Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

nicky11
16. feb 2010

ten je peknunky hlavne v tej šedej a bledučko modrej farbe sa mi najviac paaaci 🙂 🙂 ja som zaťažená na trojkolky 🙂 🙂

martinka17
16. feb 2010

mne je to jedno, hlavne nech ide dobre po každom teréne 😉 Lebo v KE sú niektoré úseky úúúúžasne neschodné a ja veľa chodím pešo. A teraz čo je sneh, škoda vravieť, ešte stále sa domov nedá poriadne chodiť, lebo bočné chodníky sa neodhrnuly a sneh sa topí pomaly ☹

nicky11
16. feb 2010

kokos u nas v dedine to su ani neni cesty🙂)ňto je hrbol na hrbale🙂))ale s hentymmojim kocikom sa mi super chodi bo ma nafukovacie kolesa

mataaaaa
16. feb 2010

u nas to je tiez neslavne .. mam letny kocik a snim to teda vazne hroza 😒 este ked neodhrabu cely chodnik tak diky pekne.. uz aj krasne vrzga a to ho mame len rok.. ale cez leto uz asi kupim len neaku malu buggie a je to.. mala uz i tak v kociku je len ked ideme do obchodu .. von uz chodime na pesaky 🙂
maminy co sa u nas v panelaku dnes stalo .. susedka sa vymkla aj s dcerkou ale v byte ostal sam 16 mesacny syncek. Jeho plac bol neskutocne vsade pocut, a hasici prisli az po pol hodine. Cely panelak sme tam stali ale nic sa nedalo robit, len cakat .. ale nakoniec to dobre dopadlo, len nam bolo neskutovne luto maleho ..

janka8297
16. feb 2010

Ahojte vie mi niekto poradit ? mam 2 a pol mesacnu dcerku a otca som neuviedla do rodneho listu kvoli psichyckemu vydieraniu som ho mala jednoducho dost ..ja zijem teraz s malou v Rakúsku a aj sa narodila tu. Jej otec trva stale na tom ze chce byt zapisany ako otec v rodnom liste s cim ja nesuhlasim a neviem ci to moze spravit bez mohjo suhlasu a ci ma vobec moze nejak donutit spravit to sudne Dakujem

lenka3007
16. feb 2010

janka8297 ja som taktiež neuznala otcovstvo, tiež pre tyranské správanie mojho bývalého... bez tvojho súhlasu a vedomia to urobiť nemôže... no a pokial viem ked si hned nedal urobiť test otcovstva, tak si može podať na súd žiadosť, ale tam je to už zložite a nerada by som ta zavádzala, len to viem ze bez tvojho vedomia to urobiť nemoze, ved predsa ty máš malej rodný list..

annalena
16. feb 2010

janka jedine ak by to dal na sud, ten by nariadil testy otcovstva a na zaklade nich by bol zapisany do rodneho listu. Vtedy by to slo aj bez tvojho suhlasu, inak nie.

mima89
17. feb 2010

ah baby ani neviem ci medzi vas patrim alebo nie...ale vzhladom k tomu ako sa moj zivot vyvija tak asi budem...

potrebujem to len zo seba dostat...s priatelom chodim 2 roky,,,2 uzasne krasne ale aj trpke 2 roky...milujem ho celym srdcom a on tvrdi ze aj on mna...problem je v tom ze som necakane otehotnela a kedze mame obaja 20 rokov tak sa nam komplet zmenil cely zivot...on sa najprv bal zodpovednosti, sak jasne mlady chalan, ale ja som si nedala vziat malinke a som v piatom mesiaci tehotestva...az doposial som si myslela ze uz je vsetko ok-nasi aj jeho rodicia to zobrali dobre, az nad moje ocakavania, planujeme spolocne byvanie zatial u nasich a neskor ktovie...
citim ako ma miluje,ako sa o mna stara ci mi nic nechyba, stale sa ma pyta ako sa citim a pomaha mi vo vsetkom...len problem je v tom, ze v poslednom case zacal hravat automaty..najprv tam hodil euro, dve a ked vygral tak ho to nutilo hrat dalej a dalej...ja som mu to samozrejme neakceptovala a bola som proti, ale co uz, kontrolovat som ho nemohla...
a dnes mi zavolal ze prehral 700eur...a ze to len kvoli mne lebo uz chce mat vsetko kupene pre nas a pre babatko a ze to riskol...ja som nemohla uverit vlastnym usiam a placem uz dve hodiny... a co je najhorsie ze zajtra tam chce dat dalsich 400eur a ze bud alebo... ja som mu dala ultimatum ze bud ja a nasa spolocna buducnost alebo automaty a ze mu uz tazko budem verit a ked to tam vlozi tak si ho nikdy nevezmem...

