Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danielkapo
13. feb 2009

no tak taky Valentin, to hej 🙂 kopa dovodov oslavit 😉

sparocka
13. feb 2009

cherries tak ja sa nestikam z exsvokrou,ale maloho neučim že je to jeho babka. A ona ked mu niečo kupi,tak to len ked ma narodeniny alebo su Vianoce.Inak nič

danielkapo cez vikend budeme asi trčať iba doma,lebo je hrozna zima a bojime sa chripky 😅

plasta
13. feb 2009

ahojte babulky...
tak ako, pozeram, ze som tu asi dva dni nebola a sa neviem dopracovat na koniec...

buchova, pocuj, ja viem, ake to je bojovat s byvalym na sude, nic moc... ale ked si sa uz dala na boj, tak bojuj poriadne a so vsetkymi moznymi zbranami... aj ked sa ti bude niektore priecit pouzit, ale pre dieta absolutne vsetko v tomto smere... ja mam o mesiac pojednavanie a uz dnes si chystam poriadnu rec, aby som dosiahla to, co chcem, lebo inak to nejde.... hovori sa, ze netlas na pilu, ale tu musis, inak to nejde... este raz ti prajem vela stastia...

danielka
ani ja nemam rada Valentina, tiez nie preto, ze nikoho momentalne nemam, ale preco by si mali ludia vyznavat lasku prave v tento den, myslim, ze na to je dost prilezitosti a nielen jeden Valentin...

my mame inak strasne dni, ako, mala je super, vsetko v pohode, len mame noveho suseda a ten uz druhy mesiac kazdy jeden den vrta... vzdy ked zacne, mala place, bo sa nepocujeme... no hroza, pred mesiacom som ho bola pytat, aby aspon cez obed nevrtal, ze mala mi spi... no, nastastie som sa s nim dohovorila, bo on je Nemec, ale povedal, ze este dva dni a uz to trva dva tyzdne... ta neviem, ci nemci nemaju inu chronologiu, alebo som ja blba.... 😅

tak mamicky prajem vam pekny vikend a srdecne vitam slobodneho tatina 🙂

angua27
13. feb 2009

plasti, tak to vŕtanie poznám. tu u našich bývajú už roky stáááále tí istí ľudia, takže ak niekdo vie, že bude vŕtať dlhšie, tak to proste oznámi pár susedom, alebo rovno obehne celý barák. takto aj jeden sused, čo býva o dve poschodia nad nami, prišiel pred mesiacom, že ide prerábať kuchynskú linku a bude veľa vŕtať a búchať. ja hovorím, ok, ale od 11.30 cca. do 14.00 mi malý spí. tak sme sa dohodli, že vtedy si dá fajront, aj to dodržiaval, čo bolo super. aj sme novú kuchynskú boli pozrieť, peknú ju majú. asi iba raz som mu bola zazvoniť, že mi malý zaspal skôr. vôbec sa nerozčuľoval, je to čerstvý dedo, tak berie ohľad na malé deti. len Maťko sa bojí vŕtania, tak keď ujo vŕtal, bol nacapený celý čas na mňa.
ale. máme nového suseda, priamo pod nami. nikomu, ani méé, ani búú a začal vŕtať o 18. povedala som ok, však ešte nie je nočný kľud, veď hádam za hodinku stihne, čo má. 20.00 a on stále vŕta a to rovno v izbe, ktorá je pod tou, kde spí malý. tak som mu o tej ôsmej išla zazvoniť a slušne mu vysvetliť, že mám malé dieťa. musela som 10 minút zvoniť, kým mi prišiel otvoriť. mladý fagan dvadsaťročný. že on tam pracuje pre nejakého známeho a musí to dnes dokončiť a bla, bla, bla. vôbec žiadna ochota. tak som si vypýtala číslo, na toho majitela, zavolala mu a slušne vysvetlila o čo mi ide. našťastie ten bol ústretovejší a povedal mladíkovi, nech s tým skončí a dorobí to na druhý deň. ešte sa to ťahalo asi tak týždeň, že vŕtavali aj o deviatej večer, síce iba minútku, ale aj tak mi zobudili malého. nakoniec mi ten majiteľ kúpil bonboniéru a malému cukríky ako ospravedlnenie. vôbec som to nečakala, lebo poslednýkrát som mu už riadne pekne od pľúc povedala. 😎 bože, som sa rozpísala. ja len toľko som chcela, že je to niekedy na porazenie so susedami. 🙂

