Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julinka2787
11. jún 2011

@anatanka no volal ich fakt, ale asi neprišli. neviem nečakala som tam. povedala som mu kde budem, nech ich pošle za mnou. a nikde nikoho. my rozhodnutie máme, ale on práveže tú postupnú zvykačku zamieta. to je ten problém. ja by som nemala problém mu ju dať, ak budem vidieť, že sa vie postarať a malá mu dôveruje. ale on chce všetko hneď a hotovo. a to je na psycho aj pre mňa ale hlavne pre malinkú. ☹

tilda
11. jún 2011

@julinka2787 psychopat! prepac, ja ta nepoznam, ale teda prehnal pan...je mi vas baby luto, lebo viem ake to je, ked si otec nahrava na ulici na video matku, aby pre sud "dokumentoval jej ignoraciu" a podobne... fuj fuj...
ake mate zo sudu rozhodnutie? a on cely rok nechodil?

anatanka
11. jún 2011

@julinka2787 Ja myslim, ze se to casem zklidni, ty zacatky jsou vzdycky strasne tezky. Na me byla taky volana policie, ale jak jsem psala, casem se vse zklidnilo.
Pokud jste videly zaznam na ceske televizi o exekuci na dite Ivany Jiresove, tak to je total humac, kam az to vsechno muze zajit. Holcicka tam silene brecela a schovavala se, ze neche k tatinkovi, psycho maximalni a vsichni davali vinu matce, ze neni schopna dite na styk s otcem pripravit...

julinka2787
13. jún 2011

@tilda nie nechodil.vravím, malá ho nikdy nevidela.

tilda
13. jún 2011

@julinka2787 tak to potom ju nemoze mat sam, ved ho vobec nepozna. snad vam to na sude nedali tak, ze bez teba!

brca30
13. jún 2011

OTAZKA: slobodné maminy, šli by ste na dovolenku na takych 7dni bez 2r.dieťaťa? Je 7 dní pre takého drobca pridlho bez mamy (trávil by ten čas so starou mamou, s ktorou žiju spolu v jednej domácanosti)? dakujem za odpovede.

mici111
13. jún 2011

@brca30 ja by som to napriklad nevedela..tu by bola otazka, ze nie pre drobca, ci je to pridlho, ale pre mna by to bolo pridlho..7 dni? nehrozi..ved by som zomrela bez mojej papulky 😵 😵 😵

brca30
13. jún 2011

@mici111 ved sama neviem či by som to zvládla, maly na 22mes a zatiaľ som od neho bola iba 2x na 1 noc, tiež si to neviem predstaviť. Ale straaaaašne potrebujem trochu zmeny a nijako neviem vymyslieť dovolenku sama s malym. Najradšej by som šla s nim ale nič sama neviem vymyslieť. kdekoľvek by som šla, nepohla by som sa od neho a mám pocit, že by som z toho veľa nemala, teda samozrejme som limitovaná aj finančne a nemožem si dovoliť napr. opatrovateľku v hoteli a pod.

macocha
14. jún 2011

@brca30 u každého dieťaťa je to individuálne, moja by to určite nezvládla ani teraz ako 3apol ročná... ale asi by som na Tvojom mieste zvolila kompromis, také 4 dni.

Úplný ideál je ísť na dovču s ďalšou rodinou, čo má dieťa približne rovnakého veku. Nepodarí sa ti nahovoriť niekoho z tvojho okolia?

vlastasan
14. jún 2011

Dobrý deň,
Chcem sa spýtať,alebo poradiť ak neuznám otcovstvo či má ex aj tak právo na môjho drobca?Alebo respektíve čo môže ešte zrobiť aby bol s ním?

wolke7
14. jún 2011

@brca30 tvoj syn by to podla mna zvladol bez problemov. navyse ked ma pri sebe osobu, ktoru velmi dobre pozna a je sucastou jeho kazdodenneho zivota. dieta v tomto veku este nema natolko vyvinuty pojem o case, takze, ci budes prec 3 dni alebo 7 nie je pre neho rozdiel. otazka je, ako to zvladnes ty 🙂. dopraj si v kazdom pripade tolko dni volna, kolko potrebujes a ked budes naspät plna energie bude to mat pozitivny vplyv aj na tvoje dieta.

brca30
14. jún 2011

@vlastasan nerozumiem...nechcete uznať otcovstvoale chcete byť s dieťatom??

julinka2787
14. jún 2011

@vlastasan ak ho drobec nebude mať v rodnom liste, tak by naňho nemal mať právo, ale druhá vec je, že ak sa ex rozhodne že dieťa chce vídať, dá návrh na súd o určenie otcovstva on a nariadené testy, ktoré absolvovať musíte, ukážu a potvrdia otca. potom už stretnutiam nezabránite.čiže je to vlastne na ňom. ak ho stretávať chce, tak si to zariadi.

