Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

terezka044
17. mar 2009

tak to by zaujimalo aj mna, vzhladom na to, ze budeme musiet urcit nejake "vyzivne".. 😕
mna by ale este zaujimalo, kolko mesacne date na dietatko a kolko na seba? a co vsetko to zahrna? 🙂

cherries
17. mar 2009

Ahojte vsetky dlho som tu nebola a normalne som v soku ako sa to tu rozrastlo , ospravedlnujem sa ale nie som schopna casovo vsetko precitat tak len k tejto poslednej strane :

terezka a laura vydavky na dieta : vsetko zavisi aj od toho ako dlho a ci vobec budete kojit a od toho ake stare uz babo je . Tak ja vam napisem svoje vydavky na uz 10 mesacne babo -kojene 🙂

1. Plienky - Pampers 82 kusov ( v akcii 17.24 eur cize 519 kupujem aj ked nie su v akcii )
Dm Babylove 84 ks ( 13.24 eur -399 Sk )
Huggies 80 kusov 16.56 eur - 499 Sk ) toto vsetko spotrebuje za mesiac a ked je chori aj viac plienok :(( samozrejme su aj lacnejsie plienky ale tie ja nepouzivam lebo mali sa z nich vysypal 😠

2.lieky : - Physiomer morska voda do nosa fiha uz ani neviem kolko stoji do tych 300 Sk ale vydrzi cca 4 mesiace
probiotika mesacne cca 11 eur a ak sme chori tak to je individualne kolko za lieky

VIBURCOL cipky na zubky do 5 eur + nejaky gel alebo nieco tiez individualna cena

cherries
17. mar 2009

3. oblecenie - tak to je tiez individ. lebo je na vas ci budete kupovat v drahych butikoch lacnejsich butikoch alebo ake oblecenie v second - handoch

ja kupujem oblecko v Tescu Cherokee , Next a potom kvalitne oblecenie z nasej slovenskej a ceskej bavlny a este sem tam mi moj otec donesie veci ak je na sluzobke z roznych statov , aj na ukrajine som uz kupovala mikinky , rifle a pod . Moj mali uz chodi tak topanocky prve kvalitne ma vysli na 30 eur ( 999 Sk )

4. Kozmetika - kedze mali ma citlivu pokozku kupujem specialnu kozmetiku hypoalergennu z lekarne Bioderma cely rad ma vyjde na 84.48 eur ale vydrzalo mi to na pol roka

a ja uz radsej koncim lebo je toho este vela co financujem a hlavne moje dieta je delikatne a ja kupujem skoro vsetko to najdrahsie tak kocky vam urcite poradia cenovo dostupnejsie veci 😉

cherries
17. mar 2009

Tak aby ste si nemysleli vela veci kupuje malemu moja mam , oco , moj brat , babky , moji krstny rodicia a aj moja sesternica ktora je malemu krstna takze vela veci dopuju aj oni

Co sa tyka vyzivneho moj ex posiela na mesiac 100 eur a sem-tam 130 eur ...

antoniapetra
17. mar 2009

Ahojte, ja mám výživne 233 euro. a sem tam podľa nálady niečo aj kúpi.

adina22
18. mar 2009

antoniapetra - take vyzivne neprisudia ak otecko nema nejaku fajn pracu.Podla toho co tu citavam na konikovi je 100 eur uspech.

lulana79
18. mar 2009

Vsetko je to tak drahe.... ☹ Zas sa len sama seba pytam: ako to vsetko zvladnem?
Aj ked teraz zarabam slusne a nieco nasetrene mam, rozkotula sa to raz-dva. Neviem si predstavit, ze mi ma stacit len materska, ked len teraz mi mesacne odchadza na rozne splatky 5 tisic.
Bojim sa toho, co bude... Velmi ☹

