Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
25. nov 2008

danielka
a páčilo sa simonke vonku? alebo to radšej len prespinkala?

danielkapo
25. nov 2008

pacilo...ale o 10 minut zaspala a spinkala.....a spinkala....asi dve hodinky v kuse....ale ked sme vysli tak pozerala, ze co to....🙂

martinka17
25. nov 2008

jéééj, tak to muselo byť zlaté. Asi ju to prekvapko tak strááášne unavilo 😀
Aj môj krpček vníma to počsie vonku a celý deň spinká....asi je taký tlak.

danielkapo
25. nov 2008

Asi hej 😝 aj mne sa zivalo cely cas 😀 no teraz ma kopu energie....a ja by som tak spala....
😎

martinka17
25. nov 2008

no tak ja zatriaľ vládzem, ale tiež by som radšej bola doma 🤐

danielkapo
25. nov 2008

a kedy nastupujes na matersku? az okolo vianoc?

martinka17
25. nov 2008

nie, od 12.12. som na dovolenke do konca roka a potom 1.1. alebo 2.1. začnem materskú...chcela som poriadne ešte zarobiť tento mesiac, ináč by som už bola dávno doma 😀

danielkapo
26. nov 2008

no tak peniazky sa pri drobcekovi isto zidu 😉 a cez Vianoce si krasne oddychnes a nacerpas silu 🙂

angua27
26. nov 2008

ahojte babuľky,
ja si práve lámem hlavu, ako tento rok aspoň trošku zafinancovať Vianoce. práve som hodila nejaké Maťkove oblečko na net, tak dúfam, že aspoň niečo predám, nech nemáme úplne chudobné Vianoce pod stromčekom. ☹ ach joj, toto počítanie každej korunky ma ubíja. a to si ešte môžem gratuľovať, že nás naši super aj finančne podporujú. len ja som veľmi nerada na niekom závislá. ani živnosť sa mi nerozbieha. stále posielam nejaké cennové ponuky a zatiaľ mám len jedného klienta aj to od nového roka až. 😨 asi by som chcela všetko naraz a rýchlo. 😎

ako sa inak mávate? u nás všetko ok. kontrola vajok dopadla dobre, sú tam, kde majú byť, len dúfam, že zase nevyskočia hore, lebo to by znamenalo operáciu. a nerada by som môjho chrobáčika musela dať pod "nôž" a hlavne do narkózy.

buchova
27. nov 2008

angua

to je super ze maly je v poriadku..dufam, ze sa mu to nevrati... 😵 🙂

mna tiez nasi dost podporuju ale tie koruny chybaju stale...ale beriem to tak pokial mam kde byvat a co jest tak je vsetko v poriadku... 🙂

pekny den

martinka17
27. nov 2008

angua
no neboj, iste popredáš vecičky...a vianoce budú peknučké, ako sa len dá. Veď už len keď Maťko zbadá stromček...to bude do ma radosti..a jemu postačí šušťanie papiera, darčeky budú bezpredmetné, ako u väčšiny detí 😵

danielkapo
28. nov 2008

Ahojte 🙂

Angua, Vianoce budu istotne krasne, neboj...nedostatok financii pocituje strasne vela ludi, ale ako pise buchova, pokial mame kde byvat, co jest a obliect, sme na tom ok🙂 Bez podpory nasich by to bolo ovela horsie...tak ked sa zamyslim, tak mi nic nechyba, ani simonke... 😵
Super, ze maly je v poriadku 😉

Simkama najnovsie obdobie obdivovania vlasov....normalne je vo vytrzeni ked ixch rozpustim....no ale tahaaaaa 😀

Pekny dnik zelame

martinka17
28. nov 2008

jéééj, danielka, keď som mala dlhé vlasy, tak deti boli stále fascinované, lebo ja som ich nosiela rozpustené. Teraz sú kratšie,už nie také lákavé. ale strašne sa im ešte páčia moje visiace náušničky.
A najlepšie bolo, keď zbadali moje veľké znamienko na kľúčnej kosti, stále si ho chceli vziať...ale to už nemám ,dala som si ho vyoperovať 😀

danielkapo
29. nov 2008

heh nausnicky ano, to je tiez zabava...ja uz pre istotu doma ani nenosim... 😀 simka celkovo je taka uvelicena ked vidi cokolvek co sa leskne, blysti a farebne....no sranda...paradnica bude asi 😎
aj nos je fajn:D kazdeho taha za nos 😅
No tak takto sa my zabavame...

pekny vikend dievcatka+babatka

danielkapo
2. dec 2008

ahojte, ako sa mate? co nove? 😀

martinka17
2. dec 2008

ahoj danielka
ja si sedím v práci a nonstop mením polohu, aby ma nebolel ten môj chrbát 😀
A krpček je uspinkaný dnes, tak sa ani nevrtí.
A ako sa máš ty?

