Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

sorrelia
23. aug 2008

lenie pokial studuje a ma menej ao 25 tak neviem ci by to neplatili potom jeho rodicia... kazdopadne byt tebou skusim centrum pravnej pomoci... ked by to bolo pre teba zlozite su tam aj mena pravnikov mozno niektori byva blizko teba....
v kazdom pripade, byt na tvojom mieste by som obetovala tu stovku a isla do tohocentra pravnej pomoci - vsetko ti vysvetlia, postup atd. a apokial budes splnat podmienky (co asi budes)
budu ta bezplatne zastupovat 😉

s tym priezviskom by v takom pripade musel suhlasit... dokonca aj keby si chcela ist na dovolenku niekam von aj vtedy by si musela mat jeho suhlas... tak isto keby si chcela ist zit do inej krajny...

lennie7
23. aug 2008

sorrelia ano ma menej ako 25 a neviem ci jeho rodicia budu ochotny zanho platit 😖
skusim si teda prestudovat to centrum pravnej pomoci 😉
ved prave to ma odradza ze ked ja budem chciet kdesi vycestovat a on nahodou odide do zahranicia kde ho ja tam budem hladat ☹ tak neviem co mam spravit 😔

sorrelia
23. aug 2008

ty sa nestaraj kde ho ty budes hladat... on ma dat kontaktne udaje ak neda je to jeho problem nie tvoj...

a pokial bude v RL a bude musiet platit ci sa mu paci alebo nie je to v zakone a neplatenie vyzivneho je trestny cin (ale len ked je v RL uvedeny ako otec)
😀

lennie7
23. aug 2008

a nevies ci nie je nejaka pravnicka poradna aj cez net?hladala som ale nic som nenasla 😒

sorrelia
23. aug 2008

asi nie, ale ved to nie je hadam taky problem urobit si 1 den na vybavenie tychto zalezitost ... ci ?

lennie7
23. aug 2008

nie problem to nie je len ja nemam kde nechat malu, chodi vsade so mnou, takzes s nou behat po uradoch je zaujimave, ona uz ani v kociku moc neobsedi 😅 ale idem si to rychlo prestudovat, akurat zaspinkala 😵

plasta
23. aug 2008

ahoj lennie..
no, sorrelia ma vo vacsine pravdu... ale, ked nie je v RL, tak od neho nemozes ziadat vyzivne sudom, lebo v podstate nema ziaden pravny vztah... a tak ked sa chcete dohodnut by som ti poradila, aby ste sli za notarom a dala si to spisat, aby ta neobabraval... vyska vyzivneho je na tebe, ved vies ake vydavky mas na malu a zober si, ze aj ty musis z dacoho zit...
a ty si nerob starosti, keby vycestoval, na to mame predsa policiu a ine organy, aby sa tym zatazovali a to viem, lebo kamaratka mala podobny problem, ked jej manzel utiekol do spanielska...

lennie7
23. aug 2008

plasta dakujem za rady 😉 toho notara sme sa boli uz pytat, povedal ze aj keby to bolo potvrdene tak by to nic neznamenalo, ze to sa vacsinou riesi cez sud.Tak neviem.Ale zacinam rozmyslat nad tym ze ho tam dopisem.Aky by bol potom postup keby som ho tam chcela dopisat?A ako dlho to zhruba trva? 😕

danielkapo
23. aug 2008

ahojte
buchova blahozelam k dievcatku, nech ste obe zdravucke a stastne🙂

lennie ja len tolko, ze existuje aj pravna poradna na internete...poslem ti link do IP...

vsetkym krasny vikend..

lennie7
23. aug 2008

danielkapo tak mi to posli prosim v ip, budem rada 😉

sorrelia
23. aug 2008

jeezis ja kravata som si ani nevsimla - BUCHOVA - VEEELKA GRATULEJSN !!!! 😀 😀 😀
uzivajte si !!!

