Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

terezka044
22. apr 2009

danielka takeho beaglea, krizeneho 😉
no a spolu s kocikom psa zobrat nemozem, by neprezil ani jeden z nas 😀 😀

tinika
23. apr 2009

terezka tuto dilemu aj ja budem riesit hihi budeme byvat na 3 poschodi a mame aj hava 😀

danielkapo
23. apr 2009

Ahojte,
no terezka nic neboj...mozno sa nejako zosuladite...tu po sidlisku stale stretavam jednu maminku, ktora chodi na prechadzky s kocikom aj hafankom - kokerspanielom 😉
tini a ty zapojis manzela a budete sa striedat 😀 jeden havka, druhy babo 😅

tinika
23. apr 2009

dani sak hej, ale manzel aj do roboty musi chodit hihi

terezka044
24. apr 2009

danielka to asi tazko, toto nie je taky pes. 🙂
ale nevadi, to mame vyriesene to vencenie, tak snad sa nic nestane doma. lebo ten pes je niekedy uplne mimo 😕

plasta
24. apr 2009

ahojte dievcata...
ja sice psika nemam, ale niekedy, ked sme este chodili s kociarikom, tak som tiez nevedela, ci skor nahanat malu, alebo tahat, resp. tlacit kociar... 🙂

danielkapo
24. apr 2009

😉 plasta, moja sice este sama nechodi, ale iuz mam co robit ju udrzat v kociku...obcas uz tiez nesiem malu na rukach, kocik tlacim ped sebou....no sranda 😀 a ak nahodou este vacsi nakup....tak to je pohlad 😕
Ako sa mate?

angua27
24. apr 2009

ahojte,
dávno som sa neozvala. sme skoro stále vonku a keď malý spí, tak sa venujem domácnosti, práci a občas aj sebe. dnes je malý zase u tata a ja za hoďku vyrážam za zábavou. také malé stretko zo strednej, sa teším. 😀

terezka, kamoška má psa a nedávno sme rozoberali ako ho učili, že bábo je nový člen smečky. tak jedna rada je, že mu treba bábo dávať pravidelne oňuchať a vysvetlovať mu pri tom, že to je nový člen a žiadny nepriateľ. a nechať ho napr. strážiť, keď spí v kočíku a tak. kamoška prečítala dosť knižiek o tom, tak keby si chcela, ešte sa jej môžem spýtať, na nejaké veci. 😉

terezka044
24. apr 2009

angua ja neviem, ten pes ma uz 10 rokov a je to lovecky (beagle). neviem ci by to zabralo. brat ma dve deti a on je z nich nervozny ked pridu 🙄 vzdy sa radsej zasije do izby a cuci tam az neodidu 😀 zlaty.
no kazdopadne, to s tym ocuchavanim ma nejaky zmysel, ale dieta bude musiet pochopit, ze havo sa za chvost netaha (Aj ked ten chvost je fascinujuci ja viem), ze sa do neho nestucha ked spi (to robili bratove deti a kusol ich, lebo sa zlakol)., a tak

danielkapo
27. apr 2009

NO ahojte
Tak ako sa mate? Nejako nam to tu uticha 😅
My mame za sebou pekny vikend, akurat v noci mi malicka nejako kasle...dnes smwe boli u lekarky, dala jej sirupcek nejaky....dnes tu hrozne fuka vietor, tak len doma sedime..... 😒
Terezka ako sa citis? Uz sa ti to krati.... 😵

terezka044
27. apr 2009

Ahojte, ako sa dari?
Tak my sme boli cez vikend na chate aj s deckami, trosku sme v zahrade porobili, poodychovali,... 😉 a vy ako? nieco nove?
Danielka no, krati sa, ale stale je toho dost... ach. 🙂 uz sa tesim, konecne budem mat co robit, budem moct chodit normalne vela von, na prechadzky, mat nejaky program, niekoho, kto ma bude mat rad a koho ja budem mat rada... 🙂 🙂
Ako sa dari Simonke? Uz vie chodit, trosku brble, alebo ako? 🙂 🙂