danielkapo
13. feb 2009

no co uz...susedov si clovek nevyberie....ale pokial sa ludia respekuju, da sa dohodnut....my sme si tiez "uzili" najma v lete, ked novi susedia priamo pod nami robili murovane jadro kupelne....no a po veceroch /nociach obijali kachlicky... 😅 sima male mimi...no ale v lete sme boli skoro cely den von,tak to az tak nevadilo....mne osobne viac prekaza suseda (tiez pod nami) ktora v kuse fajci na balkone a vsetok smrad rovno k nam,, najma v lete je to na nervy... 😠

buchova
13. feb 2009

my nastastie byvame rod.dome takze taketo veci riesit nemusime 🙂

alko viim ze rozoberate valentina,nikdy som ten sviatok moc nemuselka ale teraz bude taky smutny................

plasta

na to zen som bola na sude prvykrat tak som sa tam citila prfektne 😉 mozno by som aj dosiehla tie 3000sk keby tam nemal tu svoju pravnicku..ale co uz..hadam to nejako dopadne a ja si skusim vybojovat aspon tych 1500 ak to ta kolizna zase nespusti.. 😠

buchova
13. feb 2009

a este som zabudla vtedy nechcel uznat otcovstvo ze on si urobi testyy teda jeho pipka ze v peniazoch nieje ziadny problem a teraz otcovstvo uznaval bezproblemov....je top bezcharakterny chrapun..zabit ho je malo!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

danielkapo
13. feb 2009

buchova zrejme si to predsa len rozmyslel....a peniaze nie su problem...tak potom preco ma problem platit na dceru?...zvlastna logika 😒

a k tej koliznej....vobec nerozumiem, preco sa ona vyjadruje k vyske vyzivneho....ako ja mam vystudovanu socialnu pracu, ale nemam dojem, ze by to bolo v jej kompetencii a pravomoci....nejaka cudna musi byt...a to ona ako tebe poradila aby si spustila, alebo co?..

bajama
13. feb 2009

Ahojte,
neda mi to podotknut na margo susedov...my sme teraz s Matuskom chytili nejaky virus, a celu noc sme striedavo grckali, raz on, raz ja...rano ma cakala horda pradla na opratie a jasne piatok 13. sa mi pokazi pracka...ledva som sa drzala na nohach a snazila sa skontaktovat manzela (ktory od nas odisiel,ale slubil,ze vzdy bude poruke, ked bude treba), ale on uz akcioaval s kamaratmi a nemal sa k cinu mi pomoct...Nastastie mi pomohli susedia, aj ked ich moc nepoznam...pradlo mi oprali a zajtra mi svokrovci zoberu maleho na par hodin, aby som sa dala ako tak do poriadku...

Buchova, no zelam ti pevne nervy na sude..ja si to ani neviem predstavit..vsak je to jeho dieta, jeho krv. Mna to len caka, rozvod, natahovacky kolo vyzivneho..uf dufam,ze sa budeme vediet dohodnut

angua27
13. feb 2009

bajama, tak to vám nezávidím, ten vírus. ale dobrý ľudia nevymreli. máš super susedov. 😉 prajem skoré uzdravenie. keby si niečo potrebovala - nakúpiť, doniesť niečo, vybaviť, postrážiť malého, alebo ho "vyvenčiť", ozvi sa. 😉

buchova
14. feb 2009

sudkyna sa ma spytala ci suhlasim aby bolo vyzivne 700sk jaze nie ze trvam na svojich 3000-tisickach a potom sa sudkyňa opytala tej koliznej aky je jej nazor a ta povedala ze navrhuje polovicu....
tak co som mala robit...uz teraz viem ze som v keli a budem dostavat 700sk a este aj chrapun bude skakat 3 metre ako ma dostsal........ 😠 😠 😠

adina22
14. feb 2009

ahojte dievcence a deturence 😉 Pekneho Valentina vam prajem 🙂

buhova - ale ved ked to teda skoncila na 1500 preco by si mala ist na 700?Budte mat este pojednavanie ohladne vyzivneho?

