Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danielkapo
6. júl 2009

Ahojte,
maja177 sama nie si určite 😉
baby, simonka kaká do nočníka odkedy sedí, teda cca od pol roka....no ona má problém vykakať sa, má stále tvrdšiu stolicu, takže sa jej tak lepšie tlačí a nočník je bežnou súčasťou dňa. dokonca sa už vie "vypýtať" na kakanie, postaví sa a zatvári strašne smiešne a jednoducho už viem, že sa ide na vec 😀 často sa nám podarí aj vycikať do nočníka, nemá s tým problém..no kým bude bez plienok, ešte si počkáme...no podľa mňa je každé dieťa iné a treba brať na to ohľad...nútiť je hlúposť a fakt zbytočné trápenie. Pri určitých veciach sa fakt treba riadiť svojim pocitom a inštinktom, aj keď múdre reči okolia vedia niekedy vytočiť....hlavne nech sme my aj drobci v pohode 😉

angua, super že ste si užili dovolenku, my pravdepodobne pôjdeme len na Zemplínsku šíravu, aj s sestrou, celkom sa teším...
Pekný deň

popelka.miri
6. júl 2009

Tak já nočník vytáhla, malou jsem tam posadila, ale ještě nechápe, o co jde 😅 Já taky nesnáším, když dorazí matka a říká mi, že už má nejvyšší čas jít na noční, přitom jí je teprve 18měs! Ona tvrdí, že já šla už v 6 měs. což je blbost, protože v té době dítě neovládá svěrače, takže to byla jen náhoda, že se to zrovna v tu chvilku povedlo...každé dítě je jiné! Můj kluk měl ještě ve dvou letech pleny a holka už v 18měs. chodila na nočník 🙄
Prostě je to různé a dokonce jakýsi odborník tvrdí, že je normální pokud dítě má pleny i ve 3 letech...znám případ, kdy kluk ještě v 5 letech dělal do plínek a dospěl taky v normálního chlapa 😉
Nenechte se zvyklat "chytrými" radami a zbytečně dítě nestresujte, může to vyvolat i opak...bude mít z toho strach a nepůjde na nočník vůbec 😝
Danielkapo: tvoje holčička je ještě malinká, má na nočník dost času...tak klídek 😎

Já si dneska koupila tu sedačku na kolo na malou, helmu a doufám, že už zítra uděláme zkušební jízdu, docela se těšíme s dětmi 🙂 Ale trochu mám obavy, jak to zkoriguju, 2 děti, Lili ještě nemá ten grif, Lukáš je divoch a já s malou na sedačce prvně v životě...doufám, že se to objede bez úrazu 😀

danielkapo
6. júl 2009

popelka, ja som v uplnom "klidku", ale zas to, ze deti su rozne plati aj naopak...mojej malej sa do nocnika kaka lahsie nez do plienky, takze ja som jednoducho za to, aby kazdy robil ako mu to vyhovuje a nevnucoval svoju skusenost/nazor inym 😉 btw tema o posadzovani deticiek na nocnik je....v teme batola 😉

adina22
6. júl 2009

angua - Matko je podareny,ale vidis vedel ze na koberec nieee,pockal si na balkon 😵 A poznam to,ja ked Natalku idem prebalit vzdy ju necham na chvilku s holou ritkou,ta sa vzdy rozbehne a zacne sa z toho tak radovat 😀 😵A mate pravdu necham to na nu kedy sa zacne pytat... 😉

popelkamiri - napis potom ako dopadla jazda 😉A kedy ti idu dve starsie na tu dovolenku?

