Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

valria321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka17
30. máj 2010

ja som si tak po nejakom čase ináč uvedomila, že som na tom do istej miery lepšie ako mnohé vydaté ženy, resp. ženy s partnerom. totiž veľa z nich síce má pri sebe niekoho, ale celý deň je tá mamina aj tak s dieťaťom sama, je sama aj na domácnosť a okrem dieťaťa sa ešte stará aj o chlapa. Jediný rozdiel je, že ten chlap doniese nejaké peniaze do domácnosti, aj keď je pravda, že väčšiu časť z nich aj sám spotrebuje 😀 😀 😀

Ale vážne, kopec báb, s ktorými som kočíkovala je na tom tak, že manžel príde o 5, 6 večer domov, veaj strááášne unavený, trošku sa pohrá, niektorý radi okúpu ratolesť a to je zhruba všetko. Viacej nestíha, lebo krpček už ide spať 😅

zajaciq
30. máj 2010

ahojte, ja som tiez slobodna mamicka, prvykrat v zivote to asi pisem cierne na bielom 😀 😀 😀 u nas to je tak, ze moja dcerka podla vsetkeho v zivote neuvidi svojho biologickeho otca,.. necitala som vas spatne vela, ked bude raz cas, tak si to mrknem. len by som sa chcela spytat, po akej dobe od porodu ste si nasli novych priatelov? a ako nas vnimaju nezadani muzi, myslim 25 -35 kategoriu . dakujem za odpovede

martinka17
30. máj 2010

ja som ešte sólo, mne ďalšie blbca do života zatiaľ netreba, lebo teraz už na to nie som sama 😀 A zatiaľ sú to len skoro 2 roky, teda budú 21 😵 😵 😵
Ale niekto sa spamätá a zaľúbi ešte pred pôrodom 😀

martinka17
30. máj 2010

aha a ja som už skoro za tou hranicou, ja som také staré železo 😉

martinka17
30. máj 2010

@zajaciq
joj, vitááááááááááááááááj 😵 😵 😵 😵 😵

zajaciq
30. máj 2010

@martinka17 cize to mam chapat tak, ze si za tie dva roky neriesila ziadneho chlapa vobec ? 😅

happy8051
30. máj 2010

@zajaciq moje babatko tiez neuvidi otecka a nerobim si z toho problem 🙂) je to presne tak ako som chcela..

martinka17
30. máj 2010

nie, neriešila.......ani mi to veľmi nechýba a tiež som nenapísal, že ex asi ani nevie, ako chrúst vyzeá, neviem, či vôbec vie meno, nie to že ho ešte uvidí chrúst. Najhoršie a zároveň najlepšie, že nemám ani poriadnu fotku, nakoľky tie ostali v našom NB, ktorý si vzal 😝
Ale tak ja som iná, mne už stihli ublížiť dvaja chlapi a to dosť poriadne 😖

evicka1
30. máj 2010

ahoj baby. kedysi davno som tu medzi vas chodila no bolo toho na ma dost tak som vas nestihala. ako sa tu mate?
ja mam na vas prosbicku. rok som cakala ze sa nam tatulo vrati no nnevratil, ani sa neozval akurat na mdm mi napisal ze som strasna svina tak by som to nejak rada vyriesila.
tak mam na vas prosbicku. nas biologicky ocino je cech a ja som slovena. maly ma oboje obcianstva ale trvaly pobyt ma cr, ja mam trvaly pobyt tu v sr.soc davky mam z cr. chcem ho dat na sud na urcenie opatrovnictva a hlavne na urcenie alimentov. som pocula ze platit vyzivne musi platit aj na mna do doby nez mam matersku. ako to mate vy a ak to nieje tajne tak prosim dajte radu...
drzim vam palceky
a inak ja mam na toto vsetko iny nazor ako vy. ja by som koly svojmu malemu srdiecku dokazala zit s mojim byvalym. keby on neopustil nas tak som ochotna sa vzdat svojho stastia len aby mal maly kompletnu rodinu. ved dieta je dar a nejake znamenie a dvaja ludia ktory maju dieta tak sa nikdy nerozijdu. stale ich to dieta spaja.a je sebecke opustit rodinu len koly inej husicke, koly svojej slobode. je strasne ako dnesny chlapy nemaju ziadnu uctu k nam zenam. nieje umenie sa rozviest rozijst no umenie je spolu zit...
je nieco ine ak vas chlap tyra tak je najlepsie riesenie ak odijdete a nenechate trpiet svoje dieta.
zeny prajem vam vela sil je to potrebne 😉

