Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

diwa
4. nov 2010

@zahrika mam partnera..ale nechybalo malo a slobodnou by som ostala..uz som mala naozaj po krk vsetkych chlapov..ale to ja som mala asi extra "stastie" na pochybne pripady 🙂
verim, ze ti je smutno...partner sa najde casom, to si bud ista..a urcite taky,ktoremu ked povies,ze si tehotna,bude sa tesit a prezivat to s tebou a neotoci sa na opatku :( zeny su v tomto divne stvorenia..zabudnu na to,ze su hodne ovela viac,ako mat len takeho partnera, ktory si k nim odbehne od manzelky,alebo nemaju pre ne za cely rok pekneho slova..to male ti da teraz vela lasky a nie je pravda,ze slobodna mamicka ma male sance na partnersky zivot..a budes mat istotu,ze ak sa najde,bude fakt stat za to,lebo nielenze bude stat o teba,ale aj o tvoje mimi. 😉

martinka17
4. nov 2010

@diwa o som nepochopila 😲 😀 Akože ste sa udobrili nakoniec?

diwa
4. nov 2010

@martinka17 nieee preboha..s byvalym nie..nie som zastanca nazoru, ze sa chlap dokaze zmenit ..viem odpustit,viem dat druhu sancu,ale odtial potial..mam svoju hrdost..aj ked som uz o tom zacinala pochybovat 😒
a ked som si povedala,ze stacilo s chlapmi a radsej ostanem sama,prisiel moj terajsi partner 😉

martinka17
4. nov 2010

@diwa takže čakáš s iným bábo, ahaaaaa...alebo mám chápať tak, že jeden je otec a po pár týždňoch máš nového partnera?

diwa
4. nov 2010

@martinka17 asi som to naozaj zle definovala :D vydata som nebola nikdy.mala som len "skveleho" expriatela..s nim som sa rozisla, po nejakej dobe som si nasla terajsieho partnera, s ktorym cakam svoje prve babo a tento bude aj mojim prvym manzelom..ja som sa sem len tak zaplietla,aby som vyjadrila podporu zahrike a ostatnym slobodnym maminam 🙂

martinka17
4. nov 2010

@diwa ahaaaaa, sorry, len som to ja ťapa nechápala...slobodná si myslela ako singel a ja hneď, že slobodná maminka 😀 😀 Toj e tou témou, prepáááč

diwa
4. nov 2010

@martinka17 pohoda, to ja som sa zle vyjadrila..to sa mi teraz stava casto, permanentne nevyspata a potom trepem blbosti 😀

martinka17
4. nov 2010

@diwa trpíš nespavosťou? Lebo ja dotez kvôli hormónom zle spím🙂

diwa
4. nov 2010

@martinka17 no vyborne.to si mi ani pisat nemala, ze este aj po porode to moze pretrvavat ☹ 🙂
no veru trpim..cely den som brutaaalne unavena..dojdem domov hotova, o osmej ma uz lame na spanok.zaspim a o jedenastej uz kuvikam s ocami dokoran..a ak sa mi potom podari zaspat, 100% sa zobudim na to,ze mi treba cikat a potom je zas po spanku . a len sa prevraciam a zivam a nic..a toto kazdu noc 😠

martinka17
4. nov 2010

@diwa ja som chodila spať o 22,20 presne, spala do cca 1 potom počúvala susedu, ako sa háda s priateľom alebo len tak čumela na strop. po 1-2, niekedy po 3 zaspala a nikdy nespala dlhšie ako do 7, ani cez víkend....som bola ako zajačik duracel, na obed som bola hotová...po pôrode som malého v noci aj hodinu kojila, kým zaspal, ináč nechcel, potom asi hodinku spala a zase kojila, nad ránom som potom nevedela ani zaspať....prebolelo, teraz je to lepšie🙂

diwa
4. nov 2010

@martinka17 jasne,ze prebolelo.aj mna preboli..musim si spomenut na casy, ked som bola mlada, z diskotek som chodila rano o 5tej a spanok mi vobec nechybal :D

martinka17
4. nov 2010

@diwa to hej, len po diske si sa mala čas zregenerovať a tu ho nebudeš mať....kámošk ami raz povedala, ešte ke´d som bola tehu...žiadna žena nevie, čo je to byť matka, pokiaľ to sama nezažije. By som neverila, koľko okolo malého doteraz kmitám, spím na dlh, že raz to dospím....fakt je to iné, ako keď o tom čítaš alebo ti niekto rozprával, to zistíš 😀

diwa
4. nov 2010

@martinka17 no zregenerovala,sice nie hned na druhy den, lebo matka ma vyhnala z postele uz o osmej,ze ked som bola frajerka v noci,nech som aj cez den a hybaj upratovat 😀
ja inak vobec neviem,do coho idem,kedze je to moje prve..cize ani nestruham machra,ze ja to zvladnem lavou zadnou.bojim bojim.neviem,co mam cakat..