danielka - Simke sa tazsie kaka tazsie dlhodobo?Pytam sa len preto,lebo poznam dve maminy co maju s kakanim deticek tiez problem,ale tej jednej mamina priznala ze jej malinko pije a preto ma aj tvrdsie kakanie.Ja som nedavno kupovala pre jednu kamosku do CZ kvapky Gaya a vraj su super. A Simka je sikulka, ze sa pyta,aj ked iba mimikou 😉 🙂 Pekna foto 😉

danielkapo
6. júl 2009

adina dakujem,
a ano ona ma tvrdsiu kaku uz dlhsie, nie je to uz take zle ako bolo pred pol rokom zhruba, ale zvykla si podla mna najma kvoli tomu tlacit do nocnika...ona ked kaka tak sa uplne zohne akoby do klbka, tak jej to ide lahsie a teda prirodzenejsie na nocniku nez do plienky...ona pije velmi vela...este je kojena, teraz ked je teplo pocickava cely den a pije aj velmi vela vodicky cistej, papa vela ovocia, najma jablcka, slivkove stavy stale aj jogurty, vlocky-..no jednoducho to ma tak...a dokonca ked jej idu zubky, tak je to u nej naopak nez u inych deti, ktore reaguju hnackou, ona ma zapchu... 😅 no ale uz som to konzultovala aj s lekarkou a vravela, ze niektore deti su ejdnoducho take..prospieva dobre, takze je to v poriadku 😉
a inak konecne sa uz pusta chodkat sama...dala si nacas slecna moja 😅 ale presne vcera (presne14 mesiacov) sa sama postavila na chodbe a pekne ju presla 😵 ona totizto stale ma tahala za ruku...no tak uz budem opat v strehu 😀

adina22
6. júl 2009

danielka - presne ak ti inac prospieva,tak je to v pohodke 😉 Gratulejeme Simke 😵 moja Natalka zacala samostatne chodit tiez v 14 mesiacoch a ja vraj tiez,takze sa pomamila 😀

danielkapo
6. júl 2009

no ja som vraj chodila v 9 mesiacoch, co ale beriem s rezervou 😀 no tiez som vraj mala problem s kakanim, tak v tomto je po mne.... 😒 no ale hlavne, ze je zdrava, zlata, moja 😵

adina22
7. júl 2009

danielka - no moj brasko bol taky rychly,ten zacal chodit v 10 mesiacoch.A mas pravdu,hlavne ze su zdrave dietky nase 😉 😵 A je zlatunka na tych fotkach,ta fotka ako spi v kociariku a trci jej nozicka je uuzasna 😵 😵

zuzu1202
7. júl 2009

ahojte baby, dufam ze si na mna este pametate.nebola som tu dost dlho- 23 tieho sa mi narodil syncek Alex, meral 49 centi a vazil 2730 g. Porod bol dost tazky ale zvladly sme to. Chcela by som sa Vas opytat ako ste to zvladali v porodnici ked ste videli ako za ostatnymi zenami chodia ich stastni manzelia? Ked som odchadzala z porodnice a videla som ako si pre ostatne zeny prisly ich polovicky, a ja som videla v nich tu istotu, ze su na svoje manzelky hrdy a ze im doma spravia cajik a maju prichistany a poriadeny byt, na slole sampanske......a ja som sama....bolo mi to tak nesmierne luto a mam hrozne vycitky koli malemu, je taky drobny, taky nevinny,taky krasny a nezasluzi si byt bez otca... 😅 Nedokazem sa zbavit lutosti a pocitu viny......

monka22
7. júl 2009

Ahojte....no ja mam tiez problemy s chlapom tak skusam pisat a mozno tu najdem nejaku utechu...zacnem asi tak....s mojim priatelom som sa na silvestra rozisla,ale po dvoch tyzdnoch sme sa dali dokopy a ja som otehotnela...nutil ma nech idem na potrat a bola som rozhodnuta ,ze to aj spravim pretoze ho moc lubim a chcem jeho...ale moji rodicia ma nakoniec presvedcili nech nejdem, ze mi pomozu... potom sme sa k sebe s priatelom zase vratili tak som bola stastna,ze budeme kompletna rodina...ale potom mi povedal,ze on ani neveri ci je to dieta naozaj jeho a,ze aj tak je so mnou len koli tomu,ze som tehotna.viem,ze to povedal len preto lebo som z nervou povedala veci ktore ma mrzia ale teraz uz neviem co robit...zase sme neni spolu a neviem si bez neho svoj zivot predstavit lebo nikto nikdy pre mna viac neznamenal ale na druhej stane si hovorim,ze bez chlapa bude lepsie...aspon nebudem musiet vyvarat a starat sa este aj o neho a trapit sa....bojim sa byt slobodnou mamickou....mozno sa zase dame dokopy, ale viem, ze to uz nikdy nebude ono...ja mu nebudem verit a on mne tiez nie...nepoznam ziadne slobodne mamicky tak som len chcela ci sa tu niekto najde kto je stastny s dietatom aj bez chlapa a ako sa to da zvladnut...

