Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
5. nov 2008

akaji, tak super, že je malý ok a všetko má tam kde má byť. so mnou ex nebol na žiadnej kontrole, alebo uzv a to sme ešte boli spolu. 😖 vidíš a vtedy som to vnímala, že je to ok, že má veľa práce a tak.

akaji, magda, presne ma napadlo, že by ste sa mohli dať babuľky dokopy a prenajať si spolu byt. ja som tiež nad tým rozmýšľala, keby to u našich nefungovalo. ale je to ok, tak ma teraz bývanie netlačí. 😉

a určite na súde o výživné žiadať aj výživné na seba, ako slobodné matky na to máme právo, aj keď ste neboli zobratý.

sorrelia
5. nov 2008

Ahojte dievcata dlho, predlho som tu nebola...
Ako sa mavate ?
Maminky cakatelky, uz sa vam to krati ako tak pozeram 🙂 ... Uvidite ake to bude carovne ked uvidite prvykrat svoje babatka 😵
Len som nakukla, tak vam prajem krasny vecer 🙂 pa pa

danielkapo
6. nov 2008

Ahojte
dievcata, s tym byvanim je to fakt zlozite...ja sice taketo veci neriesim, byvam u nasich, aj ked sa tu trosku tlacime, tak je aspon veselo.... 😎 oni vsak dokoncuju domcek tak mam aspon perspektivu, ze za dva roky cca ostaneme v 4izb.byte s malou aj so sestrou co je spoko..v kazdom pripade vsak pri urcovani vyzivneho musia brat do uvahy aj naklady na byvanie...
slunicko, nieze sa nechas obmakcit 😉 drzim palce
jeeej sorrelia ty si tu uz chybala 🙂 ako sa mate? inak vsetko naj k matkovmu polrociku...

paaa

martinka17
6. nov 2008

slniečko
super, že si bola neodlomná 😵 😵 Neboj, už to bude stále lepšie, hlavne si ukázala, že si silná..a to hlavne tebe spraví dobre🙂 😎

akaji
so mnou poriadne hádžu hormóny...takéto obdobie, teda ešte horšie som už raz mala....škoda reči. Ale musí to byť dobré. Lekárka mi dnes tiež vravela, že nemusí silno, hlavne nech sa hýbe...tak nech sa hýbe 😀
A ináč sa teraz dlhšie neopzvem, lebo od zajtra som PN...a doma nemám net...Ale dúfam, že len týždeň..viac menej, ak som ju sporávne pochopila, tak je to len prevencia. Včera večer ma niečo pichalo v boku, tak pre istotu kľud doma nariadila. Aspoň budem ráno spať 😀

slunicko552
6. nov 2008

Tak oblomit se určitě nedám,jen doufám,že si Matik zvykne.Ale už mi vyhrožoval,že mi veme počítač,tak doufám,že ho to přejde 🙄 ..Jinak si holky užívejte těhotenství 🙂 .

sorrelia
6. nov 2008

Ahoooj Danielka dakujem za blahozelanie a tiez jedno posielam tvojmu slniecku 🤐 😵
Mame sa skvele - stale je co robit. Je to sranda s krpcom 🙂

danielkapo
7. nov 2008

sorrelia tak to uz su velke babatka ... fakt, ze je to sranda...uz sa da s nimi pokecat, posalit, vno parada ;)

slunicko552
8. nov 2008

Ahoj holky tak už má pryč věci a bydlí u rodičů.Moc vám děkuji,že jsem se mohla vykecat 🙂

danielkapo
8. nov 2008

slunicko, to je fajn🙂 dufam, ze uz nebude robit problemy...kedykolvek sa tu mozes vykecat 😉

angua27
8. nov 2008

ahojte,
slunicko, super, že ho máš teda definitívne z domu. určite to ešte neskončilo, ale musíš si povedať, že odteraz to bude už len lepšie. 😉