a on mi odpisal ze automat...miloval som ta a milovat ta budem...

strasnne ma to ranilo a neviem sa z toho spamatat ale povedala som si ze to necham na zajtra a nebudem to dalej riestit...on je a bude clovek s ktorym som si predstavovala buducnost, ktoreho neskutocne milujem a viem ze mu aj napriek vsetkemu odpustim ... zazili sme si toho spolu dost a teraz ked je babatko na ceste je to tazsie sa s nim rozist a ani to nechcem tak co mam robit??

viem ze to nemal v zivote lahke, ma nevlastneho otca a ani mama mu nedvala tolko lasky kolko by mala, ale nechcem sa ho zastavat... viem ze on bude pre mna jediny muz v zivote a preto chcem aby isiel na liecenie ale on si to nepripusta..nechcem zit s gemblerom,ale nechcem ani o neho prist lebo viem ze aj on mna miluje...

je to tazke...nasi o nicom nevedia a ani im o tom zatial nepoviem, chcem si to s nim vyriesit sama...

potrebovala som to zo seba len dostat...

boli to, ked sa zrutia vase idealy a zivot si nevybera...ale nechc to uz dopadne akokolvek chccem dat malickemu len to najlepsie...ale nechcem ho obrat o otca...ake je to vsetko tazke...ah... 😔 😔

martinka17
17. feb 2010

mima
mne jeden gambler strašne ublížil, takže Ti radím z vlastnej skúsenosti. Preruš všetky kontakty. On ťa nemiluje, veď ti to napísal sám, chcem automat, ty si na vine....je chorý a potrebuje psychiatra. Prepáč, ale sama píšeš, mate 20 rokov, v podstate ste ešte deti. Ver, že povedať to rodičom to by bolo teraz práve to dospelé. Tajiť to to je práve len prejav strachu a detinskosti. Hlavne jeho mame to povedz. A to že ho mama nemala dosť rad, prepáč, ak si nežila s ním v jednej domácnosti, tak sú to len keci zraneného pubertiaka. Ja viem, že to znie akosi premúdro, ale môj ex bol presne taký. Mala som 2 vážne vzťahy, jeden mi zničili automaty a ten druhý sebaľúbosť kprcovho otca. A ten tvoj mi pripadá presne ako taký prienik tých mojich dvoch ☹

mima89
17. feb 2010

martinka viem ze z pohladu tretej nezainteresovanej osoby sa to moze zdat velmi jednoduche len tak zo dna na den prerusit kontakty...
ale ja sa s nim musim porozpravat...som naivna,viem... ☹

martinka17
17. feb 2010

mima
hlavne to niekomu z rodičov povedz. On je chorý, môj ex skončil na prednej hore na 2 mesiace, okrem automatov mal aj problém s alkoholom, veď to vhadzovanie je námaha, treba aj niečo zapiť a samozrejme cigaretky na nervy.....jeho matka z toho vinila mňa, lebo ja som chodila do práce a on sa chudák nudil. Škoda reči. Možno má šancu abstinovať...ale ty potrbuješ pre bábo kľud a nie strsy...preto to podľa mňa niekomu povedz...lebo Ti môže ublížiť aj fyzicky. A nepíš, že by to nespravil, pretože jeho myseľ je už iná ako keď ste spolu začali chodiť. Tie automety ho zmenili ☹
Ale super si sa k tomu postavila, že aspoň hľadáš cestiu a mám pocit, že sa na to pozeráš celkom triezvo,len tie hormóny a láska...tie ešte vedú. Aj ja som na tom bola podobne 🙂

