Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

zuzana1710
8. jan 2011

baby a to este len zacne,ked vam nedaju pokoj a na vsetko sa zacnu vypytovat a dovtedy pokial im neodpoviete 😀 😀 😀 😀 mne mala 1000krat povie mami?mami? mami? a ked sa jej ozvem,tak povie...lubim ta.a ja jej na to musim odpovedat,ze aj ja teba...ked jej neodpoviem,tak dookola mamiiiii,mamiiiiiiiiiiiii a ked chcem pozriet sparvy,alebo panelak,tak zacne naschval spievat,vykrikovat a podobne...ale ja som rada,ze je ziva... 😀 😀 😀 😀

martinka17
8. jan 2011

@borocka to akoby si opisovala Jakuba, len ten skrotol až na 23 mesiacov 😉

pink_lady
8. jan 2011

fiha no mam sa naco tesit 😕 😝

katarina1234
8. jan 2011

@latvia ahoj trosku ma mzi ze ste zmazali moj prispevok ohladom darovania veciciek naozaj neviem preco. Ved som to len chcela pomoct mamickam ako som ja, som velmi sklamana ☹

latvia
8. jan 2011

@katarina1234 mala si to v kratkych spravach, ze? tam to proste nesmie byt. ved v bazare mozes hodit inzerat ze darujes 😉 mazeme to kazdemu

katarina1234
8. jan 2011

@latvia bohuzial nemam naozaj cas to fotit a nahadzovat nakolko mam pomali internet a k netu sa dostanem velmi malo ale tak co uz chcela som pomoct tak nepomozem.

latvia
8. jan 2011

@katarina1234 ved staci ked urobis fotku celej kopky 😉 je to jeden inzerat

evicka1
8. jan 2011

ahoj kocky
vy si u z na mna urcite nepamatate
neviete mi poradit ako to ked chcem zaziadat o zmenu priezviska maleho? ma po otcovi ale my splu nezijeme a o maleho zaujem nema. teda posle raz za rok a to na narodeniny pohladnicu kde je napisane ze ho miluje- ale viete ako to je papier znesie vela. inak ho nevidel skoro dva roky. rada by som keby sa maly volal po mne. teraz budem vyzerat ako vypocitava mrcha , ale verte ze to tak nieje len by osm rada aby maly dostal to co mu nalezi. nikde som vsak citala ze ak mu zmneim priezvisko tak ked byvaly "opusti tento svet" tak malemu neprinalezia ziadne prava na dedicstvo. co je na tom pravda? dakujem vam krasne...

pink_lady
8. jan 2011

@evicka1 to bude musiet ex s tym suhlasit aby maly mal meno po tebe alebo si to potom mozes sudne....ale to tiez nie je uplne jednoduche, potom sa uz zas zacnu riesit aj ine veci no kolotoc 😝

chayanita
8. jan 2011

Taky jsem svobodna mamca, tatinek nam nehodla nijak pomahat a ukazal se jako nezodpovedny.
Ale jsem moc rada, ze sem se nenechala nikym zlomit a nechala jsem si malyho, protoze uz ted vim, ze to bude muj partak do nepohody🙂

evicka1
8. jan 2011

@pink_lady povolenie som si od neho pytala ale nedal mi ho . tak to budem riesit sudne. pre mna je dost neprijemne ak sme u dr alebo na urade a automaticky ma oslovuju pani novakova. som uz na to alergicka . a dufam, ze raz si najdeme nejakeho super chlapa co nam za to bude stat a neviem si predstavit ze vsetci budeme mat ine priezvisko . ako z ulice pozbierany 😀

lili_mia
9. jan 2011

@evicka1 Ahoj, podla mna nie si vypocitava mrcha, naozaj to moze posobit uz choro na Teba, ak Ta oslovuju tak ako nechces. Potom ked pride skolka, skola a otazky maleho, ze preco sa on vola inak. To dedicstvo, to by som sa popytala niekde v pravnej poradni niekde v pravnickom fore, pripadne posli mail s touto otazkou na Urad prace, socialnych veci a rodiny na odbor socialnej kurately, ci tak nejak, vsade to volaju inak. Na list Ti musia odpovedat a potom sa rozhodnes, len sleduj zmeny v zakone, co sa deje, ale ked uz raz bude mat zmene priezvisko, tak z toho nic. Aj ked nechapem, ako moze na dedictvo pokrvneho potomka vplyvat priezvisko.