popelka.miri
7. júl 2009

Monka: no já jsem se 3 dětmi sama a řekla bych, že jsem šťastná i bez toho chlapa 😅 , jak píšeš, nemusím se s žádným trápit, děti na to stačí taky občas 😀 , nemusím ho už obskakovat, poslouchat ho, co mám uvařit, co ne, omezovat se kvůli němu a tak..Jediné kdy mi chlap chybí, když potřebuju něco opravit, nebo pro něco dojet autem, ale na to nakonec mám otčíma, tatu..Nakonec to jde i tak 😉
Taky si myslím, že "slepovaný hrnec" už nikdy nebude jako dřív, jako neustále se vracet do nešťastného vztahu a doufat, že to snad konečně po několikáté vyjde 😒 😔
Zuzu: já sice nebyla sama v porodnici, ale v těhu když jsem ležela 3x v nemocnici s krvácením, tak jsem si připadala stejně...ex o mě nejevil zájem ani o dítě, ještě se koukal po mých splupacientkách a koketoval se sestrami 😠 😝 Když přišel, tak jakoby tam nebyl a ještě bylo vidět, že ho to očividně obtěžuje a když jsem se bála o mimi, tak mi spíš psychicky přitěžoval...K ostatním holkám, těhulkám chodili jejich partneři, nosili jim dobroty, pusinkovali je, uklidňovali je, hladili jim bříška a já si připadala jako poslední na planetě...a na návštěvách gynekologie to samé...seděl vedle mě, unuděně a ostatní tatínkové drželi maminky za ruce, hladili je... 😢 Bylo to stejně těžké.
Když se malá narodila, tak byl v porodnici denně, ale doma už pak ne, ani jí nešel se mnou koupat, ignoroval nás,byl pořád pryč, mě nechal doma s horečkami a dětmi a bavil se s milenkou 😝
Já vím, že když koukáš na jiné maminky, tatínky a děti, že je ti to líto...ale to časem taky přejde, jako všechno...snaž se mrňouskovi vynahradit tátu i mámu, máš na to...už jsi zvládla dost, nemyslíš ? 😉

angua27
7. júl 2009

zuzu, neboj, nie je to také zlé bez chlapa. veľa u Teba ešte zohrávajú hormóny. ja som síce ešte s exom bola, keď sa malý narodil. ale keď na to spätne spomínam, tak chodil každý deň tak max. na hodinu do pôrodky. aj mi to bolo ľúto, ale vytešovala a upriamila som sa na malého. skús sa aj Ty upriamiť na Alexa. teš sa z neho. 😉

monka, mám rovnaký názor na zliepaný vzťah ako popelka. nevracala by som sa do vzťahu, ktorý je nešťastný. môj ex mi už niekoľkokrát naznačil, že by bol rád, keby som sa vrátila, ale pre mňa táto cesta už neexistuje. aj keď pomaly zabúdam na všetko zlé a ostávajú už len pekné spomienky a momentálne máme lepší vzťah ako posledné 3 roky spoločného žitia. nevrátila by som sa. proste viem, že by to časom znova prestalo fungovať. ja som sa tiež bála, keď som sa rozhodovala, či odísť či nie. moja sestra by Ti mohla rozprávať o mojich telefonátoch, keď som bola zúfalá, o tom ako ma niekoľkokrát držala plačúcu v náručí, kedy som mala pocit, že sa od zúfalstava a strachu ani nenadýchnem. ale kvôli môjmu synovi, jeho úsmevu, láske, objatiu, proste keď som si večer vedľa neho líhala a ráno ma budil ten nádherný úsmev. vedela som, že to zvládnem, nebude to ľahké, ale byť slobodnou maminou, bude aj vďaka nemu ľahšie. 😅