danielkapo
2. dec 2008

ahojky🙂
martinka no asponze niekto sem este obcas zavita...akosi to tu uz viazne 😉 A ked uz nebudes chodit do prace a nebudes mat net tak sa tu budem asi bavit asi sama so sebou :-P baby kde steeee?

ja sa mám vcelku dobre, simonka taktiez, takze som spokojna 😵 Uz sa hrozne tesim na Vianoce s malou, som zvedava ako bude reagovat na stromcek a svetielka....joj

Tak to len nejako vydrz matka, riadne to rychlo bezi a cochvila to budes mat za sebou 😉

martinka17
2. dec 2008

danielka
no je pravda, teraz to poriadne viazne. ale ja to beriem tak, že máte teraz pokoj od svojich ex a že sa venujete detičkám a na problémy skrátka nie je čas 😀
tie vianoce budúiste krásne....ja sa už tiež teším, hlavne na tú pohodu okolo vianoc.

adina22
2. dec 2008

ahojte 😉

aj my sa velmi tesime na Vianoce,len skoda,ze nam sneh zmizol ☹ Ale hadam do Vianoc este nasnezi.Mala sa s nim nestihla ani poriadne zoznamit a uz je prec.Ja sa snazim vymyslat nejake ozdoby na okna (tam este mala nedosiahne),ale so stromcekom to bude horsie 😅 .

martinka17
2. dec 2008

adina
tak držím pršteky, aby si aj ten stromček vymyslela tak,a by ho malá nespapala od samej lásky

adina22
2. dec 2008

martinka - no to uvidime ako to zvladneme ustriehnut,snad aspon par dni vydrzi cely 😀 No a to bude duplom lakadlo,farebne,leskle a este aj svieti 😵 to bude na neudrzanie.

Ako sa pripravujete na Vianoce?Mate uz nakupene darceky? 🙂

martinka17
2. dec 2008

ja som ani nezačala....akosi sa mi nechce behať po obchodoch...vôbec ma to tento rok neláka..asi kvôli bubákom 😝 A hlavne, nemám skoro nič vymyslené...to úplne neznášam. Ale aspoň som si ujasnila, že mi stačí jedna škatuľka s figúrkami a jedny salónky na stromček a koláč nepečiem, mamka bude piesť, tak mi kúsok dá a ja si spravím smotanovú tortu, mňam, to milujem.
A nepomohlo by dať stromček na stôl? teda ja neviem, ako to máte, ale ja by som ho mohla mať len na stole, lebo ináč je na zemi a to by bolo fakt superlákadlo 😀
Ale tie očičká...potom musíte kočky spraviť fotky, keď prvý krát uvidia stromček, aby sme to videli aj mi 😵

angua27
2. dec 2008

ahojte,
tak ja vás čítam, len mi malý moc nedovoľuje odpisovať. ak ťukám, tak chce ťukať aj on. 😀
u nás všetko ok. malý síce skúša moju trpezlivosť a stále vymýšľa nejaké zbojstvá, ale veď to je normálne.

add Vianoce: darčeky vymyslené sú, cez víkend začínam piecť, aby som postupne mala všetko napečené. chcem robiť cca. 6-8 druhov pečiva. tento rok som si to zobrala na starosti, mama pracuje ešte aj 23.12. a ona aj tak nerada pečie, takže posledné roky mali naši kupované koláčiky. ale tento rok bude všetko domáce, už sa na to teším. 😀 stromček sme tiež dlho vymýšľali ako bude. ale deduško to super vymyslel. obývačka je celá obložená drevom, tak povedal, že do stropu navŕta jednu skobu a na to stromček zavesíme. bude na takom malom stolčeku, ale pre istotu aj pripevnený na strope, keby ho chcel malý ťahať. a tento rok žiadne rozbitné gule. na stromčeku budú salónky, kolekcia, medovníčky a nerozbitné ozdoby. 😀
no, idem sa zase venovať tomu môjmu zlobidlu.

danielkapo
2. dec 2008

No babulky my stromcek toho roku klasika...kedze drobec nechodi...len budem musiet ustriehnut lebo lozi uz riadne rychlo...a dnes dokonca zacala uz dopredu 😎 a najoblubenejsia hracka pre tento tyzden je prazdna umelohmotna flasa od mineralky....ale k Vianociam...darceky nasim kupujeme so sestrou uz tradicne spolocne..v dvojici sa lepsie premysla
a Simke som uz co to pokupila minuly tyzden, ale este sa chystam na nakupy...aspon take drobnosti milucke...
Milujem Vianoce a ked sa deti tesia...este krajsie...dufam, ze sneh este bude...
adinka, natalke vsetko naj k rociku, pozeram, ze uz mala🙂 ako ste oslavili?
angua a ako sa dari pracovne?uz lepsie ci sa to este vzdy rozbieha?
martinka ty budes na vianoce s vasimi?