zajaciq
30. máj 2010

@happy8051 @martinka17 cize tych psov, co absolutne ale absolutne neriesia nejake "tehotenstvo" je viacej.. ja som sa s tym v okoli zatial nestretla, ostatni muzi, ked sa ocitli v tejto situacii, sa zachovali minimalne otcovsky, ked nie partnersky. ja som v stadiu teraz, ze riesim crty mojej dcerusky, no je to cela ja pre cudzich, ale ja viem, ze tie oci po mne nie su...
a este sa ma ludia vypytuju, ze ci som sa vydala. a ked odpoviem nieco v style "co siiiiii..." alebo "nehroziii", tak si asi myslia, ze dnes je byt nadivoko moderne.. a ked zacnu sprtat viac ( saq preco by neboli zvedavi..) , tak im vysplechnem, ze som sama a potom pridu obcas lutostive pripomienky, alebo az nepochopenie. ale dnes sa hovori, ze SM je taka bezna vec, ze sa nad tym uz hadam ani nikto nepozastavi.. 😨

martinka17
30. máj 2010

@zajaciq
ja sa nevykrúcam, ja sa za to nehambím a hneď šplechnem, že som sama a pritom sa ešte usmievam od ucha k uchu..neviem, možno je to tým, že som celý život prežila v KE a tu sa človek stráca. A reakcie okolie...suuuuper, ešte som negatívnu, klp klop nemala. Dokonca minule prišla jedna stašia suseda, už po 60 a doniesla pre chrústa jedno veľké vrece hračiek po jej vnukovi. Ešte sa ma aj opýtala, či sa neurazím že to necehcú vyhodiť. Len chrúst je veeeeľky smejo, na každého sa usmeje, chytá ju za ruku, posiela božtek, úúúplne si ju získal, aj cudzích. a kopec ľudí, ktorých som nikdy nevidela mi poslalo oblečenie, hračky a ani neviem čo všetko práve preto, že som sm a chcú nejako "pomôsť" 😀

happy8051
30. máj 2010

no... asi ma tu nik nechape 🙂 ja som ostala slobodna mamicka zamerne 🙂

zajaciq
30. máj 2010

@martinka17 a starych rodicov pozna ?

martinka17
30. máj 2010

@happy8051
ja som ho vyhodila z bytu v 8tt, tiež som sa sama rozhodla a všetko skončila 😀

@zajaciq
nie, nikoho nikoho z jeho rodiny, jeho známich....len môj okruh rodiny a známich

zajaciq
30. máj 2010

@happy8051 a nebol nasraty "spermodarca"?
@evicka1 ja mam na celu vec podobny nazor, ale holt,t ked nechcu, tak nechcu.. treba si povedat, ze aj monoparentalna rodina je plnohodnotna rodina a vyhodit si z hlavy kulturne predsudky o konkretnej triangulacii - otec dieta matka -. dieta moze prospievat pekne a bez ujmy ci traumy aj ked nepozna otca. ved je tu aj zvysok rodiny, nie len ta matka 😉

martinka17
30. máj 2010

presne tak, a navyše, ak sa žena pre dieťa rozhodne žiť s otcom, aj keď nešťastná...to dieťa trpí viacej, lebo ono cíti a keď je staršie aj vie, že matka trpí a že trpí práve kvôli nemu ☹

happy8051
30. máj 2010

@zajaciq nie 🙂 ALE S TYM SPERMODARCOM SI TO TRAFILA 🙂

zajaciq
30. máj 2010

@happy8051 ved citam medzi riadkami. ja sa s tym ale nestotoznujem. ist do toho zamerne a dopredu pripravit dieta o otca hmm neviem. to je tvoja volba. 😉

tak pridem sa tu pozriet nabuduce, ci napisali ine maminky, ktore uz maju nove vzztahy.. 😉

