Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

betkav
22. mar 2011

@darusik7 ahoj, chcem sa opytat na tomto styku ste sa dohodli alebo rozhodol sud? Braval si ho otec na noc uz aj pred tym? Mne sa zda strasne skoro aby moj maly zacal prespavat u otca, on sa o to na sude bije ako sialeny. Neviem si predstavit noc bez drobceka, asi by som ani nespala ☹

sulamith
23. mar 2011

Ahojte dievcata,tak ja som si tymto presla takisto. Mam za sebou riadny sud -rozvodovy, pridelene vyzivne, a samozrejme styk deti s otcom. Mam dve uzasne deti 🙂 ...
Nic nie je v zivote jednoduche,ale zivot je krasny 😵

borocka
27. mar 2011

@martinka17
@katka2808 ja si tiez myslim ze 100eur na jedlo je vela. ale asi mas doma hladosa. my varievame na dva dni, ved to sa mi vobec neoplati kazdy den varit pre nas 1,5 porcie!! tiez musi byt polievka a druhe su vacsinou zemiaky, ryza alebo cestovina s nejakou prilohou. ma rad aj zeleninu a konecne zacal jest masko!!! huraaa 😅 umele mlieko a ani ziadne ine uz pol roka nevypil ani kvapku 🙄 ale za to kupujeme syry a vela jogurtov. v tomto nastastie preberavy nie je!
ja na tvojom mieste by som pouvazovala nad trosku zmenou....pretoze 100eur na stravu je aj pre dvoch na mesiac podla mna dost. od muza si pytaj, hoci ja by som bola velmi vdacna aj za tych 60eciek co tu spominali. ale skus ty sama potom trosku viac dat na papier co kupujes,kedy kupujes a v akych cenach...ja si kazdy nakup zvyknem poznacik, presne podla blocka a ratam po kolkych dnoch musim zas do obchodu.

katka2808
27. mar 2011

ahoj borocka,
tak ja si uz ani nemyslim, ze 100 eur je to vela. ked si zoberiem, ze moj maly zje len 32 eur umeleho mlieka za mesiac... okrem toho moj malicky lubi masko a papa ho casto, aj ryby. on si nevybera v nicom, spapa vsetko.
borocka a to, co si spominala "pretoze 100eur na stravu je aj pre dvoch na mesiac podla mna dost. " to myslis vazne? chces povedat, ze ty a tvoj malicky sa zmestite za stravu do 100 eur a menej??? vies co stoji obed v restauracii aj s polievkou? a tym myslim len obycajne denne menu, nie mimo toho. ja som dost stihle dievca ale kludne si dovolujem tvrdit ze len mna stoji strava 150 eur, plus napoje. a potom, moj byvaly krasne zarobi, ma to len pre seba, ma svoj vlastny byt, vlastne auto, kopu drahej techniky {doma ma 3 pocitace, z toho notebook stal 40.000 Sk}, dlzi mi vela penazi za byt a ano, som vdacna za tych zopar eur, co posle, ale to nestaci ani zdaleka. je to malo. my zijeme skromne, on nevie, co to slovo znamena, on nema problem si objednat na veceru velku pizzu na donasku, plus 2 l ladovy caj k tomu, krabicku cigariet a este doplatit za donasku. a to je len jeden vecer. fajci, vsade sa vozi len autom... preco by som ho mala setrit? ja ho poznam najlepsie. keby som nemala nasich, ja uz neviem, kde sme. asi pod mostom.

dankajanka1
27. mar 2011

@katka2808 skromna slobodna mamicka nechodi obedovat do restauracie..
ja mam dve deturence,jedno 2rocne a 4rocne.moj ex mi plati 50 na jedno dieta... kedze byvam u nasich,poberam matersku,rodinne a to vyzivne,v pohode to zvladam.. a taktiez svojim detom kupujem aj pribinaciky,aj ovocie,zeleninu.. .skratka maju pestru stravu..... moja mladsia dcerka uz nepije UM,ale trvanlive plnotucne...
jasne,ze by som prijala,keby platil viac,no da sa vyzit aj z tohto.....

no ak tvoj byvaly tolko zaraba,sud bude mat k dospozicii jeho plat,takze v pohode mozes ziadat aj vyssie vyzivne.cca 200eur....