paegaska
24. aug 2008

buchova k Viktorce velice moc gratuluji a jako spravna sudicka preji do vinku vse nejkrasnejsi a nejradostnejsi a nejmilejsi po cely dlouhy zivot 🙂

angua27
24. aug 2008

buchova, tiež sa pridávam ku veľkej gratulácii. 😉

buchova
24. aug 2008

ahojte dievcata...dakujem velmi pekne..ste velmi zlate.
nemozem sem cassto chodit a nemam tolko casu na citanie prispevkov ☹ ale verim ze sa mate vsetky super 😵 😵

ahojte

martinka17
25. aug 2008

buchhova
blahoželááááááááááááááááááááám 😵 😵 😵 😀 😀 😀
Tak sa drž a vráť sa k nám, keď sa Ti rošku ustálo svet a malá si zvykne 🙂

plasta
25. aug 2008

lennie7
no, neviem, aky je postup, ked sa ma dat vpisat do RL, ale to asi musite zajst na matriku a ostatne okolo vyzivneho... no, musis napisat navrh na sud... teraz pojdem buchovej poslat mail, ako to napisat, tak ked chces, mozem to potom poslat aj tebe... 🙂

babenky
aky bol vikend... hm, my sme boli vcera na oslave narodenin mojej neterky, juj, zlate boli obe nade babulky...

martinka17
25. aug 2008

ja som mala skôr oddychvý víkend 🙂
Ale aj tak ma trápi tá stršná nespavosť a kámoška ma nastrašila, že také bude aj bábo - teda že sa mui nebude chcieť spať. Tak to ma nepotešila🙂

lennie7
25. aug 2008

baby tak dakujem vam za rady 🙂 rozhodla som sa teda ze ho do RL dopisem, dufam ale ze nebude robit problemy a pojde to rychlo.
Na co vsetko teda budem mat narok?
Na mesacne vyzivne na malu + doplatenie vyzivneho 2 roky spätne a na vyplatenie tych nakladov spojenych s tehotenstvom a porodom?Ci este na daco?

zuz23a
25. aug 2008

Babenky ak môžete prosím poraďte.

Mám známu, ktorá nie je vydatá. Má priateľa, žijú spolu a čakajú bábätko. Chcela by uviesť priateľa ako otca, ale kôli určitým veciam má strach, lebo nemôže dokázať na úradoch, že otec bábätka je otec. Teda chcem sa spýtať kde všade sú potrebné doklady otca a prítomnosť otca v prípade nezosobášeného páru?

Nie som si istá či som to správne vyjadrila a nechcela som zakladať novú tému. 😒
Za každú radu ďakujem.

angua27
25. aug 2008

zuz23a, ak jej priateľ - čo predpokladám, že je asi potenciálny otec, súhlasí s tým, že bude uvedený na rodnom liste dieťaťa ako otec. tak stačí, ak pôjdu na matriku a tam pred matrikárkou prehlási, že súhlasí s otcovstvom. podpíše tam papiere a dostanú od nich jednu kópiu, ktorá sa potom predkladá v nemocnici, keď príde matrikárka na zapísanie dieťaťa. nemusí sa nijako dokazovať, že je otec dieťaťa, stačí iba ak na matrike vyhlási, že s tým súhlasí. nám to zabralo cca. 10 minút, je to rýchle.
a trošku nechápem otázke "chcem sa spýtať kde všade sú potrebné doklady otca a prítomnosť otca v prípade nezosobášeného páru?" otec dieťaťa môže byť všade, kde chce a kde ho chce pri sebe mamička dieťatka.