evicka1
31. máj 2010

@zajaciq netvrdim ze rodina kde funguje len mamka a dietatko nefunguje ale je nekompletna. hoc chlapy su telata ale aj to dieta potrebuje nejaky vzor. ano ma stareho otca napriklad mojho brata no stale to nieje ono. otec je otec...a je skoro hovorit do predu ci nebude mat nejaku traumu, ze s nim ostanem sama...
@martinka17 obdivujem a trosku ma aj zaraza ako dokazes byt hrda na to ze si slobodna matka. to neber nejak v zlom nenapadam tvoje nazory len mi to pride divne, ze si tak spokojna. mne vadi ked idem s malym a sme na ihrisku a on tam vidi babo mamku a tatku a mna sa pyta mami to je kto ten ujo??? nedokazem mu vysvetlit ze jeho ocko on nema zaujem. a to je skoro rovnako stary ako tvoj. nevie si predstavit ked uz bude ten status "rodiny" chapat dokonalo.
a neznamena ze ak sa zena obetuje koly tomu dietatu a ostane zit s tym chlapom ze je hlupa a ze musi byt nestastna, daju si nejake pravidla tak to klapat moze. pre mna je stastie ak je moj syn rad, ak sa usmieva.mne pride dost povrchne ako kazdy riesi len to svoje stastie , ako kazdy hrabe na svoj piesocek nik nemysli na dosledky... nasa doba je velmi zvratena a divna. a divne mi pride aj to ako to kazdy berie ako samozrejmost ☹

martinka17
31. máj 2010

@evicka1
ja som dosť trpela na konci vzťahu ( jeho citové vydieranie viedlo u mňa k ťažkému nechutenstvu, tak som za 3 týždne schudla 5 kg a špinila som a mala som stále kŕče v podbrušku, .......) a som rada, že som sa odhodlala na rozchod, svoje rozhodnutie neľutujem a som na to hrdá asi v tom smere, že je lepšie byť slobodná, ako týraná....
môj chrúst zatiaľ nechápe, že nemá otca, pre neho je rodina zložená z mamky, deda a babky, len ak sme všetci spolu, tak je spokojný a nič mu nechýba. Neskôr mu to nejako vysvetlím, iste niečo nájdem, ako sa to pri takých malých deťoch dá.

obetavá matka nie je hlúpa, to nie. ono nestranne ti poradí len nestranná osobnosť. Ja som zhodou okolností volala s jeho psychologičkou, vraj ma chcela počuť....jej odpoveď , nie ja som to nechcela a ak vám robí to, čo opisujete, okamžite prerušte všetky kontakty. Ak by som sa bola obetovala bol by výsledok asi taký, že teraz by som už bola v práci, on by sa váľal doma, ľutoval sa aj naďalej ako mu svet ubližuje a ja by som bola obetavo nešťastná a tvárila sa a nahovárala si, že je to ok, ako som to robila, pokiaľ sme boli spolu 😖 .
A vieš, doba je iná, hlavne v tom, že žena sa vie o seba postarať aj sama, nepotrebuje muža, aby ju živil.....ale nie všetci chpali to chápu a správajú sa ako pánovia tvorstva.
P.S. k románu, mne sa môj spermodarca vyhrážal aj zabitím. Vraj v afekte...ale raz to v afekte povie, potom spraví 😲

bonparuska
31. máj 2010

inak dneska ma stopla jedna známa, že preboha ako som to mohla dopustiť, aby som zostala sama, prečo som si ho neudržala a pod., niektorí nechápu vôbec situáciu a myslia si že aká som otrasná ženská ked ma môj ex opustil, je to smutné že súdia druhých podľa klebiet a ešte ti aj dodávajú pocit viny, dala by som im všetkým nech na vlastnej koži pocítia aké to je zostať na dieťa sama, kto to nezažil nepochopí nikdy

mici111
31. máj 2010

evicka, podla mna je lepsie odist zo vztahu ako v nom zostavat kvoli dietatu..preco by mala zena trpiet? a niektori chlapi ako ten "nas otecko" nema zaujem vobec..to ma este aj na potrat posielal na zaciatku..hajzel..
a preco by nemala byt martinka17 hrda na to, ze je slobodna mamicka? ved to zvlada aj bez chlapa..a ked vidim teraz niektore vztahy a manzelstva tak mi je normalne zle z toho...
bonparuska, no ta tvoja znama ma teda fakt skvely pristup, ze preco si mohla dopustit aby si zostala sama..normalne som rozculila, ked som to citala..