martinka17
28. mar 2011

@katka2808 ja si píšm, koľko dám mesačne na stravu, my sa vojdeme do 100 EUR, ale ak ty máš bločky a vieš to sudcom zdokladovať, tak ti to odklepnú

petoirsko
29. mar 2011

@tmonika81 nechapem takychto mužov ved dieta je to naj čo može mlady par postihnut ak budeš chciet pomoct velmi rad ti pomožem

simi_mimi
29. mar 2011

Ahojte maminky... prvykrat som sa prihlasila do fora, aj ked tu pravidelne citam rozne temy odkedy som otehotnela. Som slobodna mamicka, s otcom mojej 2r. dcerky sme boli velmi kratko, ta rozpravka skoncila hned ako som zistila, ze som tehotna. Ja som odmietla ist ako 30rocna na potrat, on sa este necitil byt otcom, aj ked uz mal vybrane mena pre deti a rozpraval o svadbe. Ale o tom som nechcela. Vcera vecer sa ma mala spytala, kde mame tatinka a ja som nevedela, co jej na to povedat. Zopakovala mi otazku este parkrat, ja som sa nezmohla na slovo, ale zaujala ju rozpravka, tak to nechala tak. Viete mi poradit, co jej mam povedat? Svojho otca nikdy nevidela, on sa o nu vobec nezaujima (neuviedla som ho ani v RL) a priatela nemam. Dakujem 🙂

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simi_mimi
30. mar 2011

ahoj martinka17, dakujem, ze si sa ozvala 🙂 Chodime von, slovo pozna davno ako pises z ihriska a od znamych, ale podla mna to teraz ma z jasliciek. Vela deti tam vodi a vyzdvihuje tatinko. V nedelu doma vsetkych plysakov krmila a vsetci papali len "za tatinka". No a v pondelok vecer sa ma asi 5x po sebe spytala, kde je nas tatinko... ja ze aky? koho tym myslis? aky tatinko? a ona ze NAS tatinko, stale dokola... tvarila som sa asi nechapavo a bezradne... tak to potom nechala tak, ale mam pocit, ze vie na co sa pyta. Dala si to v tej malickej hlavicke dokopy, aj ked ma len 2 roky a 2 mesiace. V poslednej dobe ju totiz bavi vymenovavat vsetkych nasich znamych, cele rodiny (deti, maminy, tatinkov), ich mena a priezviska. Pediatricka aj ucitelky v jasliach mi hovorili (a jasne, ze to vidim aj sama, aj znami okolo), ze je na svoj vek velmi vnimava a myslenim dost popredu, rozprava uz davno, uz par mesiacov pouziva minuly a buduci cas, zamena, no je to ukecana mala bambulka 🙂. Ucitelky castokrat zasnu ako si da dve a dve dokopy a chape rozne veci aj taka malicka... Ale aj tak mi to nejde do hlavy, tu otazku som od nej cakala az ovela neskor, preto som zostala zaskocena a nepripravena.

macocha
30. mar 2011

@simi_mimi ja vtedy odpovedám vecne a bez emócií: "Lebo dobrých oteckov je málo a tak sa nám neušiel." Je to tvrdé, ale je to pravda od samého začiatku. Nechcem vymýšľať teraz niečo, čo by som raz musela vysvetľovať nejako inak, uvádzať na pravú mieru s tým, že: "vtedy si bola ešte malá, tak by si to nechápala..." A ak sa to povie bez zbytočnej pozornosti aj bez tajomstva, tak sa s tým skôr vyrovnajú.

