Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julinka2787
1. okt 2010

baby tie čo ste sa súdili o určenie otcovstva, nemalo by byť toto konanie oslobodené od poplatkov za návrh??? prišiel mi domov prípis aby som zaplatila 66éčok! 😕 😕 🙄

risiacik255
1. okt 2010

@julinka2787 mne kámoš právnik povedal, že to budem platiť, ale len to, nič viac...ale aj tak je to bordel...však to je celý majetok ☹

boddez
1. okt 2010

@julinka2787 čoooooooooo???????........začo 66ečok?...my sme určovali otcovstvo ked sme sli z pôrodnice a neplatili sme nič.... 😕 😕 😕

risiacik255
1. okt 2010

@boddez mne bolo povedané, že keď sa určuje otcovstvo súdom (keď môj ex nechce určiť dobrovoľne), ja zaplatím súdny poplatok 66€...tak som zvedavá, čo to potom bude, ak ex bude vymýšľať a bude sa musieť robiť DNA 😲

boddez
1. okt 2010

@risiacik255 pako....aha noo ked je to sudom tak moze byt..ze to je platene ale to v tom pripade je to ine...a mali by ste si to podelit...achh neznasam takych pakov ..ako prepááč že ho tak volam ..ale ..no 😕 😕 😕

julinka2787
1. okt 2010

@boddez
@risiacik255 no súdom. takže toto zaplatiť a potom testy si musí zaplatiť on. to už viem. no ale v podmienkach pre oslobodenie od súdnych poplatkov sa píše že maloleté dieťa pri určovaní otcovstva, materstva atd. je oslobodené. a asi im je jasné že moja malinkatá dcérka návrh nepodá sama. či nie?? 😅

risiacik255
2. okt 2010

@boddez nie, v pohode, však to tak je...a to si ho ešte slušne nazval... 😉

@julinka2787 aha, tak to aspoň že tak...a veru, niekedy je to fakt na hlavu postavené..možno aj čakajú že si to podá sama 😒

boddez
2. okt 2010

@risiacik255 poznam to ..tiez som si uzil ale aj počastoval nadavkami...pretože naozaj su ludia ktory aj ked oni su uplne hovada budu zo seba stale robit slusnacikov a z nas čo sa starame tak my sme stale tie najvacsie nuly a uboziaci..🙂)) 😒 😒 😒 😒

risiacik255
2. okt 2010

@boddez tak to máš veru pravdu...môj ex teraz robí zo seba chudáčika (dokonca mi kámoška písala, že je tvrdil, že som otehotnela schválne), čo ma fakt pobavilo, pretože pokiaľ viem, tak v podstate chlap to určuje - ja som to do seba nevcucla 😀 ľudia sú rôzni, niektorí sa majú až príliš radi na to, aby dokázali milovať niekoho iného, to bol jeho prípad...preto som aj rada, že som sa naňho vykašlala hneď ako vyslovil to vďačné slovíčko "potrat" ...hovorím vďačné, lebo nebyť toho slova, možno by som s ním ostala (ak by sa zmieril s dieťatkom,lebo on chcel ostať so mnou,ale bez dieťaťa) a bolo by to horšie, pretože teraz prichádzam na to, aký je to kretén, vtedy som to ešte nevedela (chcel síce potrat, no aj keď sme sa rozišli, vychádzali sme spolu ako-tak,chcela som totiž,aby Lenička poznala otca), no teraz už nemám ani ja záujem, teraz sa krásne vyfarbil 😠
ale ako vravíš aj ty, to je minulosť, teraz je tu prítomnosť a budúcnosť - budeme to mať ťažké, ale zvládneme to a som ten najšťastnejší človiečik vo vesmíre, a môže za to moja maličká 🙂

anatanka
2. okt 2010

To je klasika... Kazda nova pritelkyne jakehokoliv muze vam rekne, ze jeho byvala je hysterka, ze to s ni nemel lehky, ze ho premluvila do svatby, do ditete, ze po nem chce jen penize, navadi deti, dela jen problemy, naschvaly....atd, atd 🙂

Nekdy mi to prijde az usmevne, jak je vsechno jak pres kopirak s malyma doplnenyma odchylkama.

katarina1234
2. okt 2010

@julinka2787 urcite nic neplat ale poziadaj o oslobodenie ja som to zaplatila a dodatocne som to ziadala aj mi vyhoveli ale zaplati to exo.

katarina1234
2. okt 2010

@risiacik255 hlavne nestresuj s testami DNA, len nech si ich da urobit spoji to len 400e malickost 😝 Jedna vyhoda je ta ze ti uz nikdy nebude most vycitat ze nie je jeho ten odber krvi urcite zvladnes. Ja to mam zasebou a som rada ze to ma cierne na bielom.

katarina1234
2. okt 2010

@boddez vitaj medzi nami. Citala som tvoj pribeh a pravdupovediac mi behali zimomriavky po celom tele a slzicky sa tisli do oci. Malicka ale moze byt stastna ze ma takeho ocina, tebe aj malickej prajem hlavne vela zdravia a pohodicky.

