Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

danielkapo
17. júl 2008

sorrelia

moja mala je o den starsia...5.5. sa narodila, v brusku sa jej pacilo ani sa jeje nechcelo ist von tak ju museli vybrat... 😀 povodne som nechcela ist na cisarsky no ale hlavne ze je zdravucka a vsetko dobre dopadlo...takze budeme oslavovat takmer naraz 🙂 nasich anjelikov

martinka17

no stresy boli riadne aj som bola zmierena s tym ze nespravim ale napokon vsetko bolo ok...

tak tak, treba sa nad to povzniest...ja som v pohode, k nemu necitim absolutne nic okrem pohrdania a v podstate je mi ho luto ako moze byt tak sprosty...mne je s malinkou krasne a uzivam si kazdy den bez zbytocnych stresov...neviem si predstavit behat okolo jeho zadku prat mu varit a pod....takto je fajn, nikdy nebudeme same lebo mame deticky..no neviem si ani predstavit ako moze zit on s pocitom pochybnosti ze niekde zije jeho dieta ktore on okaslal...pretoze teraz ma 26 a robi somariny, stacia mu kamarati a nejake tie dievcata, no to nebude tak navzdy....
tak pekny den vam aj detickam, vela sil, ziadne smutne myslienky a uzivajte si leto...sice tu prsi...ale aj tak

lenuska74
17. júl 2008

aj u vás prší danielkaPO ja som tiež z PO takže aj u náš 😀 😀 😝
martinka17, ja zásadne robím dzemik iba z gelfixu1:1 je super a z hocičoho a iný mi vlastne ani deti nechcú/ a vlastne hej šlivkový ten sa varí pol dňa 😀 ešte že nie je každý rok kopec sliviek/ 😀

martinka17
17. júl 2008

no ja do lekváru dám len cukor, 24 hod. stojí a potom ho "zvarím"
Mám už asi 15 flaštičiek jahôdkového. Ten mi navaril ešte ex, lebo z jahôd a hlavne pri varení džemu mi bolo príšerne zle 😝 Normálne som musela odísť z bytu, skoro som "zomrela" z toho smradíku.
Tak som zvedavá, ako to zvládnem zajtra.
a slivkový by som síce chcela, len sa bojím , že už nebudú slivky, keď s vrátim. Milujem slivky v koláčoch a milujem slivkový džem v koláčoch🙂
Ale na chcebík radšej jahôdka, malina, ...ale nie tie z obchodu, tie mi pripadajú ako želé 😖

martinka17
17. júl 2008

lenuška
recept som opýsala na uhorky, drž mi palce🙂

sorrelia
17. júl 2008

dnielkapo

heee aj moj isiel cisarskym ale po 14 hodinovom porode 😀
no mna picne len jeden den su od seba - nahoda jak slak 😀 ... Jaaaj ja sa tesim, ze prsi ... konecne nie su take horkaaa 😉

danielkapo
17. júl 2008

lenuska

nuz ano aj ja z PO 😉 a uz nam tu svieti slnieco...parada...jak v aprili,,,

sorrelia

no veru....sranda sranda...ja som vzdy zboznovala horuce leta ale rozdiel stravit ich kdesi pri vode nez s drobcom, ktory je z toho tepla nervozny viac nez ja... no ale prsat by stale nemuselo...az sa bojim ist s malou vom ze nas dazd dakde chyti,..a sme chceli ist k nam na chatu aj s mojou mamou, no v takom pocasi...tak snad dalsi tyzden...ja sa uz normalne tesim ked mala povyrastie kde vsade ju vezmem🙂 juj same babske dovolenky... 😉

sorrelia
17. júl 2008

danielkapo
noo sak to ... moj drobec bol z toho horka taky umrnkany ze az 😖 - tak sa tesim, ze prsiiii
inak my chodime von aj ked prsi... supnem krpca do satky, dam na seba maximikinu a oboch nas pozapinam... ked sme vonku tak stuplik do minutky zaspi 🙂

danielkapo
17. júl 2008

simonka bola najma prvy mesiac uplakana ale to mala aj problemy s bruskom..teraz fajn lcelkom..len stale by cickala a spinka najradsej na mne... 😕 no ale si ju uzivamdrobceka....my tu satku nemame, no zvazujem...