Ale naštval ma sused, keď vo výťahu začal malú vypočúvať, že kde má ocinka. 😠 Odpovedala som za ňu, ale nechápem, prečo to tomu dieťaťu musí podsúvať 🙄

simi_mimi
30. mar 2011

ahoj macocha.... ved prave, oni teraz potrebuju jednoduchu odpoved, s ktorou si na nejaky cas vystacia a hlavne nieco, by sme neskor nemuseli menit, presne ako pises. Kamoska mi akurat navrhla, ze mam povedat, ze my si ho musime najst. Celkom dobre to znie, aj ked mam strach, ze pri jej akcnosti zacne oslovovat okoloiducich 🙂 to sa potom budem cervenat 🙂
A takych susedov sa bojim uz dopredu... zatial sa mi to nestalo, ale nikdy nevies. Preto si odpoved radsej nachystam aj pre nich... Dik za radu 🙂

macocha
30. mar 2011

S tým hľadaním otecka by som povedala, že podľa toho, ako si ty nastavená. Ak si pripravená na nový vzťah, tak to môžeš použiť, ale ja pravdupovediac nikoho nehľadám a tak ani nechcem, aby s tým malá veľmi počítala. Ak sa pritrafí - dobre. Budem riešiť potom. Ale radšej nech to berie tak, že tatinka nemáme, sme dve a zatiaľ stačí (pred týždňom malá pýtala bračeka, ale to musí ešte počkať 😅 ). A prípadne občas babička dodá, že veď aj mňa máte, aj tetu (=moju sestru) - a má pravdu, aj oni sú rodina, hoci bývajú vo vedľajšom vchode. 😉

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simi_mimi
31. mar 2011

ahojte 🙂 aj ked nechcem cely zivot zostat sama, na hladanie otecka teraz nemam energiu ani cas, kazdy vecer zalomim s malou este pred deviatou 🙂 ale ak by to prislo, tak sa branit nebudem, zatrpknuta nie som a vsetkych chlapov do vreca hadzat nejdem... aj ked si urcite dam vacsi pozor 😉
co sa tyka jej otca, netusim co robi, ci niekoho ma, uplne sme prerusili kontakt a preto mam strach cokolvek povedat na jeho adresu, nechcem si vymyslat... ale macochine vysvetlenie sa mi paci 🙂 tak uvidim, ked sa mala spyta znovu... a ak by nejakeho chcela, poviem, ze si neskor najdeme dobreho ocka same...

inak, babku mame u nas stale, aj ked musi dochadzat niekolko hodin, chodieva si od nas oddychnut akurat na vikendy... vdaka nej sme zvladli tie jaslickarske choroby a ja som mohla chodit do prace.... len zial otca uz nemam, tak mala nema muzsky vzor, vsade same baby... mozno preto to zacala riesit...

macocha
31. mar 2011

@martinka17 tak som rada, že som ťa potešila, len kto ti povedal, že ja vadná nie som? 😕 😀 Ale aj taký štvorlístok je oproti ostatnej ďateline vadný. 😉

@simi_mimi držím palce. Dobre píšeš, vymýšľať si netreba. A je dobre povedať čo najviac, aj keby to malo byť také "neviem, kde teraz žije, ale pravdepodobne v Hornom Výplachu" - alebo v zahraničí, alebo sa odsťahoval, alebo niečo.

Aj môj otec už žiaľ zomrel, takže s mužskými vzormi je to slabota. Ale veľmi mi pomohla kamoška - keď sme sa k nim pridali v sobotu na výlet do ZOO, bol tam aj "Miškov otecko", aj nám občas príde v byte niečo opraviť. Malá všeobecne nespustí oči zo žiadneho údržbára, vodára či elektrikára, čo u nás niečo opravuje. 😅
A potom také tie spoločné dovolenky viacerých rodín, kde aspoň polovica má aj oteckov, je fajn. Aby mala predstavu, ako to normálne funguje, keď raz dospeje.
Baby normálne ste ma inšpirovali. Asi sa vyberiem na návštevu k ujovi a jeho žene - už ma párkrát pozývali, len moja malá nerada cestuje.

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka2808
1. apr 2011

@dankajanka1
ahoj dankajanka, a preco si myslis, ze ja chodim obedovat do restiky? uviedla som to len ako priklad a viem, ze doma sa minie menej, to mi je jasne. aj u nas sa vari kazdy den. bolo to len ako priklad, kolko by sa minulo... lebo ja si pamatam z cias v robote, ze nas obed pred dvomi rokmi stal niekedy 100. niekedy az 150 korun. z toho mi logicky vychadza ze ak sa odvtedy znizovali podotykam niekolkokrat ceny za potraviny, preco mi obed doma pre 1 dospelaka nemohol stat 3 eura? podla mna je to realna cena.
dankajanka, aj my vyzijeme. ale len vdaka mojim rodicom. lenze to, co platia oni za mna a maleho, by mal vlastne platit byvaly, o to mi ide. a keby nebolo ich, kde by sme byvali? a kolko by som musela platit. asi kazdy vie, ake su dnes ceny za najomne a energie. aj my to zvladame, ano. ale preco by byvaly nemohol platit aj viac? ked niekomu staci 50 eur, to je v poriadku, je to jeho vec. ak ja si ziadam viac, myslim si, ze je to tiez v poriadku. nezarobi zle a ma to len a len pre seba. aj to je v poriadku? nelutujme tych chlapov tolko.