angua27
18. mar 2009

ahojte babuľky,

vidím, že rozoberáte náklady na seba a bábo. skúsim to dať dokopy a hodiť to sem. ale rovno vám poviem, že ja poberám rodičovský, čo je nejakých tých 180,- Eur (aj s rodinnými prídavkami) + dostávam od ex 115,-Eur (zatiaľ to nemáme cez súd, iba naša dohoda) a všetko sa to v momente rozkotúľa. ale poďme konkrétnejšie:
malý má 18 mesiacov a do 13 bol kojený:
1. plienky - na mesiac pri väčších deťoch tak 3 balíky, pri menších asi tak 2x viac. ja kupujem Tesco, vyhovujú nám, stoja cca. 15,- Eur (nie som si istá, vždy kupujem aj niečo k tomu, tak neviem, ale asi tak cca.), takže to x3.
2. kozmetika na malého - kupujem výrobky Nivea - malý nemá extra citlivú pokožku a tieto sa nám osvedčili od malička, ale kúpim na riťku aj Indulonu Baby, alebo občas Sebamed, ak je v akcii. toto ale nie je mesačná položka, pretože napr. taký šampón vydrží aj polroka, mydlo tak 3 mesiace, krém na tváričku 2 mesiace. keď to zhrniem, tak mesačne to môže vychádzať do 10,- Eur, celá kozmetika na malého.
3. lieky - ak nie je chorý, nepoužívame nič. neberie žiadne vitamíny, nosné spreje, nič. ak je chorý, sú to jednorázové nákupy - sprej do nosa, sirup proti teplote, probiotiká,.... cena asi tak ako na dospelého, keď je chorý.
4. oblečenie - kupujem podľa potreby, ale jednoznačne Tesco Cherokee - dobrá kvalita a veľmi dobré ceny. veľa nakupujem cez mimibazar, kvalitné veci za pár euráčov, veď tie deti to moc neponosia. no a čo vyrastie, znova predávam, takže tam je taký kolobeh peniažkov. jediné, čo kupujem nové sú topánky a na tie dávam okolo 15-30 Eur, podľa toho, ako súrne potrebujeme a či nájdem nejakú akciu. ale napr. papučky, kvalitné som nedávno zohnala za 6,- Eur. 😉
5. jedlo - do 6. mesiacov bol čisto kojený, takže náklady žiadne. potom asi do roka som mu špeciálne varila (nesolila, nekorenila), takže za ten mesiac postupne zjedol možno tak do 40,- Eur (kupovala som hlavne biopotraviny), nie je moc veľký jedák. od 9. mesiacov som prikromovala umelým mliekom a to išlo riadne do penez. papal iba Hipp a to bola krabička, ktorá nám vydržala tak 3-4 dni (to som už nekojila) cca. do 4,- Eur. teraz, keď už papá normálne s nami dospelákmi a pije klasické kravské mlieko, tak potraviny, raz kupujú naši, raz ja. takže tam sa mi ťažko určuje výška nákladov. jediné, čo špeci kupujem malému sú kašičky v DM na zahustenie mliečka. na noc mi príde krupica ešte ťažká, tak preto tieto kaše. na mesiac tak do 15,- Eur.
10. a ja? na seba som si niečo kúpila už ani nepamätám, ale teraz budem musieť, potrebujem rifle, tenisky. čo si tak kupujem je kozmetika pre seba nutná - tak 20,- Eur mesačne. a najväčšia položka moja sú asi cigarety. 😔

ako to tak po sebe čítam, tak ani neviem, kam sa tie peniažky kotúľajú. ale asi sa vždy niečo nájde, telefón, internet, to si platím sama. malému kúpim raz za čas nejakú hračku, ideme na výlet. treba dať opraviť auto, proste stále je niečo. ale zatiaľ by som nedokázala uživiť seba, malého a byt. rodičia odo mňa nepýtajú žiadne peniaze za ubytovanie, stačí, keď navarím, nakúpim (aj na to mi väčšinou dajú peniaze) a natankujem si, keď sa potrebujem odviezť autom. asi by som mala výjsť, ale je to od materskej k materskej. málokedy sa mi podarí čo to ušetriť.

sparocka
18. mar 2009

No baby čo ja som sa včera dozvedela. Moj kamoš vraj stretol v Hypernove mojho ex a že ho ani spoznať nemohol.Až sa normalne zasekol a pozeral či to je naozaj on. Že vyzeral neskutočne utrapeni 😀 😀 😀 a tak mu aj treba.Vraj ked uvidel mojko kamoša tak sa rychlo strčil do obchodiku z oblečenim. A potom ho zase stretol pri Tescu a ex fajčil a ked zbadalkamoša hodil celu cigaretu a rychlo ušiel. Super nie čo mu iné ostáva iba sa vyhybať.

buchova
18. mar 2009

ahojte..