monka22
8. júl 2009

Dakujem za povzbudenie,ale aj tak je to tazke...najhorsie na tom je,ze vlastne ku mne nikdy nebol zly...vzdy pre mna vsetko urobil a bola som s nim statsna...ak mam pravdu povedat tak ja som bola vzdy na vine ked sme sa rozisli lebo mam blbu povahu...som proste taka,ze od zufalstva som mu niekedy povedala take veci ktore som nemyslela vazne a on si to zobral k srdcu a stale na to mysli....nechcem ho obhajovat....ale mozno keby drzim jazyk za zubami tak je to vsetko ine...
Aj dnes som sa neovladla a vypisovala som mu no on mi ani na jednu sms neodpovedal....ak sa ozve tak mozno o tyzden...ja ho zase budem prosit a ponizovat sa nech sa k sebe vratime...viem,ze to nie je spravne,ale ked on mi velmi chyba....ja viem sama,ze by sme sa k sebe uz nemali vracat lebo takto trpime obaja len nemam silu ostavat sama.mam len dobre spomienky a nemozem na nho nic zle povedat preto je to tazsie...jeden den som silna a rozhodnuta, ze chcem byt sama a nechcem ho uz ani vidiet a na druhy den mi chyba jeho objatie...preco my baby ta tak vsetko zle zvladame a chlapy to proste nechaju tak a pre nich zivot ide dalej...

popelka.miri
8. júl 2009

Monka: zezačátku má tyhle stavy skoro každá ženská, prostě to na tebe padne, ta samota, vzpomínky, to je pak depka hned...ale trvá to jen nějaký čas a pak se to zlepší 🙂
Kdybys věděla, jaké já měla zezačátku stavy depresivní...chvíli jsem byla ráda, že jsem sama, pak to na mě padlo a bylo to na nic...jenže čas to vyřeší za tebe...jen si neesmíš pořád namlouvat, že by to snad mohlo vyjít, kdyby.. Hlavně ne žádná kdyby 😠 !
Ty sms taky nic neřeší, jen se v tom plácáš...u tebe je blbý, že ti anil nezahybal, ani tě netýral, tak to je lpak těžší, ale časem i ty budeš vidět jeho chyby, nejen svoje...Jediné, co ti může opravdu pomoct, je tvůj prcek 😅 to mi věř...to je nejlepší medicína na trápení s chlapem 😉

tinus20
9. júl 2009

caute babky-zabky,tak idem sa s vami podelit o kusok sukromia...sice nejsom tak uplne slobodna mamina ,ale nemam k tomu daleko
otehotnela som ako 20rocna zaba a porodila som tyzden pred 21narodeninami,takze celkom super darcek som dostala🙂
O svadbe som ani nechcela pocut lebo s terajsim priatelom-otcom dietata sa dost hadame,vobec nejsme spolu a dakedy mi pripada ze jedine co nas spaja je nas syn,na maleho sme sa tesili ale ja som mala stale cudne pocity ktore sa mi teraz aj vyplnili,ze na vychovu a vsetko budem sama...neviem ci je to normalne aj u vas alebo mate s tym skusenost,ale nas "tatinko" nazvyme ho tak ,sa vobec nestara,je od 9 do 10 v praci,maleho pomali ani nevidi,prvy krat ho drzal v naruci snad ked mal maly mesiac,nikdy neprebaloval,nekupal,nekocikoval ked mal volno,jedine co robi,tak mu zapne kolotoc nad postielkou alebo mu pusti nejake rozpravky a so mnou neni tak isto,ked ma aj volno nikdy som nepocula"pod pojdeme dakde" ale ten radsej cumi do PC alebo ide s kamaratmi von a vyhovara sa ze aj on potrebuje oddych..uplne som nestastna ked vidim jak sa prechadzaju dvaja rodicia so svojimi detmi a ja sama...je to fakt strasny pocit a urcite tento pocit nemam iba ja,ved asi viete... 😔 ja som uplne znicena z toho maleho,jasne ze ho milujem,ale uz nevladzem
a teraz dobre citajte co napise...nas TATINKO si nasiel kamaratku, ktoru mi dokonca predstavil a ohradza sa tym ze je to kamaratka a ona ma priatela,nas TATA mi vezme maleho ze ide s nim a ja si mam oddychnut-pospat si alebo tak a ide za nou aj s kocikom,ona mojho prcka milovaneho drzi na rukach,spieva mu,kocikuje ,hra sa s nim...a dokonca nemozem ani nic spravit,lebo hned som ziarlivka a "ved je to len kamaratka,co robis" mi povie...par krat som aj ja s nimi bola,ale vobec s tym nesuhlasim som nahnevana,a vobec neviem co mam robit,som z toho nanervy hlavne ked ja daco potrebujem tak nikdy pre mna nic nespravi ale pre cudzieho pomali vsetko... 😔 😔 😔
ked som to povedala mojej SVOKRE povedala to ze je to nasa vec a ona sa miesat nebude,som chcela aby mu dohovorila ale evidentne jej to je tiez jedno
vazne rozmyslam ze sa s nim rozidem,poslem kade lahsie...uz nevladzem taketo veci riesit

