Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
24. jan 2010

lucinka
mrkni do témy paragrafy-výživné...niečo také tam je, iste nájdeš maminky, ktoré majú kopec skúseností. Ale ak je nezamestnaný, tak toho fakt veľa nedostaneš 😠 😝

julinka
ja zopakujem jedno,spomeň si ako sa správal k tebe predstav si na tvojom mieste svojho krpčeka a potom sa v kľude rozhodni 😉

Mne pomáhajú rodičia, niečo mám odložené ale ja žijem pre dnešok, zajtrajšok veľmi neriešim a čo bude o rok, na to radšej nemyslím. Obdobie plánovania a snívania, to som mala pred 10 rokmi, teraz som stará "rároha" a asi príliš zatrpknutá pre sny 🙂

latvia
25. jan 2010

ja som sa rozhodla neziadat o vyzivne ani nieje sperminator zapisany v RL, tiez je nezamestnany, takze tiez by som videla velke ho.... 😝 okrem toho, si myslim, ze na tych par drobnych, vo by sme dostavali od "otca", to by bolo tak na den jedla....toji to teda za to???vobec nie...ak ma niektora sancu vysudit 100 eur mesacne aspon, tak nech do toho ide, ak ich fakt potrebuje...ja som si za rok a pol prace nasetriila, teraz mi kvasia v banke na horsie casy a snazim sa zit z toho co teraz dostavam...okrem toho dostavam na narodky svoje, maleho, dokonca aj na krstinach sme si pekne "zarobili" 😉 tak ak mate dobrych ludi a hlavne rodinu poruke, neni o com, nech sa sperminatori bodnu 😝

petula.m
25. jan 2010

Ahojky.. vidím, že nás je opravdu hodně, co řeší takové téma.... trochu mě to uklidňuje.. ExPřítel se na nás vykašlal, asi před měsícem, ale už delší dobu to neklapalo... asi od té doby co zjistil, že jsem těhotná... taky řeším, jestli ho nechat napsat do RL. To, co mi včera napsal mě opravdu dostalo. Když jsem mu ve středu napsala, jestli se mnou zajde na matriku nebo chce otcovství popřít, tak napsal, že nic popírat nebude, ale že se mnou nikam nejde, že vše budeme řešit až po porodu. Nechala jsem to teda tak.. Jsem student a měla jsem jen brigádu, kterou jsem musela skončit kvůli těhotenství... takže nemám žádný příjem a jsem teď zpátky u mamky... prvně mi řekl, že chápe, že jsem tam musela skončit a že dobře vydělává, takže nás uživí a že potom budu dostávat rodičovský příspěvek. V prosinci jsem skončila v nemocnici a chtěla jsem, aby mi na to přispěl, že potřebuju na léky, pobyt v nemocnici a na vitamíny. Na zdravotní stav se ani nezeptal a místo toho začal vyhrožovat, že mi malou vezme. Snažil se mě psychicky zdeptat. Jenže se prý nemusím bát.. na malou by jen tak nárok neměl a to, co mi navrhl včera mě opravdu dostalo. Napsal, že by si chtěl rozumně promluvit, že má pro mě návrhy, tak jsem napsala, že nechápu o co mu teď jde, že chtěl přece řešit vše až po porodu... Trochu to zkrátím... nakonec mi napsal ty návrhy. První byl, že zažádá o svěření do péče, pokud se zjistí, že dítě je opravdu jeho. Tak na to jsem mu napsala, že klidně si to zjišťovat může, že já vím na milion procent, že jeho je a že není lehké malou dostat do péče, protože za prvé se teď vůbec nezajímá a za druhé, pokud je vůle matky dítě vychovávat, nemá šanci. Musela bych být nějaká alkoholička nebo feťačka, aby mi ji vzali. Druhá možnost byla, že mi bude platit alimenty, ale s tím, že budu mít dohled nad výchovou dítětě ze sociálky, že prý není reálné, aby se s malou vídal(to se mi zdálo nejreálnější, protože nevím, co vyhrožoval s tou sociálkou) a třetí, tak ta mě dostala, bylo to, že mi dá jednorázovou částku a já ho jako otce neuvedu. Nabídl mi 100 000. Jen tak chce prodat svou dceru☹ a stejně bych neměla jistotu, že už si na ni nikdy nebude dělat nároky a jen by to použil u soudu proti mě. Na to tak hloupá nejsem. Prý by to bylo jednodušší a že už s tím má své zkušenosti. Tím jsem asi zjistila, že už někde zřejmě takhle dítě má. Kdyby vydělávál pár korun, tak výživné neřeším a radši bych otce nenahlásila a vykašlala bych se i na těch jeho 100 000, ale vydělává kolem 30 000 měsíčně, takže na vysoké výživné mám dost šanci. Tím, že se malá má narodit v květnu a v červnu končím školu a musela jsem zůstat u mamky, v které mám opravdu oporu, tak myslím, že by mi od 21 měsíců dítěte, kdy budu dostávat jen 3800 nestačilo. A ze sociálky mi to udělá tak tisíc korun. Jen vyhrožuje, že na malou stejně šanci má, ale co to je za otce, který se nedokáže normálně domluvit a dokázal by "prodat" své dítě??? Chtěla jsem mu vyjít vstříc, že když se bude chtít rozumně domluvit, tak po něm nebudu chtít to, co musí platit po dobu dvou let i na mě, ale on by si to radši takhle zjednodušil. Na to opravdu nemám slov... ☹ A prý si to mám promyslet, protože takhle bych to prý měla bez problémů a mám myslet i na to, že by to mohl vyhrát... Jenže po tomhle??? všechny sms mám uložené... A i když jsem nechtěla být svině, tak pokud bude chtít dělat problémy, tak mu to nedaruju... Stejně mu vůbec o malou nejde, ale jen o peníze☹

