Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danielkapo
8. jan 2009

angua, super maly je zlatyyyy 😵 ja si stale hovorim, ze vianoce bez deti su take cudne, my sa uz tak tesit nevieme z malickosti, ale ked vidime tie rozziarene ocka..juuuj, zase to ma vsetko vyznam 😎 uz teraz sa tesim na dalsie, ked bude malucka zase starsia a bude vnimat este viac
a nech sa ti dobre dari v kariere 😉 deticky su super, ale clovek potrebuje aj ine vyzitie a uspokojenie z prace...aby si vazil sam seba viac...fakt ti drzim palce a zelam veeela klientov

a veronika vitaj aj ty;)

hillary, my vidime tvoju situaciu len z tvojho popisu...a poradit sa ti neda, sama vies najlepsie ako to u vas je...ked vsak nemas inu moznost ako zivot s rodicmi, ktori napriek vsetkemu tvojimi rodicmi su, cudzi ludia by ti len sotva poskytli ubytovanie aj malej...pre vlastne dobro si len uvedom, ze ich uz nezmenis...snaz sa nevnimat to zle, lebo ti z toho fakt prepne a doma to bude stale na nevydrzanie. Kazdy prispieva do atmosfery, aj ty...a ked sa hnevas a si nervozna, tak lepsie to nebude, skor naopak...skus inu taktiku na nich. Pekne im podakuj za to, ze mozes u nich byvat, povedz im, ze si vazis to, co spravili pre teba a pre malicku a uvidis ci to nepomopze...aspon troska...aspon kym sa nepostavis sama na vlastne nohy a nezariadis si zivot tak ako ty chces...a uprimne ti zelam, aby o bolo cim skor 😉

danielkapo
8. jan 2009

cherries, dobre ranko, aj simuska dnes v noci nespokojna bola...no zuby v nedohladne 😎 rano o pol piatej sa tvarila, ze uz vyspinkana.....ale nereagovala som, tak si len trosku pomrmlala a zaspala...nastastie 😀
inak v sobotu idem kamoske na svadbu tak som zvedava ako to nasi zvladnu s tou malou macickou ....

adina22
8. jan 2009

dobre rano dievcata 🙂 tie zubky to je na ''dlhe trate''.Mojej Natalke a objavil prvy v styroch mesiacoch a stale este nie sme na konci 😅 A mame za sebou aj par zle prespatych noci.
danielkapo - prajem vela zabavy na svadbe.A neboj urcite to zvladnu 😉

dveronika
8. jan 2009

danielkapo: Ďakujem za privítanie, tak som sa do toho vžila, že som sa zabudla opýtať, či sa môžem pridať. 😀 .

Tiež si pamätám noci, keď sa malý prebudil o pol druhej, že už je vyspaný, no katastrofa a chcel sa so mnou rozprávať (keď mal tak asi 6-7 mesiacov). U mňa zabralo, že som nechala svietiť malú lampu, on sa vyrozprával a zaspal. Ja som sa mu veľmi neprihovárala, aby vedel, že je noc, len som ho prebalila a nakojila a pohladkala, alebo nechala v njej posteli pritúleného. Trvalo to asi týždeň. Keď išli zuby, tak sa iba prebral a zaspal s mojím prstom v ústach a nechal si masírovať ďasná.

danielkapo
8. jan 2009

no ja mam dost strach z tych zubkov....mne vraj zacali sa prerezavat az po roku...tak asi bude simka po mne ajk v tomto...zatial ani naznak....uvidime, mozno potom vyskocia vsetky naraz 😀
adi dik....zabava no dufam, ze nebudem stale nervozna z toho akko im tam place....ale nastastie je to sala asi 20 minut cesty pesi od nas, takze keby nieco, za 5 minut autom sa da dostat domov....

adina22
8. jan 2009

dveronika - aj som teba vitam...nejak som na to pozabudla,ale mi to takneprislo,ze si tu nova medzi nami 😉 Ake mas stare dieta (deti)?