tak to vytivne mate dobre!taka velka suma moj sa zatial vsetkemu vyhyba a tak cakam na dalsie pojednavanie ktore bude 1 aprila!tak som zvedava kolko nam urcia!!
ako vidim tak si tu rozpisujete kolko vas to mesacne vychadza napisal aby som aj ja ale je to na dlho a nemam tolko casu!len tolko ze kazdy mesiac je to ine niekedy toho potrebujem viac inokedy menej ale ked zaplatim vsetko od sekov po benzin tak cca 10 000sk

ako sa mavate?

sorrelia
18. mar 2009

ahojte, zdravim vas vsetky... 🙂
My sa mame super, dnes ideme na prednasku tak mame trochu na ponahlo....
Aaaaale rano som mala "paradny budicek" 😀
Aby ste boli v obraze. Ked boli u nas v BS mrazy -17°C tak sme prichylili jednu macicku... Automatika sme ju odcervili a odblsili a dali inzerat kde kade a dufali. ze si najde domov, lebo fin. sme vychadzali LTT...
Lenze macicka nam zdrhla - volanie prirody. Ale cez to vsetko sme ju hladali a nasli ju o tyzden. TO uz sa medzi tym jedna pani na nu ozvala a tak som jej volala ci macicku zoberie a ona ze nevie da mi vediet... A nedala...

NO a problem nastal v tom, ked nam jedneho dna cica ogrcala postel, ocikala co mohla... dokonca sa nejakym zarakom dostala do matkovej postielky a narobila v nej sarapatu. To uz moje nervy nevydrzali a cica isla von, s tazkym srdcom ale sla... Krmime ju ked sa pride ukazat, pohladime, ale domov eee... No a tato pani mi rano volala a vynadala mi do neskutocne nezodpovednej zenskej, a ze sa mam hanbit, a vraj sa nam to vrati. lebo takym zlym ludom sa vsetko vracia
Takze hned z rana ma pani informovala o mojej nekonecnej nezodpovednosti a o tom aka som ja obluda, ze chuda zviera dam prec, a nezavriem ho aspon do pivnice...
Ach jaJ....
Baby, mne to bolo luto, ze sme cicu museli dat prec, ale inak to neslo 😒 ... Krmime ju ked ju vidime, aj ju pohladime, ale byt si nemozeme nechat zdevastovat. Keby mala hygienicke navyky a nebola takto znicila obliecky /to neslo ani vyprat/ tak je kludne aj u nas...

jozino24
18. mar 2009

sorrelia...

nic si z tej zenskej nerob... keby mala ona srdce a tak by ju chcela tak by sa ozvala skor... takze ti to moze byt ukradnute... a ked sa raz neda drzat macku byte tak sa neda...

terezka044
18. mar 2009

presne.,.. take su najlepsie, co vodu kazu, vino piju.. na nu sa vykasli, vsak jej sa tiez vsetko vrati - ci dobre, ci zle... vykasli sa na to 😉 😉 a spravila si super ze ju aspon krmis - ta macka by vnutri nevydrzala, a v pivnici uz toboz nie - usla by, keby mohla. take macky si dokazu zabezpecit potravu, dokazu sa o seba postarat, tym sa vobec netrap. my mame tiez na chate take dve, nie su sice nase, ale vzdy ked tam sme, tak dojdu - pohladkat sa, pomaznat, aj vykupat sa nechaju 😀 papat im davame.. ale dnu nejdu ani same. vedia ze je tam pes 😉 a potom zas zdrhnu, ulovia si mys, ziju si pohoda, uz asi styri roky takto.. 🙂

terezka044
18. mar 2009

su susedove ale ten ich ani nekrmi 😠

jozino24
18. mar 2009

mamicky... nepotrebujete niektora oblecenie pre vase princezny??? mam veci od 0 do 2 rokov... komplet vsetko... je toho kopa...ak by som to vzal na kusy tak urcite cez 150.. dohoda cez IP... dobra cena... potrebujem uz kupovat malej dalsie veci a peiazky za tieto sa zijdu...

terezka044
18. mar 2009

jozino ja budem mat teda chlapca a veci mame po bratovych detoch dost, ale drzim palce.
snad sa tu niekto najde, skus este ine temy, alebo skus sa zaregistrovat na mimibazar.sk, a tam 😉

jozino24
18. mar 2009

ja som na mimibazare... ale tam zatial nic.. rozhodil som siete... uvidime... joj sak uz dokopy malej ani nemam co obliect..zo vsetkeho vyrastla...