martinka17
31. máj 2010

@bonparuska
aj mňa to nas, si jej mala povedať, že nie si nejaká chudera, aby si sa prosila o lásku, že sa dieťa postaráš a on si jedného dňa uvedomí aký je k. ale to už bude neskoro a jemu ostanú len oči pre plač. 😠

bonparuska
31. máj 2010

@mici111 práve si na vlastnej koži overujem, akí dokážu byť niektorí ľudia zaslepení
vidím, že aj ty si mala podobného biochrapúna, ako môže niekto niečo také z úst vypustiť, že by si mala ísť na potrat, preboha ved je to jeho vlastná krv, takéhoto sviniara by som medzi nohy kopla, aby už nemohol viacej mať deti
ja to že som zostala sama s babym beriem ako svoje veľké zlyhanie, mala som rozmýšlať a nie bezhlavo dôverovať niekomu, kto ma nenávidí

bonparuska
31. máj 2010

@martinka17 on si nikdy neuvedomí, ako strašne ublížil mne a aj babymu, on je na seba hrdý, že to ukončil a že si môže slobodne žiť, ako sa už vyjadril tak on ma nenávidí a myslím že to sú ozaj silné slová

to že ty si sa stala dobrovoľne slobodnou mamičkou je obdivuhodné a odvážne, muselo to byť naozaj ťažké rozhodnutie, ale spravila si dobre, prečo by si mala žiť so psycho, ty si vyrovnaná žena a vieš čo v živote chceš a čo od neho očakávaš

poviem po pravde ja by som to určite nedokázala, ale mne to život zariadil inak, nikdy by ma ani nenapadlo, že budem riešiť takéto veci, každá jedna z nás bola vo vzťahu s tým že to víde a že bude mať rodinu, lenže človek mieni a život mení

katarina1234
31. máj 2010

bonparuska to bol teda poriadna p..., to nebola zenska ale hyena 😠

martinka17 musis byt silna zena, lebo ja by som to asi nedokazala, ale asi by zalezalo na okolnostiach. Tyrat by som sa urcite nedala a asi by som volila taku istu cestu.

martinka17
31. máj 2010

baby
ja nie som ničím výnimočná, len som zažila jeden hnusný rozchod pred rokmi a to ma skoro položilo, ale nakoniec som sa cezto dostala apreto som toto lepšie niesla. Okrem toho, mám vlastný byt a mala som super prácu, to to rozhodovanie dosť uľahčilo. A na prvom mieste je moja rodina, úúúžasná pomoc, lepšia ako manžel 😀

evicka1
31. máj 2010

@mici111 trosku si to zle pochopila. nevravim ,ze mata nema byt hrda na to ako sa dokonalo stara o svojho skveleho malickeho anjelika, nevravim, ze nema byt hrda na to ze to zvlada sama,za to klobuk dole. ale nemyslim, ze mame byt hrde na to ze sme slobodne matky. ved kazda z nas s tym clovekom ako ste to nazvali vy spermodarcom zila dobrovolne a aj dobrovolne si nechala "spravit" babatko s tym ze z dotycnym ostane "az do smrti". sice sa to vsetko zvrhlo tam kde to je a sme same dokonale zeny 😀
ano vravim, ze je vztah dobre ukoncit ak ta clovek psychycky ci fyzicky tyra . no odijst od chlapa len koly tomu ze som ho z dna na den prestala milovat.riadnna blbost. ved to ani nejde ked raz niekoho milujes tak na cely zivot.
je moj nazor nikoho neodsudzujem nikomu jeho nazor neberiem obcas si dovolim nesuhlasit s nazorom niekoho ine. to snad nieje trestne 😀 😀 😀

martinka17
31. máj 2010

evička
asi to pochopíš všetko z nášho pohľadu až vtedy keď toho tvojho konečne prestaneš milovať. 😢 Ono je predsa len iné, keď ublížia tebe a ty odídeš a iné, keď niekto odíde od teba. Ja som zažila obe a viem, ako je lipnúť na milovanej osobe a hľadať výhovorky, prečo by sme mali byť spolu. Dokonca ešte ako mladučká puberťáčka som nechala,aby mi aj ublížil, ale hlavne, že sme boli spolu....teraz nechápem, ako som to mohla dopusiť 😒

a ešte jeden rozdiel, ja mám dávno po 30, vtedy život berieš ináč 😀