babuľky, ja som bola vo štvrtok u jednej kamošky z detstva a ona sa venuje okrem iného vykladaniu z kariet. tak som si pre srandu nechala vyložiť. a celkom ma to potešilo aj povzbudilo. povedala mi, že to čo som si predsavzala, všetky plány sa mi vyplnia. že podnikanie sa mi rozbehne a budeme si s malým dobre žiť. a že nebude to ani dlho trvať a objaví sa v našom živote aj niekto, s kým budeme šťastní - ja aj malý, tak som zvedavá. hlavne mi povedala, že veľa robí pozitívne myslenie, že to úplne s tých kariet sála, že som sa rozhodla, zobrať celú situáciu do svojich rúk a rozhodla som sa pre pozitívne myslenie. nie je to jednoduché, ale sama cítim, že to funguje. takže babuľky, každé ráno povedať do zrkadla: "Som mladá, krásna, inteligentná. Mám nádherné dieťa a budeme šťastní." 😉

bajama
8. nov 2008

Ahojte,
Angua,ja som sice uplne antispiritualna a na ziadne vestice neverim, ale co obdivujem u teba tu silnu volu byt stastna, a myslim, hoci nie som vestica,ze sa ti to ozaj podari 🙂 ono sa hovori,ze "vsetko je v hlave" Paci sa mi, ako si sa nastartovala a dufam,ze ti to vydrzi toto pozitivne myslenie
Existuju nejake injekcie na pozitivne myslenie? Surne jednu potrebujem 😒

angua27
8. nov 2008

bajama, v pondelok Ti jednu prinesiem. 😉

bajama
8. nov 2008

Super, pre istotu vezme dvojitu davku 🙂

adina22
9. nov 2008

Ahojte peknu nedelu vam prajem 🙂

sunicko - tak to som rada,ze to dobre dopadlo 😉

angua - ja verim,ze to vyjde a ty budes stastna 🙂 Ved si to zasluzime kazda jedna z nas 😵

angua27
9. nov 2008

bajama 😉

adina, presne tak. moje slová. 🙂

bajama
9. nov 2008

Ahojte,
no nenadarmo sa vravi,ze "rano mudrejsie vecera", lebo dnes je to lepsie aj mojej hlave 🙂
Skusam rozchodit fakt, ze tymto manzelstvom som prisla o vsetky prachy, co som do neho vlozila (hypoteka) a budem zacinat ako niekedy pred 10 rokmi, v podnajme a navyse s dietatom. Manzel mi vyhlasil,ze viac ako 1800 mi prispievat nebude, z coho nepokryjem ani jaslicky ani opatrovatelku...
Dievcata nemate nahodou skusenosti s urcovanim vyzivneho? Myslite,ze sud by mu odklepol tych 1800Sk aj ked zarobi 35 000 v cistom?

adina22
9. nov 2008

bajama - no v tom ti velmi neporadim,viem iba ze dieta by sa malo podielat na zivotnej urovni rodicov.Ak by si to dala na sud,spis vsetky vydavky ktore mas na maleho a ziadaj radsej vyssie vyzivne,aby mali pripadne z coho ''skresavat''.A este som nieco pocula,ze by to malo byt 30% z platu,ale to je nezarucena info.KAmoskin ex mas tiez plat okolo 40 000 a plati na dieta 5000.Moj ex by mi mal platit 2000,aj napriek tomu ze nikde nepracuje (odklepla mi to sudkyna).Skus sa pozriet do temy paragrafy a tam sa popisalo vela o vyzivnom.Drzim palce 😉

hillary23
9. nov 2008

caute mamicky,ako sa matee?som tu po dlheej ale dlhej dobeee..heh.. 🙂 pekny den

adina22
9. nov 2008

ahoj hillary 🙂

bajama
9. nov 2008

adina22 - dik za radu, uz som si to pozrela temy paragrafy a nasla som tam zaujimave pribehy..usudzujem,ze na sude by mi odkepli viac..ale je to asi individualne...no uvidime..on je ako april...lebo co tyzden to iny nazor

adina22
9. nov 2008

bajama - tak takych aprilovych je tu asi viac biootcov 😀 Tak ti budem drzat palce,aby tvoj ex mal pri poslednom slove o vyzivnom stedry tyzden 😉

hillary23
12. nov 2008

🙂 cau adina22, ako sa mame?ja sa mam fajne a malo kedy sem chodim a vidim ze v a sj etu cim dalej tym viac🙂 cio je tu novehoo??