tinus20
9. júl 2009

neviem co je horsie :mat takeho chlapa alebo nemat ziadneho.... 😖 mam s nim viac starosti a trapenia ako by som bola sama...

tinus20
9. júl 2009

zavadza a este robi rozruch v rodine,moja mama je tiez z toho nasho super vztahu dost mimo a ja uz mam dakedy take nervy,maly mi zacne do toho plakat az dakedy aj na neho nahucim nech je ticho..potom mi to je luto,ved on vlastne za nic nemoze...

angua27
9. júl 2009

tinus, tak toto sa ani mne moc nepozdáva. ja som-ako som tu už párkrát písala, odišla od exa - čiže otca malého, keď mal malý 9 mesiacov. dovtedy sa o malého staral príkladne (a stará sa aj teraz) - prebaľoval, pomáhal pri kúpaní, zabával sa s ním. chodili sme aj na spoločné prechádzky, aj keď ostatné medzi nami nefungovalo o malého sa staral naozaj super. aj keď prichádzal z práce dosť unavený, tak keď prišiel domov zabával sa s malým až kým ten nešiel spať. a tak isto pomáhal veľa v domácnosti - upratoval, pral, sem-tam varil. nákupy bežné boli iba na ňom, raz týždenne sme robili veľký nákup spoločne. (ako to tak čítam, tak sa pozastavujem nad tým, prečo som od neho vlastne odišla? 😀 😀 😀 😀 )
takže si myslím, že takto ako ten váš tato fungovať nemá. možno som staromódna, ale chlapská rola nie je iba o zarábaní peňazí. ale nechcem Ťa nabádať do ničoho unáhleného. možno by to chcelo vážny rozhovor, možno niekoľko, možno nejaké ultimátum (aj keď tie moc neuznávam). drž sa a daj vedieť, ako to u vás vyzerá. 😉

tinus20
9. júl 2009

a este som zabudla dodat,ked sa zdoverim niekomu,tak utesuju tym,ze chlapi su proste taki....no mne to nepripada celkom normalne, ked je dospelemu chlapovi prednejsi kamarat-kamaratka ako vlastna "frajerka s malym deckom"mozno som vybrala len nespravneho otca pre prcka...ja fakt neviem co mam uz robit,ked sa bojim toho ze maly ostane uplne bez otca ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

tinus20
9. júl 2009

no ten nas tata je stale v robote,ked za nim dojdem tak stale tam ma nejake baby,viem alebo verim ze by ma nepodviedol,ale zacina mi to vadit lebo stale pocujem"Matko prosim ta...a Matko sem a Matko tam..."
No nad cim sa mi rozum pozastavuje je to ze u nas ziadne spolocne nakupy nehrozia to je len 5min.v tescu a uz po mne hulaka nech si pohnem,ze jeho to tam nebavi...a ked ho poslem sameho,tak nikdy nic nedonese(ja nemam vodicak ale idem si ho robit v sept.)a tiez neviem naco sme kupovali nove auto ked ma nikam nechce odviezt.uaaaaaaaaaa
porazi ma z neho...
a co je tiez dost blbee je to ze nikdy sanechce o tom rozpravat ,hovori ze moc prehanam.......snad nechcem tak vela od neho 😒 bola som strasne naivna ked som s nim ostala...a teraz neviem co dalej,ked sa to zlepsi,tak budem len stastna a ked to tak ostane,tak s nim fakt koncim... 😉