martinka17
25. jan 2010

petula
neviem, ja by som sa fakt bála, že mi ju vezme. ENpoznám ho, ale vyzerá na riadne zažratého machra, ktorý si myslí, že peniaze všetko vyriešia. Máte nejakého spoločného známeho, trebárs tvoju kámošku, ktorá by ti objektívne poradila? Teda či je schopný požiadať o to zverenie do starostlivosti?
Ale sila, ľudia vedia byť k sebe svine ☹

petula.m
26. jan 2010

Já jsem se taky bála... Ale není to tak jednoduché, aby ji dostal... Ještě teďka, když prostě mám ty sms, že mi nabídl peníze za to, když ho nenahlásím jako otce... Takhle se otec chová...?? nechápu o co mu prostě jde, ale byla jsem na péči o dítě a tam mi řekla, že pokud je vůle matky vychovávat, tak není důvod mi ji vzít... Ale on se ani nechce starat... napsal mi, že nebude platit na dítě, které nebude vychovávat... Já jsem mu ve styku nebránila, ale on prostě nemá zájem, místo toho napsal, že bude chtít, aby na mě dohlíželi ze sociálky... Jenže není důvod... o malou bude dobře postarané.. A když se s ní nechce stýkat?? to je jeho problém... A taky mi napsal, že ta třetí varianta, to, že by mi dal ty peníze, je pro všechny nejlepší, že by přišel o hodně peněz kdyby šel na mateřskou apod. Prostě si protiřečí pořád... neví co chce... moje mamka je z toho ještě víc na nervy, když jsem jí četla ty sms a myslí si, že je zralý na nějakého psychiatra, protože tohle není normální.. Chápu, kdyby prostě jevil zájem o to, že chce malou vídat... ale když řekne jednou to a potom to??? Kdyby o malou opravdu stál, tak si za tím jde a nenabízí mi peníze... bude to ještě zajímavé☹ Ale už nebudu reagovat na jeho sms, sám to chtěl prvně řešit až po porodu, tak to budu řešit u soudu... Chtěla jsem mu vyjít vstříc, nechce, tak má, co chtěl mít... jsou to jen výhružky... on totiž teď zjistil, že není tak jednoduché tu malou dostat, tak se chtěl zbavit zodpovědnosti takhle..

martinka17
26. jan 2010

petula
nechaj to všetko tak, ako si napísala, po pôrode. Uvidíš ako sa vyfarbí potom.
Teraz sa sústreď na svoje zdravie, na maličkú a ak sa dá užívaj si tehulkovanie 😀

nicky11
26. jan 2010

lucinka,ja som tiez takto podala ziadost o vyzivne a mam rozsudok na 100eur mesacne,tak neviem...to je dost individualne aj podla toho aka je sudkina a aku mas kuratorku,ci je babo zdrave a taak...myslim ze budes mat lepsie ked si podas ,aspon nejake peniazky budes mat ja som to brala tak ze to spravim aspon aby sa mala mala lepsie.