sorrelia
17. júl 2008

vies co, mne drobec plakaval no hroza des ! potom dokina povedala, ze je to od koliky a skor ako za 3 mesiace to nezmizne... tak som kupila satku (docitala som sa, ze je dobra aj na koliku)- ved pri najhorsom ju vratim spat.... no a skoncilo to tak, ze uz mame 2 😀 a asi kupim este jednu 😅 ....
vies je to uzasne ked takto moze hajat babo na tebe... ked s nim mozes byt skoro stale... ja si satkovanie neviem vynachvalit a desim sa dna ked sa uz Matko nebude chciet nosit, alebo bude na to prilis velky... je to uple ine so satkou... teraz viem presne ked zaplace, co je pricina... ked sa zacne mliet viem, ze mu treba curkat - tak hop na serblik 🙂 ... no proste super je to

martinka17
18. júl 2008

sorelia
teraz si ma prekvapila. Fakt vieš dať drobčeka na nočníček? Alebo som zle prečítala? Lebo to je super, ľahko si zvykne a bude pohoda....teraz normálne verím, že šatka je lepšie ako kočiarik. ALe v zime by mi zamrzol🙂 To nič, keď sa oteplí ešte bude čas vyskúšať. Len nech sa narodí ☹ Už by som brala, aby bol marec.

lenuska74
18. júl 2008

sorrelia, v lekárni sa dajú kúpiť /ale môže ich predpísať aj lekárka aspoň nám ich predpisovala/ myslím že sa volajú sabSimplex a sú skutočne super, nakvapkáš pár kvapiek do mliečka pred jedlom /ja som davala 1-2x dene/ a máš skutočne pokoj naša mala nemala nikdy žiadnu koliku ale s malým /že s malým ten by mi dal/som si užila 😀 😀 😝
sestra to nechcela ma 11mes. dievčatko lebo jej to nepredpísala ale keď to už s ňou nemohla vydržať tak to kúpila a úplne inné dieťa 😉 Inak ja som tiež skoro dávala na nočník a moje už v 2r. nepotrebovali plienku /výnimka ak boli choré/ Držím palce a normálne vám závidim takých drobcov užite si ich pokiaľ sú maliné potom je to už iná sranda taká puberta 😀 😉

martinka17
18. júl 2008

lenka
uhorky som včera naložila, teda spravila som ich ako rezy. Ale bolo to rýchle, ľahké a bez vôní 😀 A vyzerá to super, dík za recept.

lenuska74
18. júl 2008

nemáš za čo .Ja ich nakladam normálne celé, ale ak mám veľké tak ich tiež nakrájam 😉 a aj tak chutia 😉 😀

martinka17
18. júl 2008

no už sa teším
ale to až v zime. Mne teraz všetko chutí ináč a mám šťastie, ak mi to vôbec chutí ☹ ,ale tak to už patrí k tehulkovaniu🙂

sorrelia
18. júl 2008

Martinka
v satke je teplejsie nez si myslis. Lebo v satke sa ohrievate navzajom. Inak ale taku veeelku zimu som vyriesila zateplovacou kapsou (dam dnes do albumu). Usije mi ju svagrina, bo ja som na taketo veci nesika.
A ano ked sa Matko moc mece, podrzim ho nad nocnickom. Bezplienkova metoda sa to vola (inak sa musim priznat ze aj latkujeme - takze sme na latkovych plienkach a sem tam jednorazovka na casty a tak) 😀

Lenuska
ja viem... tie kvapky mame doma, ale ja nechcem do drobca hadzat chemiu ked nemusim... A my mame so satkou pokoj aj od koliky a aj reflux sa nam zmiernil 🙂

martinka17
18. júl 2008

sorrelia
dík, potom sa mrknem na fotky.....joj, tak rada čítam tie vaše krásne starosti a radosti, človek sa odpúta od práce, až sa mi nechce pracovať vôbec🙂

sorrelia
18. júl 2008

martinka
uz su v albume 😉 a ked bude usita aj moja - tak ju tam tiez capnem 🙂

martinka17
18. júl 2008

už som sa pozrela..je to praktické, tak ja uvidím ako bude....kočiarik aj fusák mám už sľúbený, ale ka bude rpoblém s tým našim výťahom tak to budeme riešiť ináč🙂
A krásne nové fotky Maťka si pridala, hlavne tá vo vaničke. A tá podložka sa mi páči, ešte som to nikde nevidela. JE zlatý a rýchlo rastie 😀 😀 😀

plasta
18. júl 2008

martinka
no, ani sa nenazdas a uvidis, jak bude tvoj drobec rast...
ta ja sa tiez chystam varit nejake tie dzemiky, z gelfixom, ta uvidim, ci bude cas... posledne dva dni su fest tazke... nas dedo je v nemocnici, dostal infarkt, ta neviem ako... sakra, dve noci som poriadne nespala... a dnes sa mala od rana pyta, kde je dede a kedy pride... len som jej povedala, ze musia dedkovi opravit srdiecko a pride domkov a ze v nedelu pojdeme za nim na vylet vlacikom do kosic, tak sa nejako uspokojila... zatial...
a nakoniec ma dorazila... tak si varim polievku a pocuvam... a ona stale kde je tata... asi trikrat som sa opytala, ze co a ona stale to iste...fakt tazke dni... ☹

sorrelia
krasne fotky, amly je zlatucky... aj ja musim pridat fotky mojej malej turistky

sorrelia
18. júl 2008

plasta
juuj to mi je luto ! ale neboj dnes uz lekari dokazu zazraky 😉 ! clovek nemze stracat nadej... budem drzat prstoky nech je vsetko v poriadku ...