zuz23a
25. aug 2008

Prítomnosť otca na úradoch som myslela. 😒

sorrelia
25. aug 2008

ach tak teda ta stranka o ktorej tu hovorime, tak by tusim viacerym padla ako sol 😀

zuz23a
ak on sa k nicomu nema nevadi ...
treba ho v porodnici uviest ako otca, ist do centra pravnej pomoci (lebo predpokladam, ze z materskej si pravnika tvoja kamaratka asi nezaplati) a tam sa popytat ako sa ma dalej ppostupovat... oni jej poskytnu pravnu pomoc (pravnika) a ten to s nou urcite vybavi...
urcite ako prve bude musiet dokazat, ze je otcom - takze prvy bude sud o "urceni otcovstva" (ak bude popierat isto sa spravia testy DNA)
ak uz bude urcene otcovstvo - potom sa moze podat na sud ziadost o vymeranie vyzivneho pre dieta ale aj pre matku - matka ma pravo na polovicu nakladov spojenych s tehot. a porodom, a dieta ma narok na polovicu vybavicky a samozrejme na vyzivne

martinka17
26. aug 2008

Ahojte babenky
tak ja mám dnes zlý deň. Akosi začínam byť rozhodená a neviem čo vlastne chcem. Z jednej strany sa na bábo teším, hladkám mu bruško, aby vedelo, že na neho myslím, rozprávam sa s ním..lebo ma vraj už počuje🙂
A mám strach, či je všetko OK 😉
Na druhej strane mám strach, či som zdravotne OK ja, či bude všetko v poriadku ale hlavne, si začínam uvedomovať, že na to budem sama. Teda viem, že budem mať rodinku, ale doma budem celé dni sama....a toho sa bojím. Ako to zvládnem, keď bude drobec uplakané dieťa, čo budem robiť, keď fakt nebude dobre spávať a to ani nemyslím na to, čo by som robila, keby nebolo všetko v poriadku. Je to normálne? Alebo sa skrátka len začínam vopred ľutovať?

angua27
26. aug 2008

martinka, je to normálne. aj keby si mala po boku partnera, mala by si tie isté pochybnosti a otázky. hlavu hore, všetko zvládneš a určite si nájdeš kamarátky s deťmi s okolia a nebudeš doma sedkať. a pokiaľ máš podporu rodiny, treba ich občas poprosiť, aby malé zobrali na prechádzku, alebo ho prišli postrážiť. je to normálne, aj mamina musí občas vypnúť. 😉
hlavne sa snaž myslieť pozitívne, maľovať si ružovú budúcnosť a myslieť na to, že bábo bude to najlepšie na svete, málo plaču, veľa smiechu. a uvidíš, že to bude ok. 😉

titkovamiriam
26. aug 2008

martinka neboj je kopec mamiciek v tvojej situacii a zvladli to-sme zeny my vydrzime vsetko!!!! 🙂 ,treba byt co najviac s ludmi a neuzatvarat sa do seba,lebo ake mas pocity ty take prenasas na dieta.Kaslat na niakeho nepodareneho chlapa,najdes si aj poriadneho uvidis 😀 a aj keby si bola s dietatkom sama nic sa nedeje. 🙂

martinka17
26. aug 2008

babenky dík 😀 ,
ja sa snažím myslieť pozitívne, myslím, že sa skôr zbavím teraz stresu ako pred tým..asi to bude energia od drobca..už sa teším ako začne kopkať..len zatiaľ sa mu neche 🙂
Len som si minule uvedomila, čo ma vlastne čaká...a čo sa týka kočíkovania..tak som dnes zistila, že 13.8. sa kámoške narodila dcérka..ani nemala bruško 😲 Tak aspoň niekto v okolí s bábom...moje rovesníčky totiž už majú poväčšine väčšie deti 🙂
Ale dík, tak nie som stelesnená depka 😝

titkovamiriam
26. aug 2008

😀 mne tiez velmi pomohli kamarati ked som sa rozviedla a je to super 😀

sorrelia
26. aug 2008

martinka
ver svojmu dietatku a svojmu tela 🤐 nemaj ziadne pochybnosti a bude vsetko ako ma byt 😵 😎

martinka17
26. aug 2008

joj,
tak sa musím snažiť...ale tie hormóny ma občas zradia☹

sorrelia
26. aug 2008

martinka
naposledy som citala tuto knizku... mozno by zaujimala aj teba http://www.martinus.sk/?uItem=24648