martinka17
4. nov 2010

@diwa báť sa netreba, to pôjde samo, iste ti budú pomáhať, hlavne si ľahni na začiatku s bábom cez deň aspoň raz....ak ti nespavosť ostane, tak ti to bude veľmi pomáhať 😀

eaka
4. nov 2010

@diwa to je pekné, že keď si bola frajerka v noci, buď aj cez deň, baby to teraz riešili v "respektovat a byt respektovan", že či má mladého hnaď ráno z postele, keď v noci flámoval... ktovie, čo by povedali na tento prístup 😀 Ale aspoň máš trošku napraxované na prvé dni, týždne, mesiace a roky s dieťatkom 😉 Ja mám ešte teraz pocit, že som nestihla nič dospať (vlastne teraz už áno, mladá je u otca už druhý týždeň a ja som svoj dlh konečne dospala 😀 )

diwa
4. nov 2010

@martinka17 dufam,ze budem mat nenarocne babenko a necha mamu aj vyspat 🙂 uvidime..sama som zvedava,ako to bude..ale verim,ze moja mama a svokra budu veeeelmi aktivne a pomozu :D

@eaka podla mna mi mama len zavidela a preto ma vyhanala z postele, za trest,ze ja som sa bola bavit a ona bola doma.. 😀 aspon tak som si to vzdy vysvetlovala 🙂
wooow.si dospala svoj dlh az ked ma mala 4 roky? parada..zas mam vacsiu paniku :D tak to si uzivaj teda 🙂

eaka
4. nov 2010

@diwa no...4roky a 11mesiacov

martinka17
4. nov 2010

@diwa ty máš muža, to je iné, neboj, my sme slobodné mamičky, ja nemám ráno komu dať malého, že staraj sa tatko, ja idem dospať nočnú 😀

diwa
4. nov 2010

@martinka17 no jedine,ze by si to male zobral do roboty 🙂 rano tato odchadza do roboty,cize nic sa nebude konat..toto si asi musime odskakat my zeny..ci uz sme slobodne,alebo zadane..tato dojde vecer, chvilu bude nununu s malym a zas sa dostane ku mne.. 🙂

martinka17
4. nov 2010

@diwa ale je doma poobede a počas víkendov a sviatkov, to je viacej ako u mňam ja nemám doma chlapa vôbec. Mne ale pomáhajú naši, len to dospávanie, to mi chýba 😀

zahrika
4. nov 2010

@martinka17 uff no ziadna sranda, ale ty si si uz urcite zvykla a ked to tak citam, musim to zvladnut aj ja!
Mamina nebyva daleko, 10min chodze....ale aj tak.. ona este robi, cize tiez to bude len o mne a o mne a zasa o mne 😅
A ked nastupim do prace, tak to ako by som mala dve zamestnania... mam z toho trosku strach ako to sama zvladnem, ale myslim,ze ked clovek musi, dokaze nemozne....
Budem sa snazit si to max ulahsit aspon tym, ze ked maly bude buvat, tak ja s nim, aj ked nebude 100% upratane... nie som superman, chcem byt hlavne zdrava a v psychickej pohode! nech sa robi co chce 🙂

martinka17
5. nov 2010

@zahrika innáč som zvedavá, či aj o pol roka budeš ochotná nastúpiť do práce. Popravde, ja také ženy nechápem, čo nemusia a nástupie a ľutujem tie, čo musia nastúpiť do práce ☹

boddez
5. nov 2010

helou helopu...no čo kočky ako sa tu máávate..dlho som vas pri rannej kaaave nečítal.. 🙂 🙂 🙂

zahrika
5. nov 2010

@martinka17 ja musiiiiim ☹
Nechcem, chcem byt doma s malym co najdlhsie... zasluzi si to... odpracovala som dost, tiez je cas sa venovat malinkemu... ALE ALE... ked ten ch*j sa zachoval hentak, sama nezvladnem splatky, takze MUSIM.. I keby mi posielal nejaku almuznu, stale to nebude dost 🙄 🙄

Jaaaj inac dobre raaaanko, akoze hned z rana sem pisem negativa, hruza 🙂

zahrika
5. nov 2010

@boddez som sa k vam vcera normalne ze pridala... a tieez akurat popijam morning coffee 😵
To musi byt.. PC a kava ide dokopy.. tento zvyk si skuuuusim udrzat aj pri malom, sak jediny cas pre seba asi 😀

martinka17
5. nov 2010

@zahrika to ja viem, že musíš. Ja splácam byt, nájom, žijem z úspor,a le snažím sa oddialiť nástup ako sa dá....

zahrika
5. nov 2010

@martinka17 presne toto aj ja budem.... nejake uspory, nie vela mam, a bude sa snazit co najdlhsie prezit...
Firma je ochotna pockat aj dlhsie s mojim miestom... Takze snad sa mi podari..
Zatial som nahlasila navrat 1.6. co je vlastne 7mes a malinky bude mat 6mes. Uvidime ako sa to cele vyvinie, najidealnejsie by bolo potiahnut tych 9mes, ale to sa zda byt TERAZ nerealne 🙄

Inac totalne sa vonku oteplilo..to co je?
V noci ma chytili riadne bolesti v podbrusku..normalne som si pomyslela, ze toto nic nie je, co taky porod, boze bojiiiiiiim 😨

martinka17
5. nov 2010

@zahrika neboj,prežikješ tú bolesť. Ináč my sme už chorí obaja, takže trčíme doma 😢

zahrika
5. nov 2010

@martinka17 chori? a co ? chriipka? to je na prd 😖
tu je dnes neskutocne teplo... hlasia az 17stup!! akoze brutal... ze november 😕

martinka17
5. nov 2010

@zahrika skôr len nádcha,a le chrčí, zle spí....a to včra len začal, ešte týždeň minimálne sa budeme trápiť, ach, jaj. A ja to isté, ale ja sa trápim už 5 dní ☹ 😀