angua27
9. júl 2009

tinus, ak sa nechce rozprávať skús mu napísať list. nemusí reagovať hneď, môže si všetko premyslieť a určite si ho prečíta. mne to pomohlo veľakrát. 😅

danielkapo
10. júl 2009

ahojky
tinus, no teda podla mna chlapi "nie su takí"....teda niektori su, ale nemali by byt....nie je to teda ziadne ospravedlnenie. Ja neviem, chlapa nemam, ani neviem ake to vlastne je zit s otcom dietata, kedze my sme sa rozisli ked som bola tehu..a nikdy sme spolu nezili. No verim, ze raz budem mat muza a mala otca, na ktoreho sa da spolahnut, s ktorym budme travit spolocne cas a riesit bezne problemy, pojdeme na spolocne vylety a ktory bude chciet byt s nami. Uplne si viem predstavit ako musis byt z toho frustrovana....tu kamaratku by som teda netolerovala ani ja, islo by ma z toho roztrhnut, najma ak s tebou cas travit nechce a s nou ano....
urcite by si sa s nim mala porozpravat, pripadne mu nejako dat najavo svoj postoj, pocit..,.neviem ako mate vyriesene byvanie, no mozno by pomohlo ak by ste na chvilu islis od seba, nech si uvedomi co vlastne chce, lebo podla mna jemu to takto celkom vyhovuje...zda sa....
drzim palce

tinus20
10. júl 2009

No my sme sa rozsili uz vela krat,ale ja sprosta som mu vzdy naletela na recicky typu"ved ty si pre mna vsetko,s nijakou inou byt nechcem..."no a tu to teraz mam...fak uz ma to unavuje a pri malom mam starosti este aj s nim ale zas neviem si predstavit byt sama,bude mi luto maleho ked bude bez otca ale takto jak je to teraz to byt urcite nemoze...
podla mna je to typ chlapa,co nikdy nemal mat ziaden zavazok,ziadnu babu a len si uzivat...
a este pikoska,milostivy ide toto leto 2x na dovolenku a bez nas...tak staci?si viete predstavit co som robila ked mi to oznamil 🙄 🙄 🙄 🙄

angua27
10. júl 2009

tinus a to si ako predstavuje dovolenka bez vás? a Ty a malý nepotrebujete dovolenku od bežného stereotypu? tak toto je pre mňa vrchol. 😠

danielkapo
10. júl 2009

tinus, podla toho co pises, tak maly si otca neuzije velmi ani ked ste "spolu"...vies, ak by si sa rozhodla, ze bez neho bude lepsie, to neznamena, ze prestane byt aj otcom maleho...druha vec je to, ako sa k tomu postavi ak by to bolo realne...no ale nechcem ta vobec nabadat, aby si ho opustila, musis si vsetko zvazit sama, lebo ty najlepsie vies ako to medzi vami je a problemy su na to, aby sa riesili....no ale podla toho co pises to nie je laskyplny, vyrovnany a preoboch (resp. vsetkych troch) stastny vztah....
a s tou dovolenkou, prepac, ale to by som teda nedovolila...nech sa rozhodne, ved uz ma rodinu...dieta...uz nie je bez zavazkov, aby si mohol robit co sa mu zachce....a to ako zvladas to, ze ide bez vas...? 😕 to by asi chcelo razantnejsie riesenie....

popelka.miri
10. júl 2009

Tinus, tvůj chlap opravdu nikdy neměl mít ženu a dítě, ale užívat si sám 🙄 Ta kamarádka, to je dost divný, že k ní utíká i s malým...chápu, že je pro tebe strašné, když je spolu vidíš jak ona chová malého a k tomu s tím tvým, ale s tebou to mu jaksi nejde 😝 ..Můj bývalý taky má holku, se kterou si občas bere děti a je to podobné, taky je to blbý 😖