bebe87
10. jan 2011

Je tu nejaka buduca slobodna maminka z okoli KE?

betkav
14. jan 2011

ahoj, hladam nejaku slobodnu mamicku z Irska. Mam kopec problemov, tesne pred sudom s mojim ex, ktory mi chce zobrat dieta a som z toho nestastna. Viem ze nema sancu ale aj tak sa toho bojim.

tilda
21. jan 2011

babizne, pomoc!....
s malou sme chore, akoby to nebolo dost, este jej idu aj dva zuby a dost zle to chudinka znasa a ten clovek (rozumej otec) si ide lyzovat. ano, nezijeme spolu, ale je toto fer? ze ja na vsetko a stale sama a on hoja dunda ... porazi ma asi... polutujte ma 🙂
a kedy ma ten jeden nanho prejde? tak rada by som bola, keby mi to uz bolo jedno (sme same vyse 7 mesiacov). ovela jednoduchsie sa mi niekedy zda ze by to bolo, ak by sa o eli vobec nezaujimal a nemusela by som ho vobec vidiet. aj ked ten zaujem je len taky formalny, aby to vyzeralo akoze sa stara. najviac su to smsky, aku mame "krasnu babulku" a "najkrajsie dievcatko na svete", ale ked potrebujem odviezt k doktorovi, tak nemoze, ked som chcela raz od neho plienky, odkazal mi "nech jej kupia plienky ti, ktori s nou su stale"... ja ho uplne nenavidim... uz som bola ako tak v pohode a teraz bac - je to normalne? lebo ja uz vobec neviem kde je sever, je mi strasne smutno ze je to cele takto....

tilda
21. jan 2011

preklep: kedy ma ten jeden = JED nanho prejde?

martinka17
21. jan 2011

@tilda asi až vtedy, keď ho prestaneš riešiť. Nezmeníš to, tak na neho kašli. Načo s ním komunikuješ, keď aj tak ti nepomôže a pošle ťa ako sa vraví do teplých krajín 😲 Prestaň odpovedať na mail, na sms a iste sa to postupne zmení. nech ide lyžovať, pri troche šťastia si zlomí lyžu a bude 😀

tilda
21. jan 2011

@martinka17 hej, ale co s malou? ako mu ju mam davat? ty si to ako riesila? (prepac, moc sa este neorientujem dopodrobna vo vasich pribehoch... ) 🙂

martinka17
21. jan 2011

@tilda ja malého nikomu nedávam, sme sami. A ako dávať? Napíše že príde, odpíš len strohé dobre. Keď príde daj, dohodni kedy príde a koniec. Vynechaj proxby o pomoc,j emu to robí dobre, že ti ubližuje odmietaním. Ak prestaneš prosiť, vytočí ho a presane provokovať, pri troche šťastie už bude len platiť a ani pre malú nebude chodiť 😉 Vždy lepšie, ako keby vám mal ubližovať svojou dôležitosťou...ja takej dôležitosti vravím, že je dôležitý ako kaka v zadku pred vytlačením 😵

tilda
21. jan 2011

@martinka17 ja mu ju totiz nechcem dat samu, kojim ju a on by s nou chodil kade tade. takze na prechadzky chodime spolu. sem tam si vezmem niekoho co ide so mnou alebo si zbehnem do obchodu kym sa oni prechadzaju... mas pravdu, ja sa vlastne uz v poslednej dobe ani nepokusam nieco od neho chciet, potom mi to aj tak vycita (ako MI kupil plienky... bla bla). fakt by bolo najlepsie, ak by to vzdal cim skor, nie som si ista jeho vplyvom na eli... a inak, dobre prirovnanie 😉 sedi ako uliate 😀

martinka17
21. jan 2011

@tilda asi to bude ťažké, ale tie prechádzky skús počúvať rádio alebo mp3, skrátka mu daj pocítiť ako ti je u prd....Ja som to takto nezažila, mňa vytáčal ex cez maily...ale nakoniec to prešlo a keď si vzal posledné veci z bytu, tak uťalo a rýchlo sa oženil, preto mám pokoj.