annalena
17. feb 2010

mima tak ako pise martinka, takemu cloveku nesmies verit, aj ked to velmi boli, on sa nezmeni kvoli tebe, ved ti to sam napisal. A to, ze to robi kvoli tebe a babatku, aby ste mali peniaze, to su len obycajne klamstva a bludy. Taky clovek aj ked nieco vyhra, tak to znova hodi do automatu, lebo chce mat este viac. Aj tak ziadne peniaze nikdy neuvidis, alebo ich budes nasledne pouzivat na splacanie jeho dlhov ☹
viem to, tiez som si uzila s jednym gamblerom, mala som 20 ako ty...5 rokov som s nim bola, myslela som laska na cely zivot, 3 roky z toho som trpela jeho hracstvo, automaty, k tomu sa neskor pridali neuveritelne dlhy (dohromady takmer 2 miliony), nevery, jedna za druhou, ale ja stale slepa naivna, zaslepena laskou, ze on ma lubi a zmeni sa, nikdy by som neverila, ze by mi bol schopny ublizit, az potom raz, po takmer 4 rokoch spolocneho chodenia chybalo kusocek, aby ma neudrel...kvoli comu, ze som mu nechcela dat prachy na dalsiu hru. Ale co aj bola fyzicka bolest oproti tomu, ako som trpela psychicky celu tu dobu. To si clovek uvedomi az s odstupom casu ☹ Povedz to jeho mame, aj vasim, nech ty mas podporu, oni to/ho sice nezmenia, ale aspon ty v tom nebudes sama. A mysli teraz hlavne na babatko, to ta potrebuje 🙂

bara78
17. feb 2010

mima89: přidávám se k tomu, abys to rodičům řekla. To už není jen o něm a o tobě, ale i o tom nenarozeném miminku, které potřebuje, abys měla podporu a byla schopná se o něj postarat. Pokud nefunguje otec dítěte, tak by mohli fungovat aspoň oni. Pokud to takhle půjde dál, tak se to rodina stejně dozví, protože tohle se dlouhodobě utajit nedá. sama s ním nic teď nevyřešíš, on má úplně zamlženo a ty jsi teď zranitelná a bude to s tebou hrozně mávat.
Pokud je schopný prohrát 700 euro v okamžiku, kdy čekáte dítě a potřebujete peníze, a ještě chce naházet do automatu dalších 400 euro, které samozřejmě prohraje... tak se s ním moc počítat nedá a bude to jen horší. A navíc je ti schopen v takovémhle okamžiku říct, že jsou pro něj přednější automaty... Pokud dáváš ultimáta, tak je pak ale potřeba je dodržet. Není možné vyhrožovat rozchodem a pak ho vzít zpátky, to si pak s tebou bude dělat, co chce, protože bude vědět, že mu odpustíš a že se vlastně nic neděje. Jedinou šancí je, že se půjde léčit a automatů se vzdá. Jinak se s ním utrápíš. Zkusila bych se možná jít někam poradit, existují centra pro blízké závislých, kde by ti mohli pomoci a kde bys mohla získat potřebné informace, podporu i doporučení, jak s partnerem komunikovat dál. Chápu, že nechceš miminko připravit o tátu, ale takovýhle táta stejně jako táta fungovat nebude, pokud se nedá do pořádku. Nebuď na to hlavně sama.

lucinkax20
17. feb 2010

mima...daj si poradit od ostatnych dievcat.Aj ked teda ty sama musis vediet najlespie ako to medzi vami vlastne je, ale je to pre teba teraz tazke si pomysliet ze ostanes na babo sama.Kazda z nas to prezila a ty tiez,ved si silna.Babo ti da neskutocnu silu a ani nebudes mat cad nato, aby si myslela na toho chudaka!Sam si vybral, ved ti napisal ze automaty...a tie reci ze ta miluje a stale bude...tak to mu never.Su to len keci, aby necitil vinu za rozpad vasho vztahu.Velmi dobre take sms poznam. Ja som sice nemala gemblera ale poznam take vztahy a este ani jeden nemal stastny koniec. Takyto ludia uz nepozeraju triezvo na svet a on je jeden z nich. Je dolezite aby si si to uvedomila cim skor a priznala si to. Najlepise co mozes teraz urobit je vyrozpravat to svojim rodicom a uvidis ako ta podporia a budu na tvojej strane. A potom to povedz aj jeho mame ( mozno o tom aj vie ) ale bud pripravena aj nato, ze mamka nikdy nedopusti na svojho syna a mozno ho bude aj obhajovat. Vo väcsine pripadov to tak byva. Musis byt silna a povedat si ze mas aj na lepsieho a urcite nechces pre svoje babätko otca gemblera. My ti tu zbytocne radime, to si musim uvedomit sama. Aj mne radilo 1000 ludi a aj tak som si urobila po svojom, lebo som si myslela ze on sa zmeni. Ale zapamätaj si , ze on sa nezmeni. Znie to kruto, ale tisice pripadov hovoria za vsetko. Je tazke byt sama na babo, ale urcite lahsie ako s babätkom a este k tomu gembler. Si silna a urcite to zvladnes, to malicke ti zato stoji.Drz sa a bud sina 🙂