danielkapo
27. apr 2009

My sme boli v sobotu na takom stretku mamiciek a deticiek, fajne bolo...v nedelu prisiel bratranec s manzelkou a detmi, pekne sa vyhrali s malou....
Simke sa dari, zlatunka je, chodit este nechodi, dava si nacas 😀 len tak za rucku ked ju drzim...ona je podarena, nechce totiz chodit, ale rovno utekat, take tempo nahodi a vzdy potom pada na nos 😅 teda chytam ju samozrejme, inac by ten nostek uz mala odrety 😀 a blabotka uz take ze ajaj (ahoj) a pekne nas uz vola mama, baba, dodo....kyva, pusinkuje, najnovsie ukazuje mamke ze tuk tuk(po hlave) 😀 a hrozi no no 😅 no sranda,
no to ti verim, tie posledne tyzdne som sa uz tiez nemohla dockat....juuuj taky drobcek maly, uplne ti prevrati zivot, ale k tomu lepsiemu 😉 tak o zabavu aj program budes mat postarane isto... 😅
skola ako?

cherries
27. apr 2009

Ahojte tak aj tu fuka strasne tiez sedime doma a ja som chora uz druhy tyzden ako pes 😠 tak mi je zle .
Danielka tvoja bude mat o chvilku rocik co si jej kupila na narodky a aku tortu planujes ?

terezka044
27. apr 2009

tak to je zlate, a to stretko to ste si nejako dohodli alebo do nejakeho centra chodis? 🙂
skola dobre, zatial teda, nic nerobim, len som doma 😀 trosku sa ucim, ked sa mi chce, moc sa mi teda nechce ale cez vikend som si spravila slovencinu 😉 este nie som ani dohodnuta s profesormi ze jak to budu uzatvarat, ale tento tyzden by som tam mala ist a sa dohodnut.

danielkapo
27. apr 2009

cherries, tortu urobi moja mama taku nejaku klasicku plnkovu - to pre nas skor 😅 a malej spravime aj taku aby ona mohla papat, zatial pozeram recepty...nejaku jablkovo-piskotovu...mozno aj s tvarohom, bananom...uvidime co nam napadne 😀
zatial som jej nekupila nic, vlastne ani nic take nepotrebuje, myslim z takych vacsich veci, kociarik ma, aj odrazadlo...od krstnej dostane velku babiku a od krstneho kociarik pre babu, ja som jej zatial satocky kupila, prekrasna je v nich 😵 este sandalky pojdeme vybrat...a ty co mas v plane? Inac oslavu budeme mat doma len v kruhu rodiny a podla pocasia este chcem spravit taku mini "zahradnu party" u nas na chate kam zavolame aj kamosky s detickami ...no uvidiím ako to dopadne, dufam, ze uz bude zdravucka a ze bude teda aj vonku pekne...pripadne pockame na pekne pocasie 😎 hej a este bazenik chutny som jej kupila uz na leto, taku hubku 😀 aj so strieskou...
tak skore uzdravenie
terezka no tak verim, ze ti vyjdu v ustrety v skolicke 😉

adina22
28. apr 2009

Ahojte dievcata 😉 Co mate nove?Dlhsie som sa neukazala,kedze vacsinu dna travime vonku,popride na navstevach 🙂 Ale tesim sa z takehoto pocasia a slniecka.

danielka,cherries - vasi dorobci maju o chvilku rocik 🙂 Ako rychlo to leti,hodte potom nejake fotecky z oslav 😉

terezka - pozeram ze aj ty uz musis mat velke brusko 😉 gratulujem k slovencine a drzim palce,aby aj ostatne predmety dopadli dobre.Potom sa uz mozes sustredit iba na seba a oddychovat 😉

adina22
28. apr 2009

danielka - az teraz som si vsimla,ze si pisala,ze si Simke kupila bazenik....ja sa tiez chystam nejaky zaobstarat,kedze mala miluje vodu 😀 Kolko asi stoji taky bazenik?

danielkapo
28. apr 2009

adi ja som kupovala na mimishop.sk no len taky malicky, na clapkanie na zahrade....vyslo ma to spolu aj s postovnym okolo 15eur, co sa mi zdalo celkom ok...vyhodou je, ze ma aj taku striesku aby na nu velmi to slniecko neprazilo, kedze klobuciky, satky a ciapocky su pre nas nepriatel c.1 😅 Ale je dost malinky, jej samozrejme vacsi ani netreba...a nafukovaci klasika...