A s tou dovolenou, tak to bych mu už vůbec netolerovala, protože já v manželství s ex nikdy nikde nebyla ani s dětmi nás nikdy nechtěl nikam vzít za celých 8 let prostě 0! Za to tenhle rok jede už podruhé s ní na drahou dovču a je tak "milý", že si bere na 4 dny i 2 naše děti a s ní k tomu 🙄
Je jasný, že si chce užívat sám, že s rodinou nepočítá 😠 K tomu si ale neměl pořizovat rodinu!! Z toho, co tu píšeš je jasné, že ti tenhle chlap a tenhle vztah nepřináší žádnou radost, nic dobrého, tak bych to vyřešila rázně a odešla bych od něho...pochybuju, že se změní...zřejmě je nevybouřený a usadit se nehodlá.
Můj ex mi taky asi 4 měsíce před rozchodem řekl, že jinou než mě nechce a přitom to táhl už pár let s jednou holkou odvedle, taky u toho vypadal přesvědčivě...ale pravda je, že pokud by to tak bylo, tak by se přece podle toho ti chlapi chovali, ne 😀
To auto to mi taky připomíná...my měli auto, ale nedej bože, kdyby tam náhodou děti drobili, nebo ho pozvraceli, hned ho jel vyluxovat a umýt, musel ho mít v bezva stavu...na výlety s námi ho to taky nelákalo, nakupovat jsem taky později chodila jen sama s dětmi a s kočárem...to auto měl na to, aby v něm mohl vozit tu svoji "hvězdu" ne pro rodinu, vyloženě pro svoje zájmy! Tohle máme teda tinus podobné 😅

tinus20
10. júl 2009

no dakujem baby,precitala som si vsetko,normalne som sa az rozplakala 😔
no ja som mu povedala ze "opovazi ist na dovolenku bez nas"ale to bolo este horsie,povedal ze mi da peniaze nech idem aj ja s kamaratkou,ze on postrazi maleho...no za prve:ja ani nemam taku kamaratku co by isla,za druhe:nechcem pocut tie reci co budu o mne vsetci hovorit,jaka som matka co necha 5mesacne decko doma a ide na dovolenku a urcite by som si to neuzila,ale on nevie pochopit ze ja chcem ist na dovolenku SPOLU...je to strasne HOVADO ...a to ze som mala narodeniny,maly sa mi narodil a tiez by sa malo nieco darovat,bol valentin,moj prvy den matiek,tak to ho ani netrklo...nechcem od neho drahe veci,ale ani kvet ,ani pusu mi nedal...buzerant...

dnes bola u mna jeho mama ,vsetko som jej povedala a hovori mi,ze nech mu dohovorim,ale ta tiez asi neni kompletna dakedy ,povedala ze je to nas problem ona sa nebude miesat 🙄
Nas "tatinko" si mysli ze ked mi da peniaze tak ma od nas pokoj ,vzdy povie ze kup si daco...no ale ja jeho peniaze nechem,ja chcem jeho......boze je to fakt strasne s tymi chlapmi pomali jeden horsi ako druhi...
a moja mama tiez vie utesit...hovori mi ze "naco si s nim mala decko..."tak este ja som teraz najhorsia toto je uplne uzastne a minule mi hovoril,ze aka som bola pekna s bruskom ze sa mi to hodilo ..tak som ho hned zrusila,ze ak mysli na dalsie decko,tak nech velmi rychlo zabudne... 🙄 🙄

dakedy rozmyslam ze ake by to bolo,keby neostanem tehotna,ja syna milujem,ved je to moje vsetko ,ale ten jeho foter ma tak neuveritelne sere,ked vidim tie stastne pariky co kocikuju svoje deti,tak mi idu az slzy niekedy,stavim sa ze vela chlapov by dalo neviem co za krasne ,zdrave dieta a niektori si to vobec nevazia...to mame iba my taku smolu?