julinka2787
26. jan 2010

nicky ale ide veľmi aj o to aký ten tvoj EX je. je fajn sa mať po finančnej stránke dobre, ale keď máš stále nejaký teror zo strany "otca" tak ani tie peniaze sa nejak moc nežiadajú. 😒

petula.m
26. jan 2010

martinka:
Myslím, že on už lepší nebude... snaží se mě zastrašit... Nechám to po porodě... Všechen stres se přenáší na malou a to nepotřebuju... do toho mám teď zkouškové období, musím psát bakalářskou práci, na kterou jsem teď nějak neměla čas a náladu, takže je toho dost.. On musí být teď ten poslední, který mě bude štvát...🙂 malá nemůže za to, jakého má otce...

lucinkax20
27. jan 2010

nicky...a tvoj ex je tiez nezamestnany???lebo moj nikde nerobi tak preto si myslim ze mi vela neprisudia.Do ziadosti som uviedla 100 eur...ale pochybujem

latvia
27. jan 2010

petula, a ako sa ta snazi zastrasit?? ved ta velmi nema cim!! takmer vsetky tromfy mas v rukach ty 😉

nicky11
28. jan 2010

julinka to je tiez pravda 😒 aj ked juro je pekny kkt ale zas viem ze to je obycajny posraty magor tak hento by na mna neskusal....
lucinka ked sme boli na sude tak bol nezamestnany a este aj asi je,semtam robil niekde nacierno....len ja som si este ked sa laura narodila uzavrela pisomnu dohodu na 150 eur mesacne tak potom mi mozno aj preto uznali tych 100 eur...si si mala dat vyse aby ti znizovali z vyssiej ceny🙂a bola si za kuratorom alebo kuratorkou??ak ste neboli zobrany tak ona by mala tvoje dieta akoze zastupovat na sude ci ako to bolo...

lucinkax20
28. jan 2010

nicky...hej bola som za tou pani, ona mi pomohla napisat ziadost,prisla do nas aby mi ju dala podpisat a ona ju aj poslala na sud len este mi ziadny papier neprisiel zo sudu...takze stale cakam co bude.A to co je za pisomna dohodu?O tom som este nepocula...

nicky11
28. jan 2010

proste len sme spolu spisali ze mi bude mesacne prispievat 150 eur atd. a spolu sme to podpisali chcela som to ist dat este overit na urad to tam daju len nejake razitko ci co,ale nakoniec som to dala na sud...

petula.m
29. jan 2010

latvia, já vím, říká mi to každý, že mám být v pohodě, že nemají důvod mi malou vzít, ale víš jak to je, když nedá pokoj a pořád vyhrožuje, že už udělal kroky proto, aby malou dostal, tak pořád mám takového malého červíčka v hlavě, který mě hlodá a říkám si, co na mě asi mohl vymyslet...?? I když vím, že nemá co... Teď už se neozývá, on prostě pořád doufá, že si vezmu těch 100 000, co mi nabídl a jako otce ho neuvedu a bude klid(podle něho)... Ví, že mám rizikové těhotenství, že jsem byla v nemocnici a ani se nezajímá, jestli je vše v pořádku.. Takže jestli si myslí, že se celou dobu nebude zajímat a potom jen přijde a malou mi vezme, tak je na omylu...

terezka044
2. feb 2010

petula, ked je to taky kreten tak s nimspis dohodu, ze sa vzdava akejkolvek pravnej povinnosti a zodpovednosti za dieta, da ti peniaze. akonahle hento podpise z RL sa otec "neuvedeny" meni na "neznamy", co mozes neskor, ked si najdes partnera a on si male adoptuje, prepisat. akonahle uvedies jedno meno, zmenit sa neda. a spatne ziadat o zodpovednost/narok na male nemoze, aj keby mal potvrdene testy dna

katarina1234
6. feb 2010

Ahojte...klobuk dole ako to vsetko zvladate. Mna opustil ex priatel pred 2,5 mesiacom a mozem povedat ze som sa doteraz s tym nejako nezmierila a este nas caka aj sud ohladom mojho vyzivneho a vybavicky a som s toho na nervy. Ako to vsetko zvladate s chladnou hlavou? Ja stale na to vsetko musim mysliet a nedokazem vypnut a radovat sa dalej zo zivota. Dufam, ze ked sa malinky narodi tak sa to vsetko vo mne zmeni.

jasmina56
6. feb 2010

Ahojte kočky,

veĺmi ma potešilo že som našla takúto stránku, aspoň sem môžem napísať svoj príbeh.

