatne je hudbou buducnosti...

danielkapo
12. sep 2008

angua
hej hej buchta zlata🙂)) a pritom ked sa narodila to take vrabciatko male bolo...ze moja mama ked ju videla v nemocnici na mojej posteli tak hned ze boze to co za mala babika:D
je fajn, ze tvoj ex je chlap...lebo problemy mozu byt medzi partnermi to je ajsne..ale zatahovat do toho dieta vie len chudak...kebyze sa tak sprava aj otec malej tak nemam najmensi problem s tym aby bol sucastou jej (a teda aj mojho) zivota...

lenuska74
12. sep 2008

jej danielka vy ste úžasná dvojka so simonkou v albume 😵 , zlatučká je ta tvoja malička a otecko môže ľutovať že prišiel o dve zlaté baby, tak mu treba 😉

martinka17
12. sep 2008

danielka
sorellia je len iná povaha..taká milá, mierumilovná a pozitívne ladená...snaží sa kjaždému pomáhať...ja si takto nejako predstavujem ľudí "jogistou",takých odrelaxovaných, ktorý v živote vidia hlavne to pozitívne. Asi preto, že ja som pravý opak. Ja stále čakám, kedy sa to pekné, čo práve mám zvrtne a ak som na dne, tak sa zamýšľam nad tým, čo sa stane, aby to bolo ešte horšie. Stále niečo riešim, nepoznám stav pokoja a pohody dlhší ako asi 1 mesiac. 😝

danielkapo
12. sep 2008

lenuska dik🙂 hej simka je moje slniecko....ty si tiez z PO?

martinka
ved ja viem ze sorreila to mysli dobre a v podstate ma aj pravdu...lebo ked si uvedomim ze by som sa aspon snazila brat to takto tak by to bolo lepsie...zivot je strasne kratky na to aby sme sa zatazovali ludmi ktori za to nestoja..aj v tom negativnom smere...inac ja som vzdy hrozne nepokojny clovek bola...take stavy ze nikdy som nebola spokojna vzdy som akoby cakala na nieco ine..lepsie...ale odkedy mam simku tak je mi hrozne fajn🙂)

martinka17
12. sep 2008

danielka
tak to je super.....mne sa to nedarí dodnes. Najprv som bola v šoku, že to bude chlapec. teraz som včera videla Jak dostat tatínka do polepšovny...a takého VAšík aby som brala 😀 Také šibalské stribro 😅 😵
Lenže strach z jeho otca ma ničí. Celý deň na to začínam myslieť..lebo to bude SYN. Sľúbila som si, že skúsim poradaiť sa s právnikom...kámoška sa rozvádza a svoju právničku veľmi chváli..tak zistím, koľko berie za konzultáciu a uvidím, čo mi povie, aké sú šance na zamedzenie styku...čo mám vlastne robiť. Lebo už druhý deň som vymletá, v noci o tom premýšľam, cez deň mi je do plaču......ale usmejem sa už častejšie, krpec občas kopne.