krasny dnik paaaaaaa

angua27
2. dec 2008

danielka, veru pracovne sa mi nedarí. skoro každý deň pošlem aspoň jednu cennovú ponuku, ale žiadna odozva. som s toho trošku smutná, ale tak hádam sa to rozbehne teraz na začiatku roka a viac práce očakávam v marci, keď si všetci spomenú, že treba spraviť daňové priznania. 😉

a ešte som sa vám chcela pochváliť. nedávno som sa zapojila do súťaže v časopise Mama a ja. som na to aj zabudla, ale dnes ma čakal na pošte balík a v ňom 7 veľkých výživiek Sunarka. vyhrali sme. 😀 tak máme pre Maťka zásoby, keď budeme na cestách.

adina22
2. dec 2008

ahojte ja sa chystam na nejake nakupy zajtra,tak uvidim ako to dopadne,nemam velmi rada tie predvianocne obchody plne ludi,ktori sa stale niekam nahanaju

martinka - no neviem ako to so stromcekom vymyslime,ale ak nevymyslime tak budem musiet ustrazit to moje sidlo 😅

angua - tak nase maminy su na tom podobne s tym pecenim 😀 Ja zase rada peciem,len neviem ako to pojde tohto roku popri Natalke..ako to mas naplanovane ty s Matkom,alebo budete piect spolu? 😵

danielkapo - dakujeme 😉 Oslavili sme tak rodinne a bola aj kamoska s dcerkou zagratulovat.Natalka mala nenormalnu radost z balonov...som ich rozvesala vsade 🙂 Tak vyskala a rozhadzovala rukami,no zlatunka bola..a s tymi hrackami je to aj u nas tak,najlepsie hracky su sitka,varesky,umele flase....

adina22
2. dec 2008

angua - tak to ti gratulujem.Ja odoberam Mama a ja a snazim sa zapojit do kazdej sutaze z toho casopisu a zatial nic ☹

angua27
2. dec 2008

adinka, ja sa tiež zapájam do každej súťaže v tom časáku a doteraz som veru nič nevyhrala. vlastne, naposledy som vyhrala cca. pred 5 rokmi, v jednej súťaži na nete. poukážku do reštiky. takže teraz to mám zase na ďalšiu päťročnicu vyčerpané. 😀

no a k pečeniu. Maťko sa vie tak 20 minút zabaviť sám, to je tak čas na zamiesenie 2-3 ciest. no a vykrajovať a piecť budem po večeroch, lebo som vždy na tŕňoch, keď mi ide trúba a malý je hore. síce vie, že je to horúce, ale furt tam chodí čumákovať. preto, chcem začať už teraz, aby som mala časovú rezervu a všetko malo svoj čas - cesto, väčšina musí pár hodín postáť, vykrajovanie, pečenie, odstátie pred zdobením - to je najlepšie nechať pár dní, zdobenie, lepenie a tak. ja sa rada vyhrám s týmito vecami. pre mňa je pečenie relax, takže sa pekne rozložím v kuchyni a užívam si to. 😀
asi teda, tento rok ešte Maťka k pečeniu nepustím. myslím, že by ho to moc nebavilo, možno na Veľkú noc už budeme pripravovať spolu, ale teraz by len všetko hádzal na zem a upratoval zo stola, takže si viem predstaviť ako by to vyzeralo. 🙂

martinka17
3. dec 2008

ahojte
ja budem tento rok s rodičmi, sestra býva každý rk so švagrom s nami, ale tento rok idú k svokrovcom, tak budeme len traja. ale aj tak to iste bude pohoda.
U nás sa nebude piesť, lebo potom to nemá kto jesť. akurát mamka spraví závin, teda tri druhy z jedného cesta...už ho minule skúšala a bol super 😵
A potom ostane len oberať salonky zo stromčeku 😀

adina22
3. dec 2008

angua - ved prave aj mala vie ,ze je to horuce a predsa tam chodi nakukovat.Tak to ja asi pockam kym dedko bude mat volno a budem v klude vypekat. 😉 Rozmyslam ale nad medovnikami,kazdy rok preciem nejaky novy recept (vraj zarucene makke) no a aj tak su tvrde,aj napriek tomu,ze ich dam do sacku.Nemas nejaky dobry recept?

martinka - tak to mne tehotenstvo na Vianoce nevyslo,ale je to aj dobre,lebo by som veeeela pribrala...viem si samu seba zivo predstavit,ja rozvalena na gauci predo mnou brusino a okolo mna kopa vselijakych dobrot 😀 A myslim,ze nezalezi na pocte ludi najdolezitejsie je,ze budes s ludmi,ktori vytvoria atmosferu,pohodu a hlavne ktori sa maju navzajom radi.A to myslim,ze budes s tymi spravnymi ludmi a hlavne ty a malicky budete v pohodicke 😵