tilda
21. jan 2011

🙂 toto sa mi nahodou neskutocne dari - minule sa pytal, ze preco sa s nim NORMALNE nebavim a preco sa mu ani do oci nepozeram... akoze hlavna vec, ze on sa mi po tom vsetkom dokaze pozerat do oci, pako....len potom to na mna obcas doma dolahne, taka samota....aj nas si vzal este aj farbu zo stien (pytal za to prachy, dostal od mojho otca dva kyble farby), len na zenbu to moc nevyzera - nie je takych sprostych ako ja vela... tak asi odplasit ignoraciou, dik ze si mi napisala - proste som potebovala nejak povzbudit, resp pocut ze nie som jedina na svete- fakt DAKUJEM 🙂

martinka17
21. jan 2011

@tilda ale nie, všetky máme zlé dni, ja som ho mala včera 😵 Tak ak ti ignorovanie ide, tak to poriadne stup§uj, chce ti ublížiť a miesto toho ubližuješ ty jemu a to ho vytáča 😉

betkav
21. jan 2011

ahojte, som rada ze nie som jedina s takymito problemami, ale aj tak mam na vas otazku. Padali Vase deti ked sa ucili chodit?
Moj drobcek chodi uz 2 mesiace, no stale nema dobru stabilitu a pada tak nestastne ze stale ma na cele alebo brade modrinu aspon 5 dni. Problem je ze jeho otec zavolal na socialku ze sa o neho nestaram, aby mi ho vzali, z coho som uplne na nervy. Jemu ide len o peniaze, no ja mam niekedy pocit, ze maly pada nejako casto, a tie vecne vycitky jeho otca mi nepridavaju na sebavedomi. Viem ze som dobra matka, jeho otec ma nechal ked som bola len 2 mesiace tehotna, bola a som na vsetko sama, ale strasne ma prenasleduje, vyhraza sa a terorizuje. Uz nech mame po sude a viem na com som.

miriam11
21. jan 2011

@betkav ahoj, mrzi ma, ze momentalne prezivas tieto neprijemne stresy, ale k Tvojej otazke....... ano, je to normalne, ze deticky padaju. Ja tu moju stale musim sledovat, kontrolovat, ona uz vedela chodit v 11 mesiacoch, ale stale musim striehnut, aby si niekde neublizila. Dokonca sa tesim, ked nema chuda modrinu na cele tyzden, potom znova lieta a znova nieco. Takze klud, navyse je chlapec a to stale bude vymyslat nove a nove nezbedne hry..... mam kamosky, ktore sa smeju, ze ich deti vyzeraju akoby ich tyrali, nakolko maju stale niekde nieco rozbite, modriny atd.... 🙂 vela stastia

tilda
22. jan 2011

@betkav ahoj, nejde mi do hlavy ako niektori trafeni chlapi pouzivaju deti (ktore aj tak nechcu) na to, aby robili zle zene. ani sekundu nevaham, ze ked moja mala zacne chodit, tak ma caka od mojho presne toto. uz ked mala cca mesiac a plakala a on to pocul v telefone, vzdy nsledovala otazka "co tej malej robis"? NESKUTOCNE. podla mna kazdy sudny clovek vie, ze male deti aj padaju kym sa naucia chodit. hadam keby to aj zacala socialka riesit (co snaaad niee), tak zajdu aj za pediatriskou a ta im to vysvetli. co keby si jej o tomto povedala? mozno by ta ukludnila... teda, ak mas doktorku ktorej doverujes... nevychadzam z udivu, presne ako u nas, aj vas "taticek" zrejme nema ziadne hranice, kde by sa zastavil a zastrasuje ako sa da (nas sa mi vyhrazal ako mi malu vezme, ked mala cca 2-3 mesiace, ale ked podal na sud navrh na styk, mala si vidiet ako prve co tam bolo napisal, ze nech ju zveria mne 🙂 - pako, cele divadlo len aby mi urobil zle... ) DRZ SA a trenuj chodenie, fukaj modriny, nedaj sa zastrasit, cmuk