bejbypd
10. júl 2009

tinus je mi velmi luto ze taketo nieco prezivas ale na druhej strane neviem ci ta to povzbudi...ja mam dvadsat v septembri budem ma 21 a mala 2 rocky...ked bola malicka ozaj babatko ako tvoj Marek inak krasne meno 😉 tak bolo vsetko pre mna tazke chlap chodil na nocne potom cely den spal za patami som furt mala frflajucu svokru a tri mesiace po porode som vazila 49kg pricom predtym nez som bola tehotna som mala 55kg...bola som s nervami na dne len som chudla,depky,mala som pocit ze chlapa ani nemam na vsetko sama a ked mal konecne volno tak isiel s kamaratmi von...pred rokom sme sa prestahovali do vlasneho bytiku a dlho dlho sme si zvykali spolu zit...on chodenie von obmedzil,ja som chodenie von pridala 😉 myslim to v tom zmysle ze ked chce ist niekedy cez vikend von opyta sa ma ja poviem ze ano lebo chapem jeho potreby ale ja som zase prilis tolerantna ked on ide v piatok ja idem v sobotu...a potom mavame aj vikendiky ked dame malu k svokrovcom a ideme obidvaja spolu...tvoj malicky je este malinky a ja som do malej roka vonku bez nej ani nebola a on chodil kade tade..ale toto musi byt o dohode ja som mu to vykricala povedala som mu ze ani chlapa nepotrebujem ked tiez nosil len peniaze nic viac tak si to uvedomil...myslim ze aj vy sa potrebujete naucit zit spolu ste mladi teda aspon ty a chlapi mavaju aj druhu pubertu co je smutne ale je to tak...ale ak mu za nieco stojis a ak mu na tebe zalezi tak to musi obmedzit a dovolenka bez teba?no by som toho mojho hnala z domu...teraz bude mat v praci tyzden volno lenze ja v robotke musim tahat akurat cely tyzden deviny takze sa moc neuvidime ale o malu sa postarat vie,musi odkedy som zacala aj ja pracovat a myslim ze si ma ovela viac vazi ked vidi kolko s nou mam roboty,to by si mal uvedomit aj ten tvoj...a k tej kamaratke no tomu urob razny koniec bud ty alebo ona...to co je za kamaratku?aj moj chlap ma kamaratky ale len co parkrat chodia s nami von a nie taketo...daj mu na vyber boze sak ma rodinu nech sa uvedomi,kazdopadne ti drzim palce,verim ze to ustojite ak nie tak on ti za to naozaj nestoji...

danielkapo
11. júl 2009

Ahojte
tinus, s tou dovolenkou...poslala by som ho niekam.-... 🙄 a ked uz bude zbaleny, ani vybalovat nemusi...a moze ist 😅 ale nie, ty musis sama najlepsie vediet ci ti stoji za to pokusit sa udrzat to....no nenechaj sa manipulovat, preco sa nemoze aj on trosku posnazit.. 😒

inak, Simuska uz sama chodi...teda uz to nie su len take neiste krociky, ale normalne sa uz rozbehla, zastane v pohode....juj zlata je 😵 ale neviem, mam stale hrozny strach, ze si ublizi, ze niekde hlavkou tresne do roha, stola a tak... 😅 a vonku uz chce tiez sama, no bojim sa ze padne na beton....no asi si musim zvyknut, ze? 🙂

popelka.miri
11. júl 2009

Danielkapo: to znám, když mi naposled malá začala chodit, tak jsem se taky bála, že někam padne a narazí se na něco...doma to mám zařízené tak, aby hlavně nikde nebyly ostré hrany a tak, ale stejně se tomu nevyhneš, moje holka je divoch, že už párkrát měla na hlavě, nebo na čele šlic, když se narazila 😖 Někdy se na okamžik otočím a už je v tahu! Venku se od ní nehnu na krok, ani na zahradě, tam si ani nedojdu na wc, protože hned zdrhá 😀
Jinak jsme s dětmi začali jezdit na kolech a s malou v sedačce a jsme v tahu denně, jí se to moc líbí, sedí tam jak paša a děcka jsou nadšený...akorát nechápu, když je táhnu pokaždé tak daleko, že já večer padám na hubu a oni stejně nejdou dřív spát a jsou pořád akční 🙄