boddez
2. okt 2010

@katarina1234 dakujeme krasne...a neplačte je to štastný pribeh nie smutný...robi sofinka velikansku radost a je rozkosna...strasne jku milujem.. 🙂 🙂 🙂

katarina1234
3. okt 2010

@boddez aj ked je to stastny koniec nam sa aj tak hrnu slzy do oci, to sme mi zeny 😀

boddez
3. okt 2010

@katarina1234 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to sa mi na zene pači ked je citliva...🙂))to je vase zato sa ziadna nesmie hambit je to vase take ženske 🙂 🙂

julinka2787
3. okt 2010

@katarina1234 a ako asi by mala taká žiadosť o priznanie oslobodenia vyzerať??? 😅

julinka2787
3. okt 2010

tie ktoré máte záujem podpísať petíciu proti znižovaniu RP a nemáte možnosť, môžte aj tu : http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=499573

bonparuska
3. okt 2010

@julinka2787 dakujem za link, dúfam, že to pomôže a všetci kompetentní sa uvedomia, inak držím palčeky s tým uznaním otcovstva, mna čaká súd o výživné, ešte neviem kedy, ale len pri pomyslení na to mi zviera žalúdok, ale robím to pre svojho drobčeka aby som mu aspon trocha dopriala to čo si zaslúži, držkajte sa

katarina1234
3. okt 2010

@julinka2787 poslem ti to na mail, len si to prepis a potom ti aj tak sud posle take tlacivo, ktore budes musiet ist dat potvrdit do Soc. poistovne o tvojom prijme, na mestsky urad ci nevlastnis ziaden majetok a potom to opat posles na sud. Aspon ja som to tak mala. Dufam, ze pomoze.

tilda
3. okt 2010

@anatanka anoooo... aj ja som HYSTERKA :DDD svata pravda co pises

tilda
3. okt 2010

babule, prosim vas, ked mam 4mes dcerku, otca ma v RL priznaneho, aka je primerana frekvencia stretavania malej s nim? chceme si to dat na papier. nezijeme spolu odkedyy mala eli 3 tyzdne. on ma tlaci do toho, aby som mu ju dala a on s nou siel napriklad k jeho rodicom (ktori ma mimochodom neznasaju a viac krat na mna hrubo slovne zautocili, aj ked som bola s malou hospitalizovana v nemocnici), ale ja to odmietam, lebo si myslim, ze tak male dietra ako je moja eli nema co chodit k cudzim ludom do cudzieho prostredia bez matky. ano, su to stari rodicia, ale videla ich cca 6 krat aj to z kocika. jej otec o nu za posledny mesiac prejavil zaujem 4 krat, co tiez nemam pocit, ze je dost aby sa pri nom citila bezpecne. dik za vase skusenosti a rady. 🙂

julinka2787
3. okt 2010

@bonparuska ďakujem ti veľmi pekne. aj ja držím palčeky s výživným... 😉 😉 😉

julinka2787
3. okt 2010

@tilda mám pocit, že do jej troch rokov mu ju nemusíš dať bez tvojej prítomnosti. a starí rodičia nemajú právny nárok na malinkú, takže oni nič... bez teba proste tvoje dieťatko nikam nemusí do troch rokov, pokiaľ s tým ty nesúhlasíš...

tilda
3. okt 2010

@julinka2787 fuuu... vydychla som si 🙂 dakujem ti

epana31
4. okt 2010

ahojte neviem ci spravne pisem ale potrebujem poradit ohladom vyzivneho som slobodna matka mam 15 rocnu dceru na ktoru mi jej otec neplati z dovodu ze je vo vykone trestu a nie je priradeny na ziadnu pracu ale oto nejde lebo viem ze jeho ked pustia mi to doplati,ide oto ze mam z byvalim priatelom syna 5 rocneho navstevuje specialnu skolku logopedicko psychologicku,nosieva zdravotnu obuv chodieva do logopedickeho sanatoria Dialog a ide o to ze neviem ci mi prejde navrh na zvysenie vyzivneho dostavam nanho 100 eur priatel zarobi najmenej 650 eur plus chodi brigadovat do 2 robot pocitam ze v nich zarobi aj cez 200 eur a to najmenej chcem sa opytat myslite ze mi sud uzna navrh na zvysenie aspon na 150 eur ja pracujem zarabam do 500 eur cisteho + rodinne pridavky na 2 deti byvam vo svojom byte ale s rodicmi neviem ci ma daky zmysel behat po sudoch ale financne to nezvladam aj ked mi rodicia pomahaju ale uz aj im to zacina prekazat dakujem vam za kazdu odpoved poprosim ked mozete piste na epana31@azet.sk ale ked napisete aj sem nevadi este raz dakujem

tami_tami
4. okt 2010

baby ktore ste riesili vyzivne sudom kedy od podania navrhu vam prislo predvolanie??? myslim ze som sa uz davnejsie pytala ale prosim napiste mi... ja som podavala v juni a este stale nic... 😒

boddez
4. okt 2010

@tami_tami ☹ 😒 pozname aj ja som podaval o zverenie do vychovy a na vyzivne v juli a stale nič...som zvedavy kedy sa tomu rači sud venovať...jej matka sa vraj uz aj vyjadrila k navrhu čo sme posielali zo socialky ale zo sudu mi nic nedoslo... 😒 😒 😒

risiacik255
4. okt 2010

@katarina1234 to áno, máš pravdu...hlavne aby som to ozaj nemusela platiť, ostatné už zvládneme 🙂 a asi to aj bude lepšie mať to na papieri, to je fakt 🙂

risiacik255
4. okt 2010

@julinka2787 petícia podporená 🙂 dúfam, že to pomôže...fakt to nie je fér - človek pracuje, ešte si aj dobrovoľne platí sociálne, aby mu almužnu zaplatili a oni mu ešte z nej aj uberú...držím palce, nech to vyjde