Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

jozino24
2. mar 2009

ahojte... treba to tu rozprudit??? nejako sa tu nic nedeje.... Lilka uz haja takze mam tak 3 hodky na oddych... a vy ako??

buchova
2. mar 2009

jozino
to mas super ze tri hodky oddych co by som ja dokazala spravit za tolko hodin................. 😉 🙂

jozino24
2. mar 2009

no lenze akurat prespi najkrajsiu cast dna...

danielkapo
2. mar 2009

buchova, tak nech vam to vydrzi...to bezchorobie 😀
nemam inhalator...tak dufam, ze prejde to cim skor...
zubok ma jeden 😀 a ostatne nejajk nevidno zatial ...predbehnete nas a to je tvoja mimi oproti mojej 😀 ale prajeme vam to 😎 ....aspon ma nehryzie zatial

cherries
2. mar 2009

danielkapo - to bud rada ze ma len 1 zubok , moj ma uz 2 zubky a ide m u tretí ale ked sa pozabudne alebo si chce poskrabkat horne dasienka na cicke tak ma kusne ale uz by mu mohol vyst 3 zubok lebo tie noci su otrasne 😝

jozino - aj ja chcem aby mali spal 3 hod v kuse , tolko casu na ucenie na skusky by som mala ach jaj tak sa ucim max. v kuse 1 hod 😒

nebol niekto z vas v poslednom case na Ukrajine alebo Madarsku ake su tam ceny oblecka a tak podobne lebo som pocula ze sa tam teraz da strasne dobre nakupit by ma zaujimali cenove relacie Dakujem

danielkapo
2. mar 2009

cherries aku skolu studujes? inak ja obdivujem vsetky maminy co popri detoch este robia skolu...ja som statnicovala s mesacnou simkou, ale to aspon este spala riadne vela....neviem si predstavit teraz, ked je taka aktivna 😨 drzim palce

sorrelia
2. mar 2009

Ahojte...
Po straaasne dlhej dobe sa vam ozyvam.... Ako sa mate ??? Co mate noveee ???

adina22
2. mar 2009

sorrelia - uz som myslela,ze si na nas zabudla 😉 Ty sa pochval co mas noveho po tak dlhej dobe,co Matko a ako bio otec a vobec nejake novoty 😵

yukki
2. mar 2009

Ahojte samemamy. adina ako sa má malá? Zabrala na tie ATB?

sorrelia
2. mar 2009

ahoj addi

no popisali ste tu toho dost tak to tu luskam kto sa ako ma 😀

No u nas vela noveho, velmi vela... Matko ma 6 zubov a 12kg... Blaboce, rozprava jedna radost... Len stvornozkovat sa mu priliz nechce a o chodeni ani slychu - je pohodlny 😀 asi po mne...
Bio "otca" absolutne nijak neriesim. Som rada, ze je tam kde je a nezneprijemnuje nam zivot...
My sme si s Matkom nasli ineho ocina. Najlepsieho na svete. Matka lubi ako svojeho. Ked nie je v praci stava k nemu a robi mu ranajky. Rad ho krmi a kupe /to robi vzdy, ked je doma/. Normalne ho aj prebaluje - co som sa divila, lebo vela biootcov svoje deti neprabaluje. Velmi rad ho nosi... No proste stara sa o Matka najlepsie ako vie, a mne sa zda, ze lepsie ako niektori biootcovia.
A to nehovorim o tom, ze mi sem tam len tak prinesie kvetinku, ranajky, alebo poumyva riady a vygruntuje byt...
Ach no takto si mi teraz nazivame...

A inak som velmi rada, ze nema matko v rodnom liste biootca. Kamartka ma priatela, vzali sa a jej deticky nemozu mat ich priezvysko, lebo bio im robi problemy, i ked platit na deti sa mu nechce. My s tymto problemy mat nebudeme. Eh ale to uz moooc prezradzam... 😀 😀 😀

angua27
2. mar 2009

sorrelia, tak to je super. prajem vám to s celého srdca. a teda bude asi aj nejaká svadba predpokladám. 😎 bože, teším sa preveľmi s Tebou. 😀

sorrelia
2. mar 2009

angua

dakujemeeee 😀 😀 😉
hii nepovieeeem - mozno bude 😀

danielkapo
3. mar 2009

jeeej sorreila, ani nevies ako si ma potesila 😵 normalne mam radost s vami.... 😎
a uz len a len dobre vam bude vsetkym trom 🙂
parada

sorrelia
3. mar 2009

hii baby velka vdaka...