miriiama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blueberry21
19. jún 2011

@tinusiatko ahoj a preco ma kamaratka prisudenych len 30 eur vyzivneho >? ja budem tiez slob. mamicka a neviem ci otca uvies do rl. lebo ked ho neuvediem dieta tam bude mat otec neuvedeny a to mi pride nepekne voci dietatku , ale zas na druhej strane , ked ho uvediem , tak si ho bude moct bravat a on je chory clovek nezodpovedny , takze sa bojim mu ho davat. Neviete ci je to naozaj tak , ze do 3 rokov , moze babatko navstivit len v mojej pritomnosti ?? a ze ked on je alkoholik a psychicky chory , tak by mal mat asi aj zakaz styku ? nema stym niektora z vas skusenost ? chcem ho len uviest do rl , ale nic viac s nim nechcem.strasne nam ublizil , takze viem preco . dakujem za rady.

vierkamora
19. jún 2011

@tmonika81 . Ahoj, zaujímalo by ma, ako si na tom teraz, s odstupom času. Ako sa má malý, ako expriateľ. Si šťastná ?

tinusiatko
20. jún 2011

@blueberry21 pokial ja viem ,tak to tak nieje ,musela by to nariadit socialka .Pri vyzivnom sa posudzuje vyska prijmu a to si dnes vie kazdy zariadit .Pokial je to tak ako pises ,tak ja by som s takym clovekom vobec nepocitala a pre dietatko je urcite lepsie ked nema zbitocne stresy koly nezodpovednemu otcovi ,ale urob ako myslis.

tinusiatko
20. jún 2011

@vlastasan moze sud poziadat o skusku dna na uznanie otcovstva a potom ziadat stretnutia s dietatom

blueberry21
20. jún 2011

@tinusiatko No je hrozne tazke sa rozhodnut , ale uz som sa rozhodla , neuvediem ho do rl . je to ....ani slov nemam na neho , takze by s nim boli len dalsie problemy . Stale robi len problemy. A je zadlzeny po usi , takze by mi urcite platil minimum . V kazdom pripade dakujem za radu . 😉

blueberry21
20. jún 2011

Dalsia vec je,ale ze ked ho bude chciet stretavat , tak poziada o DNA a este k tomu budem musiet zaplatit aj DNA , co neviem kolko stoji ale asi dost. Neviete nahodou ci v takom pripade si ja mozem spatne ziadat vsetky naklady spojene s dietatkom co som doposial mala? A vlastne ako je to ked je otec nezodpovedny , kriminalnik atd ...da sa cestou sudu dosiahnut zakaz stretavania ?

tinusiatko
20. jún 2011

@blueberry21 testy DNA stoja cca 500eur ,aspon co viem od kamosky co to musela absolvovat a hradi si to sam takze tak. Stretnutiam nezabranis bez dovodne ,niesme zial v amerike ,ale skus sa popytat na radoch ,ale podla mna to nepojde len tak .Musel by porusit zakon. Myslim ,ze pokial ty neuvedies otca do RL a nasledne nepoziadas o vizivne na dieta tak aj ked on dokaze ze je otcom tak uz nedostanes vydavky spat ,ale niesom si ista...

siskaa
20. jún 2011

@blueberry21 keby si ho dala do rl, tak bude rovnako rodicom ako ty, takze ti dieta moze kludne aj vziat a nevratit a kym by sud nerozhodol o zvereni dietata do tvojej vychovy, tak by si si nepomohla. a netrap sa, ze tvoje dieta nebude mat v rl zapisaneho otca, pravdepodobne to ani nebude riesit ;) a nikde nie je napisane, ze si nenajdes ineho partnera, ktory si bude chciet tvoje dieta osvojit a potom to budes mat jednoduchsie, ked nebudes potrebovat suhlas biologickeho otca s ovojenim alebo zmenou priezviska 🙂 30 eur je minimalne vyzivne, to sud urci bud pri nizkom prijme alebo pri predbeznom opatreni, kym nerozhodne definitivne.