filipal
1. apr 2011

@katka2808 ja si tiez myslim, ze ludia maju skor tendenciu lutovat chlapa ako mysliet na prava matky s dietatom....

julinka2787
1. apr 2011

ahojte. dnes sme boli na odberoch na DNA testy. tak sa teším že sa veci už konečne pohnú 😵 😵 😵

katka2808
1. apr 2011

filipal, vdaka za tvoj nazor. lebo ja sa tu niekedy cudujem...

zuzana1710
1. apr 2011

@borocka klobuk dolu pred tebou..si mlada baba a vies zrejme dobre hospodarit s € .ja ked som mala 23,tak mi bolo jedno co kolko stoji a kolko kde miniem..no dnes obraciam kazdy cent..tiez sa chystam,ze si zacnem znacit co som kde minula,ale nejak mi to nejde..kedze dost nakupujem cez net a aj dost predavam,tak stracam prehlad co kde a ako..tiez byvam u rodicov a v ramci prechadzky mi stale volaju,ze chod kupit toto a toto...takze neda sa to ustriehnut..ale mas moj velky obdiv!!!!!!!!!!!!!ja nedostavam vyzivne ani cent.100€ davam na byvanie nasim.viem,ze je to nic,ale aspon sa snazim a 100€ dam na stravu.to vpodstate kupujem pre vsetkzch..nie len pre malu..ked sa minu zasoby,tak dokupim ja a vyplatim si fakturu za tlf a je po rodicaku..a co zarobim par supov popri md,tak malej kupujem vecicky..nie nove,ale krasne..snazim sa ju obliekat moderne a za par evri..a to som este tento mesiac nasetrila malej na bicykel za 60evri..no sice z predaneho kocika,ale aj to sa rata.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

borocka
2. apr 2011

@zuzana1710 kym som nemala maleho tak som tiez nad peniazmi nerozmyslala, bolo bolo, nebolo nebolo. rodicia mi dali kde byvat aj co jest, zvysok bol na mne. ale teraz musim kvoli malemu, kazdy mesiac este aj odlozit pretoze nikdy neviem kedy aky necakany vydavok vyskoci (vid v zime lieky, v lete narodky, k tomu nejaka zmrzka, kupalisko, zoo, a podobne. teraz pojdeme aj na stretko majoviek (patkovy rovesnici, co si tu na koni piseme).
rodicom ale nic neprispievam, nemam pracu, takze moj cely mesacny prijem je 180eur. z toho idu plienky, telefon, internet, strava a oblecenie pre maleho. sebe uz nekupujem nic, a ked uz je nutne tak len cez bazarikk. a to ti teda poviem ako malemu frajerske veci kupujem. chcem ho mat za fesaka, pre mna je krasny aj vo vreci, ale predsa len. navyse na nete kupim lacnejsie aj znackove veci. my byvame v lucenci, a tu mam jedno TAkko, jeden kik a asi 3decke obchody. proste nic tu nezozeniem.
ty kde pracujes?? a aky bicykel?? za 60eur nie je malo!!! ja som pozerala nejaky malicky s pomocnymi kolieksami, tiez tak z druhej ruky a nasla som aj za 25eur. je to super, ale asi kupim az buduci rok,teraz mame este trojkolku.