len to prosim neberte ako vychvalovanie, skor ako nejaku iskierku nadeje, ze ked sa to udialo mne - velmi lahko sa to moze udiat i vam 🙂 😉
fakt je to mozne najst v tomto svete dobreho muza do zivota 🙂
kocky hlavne sa usmievajte, zahodte starosti a teste sa z toho co mate... co ma prist isto pride 🙂 😉
vsetkym vam drzim palceky 🙂

adina22
3. mar 2009

sorrelia - tak to je super,usmievala som sa ako slniecko ked som citala tvoje riadky.Musite byt stastni 😉 tak nech to tak ostane.A keby naaaaahodou 😀 svadba bola,tak sa nam pochval 😵

yukki - zda sa ze zabrali 😉 zajtra ideme na kontrolu,tak som zvedava co nam povie.

Pekny dnik vam vsetkym 😉

yukki
3. mar 2009

Adina nooo vidíš (až teraz som otvorila túto tému)! už to bude len lepšie, pozajtra už nebudete vedieť, že dačo bolo.
sorrelia nesledovala som to tu moc dozadu (tému), ale prajem veľa šťastia!

bajama
3. mar 2009

Ahojte maminky..
Sorrela, tak tie tvoje riadky sa velmi dobre citali..tak hlavne nech ste vsetci spokojni a stastni 🙂

Adina22 to je dobre,ze malej je lepsie, urcite sa ti velmi ulavilo..viem, ako ja prezivam kazdu chorobu maleho,a to vlastne este nebol tak chory, aby bral atb

sorrelia
3. mar 2009

yukki - dakujem 🙂 😉

adina -keby nahodou dam isto iste vediet 😀 😉

cherries
3. mar 2009

danielka - asi som to zle napisala ucim sa na prijimacky na Lekarsku fakultu a ked sa mi nepodari tak II. variant mi ostava Pedagogika Prešov 🙂

sorelia - mi sa sice nepozname ale dala si mi taku iskierku nadeje ze raz sa najde ten pravi a bude mat rad mna aj moje dieta ☹ aspon konecne zistenie ze poriadni chlapi nevymreli 😉

adina - som rada ze malej je uz lepsie uvidis o chvilu bude oki 🙂

Mam novinku moj mali uz zacina chodit vcera sa pustil ku mne a spravil 4 kroky , normalne mi slza vysla od dojatia ako rychlo rastie 😔

bajama
3. mar 2009

Cherries, gratulujem k prvym krocikom. Tvoj maly je riaden sikovnicek 🙂 Je to pomerne skoro v necelych 10 mesiacoch. Tak to za mesiac ti bude trielit po byte ako strela ...

danielkapo
3. mar 2009

cherries tak maximko je sikovnik 🙂 blahozelame tiez
uz som si spomenula, ze si spominala tu skolu...tak drzime palce, nech to vyjde 😎

angua27
3. mar 2009

sorelia, určite môžem hovoriť za všetky dievčatá, že Tvoje riadky neberieme ako vystatovanie. aj mne si vliala nádej, že správny chlapi existujú a raz my všetky toho pravého stretneme. 😎

adina - super, že malej je už lepšie. 😉

cherries - gratulácia k prvým krôčikom. pripomenulo mi to môjho malého, tiež začal takto skoro a v 11 mesiacoch už behal po byte ako šarkan. ach tie naše deti, rýchlo rastú. 😎

angua27
3. mar 2009

a samozrejme, že aj na nášho tatina čaká niekde tá pravá žena. 😀 😉

buchova
3. mar 2009

sorrelia

ty aj zijes???? 🙂 😉 jajj sa tesim ze ti to vyslo!!!! 😀 hadam aj ja sa dozijem super chlapa!!

cheries
gratulujem!to musibyt perfektne uz aj ja sa tesim kedy ta moja herecka bude chodit!!!