adina22
28. apr 2009

danilelka - dakujem velmi pekne. 😵 Tie bazeniky su naozaj nadherne,nieco vyberiem... Na velkosti nezalezi,hlavne ze je v nom voda (aspon pre Natalku) 😉

terezka044
28. apr 2009

ahojte tie bazeniky su zlate 🙂
adina, no brusko mozem odfotit, v zrkadle vyzera byt take male, ale pritom je to dobra tiaha teda

akurat ma stvu ine veci ale nad tym radsej uz nerozmyslam to je zbytocny stres 😀

danielkapo
28. apr 2009

adina nemas za co 😉 ja si tiez vravim, ze cim mensi, tym mam mensi priestor v ktorom ju budem strazit...aj ked pochybujem, ze tam obsedi dlhsie nez pat minut.... 😅
terezka, co ta stve, hm? A mas pravdu, radsej nad tym nerozmyslaj, zbytocne sa rozrusovat...

adina22
28. apr 2009

terezka - co ta stve?Ved ked mozes napis,mozno sa ti ulavi a ako pise danielka zbytocne sa nerozrusuj. 🙂

danielka - ved to moje sidielko tiez neviem ci tam aspon chvilku vydrzi hrat sa...uvidime.Ale ked sa ide napr. kupat,stoji uz 15 min predtym pri vani a caka 😀 A s tymi ciapkami,klobucikmi a satkami to poznam...niekedy nerobim ine,len jej to nasadzujem naspat na hlavu. 😉

cherries
28. apr 2009

danielka - tak tu nikto nema cas na pecenie torty aj ked vieme tak bude mat mali objednanu taku 2- poschodovumarcipanovu s morým lemovaním a na vrchu bude macik a napis maximko , mi budeme tiez oslavovat len v kruhu najblizsich doma , a v lete na chate to uz grill party su iste . Ja som mojmu malemu kupila nejake oblecko , sandalky, botasky a z hraciek Takeho Toho Psa od Fisher-prize co sa uci ze hlava .. a spieva pesnicky , potom nejake kocky, lego , leporela , puzzle knihy , prstove farby no a dostal novy sportovy kocik aj s hrackami na kocik to ma tiez na narodeniny myslim ze odomna to bude dost a bazen , stanik , odrazadlo, trojkolku ma slubenu od nasich a este krsna a spol mu nieco pokupia tak si myslim ze to je az az

Tak sa majte pekne zatial a ja sa idem liečiť 🙂

cherries
28. apr 2009

danielka - ešte som zabudla ak prides na vhodnu tortu pre malu daj vediet ani ja nechcem aby jedol z tej normalnej dakujem pekne 🙂

andy271
28. apr 2009

Ahojte babky..
Pozeram po konikovi a nasla som tuto krasnu temu, tak som tu.. 🙂
Aj ked niesom este slobodna mamicka, lebo som vydata ale idem sa rozvadzat.. 😒

Ako sa tu mate? 🙂

danielkapo
28. apr 2009

Cherries no teda maly bude mat kopu darcekov 😉 jasne, ked sa rozhodnem ktoru, tak ti hodim recept, inak su nejake aj v teme recepty
Andy ahoj, vitaj medzi nami 🙂 Napis nieco o sebe ak chces 😉 Mas zlateho synceka...

angua27
28. apr 2009

ahojte,
ja som v jednom kole, buď sme vonku, alebo domácnosť a práca. ale však viete. 😎

cherries, danielka, vidím, že rozoberáte torty. tak hodím typ, akú som robila ja. fotku nájdete v mojom albume, bola jednoduchá. piškótové cesto v tortovej forme, prekrojila som napoly, dovnútra som dala ananás a marhule, ale samozrejme, dá sa aj iné ovocie, všetko som to poliala vanilkovým pudingom s troškou kyslej smotany a obsipala som to takými dekoračnými cukríkmi cukrárskymi. malému strašne chutilo. 😉
a kopec vecí ste pokúpili drobcom k narodkám. 😀

andy vitaj a cíť sa medzi nami dobre. 🙂

terezka044
28. apr 2009

andy vitaj 🙂 🙂 neboj dobre bude 🙂
s tortami tu normalne chutky robite 🙂 🙂

sorrelia
28. apr 2009

Ahojte 🙂

všetky maminky zdravím. Jáááj ja nestíííham pri drobcovi. chodíme teraz často von. Obzeráme v dvoroch kuriatka, psíkov a mačičky. Najnovšie nám pri dome parkuje Cirkus a sú tam levy a koníky. Takže chodievame aj tam a kukááááme a kukááááme 😀 . Ja na koníky - jaj ako veľmi preveľmi mi chýbajú ☹ 😢 - a Maťko pozoruje všetkoo..
Ako sa máte maminky ???