danielkapo - tak to je potom v pohode,ked budes skoro 'poruke'' 😀 Ale viem,co mas na mysli ked pises ze budes nervozna z toho ako im tam place.JA som tak raz musela cele doobeda nechat Natlaku s dedkom,lebo som potrebovala k zubarovi.Cely cas som cakala telefon,ze mala len place.....atd.Samozrejme nikto nevolal 🙂 Prisla som domov a mala mala sice precikanu plienku,ale stastna a vysmiata ze dedko si s nou pusta kacicku 😀

a este ma k tym zubkom napadlo,ze existuje nejake homeopatikum,ktore sa dava detom ked idu tazsie zubky,vraj po nich deti aj pekne spinkaju.Neviem ale nazov ☹ sle skuste sa opytat v lekarni.A pisalo sa o tom aj tu niekde na MK

adina22
8. jan 2009

prepacte za chyby a slovosled...niekedy je myslienka rychlejsia ako ruka 😅

danielkapo
8. jan 2009

adi no my mame "krst ohnom" za sebou...ked som statnicovala v juni, mala mala necely mesiac...bola s mojou mamou u jej kamosky blizko skoly, no vyslo tak, ze 7 hod.som sa k nej nedostala...som sa potila riadne vnutri, prsia naliate, no na porazenie kazdu chvilu som cakala kedy zacujem na chodbe plac ze uz s nou nevydrzia....a vydrzali, doteraz na to spominame 😀 mamina sa bala ju aj prebalit aby nezacala plakat, lebo potom by ju uz neutisili....uhojdali ju 😀

buchova
8. jan 2009

ahojte...

vcera som si chcela urobit dnik pre seba a tak som vikusku nechala babke a ja som sa isla korculovat....bola som prec 2 hodiny....babka a vika to perfektne zvladli a na mna si ani nepomysleli..ked som prisla tak usmevy boli od ucha k uchu... 😀

aj ja by som isla na taku svadbu...vytancovat sa a poriadne sa odreagovat..Danielka,tak sa poriadne zabav a babka to urcite zvladne!!!

cherries vitaj 😀

buchova
8. jan 2009

divcence,

vikinka uz ma zubok!!!!!!!!!!!! 😀
...a ja ze preco je stale taka nespokojna!!!! 😉

danielkapo
8. jan 2009

jeej blahozelame vikinke k 1.zubku 😵

cherries
8. jan 2009

adina je to VIBURCOL ale nepomaha to ason nie pri mojom Maximkovi 😉 Aj ja gratulujem k 1.zubku 😵 Mojmu pojdu vsetky 4 naraz jemu idu zuby uz od 3.mesiaca vidno ich pod dasnami ale nechcu sa prestrcit uplne 😢 no neva . Konecne som maleho uspala ...........Co porabate ?

cherries
8. jan 2009

baby chcela som sa Vas opytat ci tu ma niektora z Vas skusenost s tym ze odoprela expriatelovi vsetky jeho prava na zaklade toho ze sa nezaujimal o vychovu a starostlivost , zrobila som kravinu ze je zapisany v RD , ale aspon ma moje priezvisko 🙂 Dakujem

adina22
8. jan 2009

buchova - gratulujem viki k prvemu zubku 😵

cherries - no ja som ten liek nikdy neskusala len som pocula a citala tu nieco o tom na MK 🙂 A nerozumiem celkom ako si mu odoprela prava?TEn moj je tiez zapisany v RL,ale mala ma priezvisko po mne

buchova
8. jan 2009

cherries

to ma zaujima....akurat pisem na sud papiere...co si napisala o odobrati vsetkych prav??(co to vsetko zahrna?)

ja ti poradit neviem(alebo som zle pochopila tvoju otazku) ale ja chcem dosiahnut aby bol zapisany ako otec aby mi platil vyzivne,nech sa stara...mala ma po mne priezvisko a to aj tak ostane.....