bajama - prajem skore uzdravenie tebe aj Matuskovi..Ti susedia su naoaj zlati ludia,takich je dnes malo 😔

adina22
14. feb 2009

buchova - este ma napadlo ked by ste este mali mat pojednavanie,tak sa priprav napis si zoznam veci ktore kupujes pre malu,uplne vsetko,pekne si to vycisli na papier a predloz na sude a spytaj sa ci sa im zda tych 700 korun v poriadku.Ved len plienky pre dietatko ta vyjdu viac. 😖

sparocka
14. feb 2009

To je fakt hrôza,ked musime doslova žobroniť byvalych aby platili na svoje detičky. Čo oni vlastne maju v tych hlavach s prepačenim nasrate? Česť vynimkam ! Buchtova nedaj sa !!!! Stoj si za svojim to male musi z niečoho žiť a nech skusi byvali či vyžije on na cely mesiac za 700 sk. A to neratam že dieťa potrebujem mliečko a plienky.

buchova
14. feb 2009

este budeme mat pojednavanie v aprili!!! tak som zvedava..
a tych 1500 neni istych tak som zvedava...

adina co vsetko som kupila na malu ako postielku kocik a take veic mam napisane na papiery a uz to ma aj sud a co saa tyka mesascnych poplatkov tak tam este nemam zahrnute seky a podobne veci tak ako by som mohla vyzit zo 700sk??? je to na uaplskanie,,

sorry za chyby moc sa ponahlam

bajama
14. feb 2009

Ahojte,
My sme uz na tom lepsie, dokonca uz ako-tak fungujem...len zaludok sa brani 🙂 A Matusko je uz vo svojom zivle...deticky su nezmar
Angua, dakujem za ponuknutu pomoc...mimochodom, nechyba vam taka zlta usmievajuca a hrkotajuca lopticka? Ak ano, tak Matusko vam ju strazi a opatruje, kym sa opat nestretneme 🙂

Buchova - 700 Sk na mesiac, ved to je smiesne a smutne zaroven,ze sud nieco take zvazuje odklepnut. Ved to je ozaj len na plienky a mliecko..a ked ti mala trosku povyrastie, tak naklady budu zas vyssie..Sud by mal taketo maminy na materskej skor chranit a tym nezodpovednym biootcom skor klepnut na prsty!!!

Dnes je valentyna, nastastie som tento sviatok nikdy neprezivala...vsak to doslo z Ameriky a odtial nic dobre nechodi 😀

hillary23
14. feb 2009

caute mamky🙂 chcela by som sa vas opytat ze ci by o niekom neviete kto by mal zaujem o 3-kombinaciu kocik zn.TAKKO KIDDY.chcela by som ho predat bo si kupujem novy..je ese v zaruke.
inak ako sa mavate?ja celkom fajn oddychujem , bo mala mi spi🙂vidim ze je to tu zas moc a vitam medzi nami slob.tatina:)inak pekny dnik🙂ak by ste fakt niekoho poznali kto by zhanal kocik , dam ho za rozumnu cenu.takkludne napiste..heh..

adina22
14. feb 2009

buchova - no myslela som aj tie co si potrebovala na zaciatok,ale aj mesacne vydaje,plienky,mliecko,oblecenie,kozmetiku proste vsetky vydaje spojene s malou.Viem,ze tych 700 korun je minimalne vyzivne a preco by si mala vacsinu nakladov platit iba ty?Urcite trvaj na 1500 😕

hillary - skus si ten kociarik hodit sem na konikovsky bazar 😉 urcite sa niekto najde

danielkapo
14. feb 2009

Ahojky, tak konecne som doupratovala.... 🙄
buchova, nic sa neboj, 700 je vysmech...nedaj sa presvedcit a pod tych 1500 fakt nechod...drzim siiiiilno palce
bajama, super, ze ste uz ako tak oki a ti susedia su fajn 😉 prijemne zistenie v tejto dobe vsak?

tak pekny zvysok soboty

hillary23
14. feb 2009

adina22
dik za radu🙂snad sa dakto ozve eh..

angua27
14. feb 2009

bajama, veru to vyzerá na našu loptičku. 😀 veď nabudúce si ju zoberieme. my takto radi nechávame drobnosti na návštevách, aby nás museli pozvať znova. 😀 😎 nie, žartujem. radi sa s vami znova uvidíme a Matúško má zatiaľ novú hračku.