@katka2808 od muza si pytaj aj 500eur, hlavne ak ma na to prijem. a peniaze mozes vrazit aj do ineho ako je strava, o tom potom. prepac, ale nepresvedcis ma ze ty za mesiac doslova zjes 150eur. to je strasne vela penazi. neviem na aky standard si bola zvyknuta, to je potom tazko sa uskromnovat.... ale ja nepotrebujem k stastiu ani lososov, ani jahnacie, snazim sa kupovat zo vsetkeho ale vzdy len podla ceny a gramaze (aby bolo najvyhodnejsie). nikdy nie podla znacky. hoci ano, obcas malemu doprajem nejake chutovky, ale sebe nie. v prvom rade sa potrebujem postarat o syna a az potom pridem na rad ja. ak pre mna neostane, tak jednoducho nemam.

zuzana1710
2. apr 2011

@borocka robis spravne..ja som si tiez na seba dobre dlho nic nekupila..pre malu tiez nakupujem cez mmb,alebo tu na konikovi..a viem,ze bicykle su aj lacnejsie zanovne,ale povedala som si,ze jej prvy bicykel nech je superny a potom uz moze mat aj zanovny..tak som oferovala na to tolko € .trojkolku som jej kupovala cez bazar za 7evri a teraz som ju podarovala socialne slabsej rodine...nepracujem nikde..len si zarabam popri md.robim s jednou znackou kozmetickou a s cistiacimi prostirekami a este strazim deticky..zatial mam 2+moja dcera 😉 ..teraz sporim malej na detsku izbu,tak hadam sa mi to podari..nejaky ten nabytok z ikei.my nastastie sme uz bezplinkaci uz rok,tak aj na tom dost usetrim..keby som si odkladala kazdy mesiac to co som dala na plienky,tak uz ma aj postel novu 😀 😀 😀

zuzana1710
2. apr 2011

@borocka vidim,ze mas na fotkach malu Lucku. 😀 neviem v akom vzathu ste,ale my sa pozname s Terezkou so septembroviek.Lucka je tak stara ako moja dcera..a ked som zbadala tvojho maleho na prvej fotke,tak hned mi napadla Lucka,ze to je hrozna podoba..ste rodina??? 😀 😀 😀

borocka
2. apr 2011

@zuzana1710 ja malemu skor teraz kupim len take z druhej ruky, hlavne este neviem ci ho to bude bavit a viem ze ani on sa riadne nekukne aky bicykel ma a ani kamaratzi na ihrisku ho nebudu ohovarat ze ma osarpany. vies ake su deti, este im na znackach a cenovkach nezalezi 😉 potom ked podrastie tak mu do toho viac investujem.
terka je moja sestra 😀 , aj teraz ich tu mame tak sa pekne zahraju pato s luckou 😅 . ked si pozeram babatkovske fotky tak sa ozaj velmi podobali, sa obcas musim lepsie kuknut na datum ze ktori z nich to je 😀 , ale teraz sa mi ta podoba uz pomaly vytraca.

katka2808
2. apr 2011

@borocka
ahoj borocka, uz to neriesme, dobre? je to moja vec, co kupujem a jem, a ci som skromna alebo nie. takisto ako je tvoja, co kupujes a jes. ja sa tu vlastne nemusim nikomu ospravedlnovat ani nic podobne.
kazdy ma pravo na svoj nazor a jasne, ze som necakala, ze kazdy musi so mnou suhlasit. 😉

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana1710
3. apr 2011

@martinka17 niekedy aj krajsie veci najdeme z druhej ruky ako v obchode..a ja ked mam pravdu povedat,tak nosim jedny menzestraky este tehotenske cize s pasom,ale nie takym vysokym.. 😅 😅 lebo som dost pribrala a teraz mi padli vhod a este mam jedny rifle a tot vsjo..malej skrina sa uz ani neda zatvorit co ma tolko oblecenia,ale postupne idu prec..akurat na zajtra mam 2 mega baliky nachystane co idem darovat...;o) 😉

borocka
3. apr 2011

@martinka17 my byvame na dedine takze vacsina nasho satnika su teplaky a nejake mikiny aby mi ani luto nebolo ked to znici na ihrisku a na behanie... par super kusov ma do kostola, na navstevy a do mesta ked ho vezmem obcas. inak mi je to zbytocne prehanat, lebo nic nevynosi ☹ a aj predavam po nom veci co vyrastie, takze celkom sa da aj na tom zarobit,aspon na dalsie handry pre neho.
inak ako ste na tom s odplienkovanim???