Mám za sebou krásny vyše ročný vzťah s mužom, ktorý mi denno denne hovoril ako veľmi ma miluje, ako si somnou predstavuje budúcnosť a veĺmi si prial dieťa. Jeho požiadavka, nakoľko som ho milovala a tešila som sa že som našla toho pravého sa splnila. Vysadila som antikoncepciu a o 5 mesiacov som otehotnela. Dnes som v 15 týždni tehotenstva, ale už sama. Keď som priateľovi oznámila že som tehotná veľmi sa tešil, až keď som bola v 12 týždni mi oznámil že mám ísť na interupciu, ja som po veľkej hádke odmietla a dúfala že si to rozmyslí, aj sa tak stalo, ale len na týždeń. Nemala som sa ho radšej pýtať prečo je zamyslený, prečo je na mna protivný a prečo ma posielal na interupciu a vtedy sa mi priznal, že miluje svoju bývalú a že chce byť s nou. V tej chvíli sa mi zrútil celý svet. Bol koniec ! Ja si teraz každý deň kladiem otázky: prečo mi to spravil? načo chcel dieťa? a prečo ma opustil, keď s tou ženou aj tak nie je.... Nič horšie sa mi v živote nemohlo stať. Každý deň čakám a verím že mi zazvoní telefon a povie mi že si to celé rozmyslel, ale nádej je asi to posledné, čo mi zostalo. Som sklamaná, zúfala, neštastná a neviem ako ďalej. Kedže ešte bývam doma neprejde deň, čo mi to mojí rodičia nevyčítajú. A človek ktorého sa to najviac týka somnou už ani nekomunikuje, vlastne áno: vyhrážky že mi finančne nepomože, že ma nemá už rád a že na mna chce zabudnúť.
Mojí príbehom chcem pozdraviť všetký ženy v podobnej situácii a popriať ím všetko dobré...obdivujem tie ktoré to zvládli same bez partnera... Pekný deň

lucinkax20
6. feb 2010

katarina 1234 a jasmina56...vitajte medzi nami!Byt v takejto situacii nieje urcite nic prijemne ale je to lepsie ako byt s niekym kto o vas nestoji. Ked budete mat pri sebe svoje babätka tak to uz bude len a len lepsie. Je tazke byt sama s dietatkom ale ked mate zdrave babo tak to je to najcennejsie co moze byt. Kazda ktora sa ocitne v tejto pozicii to isto zvladne hlavne kvoli nasim detickam.Chce to len cas.Mna tiez za chvilu caka sud s mojim ex nakolko mi neprispieva na maleho a tiez mam z toho obavy ale idem tam s tym, ze to robim kvoli malemu,aby sa mal v zivote lepsie. Tiez by som si velmi priala aby moje dietatko vyrastalo v kompletnej rodine...no clovek nikdy nevie co ho este v zivote caka. Tak ako si pisala jasmina ze ti to rodicia vycitaju tak to bolo aj u mna.Mne to nasi tiez casto vyhadzovali na oci ale teraz ked je uz maly tu tak sa tesia a uz to nikto neriesi. Sem tam sa stane ze mi povedia ze som si skomplikovala zivot ale asi to takto malo byt. Verim ze nas vsetkym este caka v zivote vela peknych chvil.Budte silne a drzte sa 😉Zvladneme to 😉

enilora
6. feb 2010

kočeny
ja som vydatá a nie je to veru med lízať 😝 .Mm ma dennodenne vytáča a ja prichádzam nato že najlepšie by mi bolo samej zo synom...vidí to tak aj syn.Úprimne závidím každej slob. mamine ktorej stačí ku štastiu bábo a nepotrebujú si kaziť život s nejakým ufrflaným chlapom 🙂 Hlavu hore baby bude to ok vaše detičky vám pocit samoty vyplnia nebojte sa 🙂

jasmina56
6. feb 2010

katarina1234- jaj moja, rozumiem ti... ja čakám ako debil, že si to rozmyslí a dni majú pre mna teraz 48 hodín. Jediné čo už iba riešíme je výbavička a peniaze...Strašné !!!! sme ako dvaja cudzí ludia....
Obdivujem každú jednu čo to zvládla bez chlapa.... dúfam že to čaká aj mna....