mima89
17. feb 2010

asi mate pravdu...len co ked srdcu nedokazem rozkazat? ☹

lucinkax20
17. feb 2010

mima...ale dokazes!Najprv si to usporiadaj v hlave a srdce to casom pochopi samo.Sustred sa teraz hlavne na babätko, uzivaj si tehulkovanie a nestresuj sa ked nemusis. Bude to tazke, ale potom uz bude dobre 😉

bara78
17. feb 2010

Já vím, že je to moc těžké, že ho máš ráda, chtěla jsi s ním prožít život, čekáte dítě... Nejde to ze dne na den cítit jinak. Ale zkus si odpovědět na to, jak ti je, když se k tobě chová takhle a vlastně i k vašemu dítěti? myslíš, že takhle se chová milující manžel/partner a otec? jak ti bude, až budeš mít doma miminko, které bude potřebovat tvojí pozornost, budeš unavená a budeš potřebovat oporu, a tvůj chlap bude někde u automatů? jak bude vaše domácnost fungovat, když on všechny peníze prohraje? částky, co jsi popisovala, nejsou malé. 700 Eur je v přepočtu na koruny můj měsíční plat před mateřskou... Pokud v tom bude pokračovat, tak vás zničí všechny, ne jen sebe. On potřebuje jasnou informaci, že to takhle nejde a ty potřebuješ podporu rodičů nebo jiných blízkých lidí, abys nad tím získala nadhled a byla schopná se s tím poprat. netvrdím, že to nutně musí skončit rozchodem, ale jak jsem psala, pokud se nepůjde léčit a nepřestane s tím, je to neudržitelné. strašně by ses trápila. jako už teď.
Já mám zkušenost se závislými z druhé strany, pracovala jsem s nimi, i když s těmi, co mají problémy s drogami, ale ono je to v lecčems podobné.
A mimochodem jsem taky na miminko sama, takže vím, jaké to je, ale náš příběh je jiný.... nicméně stejný v tom, že otec miminka chce mít svůj život a ne se mnou a dítětem.
Podívej se sem, tady je bezplatná internetová poradna (zaměřená hlavně na drogy), ale pokud tam napíšeš, tak ti určitě poradí, kam se obrátit ve vašem regionu, kam by ses mohla jít poradit ohledně přítelovy závislosti na automatech a co s tím dělat. na tvém místě bych to udělala bezodkladně.
http://www.infodrogy.sk/index.cfm?module=Adviso...

mima89
17. feb 2010

baby dufam ze najdem silu odolat jeho prosebnym ociam a reciam a ze budem neustupciva....ked pride z prace... bola som k nemu odmerana uz len v telefone a uz mi to trha srdce, ale drzala som sa... je to tazke..som moc na neho naviazana...prva velka laska...
drzte mi palce nech to prekoname a nech sa umudri lebo takto to dalej nejde...

