Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

emita
27. sep 2010

@julinka2787 ja som pred tehotenstvom (prvým) pracovala ale kedže sme sa rozhodli mať hneď druhé, nemám naňho nárok na zvýšený príspevok. to len aby si vedela že sú aj takí a je nás dosť 😉

julinka2787
27. sep 2010

@emita nechcela som sa ťa dotknúť. ani nikoho iného.to je ďalšia vec, ktorá nie je domyslená v našom štáte.na takéto prípady by sa malo prihliadať. mala by si podľa mňa mať nárok na plný RP, pretože si predsa pracovala. to je iné. ja som to myslela na ženy ktoré nepracovali. a tiež sa nechcem dotknúť tých, ktoré prácu zohnať nemohli.

kwetinka1
29. sep 2010

@julinka2787
@emita ja tomuto znizenemu prispevku nechapem. oni idu obrat maladu rodinu, o to co fakt potrebuje? znizia 260 na 190 a zvysia zo 140 na 190. tu hornu hranicu mali nechat a nie zobrat aj to malo co sme mali....je to cele chore....a to sa ideme porovnavat s inymi statmi v EU. je to ubohe. inde maju 90% prijmu prve 3 mesiace...a potom materska je cca 300 - 500 e a pridavky na deti cca 150e. u nas 20e. to je fakt otrasne.

martinka17
29. sep 2010

@kwetinka1 @
@julinka2787 babenky ste trošku v inej téme, nie?

ncora
29. sep 2010

@martinka17 ..no tema sa meni aj mne sa zda.... 😀 ...kazdy si pise co chce kde chce... 😀

julinka2787
29. sep 2010

nie nie, ja som stále v téme tak ako má byť. len som sa ako slobodná mamina vyjadrila aj k tomuto. ale ok, už k ticho. 😉 no sorry baby... 😀

martinka17
29. sep 2010

@julinka2787 ja viem, len ja nerada o tejto téme diskutujem, sorry, je to dvojsečná zbraň, tiež je to nefír podľa mňa, na druhej strane, mám kámošky, čo makali išli z materskej na materskú a sú mimo a hlavne, máme tu tie naše cigánky, čo narobíme 😝

julinka2787
29. sep 2010

no veď hej. máš pravdu. je to vec dvoch pohľadov. tie "naše"cigánky sú dobré! 😀 😀 😀

martinka17
30. sep 2010

@julinka2787 presne aj preto to má slobodná matka také ťažké,lebo ak by nám dali viacej, jaj cigánky by rodili ako o život, vrrrrr 😠

eaka
30. sep 2010

@martinka17 tak to treba obmedziť nejakými ďalšími kritériami, ktoré slobodné maminy spĺňajú, ale tie naše počernejšie mnohodetné proťajšky už nie... napr. počet detí, starostlivosť o deti, počet odpracovaných rokov, ukončené alebo prebiehajúce vzdelávanie, namiesto peňazí dávať poukážky na stravu, plienky, oblečenie (aby to počernejší tatinkovia, príp.aj s maminkami neprechľastali!)...rôzne oslobodzovanie od daní alebo poplatkov (kt.C aj tak neplatia...), zľavy.. Ja si proste myslím, že keď sa chce (a nie si posraná z Bruselu), tak sa dá... Ale naši najvyšší páni majú veľa čo stratiť (svoje 15tisícové platy...) tak radšej držia hubu a krok... Biela matka to svoje dieťa vychová aj z toho mála, čo dostane, akurát ho celý život asi neuvidí, lebo bude furt niekde v práci, cigánka ho naučí kradnúť a čo najskôr sa stať rodičom ... peniaze chudobným sú tá dvojsečná zbraň.. síce by som tiež radšej dostávala viac..to je samozrejmé, ale keď som bola s malou v Amerike, dostávali sme poukážky na nákup jedla...nezažila som, že by sa tam niekto sťažoval a pýtal si peniaze, boli to len zdravé potraviny, mlieko, zelenina, cereálie a pod, presne vymedzené druhy, značky a množstvá a fungovalo to... Ale tu si niekto myslí, že sypať peniaze do bezodnej studne je riešením... Ale ako sa tak pozerám, tak tiež odbáčam od témy slobodných matiek... Ale ja som o cigánkach nezačala ... 😉

boddez
30. sep 2010

🙂 🙂 🙂 slobodne maminy...a slobodny tatikovia...ale slobodny tatikovia taku temu nezakladam lebo by som tam bol pravdepodobne sam..🙂)tak som sa sem votrel medzi vas...nevadi dufam🙂) 🙂 🙂 🙂

eaka
30. sep 2010

@boddez ešte aby vadilo, že konečne aj chlap! 😉

ani3012
30. sep 2010

@boddez ale ty si bol nedávno v TV,že ?
smutné,aký ťažký začiatok pripravila maminka Sofinke.....Ale verím,že sa všetko na dobre obráti 😉
Ja poznám tiež jedného chlapa,čo vychovával dieťa sám -malý ma teraz 6,5 roka. jeho maminka zomrela krátko po pôrode ☹

boddez
30. sep 2010

@eaka 🙂 uuf az mi odlahlo... 🙂 🙂

boddez
30. sep 2010

@ani3012 ano boli sme....nieje to tazke uzivame si to od začiatku...je to niečo užasne sme spojeny jedno telo jedna duša....a neskutočne ju milujem a robi sofinka tatikovi veelikanksku radost...to uz je čo povedat ..s nim by sme si isto mali čo povedat...to je smutny pribeh ..ked maminka umrie...ale nie ked matka dieta odhodi a tatik sa o nu stara sam ...sme štastný preštastný..