cherries
8. jan 2009

nijak este chcem mu odpriet prava , v utorok sa idem radit s jednou sudkynou - mama mojej kamosky ze co a ako tak vam dam potom vediet 😉

cherries
8. jan 2009

myslim ze sa to da lebo inak by mi nepovedala ze mi pomoze , viete on kasle na maleho a tak tak nevidim dovod a ani nechcem aby prisiel zhruba za tri roky a povedal malemu ahoj to som ja tvoj otec chuda dieta ta trauma a uz mozno budem do vtedy aj vydata 🙂

buchova
8. jan 2009

jas by som to chcela tiez.....potom ak budes moct daj vediet...dakujem 😉

cherries
8. jan 2009

neboj dam ale poslem vam to cez IP ked to budem vediet je to istejsie moze tu byt aj moja buduca byvala exsvokra -hysterka 😉

danielkapo
8. jan 2009

ja len tak cisto ako laik...zalezi to zrejme aj od toho ci plati na male....neviem si predstavit, ze by pravnou cestou upreli vsetky prava otcovi, ktory je v RL dietata a ktory plati vyzivne....ale urcite daj vediet ako dopadnes;)
ja som prave kvoli tomu ani do RL neuvadzala...a na margo tej traumy dietata...to je niieco co podla mna sa moze stat tak ci tak....ked bude simi vacsia, budem sa snazit primeranou formou a bez zbytocnych emocii jej povedatr pravdu...lebo napokon sa to moze obratit proti nam 😒 a aj okolie vie by zvlastne skodoradostne a aj voci detom...no neviem, tazka tema....vyriesi cas, uvidime 😉

adina22
8. jan 2009

cherries - tak to budem aj ja zvedava ako sa to da...lebo co ja viem,jeden pravnik mi raz povedal,ze ak aj neplati nic na dieta, ma pravo ho vidiet.

hillary23
8. jan 2009

caute baby!pripajam sa ku tej vasej teme a problemu.moja maala ma otca v RL a som docielila sudom to aby mi platil a plati..teda ma nanu narok a moze ju hoc kedy vidiet..ale si myslim ze ked cherries dieta ma uvedeneho a neplati na dieta a ese nema zaujem tak naco ho nutit o aky zaujem ked nema..moj ex o nu zaujem nema ale ta ja mu nebranim aby sa nedosiel ked mu v hlave dakedy sa osvieti sa pozret..mi plati a je jeho dcera tak preco daco zakazovat..pravdu sa mala dozvie tak ci tak neskor ked bude vascia..a ese ku cherries je to na tebe ci zakazes abo co styk dieta s otcom ked ani o nho neskrtne..taky chlapy by mali skor umret ako zit..bo nevedia si nic vazit!!!a neviem preco to nedas na sud aj to vyzivne.sak nech sa stara aked ti nebude platit ho udas , to je trestny cin a pojde si hacat.abo mu bude hrozit exekucia..ja sudy neznasam som rada ze to mam za sebou a som spokojna zatial ze mi posiela na malu..a ked niekto nema v RL uvedeneho otca si myslim aspon ja ze nema pravo na dieta bo nikde neni dokazane ze on je otec.. 🙂 pekny vecer

angua27
8. jan 2009

ahojte babuľky,

tak my sme sa dnes prehnali zbytočne do Bratislavy k pediatričke. si nás na dnes pozvala na očkovanie a tam nikoho. ma skoro šľahlo. zajtra jej ráno volám, že čo sa stalo. 😒

add zuby: Maťkovi vyšli prvé až dva dni pred 1. narodeninami. tesne za sebou mu vyšlo šesť a odvtedy žiadny. ale trápiť ho trápia, lebo furt si niečo pchá do tých úst a má rád, keď mu masírujem ďasienka. ja sem-tam používam masť na ďasná a to už keď je to také zlé, že nechce jesť. tá zaberie tak na 15 minút, zatiaľ sa napapá a hotovo. občas je trošku nervóznejší a to mu dávam na noc Nurofen. ten je aj proti bolesti. ale to tak možno raz za dva-tri týždne. 😎