petula.m
17. feb 2010

mima: Taky mám takovou zkušenost.. Ale my jsme spolu naštěstí nečekali dítě... Byla jsem s ním čtyři roky. Vše bylo úplně super!! Bydlel u rodičů, takže jsme čekali až dostane byt a až spolu začneme žít... Mí rodiče ho měli rádi, já jsem si s jeho rodiči taky rozuměla... Byli nějaké hádky, ke konci jsme se i rozcházeli a pak zase scházeli, ale já jsem věděla, že ho miluju. Když jsme šli na pivo, tak se stalo, že třeba jednou za měsíc(většinou po výplatě🙂) si hodil do automatu třeba 200Kč. Buď vyhrál nebo ne. Ale dál nehrál. Potom dostal byt. Byl nějakou dobu na nemocenské, takže moc peněz nebylo a on se začal flákat po hospodách a jak tak pil, tak začal dost hrát. Prvně to bylo "pár" stovek, potom to šlo do tisíců... necelý rok před koncem vysoké jsem se na školu vykašlala a měla jsem dvě práce (spíš takové brigády, protože pořád jsem byla vedena jako student, ale do školy jsem nechodila), ale makala jsem od rána do večera, od pondělí do neděle, aby bylo na splácení dluhů a na jídlo. Když jsem od něho odešla, protože jsem to nezvládala, tak strašně sliboval, že toho nechá... Samozřejmě nenechal... Když přišel z hospody, měl něco vypité, dost prohrál, tak mě začal i bít... a dost... ne jen nějaká facka nebo tak... Pořád jsem to nechtěla skončit... Byla jsem naivní jako ty... Trvalo to asi tři měsíce... Pak jsem to nezvládla... Když byl v hospodě, sbalila jsem si pár věcí (to nejdůležitější), počkala jsem až přijde (přišel až k ránu) a když viděl ty věci, tak se mě zeptal, kam jako jdu, dostala jsem pěstí, když jsem řekla, že jdu od něho a šla jsem... sice jsme si asi za týden psali znova, ale už jsem to překonala...
Můžu ti říct, že jsem ho opravdu milovala, ale nezměnil by se... Jeho rodičům jsem nic neřekla a to taky asi byla chyba, protože jsem s nima měla celkem za dobře a pak jsem se dozvěděla, co o mě povídají a nakonec jsem za všechno (podle nich) mohla já... Hodně dlouho jsem si pobrečela, ale pořád jsem myslela na to, jak bych se s ním měla... A co naše děti, kdyby nějaké byli???
A teď jsem taky sama.. Poznala jsem někoho, asi po půl roce, kdo stál za to, abych se s ním víc scházela... Rozuměli jsme si, vše bylo ok. Asi po třech měsících jsem neplánovaně otěhotněla... Chtělo se mi plakat, protože jsem si vzpomněla na toho bývalého, že jsme spolu plánovali miminko a já ho teď čekám s někým, koho mám sice ráda, ale nemiluju ho... Jenže bych dítě pryč nedala... Tak jsem to chtěla zvládnout s ním... Ale on to nezvládl s náma... Chtěl si užívat, když tady jezdíl jen na víkendy a na nás se ve čtvrtém měsíci těhotenství vykašlal... Dá se to zvládnout a věřím, že bys to zvládla i ty... Dítě sice potřebuje otce, ale takového?? To radši být sama... Já vím, jak je to těžké... ještě občas si na toho bývalého vzpomenu, protože byl to jediný chlap, kterého jsem milovala, ale hned potom si vzpomenu na ty nervy, dluhy, bití apod. a přejde mě to.
Musíš být silná!! A kvůli miminka to určitě zvládneš😉

mima89
17. feb 2010

musim ja viem..dufam ze to dokazem...
ale jedno viem urcite-nikdy by ma neudrel, to som si ista aj keby mu nechcem dat peniaze alebo co ale nikdy...

filipal
17. feb 2010

Petula, verim, ze sa osud raz obrati a teba zacnu stretat same pekne veci 😵
tieto tazke zivotne skusky asi sposobili, ze si dozrela ako clovek, vsak?
to je tak, ze zase clovek, ktory nic zle v zivote neprezije, zostane povrchny a malo empaticky....
drzim ti palce!

Mima, myslim si to iste, co ti radia ostatne kocky 😒 musis pozbierat silu, inac ta tvoj priatel stiahne ku dnu. ☹

nicky11
17. feb 2010

mimuska aj lauruskin tatko hrava automaty nani na tom az tak zavisli aloe viem ze ked zacne tak tam hodi za jeden vecer aj 500 eur... 😒 😒 a ktomu furt len chlasce a fajci 😖 ja som ho ale nastastie nikdy nemilovala 😝 mas to blbe a ani ti nemaam ako poradit ☹ ☹ ale mooc ti drzim palceky 😉

janka ja si myslim ze sa ti len vyhraza chlapi na take veci nemaju gule 😒 😒 🙂 🙂

mataaaaa
17. feb 2010

mima drzim ti aj palce. ten moj nikdy nehral automaty, pretoze nemal ani cent. cely cas so sme boli spolu som ho zivila ja s mojou maminou. ale povedala som si dost. je nam lepsie bez neho 😎

martinka17
17. feb 2010

mima
"nikdy by ma neudrel"....dúfam, že o týždeň ešte stále budeš taká istá, že je to pravda ☹ On je už iný.
ale ináč ako stále vravím, povedz druhým čo ťa trápi a zrazu zistíš, že každý ma taký istý problém. Teda, mala som pocit, že som v riadnej sračke bola, ten môj sa odsťahoval z nášho bytu, kým som spala. A to doslova. Večer povedal, milujem ťa a ráno mal preč veci. A až potom sa prevalili dlhy a čo je vo veci, ako miluje automaty. A to bol byt len na neho....mala som ale vďaka ocinovy zmluvu o podielovom lastníctve...takže mi byt nakoniec ostal, len som ho vvyplatila z jeho podielu. Bože, ale máme smolu, akokeby nestačila jedna srčk, musí ich byť viacej.