popelka.miri
23. jan 2011

To znám taky...můj ex se mě taky snaží vytáčet přes děti borec. Od té doby, co nejsem sama a mám přítele, tak se to stupňuje...nejen že není schopný se mnou komunikovat ohledně dětí, to mi dokonce řekne, že se mě to netýká!!! a to já jsem za ně zodpovědná a mám je v péči, ale poslední dobou je dokonce tak drzej, že vždy, když má děti na víkend, není schopný je včas vracet ani mi zavolat že se zpozdí a dokonce ani mně nebere telefon, když ho naháním, co se děje???
Já se tu pak můžu strachy zbláznit a jemu to dělá dobře...a to je povinný děti vracet v určenou dobu a když ne, musí mě o tom informovat. Nebo když jsou děti nemocné, on jde do školy za učitelkou a tvrdí jí, že neví, jak dlouho budou děti nemocný, že nic neví...dělá tam ze sebe příkladnýho tatíka. Ale co se týče alimentů, ty by nám nejradši ještě ubral, prý nám platí moc...5000 na 3 děti! Dokonce mi oznámil, at mi připlatí ten, co s ním jsem! to je vrchol drzosti, vzhledem k tomu, že děti jsou jeho a je povinný platit on. TYhle typy jen dělají vlny, aby nás mohli stresovat, protože nemůžou skousnout, že bez nich je nám líp a že je máme u zadku 😀 tak kolem sebe kopou vzteky jak malý haranti 😀

boddez
30. jan 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 dobrý večer...ideme sa okupkáť 😲 zabalíme sa do teplej osušky 😲 dáme si mliečko kašičkou a ideme hajuškať ...a potom tatiko prííde pokecať...vráááj tu dlllho nebol tak to musí napraviť.. 😀 😀 😀

borocka
1. feb 2011

@betkav tak teraz ta idem ukludnit,ale asi aj postrasit!!! u nas bolo presne toto iste. teda nie ta socialka ale skarede pady.
Pato zacal chodit 10 mesacny,a este 15 mesacny ozaj dost vela a casto padal. modriny, odreniny na dennom poriadku. tiez som myslela ze ma slabu stabilitu, ze je prilis nemotorny a nepozorny. az som zasla na ocne, lebo toho bolo uz moc, ked nevybral zakruty, vrazil do polootvorenych dveri ked prechadzal miestnostami,....... a zistili mu ze ma -2 dioptrie do dialky!!!!
vraj sa deti rodia dalekozrake a postupne to zmizne, vacsinou. on na svoj vek bol vraj este v norme. povedala ze sa mame ukazat o 4 mesaice,a sledovat ci sa mu to lepsi. zlepsilo sa! stale pada, lebo je nemehlo. ale uz sa mu nestavaju take veci, ktore by som pripisovala ociam. aj sa nam tie dioptrie zlepsili. este vzdy to nie je uplne, ale je to o dost lepsie!
zajdi si na ocne, nic za to nedas.maly trochu poplace,ale aspon budes mat istotu!!

jasmina56
2. feb 2011

Dobrý deň,

prosím Vás nevie mi niekto poradiť ako riešiť situáciu, keď moj ex riadne na malého platí ale na rodnom liste dopísaný nie je...totižto odmietá to, prestal aj komunikovať, takže dohodnúť sa nevieme, neviem či aj takáto situácia sa rieší cez súd alebo cez úrady? je to zvláštny človek výživné platí ale nechce byť na rodnom liste uvedený, nemá niekto s niečím takýmto skúsenosť...ďakujem