filipal
7. feb 2010

Jasmina, Katarina, nezufajte! ja viem, ze to teraz ani inac nejde, musi to preboliet, ale raz bude lepsie!
viem to z vlastnej skusenosti. stalo sa mi to iste, sice uz davno, ale vidite, zivot sa stale opakuje....
tiez ma opustil priatel tehotnu, chcel aby som sla na interupciu, potom zase sa rozhodol, ze si ma vezme, sobas zrusil....no vsetko mozne!
byvala som u rodicov, ako ty Katarina a tiez mi to rodicia vyhadzovali na oci, namiesto toho, aby ma podporili.
sami tu situaciu nedokazali spracovat.
nakoniec si ma zobral (v 6 mesiaci), ja som o to aj tak stala, lebo som sa strasne bala zostat sama.
ale baby, nestalo to zato! chlap, ktory je do niecoho prinuteny, vam to dava kazdu minutu pocitit! 🙄 🙄 🙄
preplakala som cele dni.
ako syncek rastol nabrala som zrazu velku silu a rozviedla sa (mal 2 roky), levo v takom utrpeni sa to uz nedalo vydrzat. a az potom mi zacal pekny zivot. naozaj zivot s dietatom je velmi zaujimavy, uvidite.
ale sama som nezostala, po 4 rokoch som nasla muza, ktory mi je dodnes oporou.
takze, nebojte, raz sa vsetko na dobre obrati! 😵

katarina1234
7. feb 2010

Jasmina56 ja stale riesim vybavicku pre maleho a peniaze a zasnem kolko to vsetko stoji a to tie najvascie polozky ako su kocik, postielka, prebalovacia komoda este nemam a penazi vela nemam, tak to riesim uz sudom.Rodicia mi nemaju ako finacne pomoct, hlavne ze mozem byvat u mami. Ja mam jedinu vyhodu, ze moja mama mi nic nevycita a mozno aj preto ze uz mam svoj vek nato aby som mala dieta a velmi sa tesi na vnuca. Vasich to tiez prejde a budu stastny ze maju vnucatko uvidis.

Filipal...to co si napisala je pravda a toto iste mi stale hovori moja mama ze lepsie bez chlapa ako s chlapom ktory je s tebou nasilu a aj tak to casom skonci. Uvidime co bude dalej, ja len dufam ze to bude uz len lepsie a raz stretnem niekoho kto bude mat rad mna aj dieta.

petula.m
7. feb 2010

terezka: ono to tak lehce nejde... byli jsme na to dva, když jsem otěhotněla a jestli si myslí, že mi nějakých 100 000Kč všechno nahradí, tak je na omylu... a taky nevím, čeho všeho je schopný... mohl by to taky proti mě použít, víš?? jako ve smyslu, že jsem si vzala peníze a já jsem byla ta, která nechtěla, aby se s malou vídal apod. Je něco jiného, kdybych už měla nějaké zázemí, ale studuju, v červnu mám státnice a bydlím u rodičů v bytě. A z těch necelých 8000Kč, co dostanu mateřskou bych si asi bydlení nezařídila a ze sociálky mi to vyjde taky na pár korun. Jak už jsem psala, kdyby byl nezaměstnaný nebo vydělávál jen pár korun, tak bych to neřešila a jako otce bych ho nenahlásila, protože stejně bych moc nevysoudila, ale on vydělává dost na to, abychom dostali vysoké výživné.. a sám psal, že není reálné, aby se s malou vídal.. ani prostě nemá zájem... ☹ Takže to všechno soudně řešit budu, protože malou dostat nemá šanci...