mima
ber to pozitívne. On je blbec a nestojí za to, aby si bojovala. Si mladunká, teraz už aj skúsená.....joj o rok, dva to krásne prebolí. Ja som vtedy mesiac nejdela, len som plakala a s nimým nekomunikovala. Po roku soms a usmievala, keď ľudia otvýrali ústa čo im hovorím....hlavne tí, ktorí nás poznali oboch 🙂
Všetko prebolí a potom príde iný problém. 😀

lucinkax20
18. feb 2010

Ahojte kocky...chcem sa opytat aky vztah mate s rodicmi vasim e, ci sa zaujimaju a vase deticky a ako to u vas je. Lebo teda ti moji "svokrovci" sa na maleho neprisli ani len pozriet, ani mi neposlali nejaku sms k narodeniu ze blahozelaju alebo tak proste akokeby som ani neexistovala. Neviem si to vysvetlit a mi to pripada dost blbe, lebo je to ich jedine vnuca takze tomu nechapem. Ako je to s vami?Myslite si ze je to normalne ?papa

filipal
18. feb 2010

Luci, teda podla mna to nie je normalne! ☹
a svedci to o nejakych problemoch.... nemaju problem prijat teba, ako nevestu?
mozno si pre svojho synacka predstavovali niekoho ineho.
alebo vobec, maju problem prijat seba ako starych rodicov....nie su prilis mladi?

filipal
18. feb 2010

ahaaa, teraz mi doslo, ze som v teme slobodne mamicky....tak to je jasne.
chapu to, tak, ze si im ohrozila buducnost ich synacika!
riadne trapne!!!! 🙄 🙄 🙄

lucinkax20
18. feb 2010

ja si to vysvetlit neviem...moj ex je jedinacik a moj malicky je ich jediny vnucik.Pocula som ze by ho radi videli ale tak ma uz 6,5 mesiaca a nikdy sa mi neozvali.Par krat mi moj ex navrhol, aby som prisla s malym k nim, lebo ze rodicia ho chcu vidiet. Tak som povedala ze ked ho chcu vidiet nech pridu k nam na navstevu a uvidia ho. Ved ked som prisla domov z porodnice tak cela moja rodina a znami nas prisli pozriet a zablahozelat a oni o nas ani nezakopli, tak ja mam ist k nim ukazovat svoje dieta???Ved on nieje nejaka hracka, ktoru zoberiem a idem niekde ukazat. Kazdy kto ho vidiet chcel, tak prisiel k nam a ja som ho nikde ukazovat nechodila.Tak nevidim dovod preco by som mala ist k nim robit "vystavku"!Neviem ako sa mam teraz zachovat ked by som ich nahodou niekde stretla, a neviem co povedat ak by sa mi teraz ozvali ze ho chcu vidiet.Myslim si, ze po pol roku je to uz dost trapne,nie?

mataaaaa
18. feb 2010

ja som mala velmi dobry vztah so svokrovcami, ale ked soim odislla od priatela a od ich odvtedy je ten vztah divny. citit z nich, ze sa na mna nahnevali, lebo uz nevidia malu tak casto ...

nicky11
18. feb 2010

lucinka malu mi prisli ,,svokrovci´´v den co som prisla s porodnice,nic jej nedoniesli aku rat si u nas vypili a strasne vypravali aky su stastny ze maju tu blizko vnucku a ze ju budu chodit kociikovat a nevem co vsetko...nikdy si stara neprisla pre malu ze pkocikovat a ked prestal ich synacik chodit tak prestali aj dristat...sem tam ked ich moj ocko stretol tak ich pozval ze sak co aspon oni nepridu ked je ten ich syn taky blb(a to rozpravali aky su zneho nestastny ze nevedia co snim maju robit a nevem co furt este)slubovali furt ze ano ano pridu a nikdy neprisli....a som aj rada su to premna cudzi ludia.... 😒 😒