no jo, je zlaty, na zozratie.... teraz akurat haja v satke a ja na neho cumim a neviem sa vynadivat... no co v izbe bordel jak v tanku ale hlavne, ze sa lubime 😀

sorrelia
18. júl 2008

baby som vam vcul ocihala albumy - vy mate naaadherne dievky 😵 !!!

plasta - malinka vyzera ako maly anjelik... nadherna je
hillary - to je taka krasna sibalka... nema chybu
danielka - nou koment 😀 ! nadherna mamina aj babatenko

Aaach naozaj krasne deticky 😵

plasta
18. júl 2008

sorrelia... ja viem, len ta bezmocnost je strasna... sme tak daleko a nemozeme sa tam len tak vybrat... ale ze sa ma dobre...

martinka17
18. júl 2008

plasti
mne je to tiež veľmi ľúto...bože, viem aké to je, mala som pár krát sestru dosť chorú...ja som potom strašne urevaná, vždy mi povedia, že: Neplač, ale stalo sa to..... 😖
ALe ako vraví sorrelia, neboj lekári si už šikovnejší a srdiečko vedia dať celkom dobre do poriadku.

sorrelia
18. júl 2008

plasta
chapem... nie je to lahke 😖
aspon ti poslem take virtualne objatie 😵 , neboj ono sa to dako spravi

paegaska
18. júl 2008

Ahojte.
Tak jsem prave taky omrkla albumy a fakt úžasné 🙂
Máte krásné děti.v šátku super 🙂

plasti, drž se.....
škoda, že jsi tak daleko

martinka17
18. júl 2008

babenky
vaše bambulky sú rovnako zlaté ako Matejko 😀 😀
JA sa teraz lúčim a prídem Vás pozrieť až o 2 týždne. Idem dovolenkovať🙂
Ale budem na vás myslie a Plasti, ockovi strašne držím palce, všetkých 20 🙂

Papa

hillary23
18. júl 2008

sorrelia

jej dakujeem..sak teda dnes sme boli vonku dlho a teraz mi odpadla hned zaspinkala..no sak jee sak pekna slecna kazdy mi to vravi a ese aj to ze cely tato jee..toho nechcem ani len cut len mu musim ohladom dacoho zavolat len neviem ako ked je vypnutyy..och bozee.vies kvoli sudu..tu na sude nevedia vlastne co a preco sa odvolava stale..tak zase mu idu poslat papier aby sa normalne odvolal a napisal co vlastne chce bo tu to nechapu..tak reku mu idem doobedu zavolat nie a on ma vypnute bo je v grecku so svojou na dovce..on tam siel za nou bo ona tam pracuje na sezonnu..a ja co ..kebyz eje mobilny mu tak znadam az sa posere..musim stale cakat ale on ako vidim nema k tomu ani daky vztah to vyriesit bo pise nezmysly tam..nik nevie co chce vlastne ..ake vyzivne znizit.a ja len cekam jak debil..taze tak..bo dnes som hovorila so sudkynou jednou co sa moze na vsetko spytat nie kde to stoji a ako som na to ...a ona mi povie ze on sa nevyjadril spravne co chce..taze mu posielaju opat papier aby sa vyjadril.on tu aj vola vies ale on sanikdy nedovola..ludia na figu..

paegaska
19. júl 2008

Je to legrace, dokud se tady nezacalo mluvit o foteckach vubec jsem si nevsimla, ze tu jsou albumky.
Hillary, soudy se tahnou strasne, znam to. Je videt, ze to tvuj expritel schvalne protahuje, je to des pripominat mu, za tohle by mel sam nest odpovednost.

sorrelia
19. júl 2008

pegaska
to je rozdiel medzi chlapom a muzom
keby je to muz - postavi sa k svojmu cinu zodpovadne, ale kedze je to len chlap robi caviky
a preco to zrovnanie chlapa a muza ???
viete aky zvuk vyda kravske lajno ked dopadne na zem ??? chlop a niekedy aj chlap 😀 😀 😀 ale len ak poriadne smrdi 😀 😀 😀

hillary23
19. júl 2008

paegaska

hej hej viem..no sak co uz stym ja narobim. ked on neni muz ktory sa k tomu nestavia zodpovedne on ani chlap neni on je ese male deckoo..ktore si myslize je dakto vies..ze ma vsetku mudrost aj s tou jeho cajou