ani3012
30. sep 2010

@boddez v tvojom prípade : všetko zlé je na niečo dobré 😉
malej prajem hodne hodne lásky,šťastia a zdravíčka,aby tatinkovi robila len radosť 😵

boddez
30. sep 2010

@ani3012 na zle nemyslim ..minulost neriesim zijem pre pritomnost svojej malej babaiky ktor a akurat teraz sa rozprava s kolotočikom čo sa jej toči nad hlavou ..je taka krasna milujem ju... 🙂 🙂 🙂

eaka
30. sep 2010

@boddez o Tvojom prípade z TV nič neviem... odhodila? odišla od Vás? ☹

boddez
30. sep 2010

mam svoj pribeh v blogu..prečitaj si..🙂) 🙂 🙂 🙂 a nie ☹ ☹ ☹ ...ale ... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

eaka
30. sep 2010

@boddez ... hm... smutné ale s dobrým koncom... lepšie, ako keby ju nasilu pri sebe držala, aby Ti ubližovala... je super, ako si sa toho zhostil, tak nech Ti to vydrží a nech sa Vám darí! Sofinka môže byť rada, že má takého tatina, dieťatko cíti, keď ho niekto miluje a je s ním rád.. a o chlapa, čo sa takto pre svoje dieťa "obetuje" sa ženy potrhajú! 😉

titkovamiriam
30. sep 2010

boddez-vsetko vsetko len to najlepsie ti prajem aj tvojej malej.tiez ma dojima tvoj pribeh....videla som ta aj tv JOJ 🙂
Mam kamarata co vychovava dcerku sam ,maminka im umrela pri porode.Dalsi kamarat ma po rozvode dvoch synov u seba mama ich nechcela...ako zena nepochopim ako sa matka vzda dietata...nepochopim ani ako sa vzda chlap ,no to beriem tak niak inak lebo aj moj prvy manzel sa na svoje deti vykaslal.... 😠

boddez
30. sep 2010

@eaka presne tak viem že k nej necitila nič ani ked bola v brušku nepohladkala si bruško...žiadne city...sofinka je bojovnička čakala na tatika...a ako som pisal ..ked uz ma prvy krat uvidela ked som ju dostal na ruky priulila sa a uz boblo dobre ...je to skvele dievča...ako sa pritulka ked sa zlakne pritulkame uz je dobre...u tatika zaspinka stale...sme jedno telo jedna dusa...vie sa na mna pozerat cele hodiny...mrnči si ...aj včera boli sme davat nausničky ked som ju vzal ...do naručia uz bolo dobre...je to moje vsetko...nikdy som necitil nič krajsie k nikomu ako citim k nej.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@titkovamiriam

boddez
30. sep 2010

@titkovamiriam s takými otcami by som rad dakedy skontaktovl mali by sme si isto čo povedat...

titkovamiriam
30. sep 2010

to verim 🙂

martinka17
30. sep 2010

@boddez vitaj a nie si votrelec🙂 Každý je vítaní 😀 Paráda článok, skoro som zase plakala 😢 . Ale som rada 😉 , že to berieš tak krásne, zrelý chlap 😵 😵 😵 😵 , joj, prečo ja mám smolu len na sebeckých blbcov ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@titkovamiriam mirka, to aj také ženy sú 😲 😲 , že nechcú dieťatko ☹

risiacik255
30. sep 2010

@boddez vitaj medzi nami...vonkoncom žiadny votrelec nie si, práve naopak, je fajn vedieť, že sú aj normálni chlapi 😉 fakt je, že aj ja mám smolu len na blbcov, mohlo by byť viac takých ako ty...pri troške skromnosti aj všetci 😀
nevidela som ťa síce v TV, zatiaľ som si ani neprečítala tvoj príbeh (ale už sa chystám 🙂 ), ale fakt mi stačí to, čo píšeš tu vo fóre a moje oči neostali suché, naozaj opisuješ to, čo cítim ja k mojej Leničke a dojíma ma to, že to dokáže takto cítiť aj chlap...fakt dúfam, že aj ja raz stretnem niekoho, kto bude k Leničke cítiť takú obrovskú lásku 😵

boddez
30. sep 2010

@risiacik255 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@martinka17 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
neplačkajte kočky...aj ja som precitlively ale tento pribeh je radostny vesely a štasny ...uzivam si mojeho maleho klbka kazdu sekundu ..je to moje male bobča...neriesim minulost ...žijem pre svoje bobo pritomnostou a snazim sa aby buducnost bola krajsia aj ked od kedy mam svoje babatko je krasny kazdy den..a kazdy den krajsi a krajsi... 😀 😀 😀 😀

boddez
30. sep 2010

@martinka17 aj ja si vravim stale prečo niesu ..vetky zeny suprove mile uprimne...no to bude tým ze my sme z marsu a vy z venuše...no ale pri kompromisoch to ide...stači len chciet..🙂) 🙂 🙂 🙂

martinka17
30. sep 2010

@boddez no to hej, uvidím, čo bude zajtra, zataiľ to neriešim. Malý mi plače, idem radšej pratať, asi bude zlá noc, dúfam, že sú to len zuby, nie uško 😒

boddez
30. sep 2010

@martinka17 ale no no no....malikemu posiela sofinka pusinku mliečkovu a liečivu nech nebolia zubky ani uško... 😀 😀 😀