u nás asi vystrája choroba. Maťko prišiel od tata trošku sklesnutý, na obed spal 4 hodiny a vstal so zvýšenou teplotou. ale ani neviem akou, lebo mi blbnú všetky dva elektronické teplomery a normálnym som nestihla odmerať, lebo mi malý neobsedel. dala som však Nurofen a do 10 minút bol zase vo svojej koži a vystrájal opičky a bláznil sa. to trvalo hodinku a potom zase sklesnutý a len polehával a oddychoval, alebo čítal s niekým z nás knižku, časopisy a tak. našťastie nie je umrnčaný a zvláda to úplne v pohode. zlatíčko moje. tak som zvedavá ako sa to vyvŕby. nekašle, nesoplí, iba teplota a občas si kýchne. ak sa to do pondelka nezlepší, ideme k dokine, nech mu spraví test, či je v tele zápal a netreba lieky. ach jo. 😖

buchova
14. feb 2009

dievcence

urcite pod 1500nepojdem dufam ze ma nesklame ani ta kolizna..ozaj, mam si ako mesacne naklady napisat aj ako su seky???neviem ci totam mozem napisat to je malej poistka a tak....

jaaj ste velmi zlate som rada ze vas tu mam!!!!!!!!!!!!!! 🤐 🤐 🤐 😵 😵 😵 😵

danielkapo
15. feb 2009

angua, tak snad to prejde matkovi raz dva...ono v takom pocasi sa ani necudujem, vsade tie skarede bacily.... ☹

buchova, ja nie som odbornik na to ani nemam skusenost, ale podla mna aj to tam mozes zahrnut, ved je to tiez pre malu... 😅

jozino dospava svadbu? 😀

pekny dnik vsetkym

hej a uz mame konecne aj my zubok....som rpekvapena, uplne v pohodke malej vysiel....ani teplota, nic, ani umrncana nie je viac ako zvycajne 😀

tak paaaa posielame pusy a simka jeden jednozuby usmev

buchova
15. feb 2009

danielka

no super!!simke gratulujeme 😀
ved uvidim co sa bude dat robit....

jozino

preber sa a sup na forum 😀 😀 😀

bajama
15. feb 2009

Peknu nedelu prajem, nas uz vonku riadne vyfukalo a pritom to spoza okna vyzeralo slubne 🙂 Alebo si to len mylne namyslam,ze v Bratislave by sa jar mala zacat uz koncom januara? 😀

Angua my ti tu lopticku urcite este postrazime a tesime sa kedy sa znovu uvidime...pozdravujeme Matka, nech ho choroba radsej obide.

Danielka tak to gratulujem k bezbolestnemu prvemu zubku. Nam teploty vybehli az na 40 a to my Mudr tvrdila,ze od zubkom tak maxi mierne zvysena

A konecne som sa zmohla nalepit nejake fotos do fotoalbumu na koniku, tak mozte urobit kuk 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

danielkapo
15. feb 2009

Ahojte

bajama, maly je uzasny 😵 ja nemozem z tych vsetkych fotiek tu na konikovi, tie deti su take prekrasne, to len pozerat a obdivovat 😅

vonku riadne zima, to je fakt...my sme dnes ani neboli nikde...cez obed sice svietilo slniecko, ale to mi drobec spinkala akurat...

dakujeme za gratulacie k tomu zubku...fakt dufam, ze aj ostatne vyjdu tak bez problemov 😎

a inac co som spominala tu zapchu malej, tak sa to upravilo chvalabohu, asi zabral ten dophillus...

tak krasny vecer 😉

cherries
15. feb 2009

Ahojte baby všetkím chorím mamickam a detickam prajem skore uzdravenie 🙂

danielka - gratulujem aj ja simke k 1.zubku 😵

bajama - úžasne fotky tvoj malí je takí peknucky az by som ho zjedla ale pre mna su vsetky take male babatka na zozratie 😎 😉 😀

jozino - nejak tu nechodi tak este asi spi 😉

ja som si s malim namiesto prechadzky pospala poobede dve hodiny ale to spal s maminkou pri cicke inac by tak dlho nehajal 😀 juuuuuuuuuuj tak prajem aj ja pekny vecer 🙂

danielkapo
15. feb 2009

heh cherries aj tvoj je taky cickos? 😀

cherries
15. feb 2009

danielka ani nevies aki , ja sa nemozem vzdialit ani do vedlajsej miestnosti lebo spusti rev pricickani , primojkani 🙂 😀

danielkapo
15. feb 2009

no to cista simka 😀 a uz spusti ze aaamamamaaaa 😀 joj buchtik maly