add otcovia: malý má otca zapísaného v RL aj má jeho priezvisko. ja som to tak chcela a tak to aj nechám. keď bude mať Matejko 18 a rozhodne sa zmeniť si priezvisko bude to len a len jeho vec. mne ex výživné platí, ale nemá to nariadené oficiálne. pretože sme neboli manželia, tak rozvod neprebehol a ja som to nedala na súd. našťastie, sme sa normálne dohodli a funguje to zatiaľ. keby nastali komplikácie, vždy to na súd môžem dať. 😉

dveronika
9. jan 2009

Ak sa otec pol roka nezaujíma o dieťa(teda ani nič neplatí, nechodí, nevolá...), tak je dieťa "právne voľné", neviem presne ako to je, ale myslím, že môžeš požiadať o vymazanie s RL, alebo si ho môže niekto osvojiť. Ale tiež si myslím, že v momente ako sa to tvoj ex dozvie sa začne zaujímať... 😖 Najlepšie sa spýtať sociálnej kurátorky na súde, tá je najlepšie zorientovaná v týchto zákonoch. A potom samozrejme nemáš nárok na výživné.

adina22
9. jan 2009

Ked sa uz bavime o takychto veciach ma napadla este jedna....ak by som sa raz rozhodla vydat (co je zatial v nedohladne),dieta moze mat tiez priezvisko po manzelovi,alebo na to treba nejake povolenie od ex?Alebo by si adoptoval?Vobec sa v tomto nevyznam,kedze som to zatial nemusela riesit,ale zaujima ma to do buducna. 🙂

danielkapo
9. jan 2009

ahojky, adi no myslim, ze by si na to potrebovala suhlas otca pokial je v RL, myslim ze v paragrafoch sa to rozoberalo...

cherries
9. jan 2009

Baby nerobte tu teorie dopredu , ked budem mat odbornu radu tak Vam vsetko poviem ze co a ako 😉 Ahojte inak vsetky nic nestiham posledne dni mam toho velaaaaaaa........ Ak ma dieta tvoje priezvisko jeho suhlas na zmenu pri novom manzelovi nepotrebujes ak jeho tak potrebujes tolko viem lebo som menila priezvisko malemu na svoje .

cherries
9. jan 2009

myslim ze si ho moze aj adoptovat a tym padom tvojmu ex koncia prava a vyzivovacia povinnost ale presne neviem ako to je aj na to sa opytam potom to tu hodim 😉

cherries
9. jan 2009

dveronika a zyujimalo ma co ma vyzivovacia povinnost s vychovou a starostlivostou mne sa zda ze tieto dve veci su oddelene ze to sa posudzuje inak , lebo ja som pocula ze jednemu akoze oteckovi co aj platil na dieta zapreli prava vidavat dieta kedze sa onho nestaral ani nevychovaval a este nanho po niekolkych rokoch zle psychicky vplyval , takze ho mohol vidiet len vtedy ak mu to jeho ex dovolila . Prave toto ma zaujima ..............

dveronika
9. jan 2009

ja to poznám len z toho pohľadu, že kamarátka mala dieťa a ex jej naň neplatil a keď to bolo viac ako pol roka požiadal jej terajší o jeho adopciu.(a aj dieťa adoptoval, bývalého vymazali s RL a zapísali jej terajšieho)
Vyživovacia povinnosť je jedna vec, a práva k dieťaťu druhá. Pokiaľ má jeden z rodičov na dieťa preukázateľne zlý vplyv, tak sa jeho styk s dieťaťom obmedzí, alebo úplne zruší a výživné musí platiť ďalej.