buchova
12. nov 2008

hillary ahoj

preco sem uz tak casto nechodis??ani sorreliu a plastu som tu djho nevidela... 😔
ci mate vela prace s detickami??

zeny ako sa mavate???ja a vikinka dobre akurat dnes ideme na ockovanie tak som zvedava ako to dopadne..

angua27
12. nov 2008

ahojte kočky,

ja čítam pravidelne, ale malý mi málokedy dovolí prispieť. 😉 a okrem toho sme dosť rozlietaný. v pondelok lekárka a potom stretko s Bajamou a Matúškom - bolo super. včera sme odviezli deda, išiel zase za prácou a potom sme sa flákali v BA a na návšteve. dnes máme kľud doma, tak len na nákup vybehneme a potom varenie. 😉

buchova
12. nov 2008

angua

co si dnes dobre varila?? 😉

angua27
12. nov 2008

buchova, ešte sa len chystáme, ale najprv musím do obchodu, lebo nemám všetky suroviny. ale bude rybka-panganius (toho Maťko zbožňuje) s paradajkovo-kôprovou omáčkou a k tomu zemiaková kaša. jednoduché, rýchle, chutné.

hillary23
12. nov 2008

ahoj buchova! preco bo ja mam problemy s malej otcom vies je to kkt..a mne sa sem uz nechce chodit..mam 17mes.dceru vies a tak sa jej venujem abo dakde som..bo tu sa pisu stale pribehy vies kde ja sa nechcem vracat a ma to tak i nebavi stale o tom kecat..proste som si povedala stalo sa to a to je uz pre mna uzatvorena minulost!!! zijem s tym co mam som rada ze to mam a ten debil nech sa po..ebee!!!ale inak sa mame dobre a mna vcera sekklo v krizoch ta ledva sedim a ty ako

bajama
12. nov 2008

Ahoj Angua,
tak ja som stale este plna pozitivnej nalady od nasho stretka v pondelok..a podla tvojej rady snazim sa veci vnimat tak aby boli co najlepsie pre Matuska a zaroven aby som bola aj ja spokojna...no a uvidime aka to bude spolupraca s mojim buducim ex...
Dnes som stravila den so svagrinou a jej rok a pol starym syncekom a bolo super. A taktiez som zacala maleho ucit zaspavat v postielke bez "didikov" a to uz tak super nieje...placeme a placeme, kym nezaspime ☹ Dufam,ze zajtra to bude lepsie.
A mimochodom, aj ja citam a citam, ale cez den mi Matusko nedovoli ani tuknut do klavesy...tukal by len on 🙂

buchova
13. nov 2008

hillary

jaj moja mna tie problemy este cakaju..dala som ho na su kvoli testom a vyzivnom tak som zvedva aka ma caka sou 😅
ja ti verim ze sa nechces vracat k takym veciam ani ja uz nic neriesim..som spkojna ze mam ju a hotovo a on nech si roi co chce.

danielkapo
13. nov 2008

ahoooj🙂

ako mate? buchova ako mala zvladla ockovanie?
hillary ahoj

my oki, simka mala nadchu, teda este ma, ale uz slabsiu...takze nase noci vyzerali asi tak, ze sopm ju nosila na rukach, akonahle lezkala, uz nostek upchaty...tak sme spali ze ja v sede a ona na mne 😀 ale uz lepsie, tak sa tesim

pekny den vam vsetkym