tamaruska123
23. jún 2011

Ahojte slobodne maminy, maminy bez chlapskej podpory, aj mne sa konecne podarilo pochopit ze z toho mojho vztahu nic nebude.. Kaslat na chlapov.. Teraz listujem po internete, a nasla som skvely tip na vylet, hovorim si, aspon sa trocha odreagovat, tak ma napadlo ci by sa niekto nechcel pridat ? Je to vylet do Plzne, viac info je na zlavadna.sk, odchadza sa zajtra, tak ak by sa niekto nasiel, kto ma chut trocha vypnut, pokecat o zivote, nech sa ozve. Ja som slobodna matka, po rozvode, mam 6 mesacnu Tamarku, byvame v BA 🙂

brca30
23. jún 2011

@tamaruska123 možno by som sa niekedy aj pridala na spoločny vylet ale je to na poslednu chvíľu a nevyhovuje mi to. ak niekedy do buducna niečo budeš plánovať, prípadne napíš.ja som zo stredného slovenska.

simmi80
23. jún 2011

@blueberry21 ahoj ja som len tak sem nakukla a troska citam. Ak nie si si ista ci dat otca do RL tak to zatial nerob, lahko ho tam dopises ak budes o tom presvedcena. Ak je aj alkoholik a psychopat, ja by som teda velmi rozmyslala ci ho priznat, aby ti nerobil problemy ked uz bude v RL. Okrem toho, ak ho chces uviest ako otca do RL, tak on musi ist vybavit RL a musis mu dat obciansky, alebo ist s nim. Ak ho uvedies do RL a nechces aby malo dieta jeho priezvisko, tak musite na matrike spisat prehlasenie, ze sa bude volat po tebe.

mima89
29. jún 2011

babulky prosim vas ak mate skusenost poradte mi...
mam rocnu dcerku s priatelom zijeme u mojich rodicov v rodinnom dome, no schyluje sa k rozchodu uz hrozne dlho... kazdy den sa hadame uz to nema zmysel...
je hrozne nezodpovedny, mal problemy s alkoholom neraz ho nasi videli opiteho a hrozne som sa za neho hambila... v poslednom case sa zmenil k lepsiemu no stale to neni ono a nas vztah je uz v troskach....
chccela by som radu-dcerka ma v rodnom liste jeho priezvisko-lebo sme sa planovali casom vziat tak aby sme nemuseli znova vsetko vybavovat no chcem aby mala moje priezvisko.. viem ze na to treba aj suhlas otca no on je tvrdohlavy a nechce ho zmenit dokonca mi povedal ze bude o nu bojovat.... takze mi ju chce vziat.... hrozne sa bojim ze ak bude sud tak ju pridelia jemu lebo ako on hovori tak sud prihliada na to ze on zaraba a zobral by si podnajom a byvali by tam spolu a kedze ja byvam u rodicov on je na tom lepsie teda podla jeho slov.... mate s tymto skusenost???

wolke7
29. jún 2011

To, ze pridelia male dieta otcovi je velmi nepravdepodobne. To by si ako matka musela zlyhat a dieta zanedbavat. To, ze tvoj partner je a bude navzdy otec vasej dcery je fakt - takze bude mat pravo sa s nou stretavat a travit cas. To v akom rozsahu sa budete musiet dohodnut vy dvaja, alebo to urci sud. Tvoj partner bude musiet platit na dceru vyzivne. To, ze on zaraba a mohol by byvat s dcerou v podnajme a ty si na materskej a byvas u rodicov nema ziaden vplyv na to, aby dceru dostal on. Prave naopak - sudy prihliadaju na to, aby deti neboli vytrhnute z prostredia na ktore su zvyknute a aby nestralili okruh im blizkych ludi - teda teba a aj tvojich rodicov. Takze sa jeho vyhrazkami nedaj zastrasit.

wolke7
29. jún 2011

@mima89 priezvisko dietata mi v tvojej situacii pripada najmenej podstatne. pri rozchode dvoch ludi s malym dietatom ide o dolezitejsie veci - sustred sa hlavne na tie. priezvisko vasej dcery neurobi stastnou ani teba ani ju.

janulle22
1. júl 2011

ahojky holky jak to tak vypadá tak se s přítelem rozejdeme... ale máme spolu 4letého syna a já nevím co si mám vyřídit popřípadě na co mám nárok... musím se odstěhovat s malým k rodičům, je mi jasné že svěřit malýho mě do péče jen nevím kde vzít ten papír, nebo jeslti si to sepíšu sama... no prostě první kroky... já jsem na UP...děkuji moc za radu,...

paegaska
2. júl 2011

@janulle22 Nejlíp když zajdeš na OSPOD. Tam to zdarma sepíšou - svěření dítěte do péče a návrh na stanovení výživného. Lze to při jednom a jsou tam od toho.Nic neplatíš.
Kvůli dávkám budeš potřebovat výžvné mít stanoveno soudně nebo dohodou - potvrzenou od notáře. Připrav se, že když půjdeš o cokoliv žádat, tak na tebe budou tlačit, ať máš stanoveno výživné.
hodně sil ...