Katarina: Musí se to zvládnout, kvůli těm našim miminkám... Chlap za to nestojí, aby na to malé doplácely... Mě taky nedal na nic ani korunu a musím si pomáhat jak jen to jde... A to studuju, takže jsem neměla ani předtím žádný příjem, kromě nějakých brigád... Já to budu řešit soudně až zpetně... A on se musí podílet na polovinu nákladů, takže se bude ještě divit, když mi řekl, že když jsem student, tak mají vyživovací povinnost mí rodiče... to měl sice pravdu, ale ze zákona má stanovené, že i on musí přiměřeně přispívat, jenže to asi chlapi nechápou, že není vše zadarmo a že taky byli ti, kteří pomohli k tomu, že jsme těhotné... ach jo, není to s těma chlapama lehké... ☹ A tak jak napsala filipal...: Ono je lepší, když to skončilo teď než se potom trápit a stejně by to skončilo...

danfal
7. feb 2010

Ahojky holky. Dlouho jsem napsala, ale čtu vás pravidelně. Petula.m, já bych se nebála. S bývalým jsme se taky o malého soudili, na svěření do péče vůbec neměl nárok, protože se opravdu ptali i na vztah k dítěti. Byly u nás sociálka, podívat se, jak s malým žijeme. Být tebou nechala bych si na sociálce udělat předběžné opatření o svěření dcery do péče. Vysvětli jim situaci, jsou tam od toho a poradí Ti. Můj bývalý chtěl alespoň střídavou péči, ale soudkyně mu řekla, že u takhle malých dětí se to nedělá, protože by jim to mohlo jenom uškodit. Budu držet pěstičky, aby mimčo bylo zdravé, ale určitě bych radila, aby ses zeptala na té sociálce 😉 .

danfal
7. feb 2010

A ještě něco, ty můžeš požadovat alimenty i na sebe 😉

rybka7826
7. feb 2010

uz som tu pred casom pisala, ale zase potrebujem poradit, lebo to nabera na obratkach - cim viac sa blizim k porodu, mala by som byt v klude, no nie som, lebo ten debil mi len strpcuje posledne chvile tehotenstva priblblymi sms. to uz idem riesit zmenou tel. cisla, ale....stretli ste sa niecim takym, ze by som mu povedala - zaklamala, ze nie je otcom malej? a druha vec, ked by som mu to uz povedala, povedat to este teraz pred porodom alebo az potom po case, ked zisti, ze som ho neuviedla ako otca malinkej?

latvia
7. feb 2010

petula.m, ja som bola za pravnikom, lebo presne som mala takeho dementa ako je ten tvoj. pravnik mi vysvetlil, ze mam pravo na 5 veci:
- otec musi zafinancovat vybavicku -postielku, par veci, kocik a podobne
-otec musi platit na teba vyzivne 2 roky po porode
-otec musi na dieta paltit do 18 rokov, pripadne aj dalej, pokial dieta studuje
-otec musi zaplatit vydavky spojene s nemocenskym ked si nahodou na PN pre rizikove tehotenstvo
-este mi hovoril nieco ohladom "zalahnutia ci ulehnuti 😀 uz neviem to spravne slovo, teda financovat tvoj porod a hospitalizaciu. teda suma sumarum vytlcies z neho pekne peniaze a ak na to ma, ze nerobi zo seba zobraka, tak sa do toho daj!!! a neboj sa, pravnik mi povedal ze otec v tychto veciach nema narok na dieta, jedine ak by si bola fetacka, alkoholicka alebo vrah, chapeme sa 😉 a akonahle ti sud odklepne ze je dieta v tvojej starostlivosti, nemoze si ho vziat kedy chce....tak sa drz, nedaj sa vydierat a vsetko to co som pisala si narokuj, patri ti to zo zakona 😉

latvia
7. feb 2010

rybka, nepoznam tvoj pribeh, kde sa to docitam? 🙂 rada pomozem ak budem vediet ako...okrem toho, ak mas nejake vyhrazne sms, bud chod za pravnikom alebo rovno na policiu podat trestne oznamenie za vydieranie alebo zastrasovanie, sms mas ako dokaz, tak to musia zaznamenat a presetrit.mozno sa zlakne a prestane

jasmina56
7. feb 2010

latvia,
Ďakujem za informácie, ktoré si napísala. Toto sú práve záležitosti, ktoré momentálne rieším...
Jaj kočky ak mi niektorá vie poradiť, ako mám toho chlapa získať spať, tak vám budem veĺmi vďačná!!!
Ja už mám pocit že nevládzem a už ani neviem čo to je úsmev....a on sa má vynikajúco...........