angua

vidis skoro by sme aj na nasho tatina zbudli 😀

adina22
3. mar 2009

ahojte dakujem za podporu....aj ja som rada ze je malej lepsie,som zvedava co zajtra povie dokina. 😉

cherries - pridavame sa ku gratulacii 🙂 Moja Natalka zacala chodit v 14 mesiacoch,vraj tak ako ja ked som bola mala.No cela mama 😀

sorrelia
3. mar 2009

bajama - dakujem 🙂

cheries - a preco by nemalo mat ? Pozri tiez nie som ziadna krasavica, ani modelka. Som uplne obycajne ziena s malym syncekom a podarilo sa 🙂 ... Neboj, vsetko sa da a vsetko je mozne... Treba len chciet 🙂 a samozrejme treba sa vediet usmievat na svet, lebo potom sa aj ten svet na teba usmeje...
Mne osobne velmi pomohlo ked som exovi odpustila a popriala mu krasny zivot... Normalne mi zo srdca padol taky suter, ze az... Hned mi bolo o cosi lepsie... Samozrejme, chce to cas... Niekto ho potrebuje viac, iny menej...
a malicky je sikovnik !!!
nas sa len pred nedavnom rozliezol na 4 a o chodeni neni ani slychu / aspon usetrime na topanockach 😀 😀 😀/

angua - ako som pisala cheries, samozrejme, ze poriadny muzi existuju a ja vam prajem nech o takeho zakopnete... kto vie, mozno okolo neho chodis kazdy den a mozno ti jedneho dna podrzi dvere, alebo pomoze s nakupom 😀... clovek nikdy nevie ako pride k laske na cely zivot 🙂 😉

buchova - no zijem 😀 a dakujem... verim, ze kazda mamina si najde to svoje vysnivane stasticko 🙂 😉

jozino24
4. mar 2009

tu sa zasa cely den nic nedeje???

laura29
4. mar 2009

Zdravim. Chtela bych znat nazory zen, ktere maji vice zkusenisti nezli ja, ikdyz je moje situace ponekud netypicka.
Jsem lesbicka tehotna zena. S pritelkyni, s niz se znam skoro 5 let, a jeji dcerou z predchoziho manzelstvi zijeme ve spolecne domacnosti 2,5 roku a od zacatku to byly nervy. Tlaky sirsi rodin y partnerky, problemy s dcerou, ktera vse negovala a ja jsem mela problem ji prijmout. Pres to vsehcno jsme se s partnetkou snazily o dalsi dite, trvalo to rok a zararilo se.

Nyni jsem v 5. mesici tehotenstvi a partnerka mi rekla, ze uz nemuze dal, ze jse to mezi nama uplne rozpadle, ze se chce rozejit. Je rozhodnuta a je emocne uz uplne odrizla odeme. Presto jdeme jeste do poradny, ale uz spise abychom mely ciste svedomi. Ja osobne bych o trvani vztahu zajem mela, ale je to jednostrane.

Co se praktickych veci tyce, nejvetsi problem je bydleni. Byt nemam, prostredky na koupi taky ne. Rodice jsou stari a 300 Km od Brna, kde ziji.

No a ted co by me zajimalo:
Co si myslite, ze je lepsi? Do porodu a jeste nejakoou dobu po nem se zkusit domluvit s partnerkou, ze bychom bydlely spolecne (ona sama se chce na vychove dite podilet, ale nechce uz byt se mnou), nebo se radeji co nejrychleji odstehovat, prestoze nemam kam? Co si myslite, ze je lepsi pro dite? A neni riskantni, kdyz zena v pokrocilem stadiu tehotenstvi a pak par mesicu po porodu zije uplne sama? Prosim, napiste sve zkusenosti, nazory, dekuju!!

danielkapo
4. mar 2009

jozino....skus to nejak rozprudit.... 😉 ako sa mas? co nove? lilka ako?
ostatne dievcata? ako mate?
my v poho....hnusne dnes je vonku, vsak? 😒 spala by som...no simus nedovoli..uz som pisala, ze vie davat pusku? 😵 zlataaaa

sparocka
4. mar 2009

No vidím,že to počasie dnes zmohlo asi väčšinu 😀 😀
Kde ste všetky??? Hadám nespite 😅 😅