sorrelia
18. mar 2009

jaaaj ahojte
my sme prave dorazili, Matko uz spi... a my pojdeme co chvila,lebo nevladzeme...
inak ta pani nam este volala a ospravedlnila sa nam... bolo mi to trochu luto, ze hned z rana a takto vystartovala... ved som aj mala vycitky, ze sme macicku museli vratit spat..
co uz, aj take sa stava... ale som rada, ze sa nam ta pani ozvala...

baby a vy sa mavate ako ???
Terezka co brusko ?? Juuuj mne to uz chyba. Akurat pozeram, ze 29tt... To uz je brusko vidiet, a nie je este tak velke.. Jaaaj az ti zavidim 😀 dala by som si repete...
Jozino, chi ja som taaaak chcela dievcatko a mame Matka... Hm ale ved nas tak vela ludi nepozna, mozno by som mu kupila jedny saty 😀 😀 😀 😀

terezka044
18. mar 2009

sorrelia repete>? ja sa tesim ked uz bude po tom, fakt ma chytili asi vsetky mozne kontraindikacie tehotenstva 😀 na nevydrzanie, nechapem, ako si to moze niekto uzivat 🤐

matko by vyzeral v satockach urcite na spapanie 😀 😀

jozino24
18. mar 2009

mam nejake veci co su vhodne aj pre chlapceka... urcite...

sorrelia
19. mar 2009

Terezka

hmm tak mna okolo 30tt vsetky opustili a o 5t sa to dako zhorsilo 😀 lebo mi narastlo brucho

Jozino
vsetko naj naj naj k meninaaaam 😉 😀
teraz nam oblecko netreba... zatial nas zasobuje kamaratka... ale popozeram ci nam nieco nechyba 🙂

jozino24
19. mar 2009

sorrelia...

dakujem... si prva gratulantka... 😉

adina22
19. mar 2009

jozino - aj ja sa pripajam,vsetko najlepsie k meninkam a nech sa ti splni co si najviac zelas 😉 AJ my sme teraz zasobene obleckom,kamoska ma zasobuje a aj segra po starsej dcerke 🙂

terezka - tak to mi je luto ked si tehu nejak neuzivas.Ja som mala krasne tehotenstvo aj rada na to spominam.AKurat posledne tyzdne boli zatazujuce,to uz sa mi tazsie hybalo a so spankom to tiez nebolo bohvieco,ale inac krasne tehu som mala,aj ranne nevolnosti ma obisli 😉

buchova
19. mar 2009

jozino

vsetko najlepsie!!!!velazdravia,stastia,lasky a plno vzrusa 😀
mytiez nepotrebujeme vecicky mame ich velmi vela!pretoze ked idem vzdy do mesta tak malej nieco kupim a popmalyto nem kde davat 😅 skus to daj aj na babybazar,bazos atd...

ani ja som si moc neuzivala tehu ale dufam e ked raz bude druhe babo tak si ho vychutnam 🙂

jozino24
19. mar 2009

dakujeeem..... len aby bolo vsetko tak ako mi prajete... ☹

danielkapo
19. mar 2009

jozino, pripajame sa ku gratulaciam, nech sa ti splni to, po com tuzis...
s obleckom sme na tom podobne, dost veci ani nestihame vynosit 😅 tak tiez postupne hadzem na bazariky....

ja som mala tehot. ukazkove, ziadne nevolnosti, kraaaasa...pokojne to absolvujem este aj 2x 😅 (ale uz len s manzelom) 😀

ako ssa mate? my spokojne...len uz chceme teplo!!! 😀

buchova
19. mar 2009

co sa tyka nevolnosti a podobnych veci tak to som nemala.ani raz som nevracala ani mi nic nesmrdelo..uplna pohoda len som bola sama.......... 😔

aj my sa mame dobre tiez sa uz velmi tesime na teplol!!!!! 😀

adina22
19. mar 2009

ja tak ako pisala danielka ukazkove tehotenstvo,bola som sice na rizikovom kvoli mojmu veku,ale tehu som si naozaj uzivala... 😉 Ja som mala asi pred mesiacom take,ze kludne by som sa dala na dalsie babo 😎 Ale v situacii v akej sme to urcite nebude tak skoro.Ako pisala danielka uz len s manzelom 😀

buchova
19. mar 2009

do albumu som hodila par foto tak ak chcete mrknite ako sme vyrastli! 🙂 😉

terezka044
19. mar 2009

jozino vsetko najlepsie 😉

my zrejme dost oblecenia podedime po braskovom synovi 😀